Jeśli chodzi o katastrofę smoleńską to zawsze oburza mnie wspominanie Lecha Kaczyńskiego. Nie dość, że nie był jedyną ofiarą (a to o nim non stop mówi pis), to to on do tego doprowadził do wiemy z nagrań. W dodatku w kontekście całości zapominamy, że lot organizował pałac prezydencki (Duda i Sasin), a rządowi kategorycznie zabronili się interesować. Oczywiście Lech odwiedzał Katyń tylko w latach wyborów.
Tam zginęło mnóstwo bardzo ważnych osób. Ministrowie, generałowie, liderzy partii w swoich okręgach, ale pis kręci spin, że katastrofa, do której doprowadził rozkaz Kaczyńskiego to tak naprawdę był zamach.
A jak już ktoś bardzo chce teorie spiskowe to może nam powie czemu Macierewicz i Jarosław wybrali pociąg?
#polityka #smolensk
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj 16 rocznica katastrofy smoleńskiej. W jej momencie sam miałem 16 lat... Wielka tragedia, naród stracił wiele wspaniałych osób.
Niestety dla mnie jest też to data pęknięcia, degradacji w czasie norm, kultury, wzajemnego szacunku w polityce, które później z szybkością błyskawicy przeniosły się na społeczeństwo polaryzując je i wyciągając z polaków co najgorsze - nienawiść do drugiego człowieka bo popiera inną opcję polityczną - a efekty widzimy do dzisiaj.
#polityka #smolensk #przemyslenia #feels

Zaloguj się aby komentować

Prokuratura częściowo umorzyła śledztwo prowadzone m.in. w sprawie tzw. zdrady dyplomatycznej w związku z katastrofą smoleńską. Chodzi o wątki odstąpienia od „ustnej umowy” między Polską a Rosją ws. wspólnego prowadzenia śledztwa oraz niezawnioskowania przez polską stronę o powołanie wspólnego...
Ciekawe wątki wychodzą przy okazji najnowszych maili Epsteina. Okazuje się, że czuł się Polakiem, a do tego jako Polak gwałcący do spółki z największymi tego świata nie wierzył w zamach w Smoleńsku
""Te teorie spiskowe są aberracją i zniewagą dla pamięci ofiar katastrofy, w tym samego nieżyjącego już prezydenta. Jako Polak, który przynajmniej jako tako zna polską politykę i gospodarkę, a także dziennikarz, który codziennie śledzi światową politykę i wydarzenia, jestem głęboko rozczarowany liczbą osób, które lgną do tych teorii spiskowych, a naukowcy i profesjonaliści, którzy propagują takie idee, powinni się wstydzić" - napisał w e-mailu do kobiety o polsko brzmiącym nazwisku."
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ujawniono-maile-epsteina-pisal-o-tusku-i-katastrofie-smolens,nId,22454582
Nie spodziewaliście się Epsteina w Smoleńsku
#polityka #trump #epstein #smolensk
Zaloguj się aby komentować
Maciarewicz wlasnie próbuje powiedzieć na żywo, że wpuścił swoje materiały do Chata GPT, który ocenił, że był zamach xDDD ale jajca xDD
#smolensk #polityka

Zaloguj się aby komentować
Były szef MON Antoni Macierewicz w środę dostał zarzuty ujawnienia tajnych informacji, gdy był szefem podkomisji smoleńskiej. Przedstawiciele rodzin smoleńskich komentują te zarzuty.
— Od dłuższego czasu na to czekałem — mówi z kolei Paweł Deresz, były dziennikarz i mąż Jolanty Szymanek-Deresz, posłanki i wiceprzewodniczącej SLD, która leciała na pokładzie Tu-154M do Smoleńska.
— W podkomisji smoleńskiej dochodziło do bardzo wielu nieprawidłowości, ale sama nie jestem w stanie określić, czy akurat w tym aspekcie również miało to miejsce — mówi Magdalena Merta. Straciła ona męża, wiceministra kultury Tomasza Mertę, w katastrofie...

Kontrowersyjny medyk sądowy z Łodzi, znany z wydawania opinii korzystnych dla policjantów oskarżanych o głośne nadużycia oraz ze współpracy z podkomisją smoleńską Macierewicza, sam był oskarżony i nieprawomocnie skazany za przekręty finansowe. Jednak, jak dowiedział się Onet, sąd w Radomiu niedawno...
NO ZOBACZ CO K⁎⁎WA NAROBILIŚCIE
TO JA TEGO NIE ZROBIŁEM
A KTO PILOTEM K⁎⁎WA JEST
A KTO PROWADZIŁ SAMOLOT
PREZYDENT
A Z JAKIEJ RACJI DAJECIE SAMOLOT
BO GENERAŁ BŁASIK POWIEDZIAŁ
A JAKIM PRAWEM
TYLE RAZY K⁎⁎WA TŁUMACZYŁEM
WY SIEDZICIE
I ŻADEN PREZYDENT NIE SIEDZI ZA WAS NIE DOWODZI
K⁎⁎WA CZŁOWIEK DBA BARDZIEJ JAK O ŻONE
A PRZYJDZIE
TAKIEGO TUPOLEWA JUŻ NIE DOSTANE
#smolensk

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Z okazji rocznicy obowiązkowo Arka Satana
https://youtu.be/foW4o9p9HB4?si=imCNQI3gxklW\_atl
#smolensk #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co robiliście jak dowiedzieliscie się o wypadku w Smoleńsku?
Ja pamiętam, że byłam w szkole bo odrabialiśmy jakieś swięto. Wtedy do szkoły przyszedł jakiś Pan, który powiedział, że spadł samolot z prezydentem, po czym nauczyciele zaczęli śledzić całą relacje. Potem pojechałam z tatą do Warszawy na uroczystości. Pamiętam tylko ogromna kolejkę ludzi do pałacu prezydenckiego, ogromne ilości zniczy a potem krzyż przed pałacem.
#smolensk

