Zaloguj się aby komentować
Jakiej mocy, (tzn ile gram O3) generator ozonu watro kupić?
Przede wszystkim chodzi o samochody więc chyba mocy dużej nie potrzeba nie?
#motoryzacja #pytanie #sprzatanie
Zaloguj się aby komentować
Szukałem w "Pobranych" specyfikacji falownika (nie mam tego modelu, ale i tak liczyłem, że specyfikację kiedyś ściągałem) i zacząłem sprawdzać pdfy. Znalazłem m.in.:
Bezpieczeństwo Jądrowe i Ochrona Radiologiczna - Biuletyn Informacyjny Państwowej Agencji Atomistyki Nr 2 (50)/2002
Bilans finansowy Polskiego Związku Badmintona
Napęd jądrowych okrętów wojennych - Postępy Techniki Wojennej wol. 64 z. 4 2019
Mapę realizacji dróg krajowych - stan na 23.12.2024 r.
Raport nr PKBWK/1/2013 Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych (Szczekociny)
Urzędowy wykaz polskich nazw geograficznych świata
Badania lotu przeciwpancernego pocisku kierowanego Pirat z funkcją "top attack" - Problemy Mechatroniki Uzbrojenie, Lotnictwo, Inżynieria Bezpieczeństwa
Raport katastrofy Embraera ERJ 190-100 IGW z Ministerstwa Transportu Republiki Kazachstanu (po rusku)
[tylko 5 fotek wchodzi]
Mam chyba za dużo wolnego czasu...
#zainteresowania ? #hobby ? #niewiemjaktootagowac #sprzatanie ?





Zaloguj się aby komentować
Jeszcze szafki przejadę i jezusek mi się objawi i pochwali
(Ale to była głupota szafki lustrzane)
#sprzatanie #jezuschrystus


Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎lę, 6 godzin mycia okien. 17 okien w tym 5 dachowych i te j⁎⁎⁎ny trapezy w salonie
Padam na pysk
#dom #sprzatanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie bede ukrywał, trochje jezdem romantyk.
#wiosenneporzadki #sprzatanie #piwnica #zwiazki #opornikcontent


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przymierzam się do kupna pierwszego robota sprzątającego. Z początku nastawiłem się na jakiegoś najbardziej dopasionego iRobota, ale widzę, że nie mają tak dobrych opinii, jakich bym oczekiwał. Dlatego chciałbym zapytać Tomeczków i Kasie jakie mają doświadczenia z nimi, bo wolę poczytać Wasze opinie, niż obłąkanych randomów ze stron sklepów i pod wpływem emocji.
Potrzebuję robota, który będzie miał sporo map - chciałbym żeby ogarnął ~200 metrów kwadratowych podzielone na cztery kondygnacje. Powierzchnią są płytki i panele, mogą zdarzyć się dywany, które będzie trzeba ominąć (a jak odkurza dywany to jeszcze lepiej), powinien też uważać na schody, żeby nie spaść (ale to chyba standard). No i według mnie największe wyzwanie - pies husky, który gubi mnóstwo sierści w sezonie przejściowym. Chciałbym żeby robocik pozbierał kurze, brudy, sierść i jeszcze to umył. Jak dokładnie umyje to spoko, jako-tako jest wystarczające, najważniejsze, żeby te kłaki zbierał i się nie zapchał po 20 sekundach
Z riserczu w zakresie iRobota wychodzi, że J9+ Combo powinno dać radę. Ma 10 map, ale nie wiem jak wygląda zmiana mapy - czy mogę zanieść samego robota lub z bazą na inną kondygnację, powiedzieć mu, że jest na innym piętrze i on się ogarnie? Nie zamierzam też tego często robić, najbardziej wymagająca jest kondygnacja z kuchnią i salonem, bo tu pies najczęściej przebywa. Poza tym ludzie piszą, że często świruje i się gubi, myli programy itp.
A może iRobot rzeczywiście jest słaby i lepiej zwrócić uwagę na innych producentów? Z wcześniejszego riserczu w zakresie oferty Media Expert babeczka powiedziała, że iRoboty są zdecydowanie najmniej awaryjne. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Cena nie gra roli, ale nie więcej niż 4k xD
#kiciochpyta #dom #sprzatanie #sprzatajzhejto #robotsprzatajacy
PS. Mało jest tagów dla starych ludzi, jak #poradydomowe
Roborock S7 u mnie śmiga - bez żadnego problemu od 3 lat. Ogarnia piętra, mopowanie (jako-tako ale po podwójnym mopowaniu jest jest całkiem spoko), ma wirtualne ściany, nie spada ze schodów nie próbuje zjadać butów, nawet mało się w kable plącze jak na taki odkurzacz. Nie wiem jak z sierścią psa bo u mnie kot tylko i to taki co ma standardową ilość sierści na dachowca
Zaloguj się aby komentować
Laresar V7 500W 50KPA Odkurzacz pionowy z Polski
https://hotshops.pl/okazje/odkurzacz-laresar-v7-500w-50kpa-z-polski-58032
Cena: 333.00zł / Przed obniżką: 440 zł
Okazja dostępna w sklepie Aliexpress
#promocje #cebuladeals #hotshops #laresar #sprzatanie #aliexpress

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kiedy sprzątam w domu, to wyobrażam sobie że chodzi za mną i sprawdza Małgorzata Rozenek aka Perfekcyjna Pani domu. 'Bardzo dobrze sobie poradziłaś.' albo 'No tutaj jeszcze musisz trochę popracować.' Taką mam nieszkodliwą schizę którą postanowiłam się z wami podzielić.
#gownowpis #sprzatanie #sprzatajzhejto #zdrowiepsychiczne
Zaloguj się aby komentować
Mop płaski czy obrotowy – który wybrać?
#mopy #ankieta #sprzatanie
Zaloguj się aby komentować
Walczę z tym cholerstwem już dobre 1.5 miesiąca. Nie wiem, poddaję się.
Tło sprawy:
Gdzieś w połowie grudnia, gdy zima zaczynała już mocniej akcentować swoją obecność musiałem zmienić koła na zimówki. Pech chciał, że jedno koło było położone na białych płytkach na pół dnia bez pokrowca.
Początkowo myślałem że to zwyczajnie kurz lub błoto z opon, jednak za żadne skarby nie może zejść ten
szarawy okrąg. CIFy, odtłuszczacze, płyny do płytek…
NIC - NIE - POMAGA
Pomyślicie „no debil, płytek w przedpokoju umyć nie może”. Problem w tym, że reszta podłogi lśniła jak jajo Fabergé. Perfekcyjna Pani Domu już dzwoni gdzie jej zabrałem płytki….
Spotkał się ktoś z czymś takim? Uporczywy syf scalony w jedno z płytką?
Zastanawiałem się chwilę co to może być za zanieczyszenie i obstawiam pył z klocków co osiadł na bokach opony….
Wszelkie sugestie mile widziane, bo rzygać się chce jak widzę ten okrąg z dna piekieł…
#sprzatanie #niewiemjaktootagowac #mistrzpowierzchniplaskich

Dostałem taki psik od szofera zawodowego kiedyś. To z Lidla we Francji. Śmiałem mu się w twarz bo zachwalał jaki to cudowny środek na bazie szarego mydła. Później zrobiło mi się głupio bo umyłem tym brud z sadzy na dachu samochodu który był wżarty od roku i niemal czarne od klocków felgi alu - z pomocą szczotki na wkrętarkę. Jak jesteś z okolic Zabrza mogę poratować Cię próbką testową ;)
Chyba że zostanie juz Ci samo kucie to mogę do paczkomatu wrzucić :d

Zdarza się że opony, a raczej materiał z ktorego są zrobione, wchodzi w reakcję z podłożem na ktorym się znajduje przez dłuższy czas. Nie twierdze że tak jest na 100% ale spotkałem sie z podobnymi historiami na posadzkach żywicznych z racji wykonywanej pracy. Niestety może być bardzo trudno znaleźć środek aby to wyczyścić nie uszkadzając płytki.
Zaloguj się aby komentować
Kontynuując moja serię, tym zarazem znacznie bardziej przyziemna #reklamaniesponsorowana - ręcznik papierowy.
Używam w kuchni całkiem sporo, do mycia różnych rzeczy, sprzątania czy przecierania mebli - no non stop schodzi. I po wielu marketowych gównoręcznikach z marketu za chore pieniądze wreszcie znalazłem mój idealny.
Czyściwo przemysłowe Ellis Professional 200/2
Szerokość 26cm, kawałki co 25, a cała bela ma średnicę prawie 30cm (jest serio ogromna). Recznik gruby, chłonny i starcza mi na parę miesięcy.
Minus jest jeden - jest wielka xD Więc postawiona gdzieś zajmuje dość dużo miejsca a żeby ją powiesić to raczej customowy wieszak bo w standardowe nie wejdzie.
Polecam z czystym sumieniem każdemu kto narzeka na marketowe przedrożone ręczniczki, bo ta wielka bela kosztuje ok. 50zl za 2 sztuki na Allegro.
#sprzatanie

Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Szukam inspiracji na zakup jakiegoś sprzętu do domu, który ułatwi mi życie.
Może ktoś z Was może coś polecić? Zbieram pomysły, więc powiedzmy, że narazie budżet nie gra roli.
Wstępnie myślałem o myjce parowej, między innymi do mycia okien. Miałem kiedyś jakiś tani no-name mop parowy i jakoś szału nie robił.
Jeśli ktoś może coś polecić, to też prosiłbym o podanie modelu albo chociaż na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Z góry dziękuję za wszelkie polecajki
#dom #sprzatajzhejto #sprzatanie
@Tagujto
JW suszarka bebnowa albo pralko-suszarka. Modelu nie podam, bo nie mieszkam w PL. Na poczatku sie cykalem wrzucac niektore ubrania do suszenia, ale teraz wszystko leci na program suszenia wstepnego - pralka wtedy dmucha na te ubrania 1-2h i wychodza prawie suche, dosychaja w kilka godzin i nie bylo problemu z zadnym typem materialu. Co jakis czas wlatuje suszenie pelne, to ubrania sie przy okazji ladnie "odkurzaja", sa miekkie i takie fajniejsze ugulem
Jak masz jakies okna/szyby, ktore jest ciezko umyc od zewnatrz to polecam chinska myjke megnetyczna. To dwie gabki w uchwycie + magnesy za kilka zl. Umylem plynem do mycia naczyn zgodnie z poleceniem chinczyka i efekt byl za⁎⁎⁎⁎sty. Musze pozniej przetestowac pomysl mycia okien plynem do naczyn zamiast tych psiukaczy do szyb, bo nigdy nie umylem okna tak dobrze tbh
Stojacy, maly odkurzacz. Jak cos sie nakruszy na podloge to sprzatniesz to zanim pomyslisz, ze warto pomarudzic. Rodzice dostali electroluxa ze sredniej polki. Ssanie ma srednie, ale odkurza. Wirujaca szczotka rodzi sobie dobrze z dywanami. Ja mam tani sklepowo/warsztatowy model makity i jest w pyte. Moze glosny, ale tani, maly, lekki i wciaga to co chce
Odkurzacze automatyczne tylko jesli masz wszystkie podlogi na tym samym poziomie i ogolnie nie masz duzo kabli i innych malych przeszkod na podlodze. Nie polecam tych z funkcja mopa - nie sprawdzalem takich, ale znajomi juz tak i wszyscy (2-3 osoby) sprzedaly je kilka miesiecy po kupnie.
Jak masz domek ORAZ auto to myjka cisnieniowa
Zaloguj się aby komentować
Czy wszystkie kobiety w wigilię dostają nerwicy czystości?
Wczoraj "rzuć okiem czy taki stan salonu jest zadowalający czy coś jeszcze posprzątać póki jestem w trybie bojowym"
"Nie trzeba, jest ok"
Dzisiaj: "jak Ty możesz w takim syfie siedzieć, weź to ogarnij!"
Praktycznie nic od wczoraj się nie zmieniło, a nawet jest częściej, bo kubek pozmywałem ^^
Dosłownie jakbym z moją matka żył ^^
#swieta #wigilia #sprzatanie #zwiazki
@Loginus07 najlepsze jest to, że lepiej byłoby na codzien utrzymywać jako taki porządek, zamiast robić akcje sprzątanie w nerwach i na wyścigi, bo ludzie przyjdą i trzeba sprawiać pozory.
Kiedyś próbowałem niczego nie sprzątać po swojej babie, ale ja w takim syfie nie jestem w stanie funkcjonować. To jak zapasy w błocie ze świnią. Problem w tym, że świni się to podoba.
Zaloguj się aby komentować
Cześć wszystkim
Wpadłem na pomysł zakupu robota sprzątającego, pytanie do was jak zwykle czy macie i jeśli macie to co uważacie oraz na co zwracać uwagę z góry dziękuję za odpowiedzi
#sprzatanie #robotyka #roboty #xiaomi

@AmAd mam prawie 4 lata roborock 5, wszystko działa ale trzeba było wymienić wszystkie szczotki itp. Jak masz progi odpuść, wysokie listwy - odpuść.. pamiętaj że trzeba pozbierać wszystko z podłogi przed odpaleniem sprzątania i i tak raz w tyg musisz odkurzać tradycyjnie. Bez mopa i lidaru bym nie brał
Roborock S8 here - 2 lata jeździ dzień w dzień, co drugi dzień mopuje. Gdyby nie to, że trzeba go co jakiś czas umyć/wyczyścić to byłby bezobsługowy. Mopowanie IMO jest spoko - puszczasz na wysokiej intensywności aby jechał 2 razy, odkurzacz robi taką krateczkę i jest spoko odświeżone. Jak masz piętra to też obsługuje różne mapy. U mnie jest gładki gres i drewno, nie ma dywanów i nie mam za dużo nastawiane więc sprawdza się super.
Wcześniej miałem inną wersję Roborock (S5 chyba) i on miał problemy z powrotem do bazy, gubił się. Była to fabryczna wada płyty głównej, która objawiła się po gwarancji.
Zaloguj się aby komentować
Widzę masę pytań o odkurzaczy, ale ja zapytam o coś innego. Mycie podłogi. Płytki i deski.
Co polecilibyście, by zastąpić mop. Do 100 m^2.
Rozumiem, że taki mop powinien mieć dwa osobne zbiorniki by nie mieszać brudnej wody. Nie wiem jak kwestia "odsysania nadmiaru wody" bo to wtedy już odkurzaczem się staje. Czy heavy duty? No cóż, jest kuchnia na płytkach, więc tam różne rzeczy się mogą dziać.
Często pada hasło, że odkurzacze bezprzewodowe mają opcję mopowania. Tylko, że odkurzacze mam dwa. Jeden zwykły przewodowy i jakiś stary Xiaomi Jimmy (btw naprawdę dobra cena / jakość).
Dedykowany mop parowy czy odkurzacz z mopem? Hmm.....
Ten dyson wychwalany jest. Patrzę na ten v15 i cena zachęca do szukania alternatyw. A to poprzednie wersję dysona w czymś odstają? Patrzę na to jak na analogię kart graficznych w PCcie. Nie chodzi o cenę ale uzasadnienie tej ceny.
#odkurzacz #odkurzanie #sprzatajzhejto #sprzatanie #pytanie
@wielkaberta mam Tineco S5 dual (jakoś tak), drugi raz bralbym Dreame h11/12 (ma teściowa). Tineco potrafi zostawić zwinięte mokre kłaczki, z Dreame takich problemów nie miałem. Tak jak piszesz, dwa zbiorniki obowiązkowo, można lać mydło marsylskie dla lepszego zapachu i czyszczenia. Kuchnia, łazienki, zimą korytarz z błotem - wszystko obleci. Jak coś przyschnie to dosłownie 4-5 przejechać powoli przód-tył i po robocie. Game changer
@bartek555 @serel @PlatynowyBazant20 @M3st
Dzięki za pomoc.
Jeszcze zahaczyłem o Vacuum Wars kanał.
Ogólnie wygląda na to, że to Shark Hydrovac będzie faworytem ze względu na cena jakość.
Z tego co widzę to:
cena około 1000 zł
opcja samoczyszczenia
filtr to gąbka którą łatwo umyć
I raczej bym z kablem szukał, bo jednak poleganie na akumulatorach może być różnie.
Jeszcze przeanalizuje inne mopy w tym Dreame seria H jak one są ergonomicne tutaj.
Zaloguj się aby komentować
Polecam.
Kupiłem bo mi brakowało do darmowej wysyłki, i jestem zadowolony :)
Niecałe 10zl na allegro
#sprzatanie



Zaloguj się aby komentować