#youtube #komputery #pytanie
Ktos ma pomysl jak odszukac filmik na youtubie majac tylko jego zapis audio lub transkrypcje na tekst?
#youtube #komputery #pytanie
Ktos ma pomysl jak odszukac filmik na youtubie majac tylko jego zapis audio lub transkrypcje na tekst?
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jaka obecnie opcja telefonu na kartę prepaid ma najlepsze warunki? Potrzebuje czegoś takiego z powiedzmy 15GB danych miesięcznie.
Virgin mobile ? Jakieś opcje?
#pytanie #telefony
Zaloguj się aby komentować
Czy wierzysz w życie po śmierci?
#pytanie #dyskusja #przemyślenia #rozkminy #życie #śmierć #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Kurna tak, wiedziałem że o czymś zapomniałem. Narysowałem i se leżało. XD
#pytanie #hejto #hejtomeme #czerstwyhumor #perypetiedziwena @Rozpierpapierduchacz
Zainspirowane przez mema dodanego w Redakcji Czerstwego przez @Statyczny_Stefek xD

Zaloguj się aby komentować
Czy obgadujesz negatywnie swojego przyjaciela?
#ankieta #życie #pytanie
Zaloguj się aby komentować
to jakiś scam?
ojciec se wymyślił jakąś kamerkę termowizyjna(teraz się wygadał że wyskoczyła mu jakaś reklama tej kamery i nawet on tego nie szukał) i pewnie kliknął pierwsze co wyskoczyło mu w telefonie.
Coś to za tanie
https://www.yiutyutrye.shop/t1hvgcj8e400?gad_source=1&gad_campaignid=23666890697
#scam #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wrócił już Przemek? Potrzebuję żeby mi ktoś pierwsza sprawy elektrodowe ocenił wizualnie czy nie j⁎⁎⁎ie xd
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #pytanie





Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry moi drodzy ja do was z pytaniem natury domowej
Jakie polecacie #pralka i #suszarka ?
Jakie firmy na tak, a jakie na nie? Budżet raczej nie gra dla mnie, aż takiej roli. (ale 5k na pralke nie dam) Sprzęt ma być na lata. Wkład nie musi być gigantyczny, bo też nie ma takiej potrzeby.
#pytanie #agd
Bosch (byle nie jakiś najtańszy, bo to się niczym nie różni od tych wszystkich Candy, Zanussi) mid range cenowy to już dobra opcja, ewentualnie AEG. Kiedyś budżetowo fajne były Mastercooki, bo klepane na miejscu i w razie awarii części były śmiesznie tanie (z wyjątkiem elektroniki oczywiście), no ale firma zdechła.
Zaloguj się aby komentować
Hej @Statyczny_Stefek , jakie masz metody, żeby buty do wspinaczki tak nie śmierdziały? Próbowałem mrozić, próbowałem wody z octem, j⁎⁎ią jak jebały.
Pytam publicznie, bo może ktoś też jest ciekaw, ale wstydzi się zapytać.
#pytanie #wspinaczka #bouldering
@Piechur naukowo sprawdzone -> https://www.youtube.com/watch?v=_9JATyOyN6A
@Piechur jako, że od wielu lat walczę ze smrodem swojego sprzętu treningowego to czuje się w obowiązku coś doradzić :D
Jeśli rzecz można prać w pralce (idealnie jak w temperaturze przynajmniej 40C) to płyn do prania Clovin Septon II (kupisz na allegro) Polecam prać w tym wszystko co można prać i wymaga dezynfekcji. Jeśli czegoś nie można prać, ale można moczyć to polecam ciepłą wodę z dodatkiem tego płynu i namaczanie, a potem porządne płukanie.
Kolejna i najważniejsza rzecz to suszenie po treningu. Na już śmierdzące buty to nie pomoże, ale jak pozbędziesz się smrodu albo kupisz nowy sprzęt to jest to zabieg konieczny żeby utrzymać sprzęt w dobrym stanie jak najdłużej.
Opcje są dwie: skarpety wypchane żwirkiem silikonowym dla kotów (tańsza alternatywa dla wyżej wspomnianych bananów) i opcja nr 2 to suszarka do butów (znajdziesz na allegro, najważniejsze co ma robić to dmuchać, a nie tylko grzać)
Maksymalizacja efektów: na deser polecam kupić tani ozonator, zdobyć odpowiedniej wielkości kartonowe pudło i raz na jakiś czas wrzucać do pudła ozonator i sprzęt, który trzeba odsmrodzić i dzieje się magia. Bez dobrego suszenia i dezynfekcji co jakiś czas sam ozonator nie sprawi, że buty przestaną śmierdzieć, ale w połączeniu możesz uzyskać na prawdę dobry efekt.
Z moich obserwacji wynika, że najważniejsza jest prewencja- czyli nowe buty od pierwszego treningu porządnie suszysz, co jakiś czas ozonujesz, pierzesz/ płuczesz w Septonie. Już śmierdzące rzeczy trudniej doprowadzić do stanu używalności, ale powyższe metody dają na to szanse.
Jako dodatek do powyższych metod możesz dobrze wysuszone buty potraktować sprayem SHOES-TE, ale to nieobowiązkowe.
A sam ozonator polecam bo można używać nie tylko do butów, ale możesz wyozonować sobie auto, sypialnie itp.
Zaloguj się aby komentować
Znacie jakieś dobre filmy albo seriale gdzie się mało dzieje? Bo ostatnio obejrzałem Pluribus, gdzie też tak jest w wielu odcinkach i przypomniałem sobie jak mi się takie coś podoba. xd
Gatunek i tematyka obojętna, lubię np. Patersona, Reality, A ghost story, American Honey.
#filmy #seriale #ogladajzhejto #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio zauważyłem, że najlepiej mi się śpi z głową na północ w pokoju syna. Przez całe moje życie wszystkie łóżka przypadkowo miałem skierowane w tym kierunku. Teraz mam w sypialni na zachód i jest tragedia. Sprawdziłem co o tym piszą:
Spanie z głową skierowaną na północ to według zasad Feng Shui oraz tradycji europejskiej najkorzystniejsze ustawienie łóżka, zapewniające głęboki, regenerujący sen i stabilizację. Ułożenie ciała wzdłuż linii magnetycznej Ziemi (głowa na północy, nogi na południu) ma ułatwiać zasypianie i poprawiać jakość wypoczynku.
Jestem ciekawy ile w tym prawdy a ile bajki.
A wy jak śpicie?
#sen #pytanie #zdrowie
@Hasti@Hasti
Ułożenie ciała wzdłuż linii magnetycznej Ziemi (głowa na północy, nogi na południu) ma ułatwiać zasypianie i poprawiać jakość wypoczynku.
Magnes w głośniku smartfona jest ~400 razy silniejszy niż pole magnetyczne Ziemii. Jak masz go zbyt blisko ciała (nocna szafka?) to twoje feng shui sie sypie xD
Zaloguj się aby komentować
Co tam się stało u 65+, że KO ma dużo więcej niż PiS. Co tam się zadziało
Zawsze myślałem, że tam połowa na pis głosuje albo i więcej.
Skąd taka zmiana?
#polityka #sondaze #pytanie

