#motoryzacja #samochody #prawojazdy
Zainstalowałem instalację LPG w samochodzie, ale jeszcze nie wbiłem w dowód. Kończy mi się OC. Wykupić OC po wbicu instalcji w dowód czy po?
#motoryzacja #samochody #prawojazdy
Zainstalowałem instalację LPG w samochodzie, ale jeszcze nie wbiłem w dowód. Kończy mi się OC. Wykupić OC po wbicu instalcji w dowód czy po?
Zaloguj się aby komentować
Miałem wczoraj wypadek jadąc rowerem - babeczka bez zastanowienia stwierdziła, że skręca w boczną uliczkę i przecięła drogę rowerową. Nie miałem szans zahamować, próbowałem odbić na chodnik, ale bezskutecznie i przeleciałem przez maskę. Wylądowałem na głowie i barku, na szczęście miałem kask, ale ręką w pierwszym momencie nie mogłem ruszać. I tu zaczyna się akcja - kobieta stwierdziła, że da mi pieniądze i odjedzie i jakoś to będzie i żebym w żadnym wypadku nie dzwonił po służby, bo zniszczę jej w ten sposób życie... Nie interesowało jej to, że ja ręką nie ruszam, że gdybym nie miał kasku to pewnie głowa do szycia... najważniejsze, żeby ona nie dostała mandatu...
Poirytowała mnie lekko mówiąc, także bez dalszego wahania zadzwoniłem po policje. Pan z drogówki stwierdził winne prowadzącej samochód, przyjeła mandat, ale na odchodne powtórzyła swoją sentencje - że przez swoją nieuwagę JA zniszczyłem jej życie, bo przecież mogłem przewidzieć, że będzie skręcała bez zatrzymywania się...
Spędziłem wczoraj 6h na SORze (na szczęście gnaty całe, ale prawdopodobnie mam coś z tkankami miękkimi, bo mrowieją mi palce, dostałem skierowania na dalsze badania), jadę na prochach przeciwbólowych, w nocy źle spałem, bo co zamykałem oczy to widziałem, że lecę przez maskę, ale tym razem bez kasku... a i tak mimo wszystko, mam w głowie ten jej tekst, że zniszczyłem jej życie i że jeżeli nie wrócę do pracy do środy, to sprawa trafi do sądu... i jakoś tak źle się z tym czuję, aż musiałem się pożalić w internecie...
#rower #zdrowie #prawojazdy
Dzięki wszystkim za dobre slowa i porady
Trafiłes na manipulantke. 100 procent jej winy, gra Ci na emocjach, pewnie z wygody tak mowi ze jej zycie zniszczyles. Jesli juz to sama by sobie zycie zniszczyla ale k⁎⁎wa, to jest tal stary absurdalne... ona Tobie zniszczyla bo mozesz miec uraz do konca zycia, psychiczny i/lub fizyczny. Ciagnij hajs z ubezpiwczenia jak masz jakies dodatkowe jak sie da.
Czyżby to była dyrektorka i to ona decyduje kto co może sobie złamać i obić?
Nie miej skrupułów bracie. Dojedź ją jak tylko możesz, chociazby za to zachowanie po kolizji. Przecież po takim fikołku mogłeś mieć uszkodzenie nie tylko ręki, ale i mózgu. Nawet byś tego nie zauważył, tylko w nocy by cię wylew dopadł. Niepojęte jacy ludzie są bezczelni i boją się odpowiedzialności. Życie jej zniszczysz? Bezczelna. A twoje zycie to nic niewarte?
Zaloguj się aby komentować
właśnie zdałem prawo jazdy. teraz siedzę stres był więc wszystko ze mnie schodzi. uff dobrze że już mam to za sobą.
#prawojazdy

Gratki! 🙂 Zawsze chciałem być przygotowany do egzaminów więc na B ubrałem sportowe buty z cienką podeszwą, gorzej, że była zima i tak zmarzłem, że było mi wszystko jedno a na dodatek chciało mi się przez to lać więc już siec niczym nie przejmowałem. Podszedłem na luzie i zdałem. Dwa lata temu robiłem A. Syn mi się rozchorował, miał jelitówkę. Siedziałem przy nim całą noc a rano miałem egzamin. Człowiek zarabia i stwierdziłem j... nie da zdać na takim zmęczeniu. Uwaga, da się 🤣 na luzie podszedłem do tematu oczekując, że obleję i zdałem 🙂 po prostu nie ma się co stresować.
Zaloguj się aby komentować

Co roku około 100 tys. kierowców traci prawo jazdy za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. większość z nich otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów, mało kto wie jednak, że zakaz ten można poniekąd skrócić i jeździć samochodem wyposażonym w blokadę alkoholową. Z tej możliwości korzysta zaledwie...

