Mam takie słuchawki. I nie szuka ich bluetooth żadnego urządzenia. Tak jakby nie istniały. Nie wiem czemu. Stosowałem się do wszystkich rad jakie wyguglowałem i nic.
-Słuchawki są naładowane
-Dioda się świeci na niebiesko
-Po włączeniu dostaję info "POWER ON".
Resetowałem już bluetooth i na kompie i na telefonie, staralem się znaleźć i gówno, nic. Nie wiem dlaczego. Co mam z tym zrobić?
Hejo Sportowe Swiry, nikt nie spodziewał się mojego posta tutaj w połowie miesiąca, a jednak;) wszystko za sprawą moich sluchawek, które niestety dokonały żywota i obecnie stoję przed wyborem nowych.
Jedno mam pytanie, gdyż sklaniam się w stronę czegoś jak JBL endurace peak 3 bądź soundcore sport x20, z tą taka zakładka za ucho, czy takie rozwiązanie pozwala na używanie równocześnie okularów przeciwsłonecznych? Nie ugniata tam za bardzo?
Rozwazam tez pchelki ze skrzydełkami stabilizujacymi, ktoś ma, używa?
Może macie jakieś inne, sprawdzone modele godne polecenia? Maja być wygodne, grać przyzwoicie, najlepiej wodoodporne, nie potrzebuje wodotryskow, czy choćby tłumienia hałasu.
Używałem ale nie dokanałowych, tylko tradycyjnych pchełek. Bardzo sobie chwaliłem, dopóki nie odkryłem neckbandów. Nawet takie, mimo wszystko, trzeba dobrać pod własne uszy. Musisz znaleźć model, który ci spasuje, bo nawet takie słuchawki potrafią bardzo się różnić komfortem noszenia.
Gdzieś jeszcze je mam, ale teraz już tylko neckbandy noszę. Z tym że, ja nie biegam - jeżdżę na rowerze. Ale używam ich do wszystkiego.
- 18 osób nie miało wymaganej rangi do brania udziału w losowaniu
- ostatecznie 29 osób brało udział w losowaniu
Słuchawki Audio-Technica ATH M20x wylosował @Sauronus
Gdybyś był nadal zainteresowany wcześniej wstawionymi słuchawkami to czekam do końca tygodnia na kod nadania inpost (rozmiar M) do Twojego paczkomatu. Sam też napiszę jeszcze na priv wiadomość. Gratuluję
Zalegają mi w kartonie takie #sluchawki (Audio-Technica ATH M20x) więc pomyślałem, że mogę zrobić małe #rozdajo gdyby ktoś był chętny. Słuchawki były używane tylko przez chwilę, oczywiście przed wysyłką je jeszcze wyczyszczę a nowe gąbki to koszt 15zł z ali
Z wymogów rozdajo użytkownicy od rangi sum i min. 1 rok na hejto. Rozdajo ważne do jutra 19:30, osoba która by wygrała musi tylko zapewnić kod inpost do swojego paczkomatu (rozmiar M).
Tak, planary brzmią inaczej bo to inna technologia drivera. Tak samo jak np matryce IPS vs VA vs OLED wyglądają inaczej.
Hifiman HE400se zaskoczyły mnie tym, że w bardzo jaskrawy sposób potwierdziły słuszność wyrażonej przeze mnie jakiś czas temu tezy. Brzmiała ona tak, że u tego producenta im tańszy produkt, tym bardziej opłacalny. Obecnie, recenzja HE400se dodatkowo ją rozszerza również o bycie lepszym technicznie.
To jest zasada prawdziwa dla czegokolwiek, tak długo, jak ominiesz produkt najtańszy i przejdziesz do segmentu budżetowego. W słuchawkach widać to nawet lepiej niż zwykle, HiFiMan nie jest tu wyjątkiem czy jakimś wzorem.
Jest to całkowite odwrócenie większości ofert producentów słuchawek, gdzie wraz z ceną rośnie jakość wykonania i dźwięku.
Słuchałem na targach Susvary, HE1000v3 i Arya Stealth. Ten producent, prócz słabego quality control, nigdy nie był znany z dobrego wykonania fizycznego słuchawek, więc jakość wykonania pozostawała mniej-więcej stała, no ale na pewno nie malała. Śmiesznie, jeśli total harmonic distortion HE400se v2 mają najlepsze, ale to nadal nie wszystko i jakoś bardzo wątpię, by brzmiały jak HE1000... a przepraszam, lepiej!
Przynajmniej nie napisał, że "owalne" słuchawki tego producenta są jeszcze mniej wygodne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawie wszystko, co chłop napisał, jest w sumie prawdą albo technicznie prawdą, ale podkręcił to w taki sposób, że niestety całość wygląda jak wysryw hejtera. HiFiMan nadal jest opłacalnymi, wygodnymi i znośnie wykonanymi słuchawkami O ILE kupujesz produkty po obniżkach. Można zobaczyć mój screen poniżej, ogólnie ludzie raczej preferują Arye Organic, ale przy takiej różnicy w cenie to nie mamy o czym mówić.
Czy słuchawki z ANC są w stanie wyciszyć jednocześnie wiercenie u sąsiada i koszenie trawy za oknem? Jeśli tak to polećcie jakieś do 500 pln, może być trochę drożej jeśli naprawdę warto
#golomp dla atencji, musiałem wyjść do parku, bo w mieszkaniu jebla idzie dostać
Weź pod uwagę, że ANC będzie ci napierdalać dźwiękiem do ucha próbując , o ile będzie w ogóle w stanie, zneutralizować dźwięk na zewnątrz, byś czuł tylko ciśnienie akustyczne. No ale będziesz je czuł. Zamknięte słuchawki nauszne chronią przed dźwiękami zewnątrz częściowo.
Dla bardzo głośnych dźwięków lepsze są dokanałówki (TWSy), bo szczególnie jak dana gumka/silikon/pianka ma u ciebie bardzo dobry seal, to po prostu blokuje kanał słuchowy, nie tak jak dobre stopery, ale wiele im nie brakuje. Dodaj do tego ANC i... nadal będziesz coś słyszał, ale to już będzie ułamek wartości początkowej.
Wyżej jest chyba tylko profesjonalna ochrona słuchu.
Za 500zl możesz poszukać sony wh-1000xm4 używanych. To trochę starszy model ale uważane za jedne z lepszych (przez niektórych za najlepsze). Ja mam xm5 i rzadko kiedy coś się przez nie przebija.
Szukam strony na ktorej byly testy, kategorie i polecane modele sluchawek TWS. Wydaje mi sie, ze nie byla sponsorowana.
Chyba nie zapisalem jej sobie i nie moge znalezc.
Poratuje ktos linkiem?
Ewentualnie moze rekomendacja? Mialem soundcore liberty 4 ostatnio, ale syn ode mnie wyciagnal na silke. Szukam czegos malego, niekoniecznie dokanalowego. Zamowilem huawei freearc, ale z PCtem slabo dzialaja, nie da sie obejrzec filmiku na youtube, zeby nie przerywalo co chwile, wiec bede odsylac.
Ma ktoś może słuchawki Bose QC? Czy w Waszych słuchawkach słychać klikający dźwięk przy każdym kroku? Chyba pójdą na reklamacje, bo dostaje szału jak muszę w ich chodzić po mieście.
Problem jest powiązany z ANC, bo w momencie wyłączenia słuchawek problem znika, do jego wywołania wystarczy delikatny nacisk na słuchawkę, przez delikatny rozumiem dosłownie 0.5mm ugięcia
Jakie słuchawki polecacie do telekonferencji? Chętnie +10 do rozumienia hindusów, ANC, koniecznie bezprzewodowe. I niestety moja obecna firma cebuli na sprzęcie, więc max 600 zł :P
Miałam Jabra Evolve 75 przez 2 lata, ale zepsuł mi się mikrofon, tzn pewnie przetarł się mu gdzieś kabelek, bo przy ruszaniu mikrofonem raz działa dobrze, a raz mój głos brzmi jak z odchłani czarnej dziury, i tak 10 razy dziennie. Spróbuję je naprawić, ale potrzebuje też coś innego wybrać na szybko. A już budżetu na nowe Jabry nie mam, poza tym obraziłam się na to gówno ch⁎⁎⁎we :P
@ratty Jakiekolwiek z hardware'owym przełącznikiem do wyciszenia. Mam jakieś tanie "gamingowe", gdzie opuszczenie mikrofonu go włącza, a podniesienie go wycisza - dzięki temu robiąc coś, nie muszę nic klikać, i zawsze wiem, czy jestem wyciszony czy nie.
Słuchawki do pracy przed komputerem – dokanałowe czy wokółuszne?
Cześć,
Zastanawiam się, jakie słuchawki wybieracie do pracy przed komputerem – dokanałowe czy wokółuszne?
Niby wokółuszne zapewniają lepszą jakość dźwięku czy szerszą scenę, ale szczerze mówiąc, ja nie widzę jakiejś wielkiej różnicy. Dodatkowo, słyszałem, że to właśnie wokółuszne są uznawane za najbardziej komfortowe. U mnie jednak po jakimś czasie zaczynają męczyć głowę – za bardzo ściskają i odciskają się na włosach.
Od niedawna używam słuchawek dokanałowych TWS i są dla mnie o wiele wygodniejsze w codziennym użytku, zwłaszcza na dłuższe sesje.
Jakie są Wasze doświadczenia? Który typ słuchawek preferujecie i dlaczego?
Nauszne do pracy, soundcore q30 ze zintegrowanym mikro i opcja tłumienia dźwięków otoczenia. Wytrzymują z 10,12h na włączeniu. Leżą sobie na biurku, ktoś dzwoni na teamsie i w niecała sekundę mogę śmiało odbierać połączenie i gadać przez słuchawki
Bezprzewodowe: pałąk wokółszyjny+pchełki na uwięzi.
Jest bardzo mało wokółusznych, które nie powodują u mnie dyskomfortu, lub wręcz bólu. Bezprzewodowych, to w ogóle jeszcze takich nie spotkałem. Z kolei dokanałowe są szeroko odradzane przez laryngologów (moi kategorycznie zabronili, wręcz, ale ja jestem pod ich regularną opieką). Pchełki na pałąku są mi więc idealną alternatywą, bo primo - wygodne (nie wypadają, bo używam silikonowych nakładek), a secundo - nie są tak niebezpieczne jak dokanałówki. Dodatkowo, modele, których ja używam, trzymają za⁎⁎⁎⁎ście długo na baterii, lub mają ją szybko-wymienną.
Oba modele mają wbudowany mikrofon i za⁎⁎⁎⁎ście dobrze współpracują z softem konferencyjnym.
Też mam jestem bardzo zadowolony ale już długo mam. To jakieś starsze chyba dawno już kupiłem. Wciąż się same załączają i rozładowują, ale w samolocie są niezastąpione.
Nie za ćwierć miliona, kiedyś tyle kosztowały, ale w materiale podaje już aktualną cenę.
Chłop w cechach elektrostatów w wadach zapomniał powiedzieć "brak basu" i "większy brak subbasu", dynamika też słaba. System HE-1 zniwelował te wady prawie do 0 z tego, co opinie słyszałem, no ale herkulesowym wysiłkiem.
... a nie czekaj, on jako mini HE-1 poleca HD600 xD ok, to sporo wyjaśnia
Może HD600 jako zamiennik jest nieśmiesznym żartem, ale HD820 jako opcja "na otarcie łez" już śmieszy xD
Poza tym dobra recka, sam oczywiście tego sprzętu nie słyszałem.
HifiMan HE-R9, czyli lekko upośledzona wersja demo high-endu w twoim domu za grosze.
Mamy tutaj reckę https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-he-r9-recenzja/ sprzętu w cenie wyjściowej, czyli $599 bez podatków. Delikatnie rzecz ujmując, no nie spodobały się, tandetne wykonanie i dziwne strojenie nastawione na napuchnięty bass w tej półce cenowej były kiepską propozycją. Nie były beznadziejne, ale były bardzo źle wycenione.
HifiMan ma ogólnie taką politykę, że zaczyna drogo, po czym po kilku latach cena spada, czasem nawet do 30% ceny wyjściowej, robiąc nowe domyślne rekomendacje u recenzentów w danym pułapie budżetu. Tu, z racji słabej sprzedaży, postanowili chyba zaszaleć, albowiem..
Ja kupiłem je niedawno na promce za... niecałe 300zł. Wersje bez BT, bo tej bezprzewodowej szkoda dotykać.
Moje wrażenia?
plastik na muszlach sprawia wrażenie tak taniego, jakby faktycznie miały te 300 PLN kosztować... albo mniej.
dziwnie lekkie na głowie
wygoda użytkowania (przynajmniej krótkoterminowo) dobra, powyżej obecnej półki cenowej
strojenie (frequency response) brzmi trochę jakby słuchało się przez drzwi, z tym że wysokie tony koło 8khz są nadal obecne
...przez co bez ratowania się EQ nie nadają się do niektórych rodzajów muzyki (np Jazz)
dynamika (szczególnie w basie) jest autentycznie dobra i to jest główna zaleta tych słuchawek.
Wg recenzenta wyżej nie pasują też do wszystkich wzmacniaczy... z tym, że nie są w ogóle wymagające prądowo, wystarczy im pewnie apple dongle z zadatkiem.
Cały myk polega na tym, że o ile w wyjściowej cenie wykładają się na pysk względem konkurencji... no to aktualnie kosztują okolice 10% pierwotnej ceny i np nie wierzę, że za tyle pieniędzy cokolwiek nowego na rynku nawet się zbliży do poziomu dynamiki ich tonów niskich.
Problem polega na tym, że przez swoje niestandardowe strojenie nawet w takiej cenie nie są kandydatem do zakupu w ciemno, ale jak ktoś się nie boi przy nich pogrzebać, zrobić jakiś mod czy użyć zwykłego EQ, to mają niezły potencjał. Sam odpaliłem autoEQ do harman target i grały niby lepiej, ale wokale przestały brzmieć naturalnie. Dziwnym trafem duże słuchawki dynamiczne gorzej reagują na EQ niż np siedmioprzetwornikowe IEMy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jest też opcja, że ktoś lubi takie strojenie, a wiele podobnych można znaleźć w tych mainstreamowych słuchawkach BT z ANC.
Bardzo rozrywkowe granie, również polecam w obecnej cenie. Jak ktoś chce to pomimo tego że mają już dużo basu można dalej podbijać bas w EQ. W tej cenie głównym problemem są pady, które mogą być zbyt płytkie (ja musiałem włożyć waciki między muszle a pady) i fakt że obecnie nowe zamienniki kosztują prawie tyle ile nowe słuchawki.