@maly_ludek_lego jak sobie przypominam z jakimi debilami chodziłem do szkoły to nie dziwi mnie 12,9% PiSu, 23% konfederoSSji czy 10.8% psychopatów. To ci sami ludzie, którzy głosowali na Korwina, bo "hehe krul masakruje lewakuw". Problem leży również w niedokształceniu tych ludzi. Pozdrawiam mojego nauczyciela od historii z technikum, który tak mocno dostał pałą przez łeb za komuny, że przez 4 lata bełkotał jedynie o żołnierzach wyklętych, Popiełuszce, Januszu Pawlaczu i o tym, że Smoleńsk to zamach.
Zaloguj się aby komentować
Chcę sobie trochę "przeprojektować" wnętrze wynajmowanej przez siebie kawalerki, ma jakieś 30 m2. Niestety nie mogę wywalić rzeczy, które tam są i nie należą do mnie - np. zupełnie niepraktycznego dla mnie okągłego stolika o średnicy 120 cm, którego z konieczności używam jako biurka do pracy, czy wielkiej kanapy, której w ogóle nie używam. Nie wiem - są może jakieś programy, w których można sobie zrobić za darmo ładny projekt? Na architekta wnętrz mnie nie stać - to przecież też nie moje mieszkanie. No i nie chcę szukać innego mieszkania na wynajem - chcę w ciągu roku wreszcie kupić coś własnego. (w sumie zastanawiam się, czy może nie dałoby się kupić właśnie tego mieszkania, ale jako że jest w centrum kosztowałoby miliony monet i jeszcze wymagałoby remontu). Macie może jakieś pomysły? Najbardziej przeszkadza mi to, że jest zagracone, bo nie mam miejsca np. na przechowywanie książek, papierów itd. W końcu - pracuję na chacie, więc to jest też po prostu tak w 90% miejsce pracy, w 10% miejsce do przechowywania mnie między jednym a drugim dniem pracy. A nie jakiś dom. Ktoś by zapytał - po uj ci teraz myślenie o jakichś zmianach? Ano tabsy od lekarza trochę weszły, trochę też pomaga gruntowne przemyślenie swego życia (nazwijmy to, ha tfu terapią) i stąd myśl, że jednak zasługuję na coś lepszego niż lokum, w którym norwescy więźniowie nawet nie chcieliby siedzieć
PS. @bartek555 - przepraszam Cię, że nie odpisałam na wiadomość na priv - w ogóle mi jej nie wyświetliło. A po paru tygodniach to już nie było sensu. To nie było tak, że Cię zlewam.
@rain Nie da rady wynieść tego mebla do jakiejś piwnicy albo jednak pogadać z właścicielem żeby go zabrał? Zwykłe odmalowanie niewiele kosztuje, trochę swojej pracy a działa cuda. Właścicielowi też to powinno być na rękę.
Co do urządzania to spróbowałabym z AI, wrzucasz mu fotę pomieszczenia i prosisz o zaprojektowanie, podając detale co byś chciala zmienić i na co - może nie zrobi tego jako dopracowany z detalami projekt ale może dać jakąś poglądową inspirację.
@rain ciężko doradzić jak nie wiemy jak to wygląda i co chcesz i co lubisz.
Dla mnie zawsze priorytetem było duże, szerokie biurko do pracy.
Mieszkałem w kawalerkach, dla mnie priorytetem było zawsze porobienie półek pod sufitem na których mogłem trzymać książki albo pudełka z rzeczami, bardzo oszczędza miejsce.
Ano tabsy od lekarza trochę weszły
Aż tak źle? Wspominałaś coś o problemach z tymi kulkami w czaszce do paczenia.
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem na ile silna jest społeczność #majsterkowanie ale myślę nad piłą szablastą akumulatorową i potrzebuję porady.
Wystarcza mi póki co szablasty Parkside z Lidla, i nie mam większych wymagań, ale przydałoby się coś bez kabla na działkę czy przy domu.
To jest pierwsza myśl, bo mam parę akumulatorów, ale nieco kusi wejście w 'lepszy' system niż Ryobi, zwłaszcza że akurat szablasta (inna tej marki) to był produkt na który narzekają.
#pytanie #warsztat #narzedzia
@jedzczarnekoty To zależy do czego potrzebujesz tej piły. Jak do jakiś lekkich prac to bierz cokolwiek. Ja mam jakiegoś no-name z aku 12V i prace typu przycinanie gałęzi czy profili do gk idą bardzo dobrze. Ale już coś cięższego, np. docinanie belek, to męka i widać, że sprzęt się strasznie męczy.
Jak koledzy wyżej wspominają - czarny parkside na ogół daje radę. Często są te narzędzia w promocji więc jak nie zależy Ci na czasie to ustaw sobie alert na Peperze i na pewno kupisz w dobrej cenie.
Zaloguj się aby komentować
Chyba w końcu trzeba kupić nowe opony do samochodu. Standardowo wpadnie wielosezon, ale zastanawiam się którą markę wybrać. Celuję w premium, poza Nokianem, który u mnie jest skreślony na zawsze.
Myślałem nad Pirelli, ale mój przyjaciel, który jednocześnie jest mechanikiem mówi, że brałby Continentale. Macie jakieś przemyślenia?
#samochody #motoryzacja #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ile jest takich co rzeczywiście by wrzucili info w commicie, że byli asystowani przez AI?
Na ile twórcy projektów są obciążeni przez code review pull requestów (nomen omen vibe coderów)?
Czy vibecoding to szansa dla projektów na otrzymanie większego wsparcia od społeczności?
#programowanie #pytanie #github