Wyrok dla egzaminatora. Podczas egzaminu na prawo jazdy zginęła 18-latka - RMF24.pl - Sąd Okręgowy w Nowym Sączu w procesie odwoławczym utrzymał w mocy wyrok dla egzaminatora prawa jazdy. Podczas prowadzonego przez niego egzaminu na przejeździe kolejowym #polska #prawojazdy #wypadek #wydarzenia
K⁎⁎wa dostałem mandat za złamanie znaku b36 z tabliczką t25a (picrel), bo maska wystawała mi 25 cm za linię znaku XD
Opłaciłem, no bo de facto auto było za znakiem, ale... Przyznam się - nie znam tak dokładnie przepisu, ale czy jest jakaś odległość za którą już kwalifikuje się, że "jestem za znakiem" czy po prostu bardzo dokładny pan strażnik miejski mi się trafił.
#prawojazdy #prawo #mandaty #samochody

Zaloguj się aby komentować

Na tablicach rejestracyjnych warszawskich pojazdów literę "W" zastąpiła literka "A". Zmianę wprowadzono na razie dla niektórych samochodów, ale docelowo urzędy komunikacji będą wydawać dla warszawiaków tylko tablice z literką A.
W Poznaniu pojawi się M, a w Gdańsku X. Czy to ma...
6 lat temu odebrałem swoje prawko. Pamiętam jaki obsrany byłem, jak pierwszy raz jechałem sam samochodem ojca xD Tak szczerze, to pewnie na drodze zacząłem się czuć po zrobieniu około 50k km. Teraz robię 5-10k w ciągu miesiąca, ale i tak zdarza się, że jestem lekko obsrany jak przyjdzie mi wjechać gdzieś głębiej w #warszawa albo #krakow
Moja rada dla nowokierowców. Jeździjcie na początku jak najwięcej. Jak boicie się ruchu, to warto skoczyć w nocy np. po 24, objechać sobie miasto raz czy drugi, żeby sobie ogarnąć ronda czy jakieś bardziej skomplikowane skrzyżowania. Ja zrobiłem tę głupotę, że przez pierwsze 3 miesiące praktycznie wcale nie jeździłem, potem stres jest x10 i trzeba było po wsiach się wozić, żeby sobie wszystko przypomnieć xD
#gownowpis #pdk #motoryzacja #prawojazdy

Zaloguj się aby komentować
Moja żona jest w trakcie robienia prawa jazdy. Podczas testów trafiła na takie pytanie. Nie jest ono identyczne słowo w słowo, ani zdjęcie nie jest takie jakie miała, ale sens jest taki sam. Spróbujcie odpowiedzieć (i uzasadnić) bez szukania odpowiedzi w internetach ani komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy


Zaloguj się aby komentować
Zapewne wiecie że od 1 lipca obowiązywać ma nowe prawo dotyczące zakazu wyprzedzania się samochodów powyżej 3.5 T na drogach ekspresowych i autostradach.
W moim przekonaniu jest to bubel prawny ponieważ ustawodawca musiał uwzględnić sytuację gdy na drodze trafi się zawalidroga który jedzie np. 70 km/h lub gdy ktoś celowo by chciał sparaliżować prawy pas. Ustawodawca więc zostawił możliwość wyprzedzania pod warunkiem że pojazd przed wyprzedzającym jedzie ze "znacznie" niższą prędkością.
Niestety słowo "znacznie" jest tak nieprecyzyjne że nawet policja nie wie jak to interpretować. Czeka nas więc ciekawy okres gdzie sądy będą oglądać nagrania z kamerek samochodowych i decydować na oko czy wyprzedzanie było uzasadnione.
Z tych lepszych wiadomości to to że gdy są 3 lub 4 pasy ruchu to ciężarówki mogą poruszać się tylko po dwóch prawych, skrajnych pasach. Chociaż w Polsce mało mamy odcinków z więcej niż dwoma pasami
#prawojazdy #ruchdrogowy #transport

@Enzo Witamy w Polsce. Pytanie dołączy do grona pytań takich jak:
który pieszy jest "wchodzący" na przejście? Ten stojący nieruchomo na chodniku, ten ze stopą na przejściu, ten dwa metry od przejścia patrzący się w jego kierunku?
czy np:
ile metrów to jest "bezpośrednio przed" przejściem dla pieszych? 50m, 100m, pół kilometra?
Generalnie, u steru Polski siedzą debile, którzy nie potrafią przeczytać o kluczowym znaczeniu ustrojowym przed jej przegłosowanie (i podpisaniem przez prezydenta), więc jakoś mnie to wszystko nie zaskakuje, że poprawki PoRD to totalne buble.
Gdyby siedział tam ktoś z kilkoma neuronami w głowie, to te przepisy gdzieś by wspomniały "zakaz wyprzedzania trwającego dłużej niż 20 sekund" w wypadku przepisu o tirach, czy np. "zakaz wyprzedzania przed przejściem w odległości mniejszej niż X metrów od przejścia, gdzie X to limit prędkości wyrażony km/h", itp, itp.
Bardziej cyniczna strona mnie chciałaby myśleć, że chodzi tutaj tylko o tworzenie przepisów niejasnych, które ułatwią arbitralne wystawianie mandatów (nawet jeśli jeden na 100 się odwoła i wygra z mendami w sądzie, to cały czas 99 frajerów zapłaci). Biorę jednak pod uwagę poziom głupoty polskich rządzących - tak machiaweliczne działanie wymaga pewnej precyzji, planowania i intelektu, a o to bym posłów PiSu nie podejrzewał.
@Enzo znaki zakazu wyprzedzania z wyłączeniem dla dużej różnicy prędkość widywałem we Francji, ale tylko na krótkich odcinkach. Jeżeli ktoś wpadł na pomysł, żeby objąć tym wszystkie drogi to xD
A skutkiem wprowadzenia zakazu będzie to, co dzieje się w Niemczech na ich odcinkach z godzinowymi zakazami - na prawym pasie sznur ciężarówek jadących ok 80km/h, a na lewym potoki osobówek jadące z prędkością ok 10-20km/h wyższą, bo jakiś dziadek kamperem weźmie się za wyprzedzanie kolumny tirów.
Zaloguj się aby komentować
#zalesie
Przejechałem dzisiaj 7h po autostradach w Niemczech i Austrii.
Dojechalem do celu nie zmęczony. Wszystko w przepisowych prędkościach, pełen luz.
Widziałem rzeczy, o których w Polsce się nie śniło.
Wyścigowe porsche z dupnym
spoilerem jadące przepisowo i zjeżdżające na prawy pas.
Ludzi trzymających dystans i jadących zgodnie ze znakami.
A serio. 7h jazdy, nikt mi nie migał jak wyprzedzałem lewym. Było może z 8 aut nie trzymających dystansu: jeden Niemiec a reszta to Europa Wschodnia (PL zagranicą grzeczni, Węgrzy straszna wiocha). W Austrii to nawet lepiej mi się jechało niż w Niemczech bo sie trzymają max 130-140 i spoko sie wyprzedza kogoś jadącego wolniej gdy wiesz, że masz czas na ten manewr bo nikt cię nie dojedzie w te 20
sekund pod zderzak.
Kurde, ciekawie kiedy tak będzie u nas?
Chyba zacznę inaczej planować wakacje, mniej nad Bałtykiem więcej na południe. (po podróży A1 zawsze jestem zmordowany)
#motoryzacja #prawojazdy #polskiedrogi
Wczoraj w Niemczech jechałem 2h autostradą i generalnie wszystko elegancko ale dwa razy ktoś mi na ogonie siedział więc tak, ludzie to buraki czasami, w Polsce jest inna kultura jazdy ale ona się zmieni w zależności od tego jakie mandaty będzie wpierdalać policja i tyle a nie że Hans lepszy czy ktoś gorszy
@regisek ale bajki opowiadasz xD w niemczech zganiają wszystkie ofiary z lewego szybciej niz sie obejrzysz. moze co najwyzej nie robią tego w tak oczywisty sposob jak polacy. i to tak samo na ograniczeniu. kiedys moze tam tych limitow przestrzegali, ale odkad zaczeto tam ustawiac znaki z d⁎⁎y jak w polsce kilka lat temu, to juz niemieckie rejestracje maja to w d⁎⁎ie. dystans trzymają, ale to tyle.
jesli jestes na lewym i ktos ci siedzi na ogonie, to tylko twoja wina, skonczyles wyprzedzanie to nie powinienes sie tam juz znajdowac. i generalnie zawsze bardziej ci sie oplaca puscic kogos szybszego, a nie bawic sie w zawistnego polaczka ktory pokaze wrednemu bogolowi ze ten nie bedzie szybszy od niego.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe czy jest w polsce gorsze skrzyżownie? 6 odnóg z pierwszeństwem łamanym, budynki niemal całkowicie zasłaniają widoczność a do tego skrzyżowanie jest na górce żeby się trudniej ruszało xD Postrach egzaminów na prawko.
#heheszki #samochody #motoryzacja #prawojazdy

Zaloguj się aby komentować
Mój instruktor mnie tak debilnie nauczył triku na łuk - już dokładnie nie pamiętam, ale chyba jak tylne koło było na wysokości drugiego słupka to trzeba było zrobić skręt kierownicą o ileś stopni
Zaloguj się aby komentować
Powiedzcie mi proszę, kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?
W poście poniżej moje stanowisko i sposób rozumowania.
Jak ktoś chce sprawdzić w szerszym kontekście, to to jest przy metrze politechnika, dokładnie to miejsce:
https://goo.gl/maps/ngJMPcwcH6ZEhdTJ9
#rower #warszawa #prawojazdy

Ja byłem rowerem B i moim zdaniem ja tu miałem pierwszeństwo. Moje rozumowanie opiera się na tym że to ja jadę głównym ciągiem komunikacyjnym i to osoba która zjeżdża ze skrzyżowania, która chce do niego dołączyć, powinna ustąpić innym pierwszeństwa.
W rzeczywistości było tak że i ja (rower B) i rower A się widzieliśmy nawzajem, obydwoje zwolniliśmy i się spokojnie minęliśmy bez żadnej kolizji, ale odjeżdżałem to słyszałem że coś tam gadał i miał pretensje.
Żeby nie było, ja też rozumiem jego argumentację - on na to patrzył jak na skrzyżowanie równorzędne i zgodnie z regułą prawej ręki rower B powinien ustąpić pierwszeństwa rowerowa A, ale jakoś mnie to nie przekonuje.
Zaloguj się aby komentować

Już w styczniu 2024 roku w życie wejdą nowe przepisy przygotowane przez Unię Europejską. Jedną z wprowadzanych zmian jest zaostrzenie wymagań względem kierowców po 65. roku życia. Chcąc przedłużyć ważność prawa jazdy, będą oni musieli przejść badania psychologiczne.
Wprowadzeniu nowych przepisów...
Czy jak kupiłem auto (od polskiego właściciela) i idę na 1 wizytę do Urzędu to muszę zdejmować tablice? Czy dopiero jak odbiorę dowód rejestracyjny przy 2 wizycie? Nie chcę zmieniać tablic rejestracyjnych, ale wiem, że i tak muszę je dostarczyć. Pytanie czy muszę to zrobić na 1 wizycie?
#prawojazdy #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Taka świeżynka. Widać że kierowca zaczął hamować dopiero kiedy pieszy znalazł się na jezdni. Nagranie pokazuje że obecne prawo stosunku pieszy / kierujący jest absurdem. Pieszy powinien stanąć przy krawędzi jezdni oczekując na możliwość przejścia, co dla kierującego powinno być jednoznaczne z odpowiednikiem światła żółtego.
Jak sądzicie, kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu czy pieszy wtargnął na jezdnię? A może obydwa na raz?
https://www.youtube.com/watch?v=fbRwX3jGx3E
#prawojazdy #ruchdrogowy
Zaloguj się aby komentować
Po raz kolejny jakiś suviarz hujowo zaparkował że musiałem się do niego dostosować a nie do miejsca parkingowego. Debil ze skosa wjechał i dla przodu nie ma miejsca a dla tyłu jest w h⁎j. Eh...
#zalesie #gownowpis #samochody #motoryzacja #prawojazdy
Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #prawojazdy
Zaloguj się aby komentować
Podszedł do egzaminu na prawo jazdy na "podwójnym gazie"
Sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek w Krośnie. 30-letni mieszkaniec województwa małopolskiego pomyślnie zdał część praktyczną na placu manewrowym, a następnie wyruszył z egzaminatorem na miejskie drogi. Po kilku minutach podróży instruktor wyczuł od kierującego alkohol i przerwał egzamin.
"Egzaminator polecił 30-latkowi przesiąść się na fotel pasażera, po czym przyjechał z nim na parking komendy, gdzie policjanci sprawdzili stan trzeźwości egzaminowanego" - relacjonują funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Po badaniu okazało się, że podchodzący do egzaminu mężczyzna ma blisko 0,7 alkoholu w organizmie. W przeszłości stracił natomiast prawo jazdy za... kierowanie pod wpływem alkoholu.
https://www.upday.com/pl/podszedl-do-egzaminu-na-prawo-jazdy-na-podwojnym-gazie
#heheszki #prawojazdy #bekazpodludzi #kierowcy
Zaloguj się aby komentować