@jmuhha szczerze, to jakoś nie zanotowałem tego momentu kiedy się dowiedziałem. Bardziej to całe zamieszanie później. Miałem 20 lat więc jak była to sobota rano, to strzelam że spałem i to mocno, i dowiedziałem się dopiero później. Kojarzę że siedziałem z rodzicami przed TV i oglądaliśmy co się dzieje w kraju, ale żeby jakąś charakterystyczną sytuację to nie. WTC pamiętam wyraźnie, jak przyszedłem do domu, zacząłem coś mówić a matka tylko do mnie "siadaj i patrz". A tam w TV płoną dwie wieże.
Zaloguj się aby komentować

Przeszukanie w mieszkaniu dziennikarki Ewy Stankiewicz-Jørgensen to próba odzyskania części prezydenckiego tupolewa, zagubionych przez komisję Macierewicza. Tak rzecznik Prokuratury Krajowej wyjaśnia rewizję, przeprowadzoną dziś u dziennikarki przez Żandarmerię Wojskową.
Żandarmi szukali 23 części...
Przeklejone z Niusłika
Raz na zawsze – tak władza chce rozliczyć byłego szefa podkomisji smoleńskiej. A Antoni Macierewicz na zaczepki internautów, że będzie siedział, odpowiada... żółtym bananem. Tyle że tym razem jego działalność może nie ujść mu na sucho.
To były puzzle. Albo nawet gorzej: to, co zastaliśmy po Macierewiczu, to widok, jakby do pokoju pełnego dokumentów ktoś wrzucił granat i jeszcze dostawił wiatraki, żeby strzępy po eksplozji były w totalnym chaosie – mówi osoba, która uczestniczyła w sporządzaniu raportu MON na temat działalności podkomisji smoleńskiej, którą kierował Macierewicz.
Jak dodaje, "to nie przypadek, ale...
Dzięki temu pomnikowi mamy najlepsze patostrimy w kraju xD
https://www.youtube.com/watch?v=FEjdhge04XQ
#polityka #smolensk #heheszki #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Natknąłem się na YT na dokument o Smoleńsku i taka tabliczka. Czym oni to k⁎⁎wa tłumaczyli? #rosyjski #jezykiobce #smolensk #youtube

Zaloguj się aby komentować
Scrollując fejsa pokazało mi się takie oto zdjęcie.
Teraz tak sobie rozkminiam, słup co prawda metalowy ale pusty w środku, wbija się prawie do połowy skrzydła samolotu jadącego po pasie z prędkością +/- 50 km/h
Gdyby samolot był w locie czyli jakieś 300-400 km/h to te skrzydło zostałoby obcięte tym bardziej, że podczas lotu cała konstrukcja jest naprężona.
To samo zdarzyło się z naszym samolotem uderzającym w zdrowe drzewo.
Wystarczyło zrobić prosty test i drugi samolot (skoro i tak go rozmontowali) podczepić pod taką maszynę do crash testów rozpędzić do 350 km/h I spowodować uderzenie skrzydłem w zdrowe drzewo o takiej samej średnicy, tylko że wówczas temat skończyłby się już dawno, a tak już prawie 15 lat mają powód do zbijania politycznego kapitału na ciemnogrodzie.
#samoloty #smolensk trochę #polityka

Zaloguj się aby komentować
Katastrofa smoleńska teraz to w dużej mierze heheszki. Zastanawianie się gdzie i kto zrobi większą inbę. Nie jestem fanem tego podejścia, pamiętam też dobrze ten dzień. Z mojej perpektywy szok porównywalny był z tym po WTC. Jest taki materiał z udziałem Kuźniara, który dobrze obrazuje wspomniany szok. Bez podtekstu politycznego, bez agitacji w żadną ze stron, czy snucia teorii, co było przyczyną, polecam obejrzeć, jakie tego dnia panowały nastroje.
#smolensk #polityka
@jaczyliktoo Każdemu normalnemu człowiekowi było wtedy przykro bo nikt normalny nawet wrogom takiego losu nie życzy, a i leciał tam 'mix' polityczny więc pewnie większość miała tam choć jedną osobę, z którą łączyły ją jakieś poglądy.
W mojej opinii heheszki są reakcją na polityczne wykorzystywanie tragedii i robienie przesadnych szopek, podobnie jak ma miejsce sytuacja z żartami z papieża - gdzie jego 'zwolennicy' nie dopuszczają nawet cienia wątpliwości co do jego postaci..
Szacunek do tragedii mam, natomiast do zawłaszczenia jej przez pewnego osobnika - szacunku mi brak.
@jaczyliktoo heheszki moim zdaniem są wynikiem podejścia do samego wypadku. Polityczna gra jeszcze jako tako zrozumiała. To cyniczny świat. Ale komisje dotyczącą wyjaśnienia wypadku, jakieś chorobliwe podjescie rządzących w połączeniu z polityczną butą (parówki w wyjaśniające. Zamordowaliście mi brata, Sukiennice, miesięcznicę itp) spowodowały że ludzie tragedie przesunęli na tło żartów. A jak się zaczęło? Chyba od „zimnego lecha” i „oshe” powstań i żyj na wawelu.
Niemożność ogarnięcia poziomu z jakim to zostalo potraktowane zostało wyparte żartami bo chyba mało kto był w stanie ogarnąć co się odp…..la.
WTC też wlazło mocno w stronę memów :/ słabo. Ale tak po prostu jest.
Zaloguj się aby komentować