Czasem ten komentarz jest taka oznaka, że publikowany jest niskiej i może zawierać halucynacje większe niż gdyby napisało się ten kod z palca. Nie korzystam z Claude Code, ale czasem sam dopisuję do commita informację, że powstał on przy wsparciu zewnętrznych narzędzi co ma właśnie sugerować, że np. bugfix może aktualnie wprowadzać więcej błędów niż naprawiać. Myślę, że to szczególnie jest zauważalne jak Cursor czy Claude Code pisze dokumentację, albo testy jednostkowe, gdzie ich jakość często jest przeciętna (ale lepsza niż nie istniejąca) - nawet na Opus 4.6.
@detex
Czy vibecoding to szansa dla projektów na otrzymanie większego wsparcia od społeczności?
Nie, to jest przekleństwo dla projektów Open Source. Twórcy/opiekuni projektów są zasypywani bezużytecznymi pull requestami i zgłoszeniami nieistniejących bugów już od jakichś 2 lat i z roku na rok jest coraz gorzej.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #diy
mam taki tenteges na środku na dnie zamrazalnika, zdaje sie na jakims video widzialem podobny wichajster i że da sie go otworzyc i robi to za odpływ przy rozmrażaniu - problem jest taki że nie wiem jak to otworzyc a nie chce siłowo na chama, instrukcji nie mam niestety, szukalem w instrukcjach podobnych modeli ale póki co nie znalazłem informacji czy i jak da się to otworzyc i czy sluzy to do tego co myśle - ktos cos wie ma jakies rady? przydałoby sie to ogarnac inaczej rozmrazanie zamienia sie w w ciągłe wycieranie wody a i tak leci po meblach i wybulwia kanty...:/

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #pytanie
Dziś mamy dzień klejnotów. Powiedzcie mi w takim razie jaki jest wasz najważniejszy w życiu klejnot? Moim jest święty spokój i równowaga. Pytanie nieco filozoficzne ;)

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować