Evil #czujedobrzeczlowiek DOBRZE ze jutro i pojutrze do roboty jak w tygodniu, a nie wolne jak co weekend. #pracbaza Ale na szczęście w poniedziałek już normalnie bez #dziwen do pracy na 7 rano!
Evil #czujedobrzeczlowiek DOBRZE ze jutro i pojutrze do roboty jak w tygodniu, a nie wolne jak co weekend. #pracbaza Ale na szczęście w poniedziałek już normalnie bez #dziwen do pracy na 7 rano!
Zaloguj się aby komentować
Lecimy z koksem na integracji, juz jest koło promila xD
Ale jedynie co muzyka mi nje siedzi bo disco polo i pokrewne taneczne.
#gownowpis #100twarzykolejarzy #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj mialem taki sajgon w pracy,ze pol dnia gralem w cyberpunka. Swoja droga,dobra gierka,taki wiedzmin 3 tylko w nowoczesnych czasach. #gownowpis #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Wreszcie firmy oferują mi stanowisko eksperta (najwyższe na danym rodzaju stanowiska).
Jaja same rosną.
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Lecimy z imprezą integracyjną, dopiero 10:30 a gdzie jeszcze do wieczora.
#gownowpis #sport #pracbaza #100twarzykolejarzy



Zaloguj się aby komentować
Musze wstac z lozka po sluzbowy komputer do #pracbaza
Najgorzej
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Gość u mnie w robocie odkrył nowy sposób wkurwiania ludzi. Przegląda tiktoka czy inne rolki i co chwilę podłazi i pokazuje...
I żeby tylko pokazywał, on jeszcze tłumaczy co aktualnie pokazuje.
W stylu na filmiku wychodzi chłop z kibla a tam jakieś straszydło a on opowiada "wychodzi chłop z kibla, tu jakieś straszydło stoi hehehe"
Jak nie zmienię tej roboty na jakąś dla samotnika to mnie odwiozą do Abramowic...
#pracbaza #calezyciezdebilami
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wygląda na to że nowy kolega w pracy to straszny mitoman, albo ma po prostu nie pokolei w głowie.
Ale od początku. Nowy kolega, przeszedł do Nas z Castoramy. Inny kolega, który tam pracował postanowił zrobić research, jego kariery zawodowej (szkoda że już po fakcie jego zatrudnienia). Okazuje się że pracował najpierw na dziale sanitarnym, ale szybko przenieśli go na inny dział, by nie miał kontaktu z klientami. Dlaczego? Podczas gdy jedna z pracownic, rozmawiała z klientem, ten podszedł do nich i zaczął narzekać na warunki pracy w Castoramie, mówiąc że to najgorszy pracodawca u jakiego mu przyszło robić i że sprzedają najgorszy chłam na rynku.
Po tym wyczynie, szybko został przeniesiony na stolarnie. Ale z racji tego że każdego oskarżał o mobbing, niezaleznie czy był to jego przełożony czy kolega, który miał mu pomóc, to nikt nie chciał z nim współpracować. To nakręcało go jeszcze bardziej i zaczął wypisywać maila z oskarżeniami o mobbing do centrali Castoramy, co powodowało że praktycznie wszyscy dyrektorzy i kierownicy musieli się tłumaczyć z tych oskarżeń.
W końcu postanowiono go zwolnić, ale to też nie było takie proste, ponieważ centrala Castoramy obawiała się pozwu z jego strony (nie ważne czy uzasadnionego czy nie), więc kazali oddziałowi zacisnąć zęby, poczekać aż skończy się mu umowa i wtedy nie dawać mu nowej.
I tak wyładował tutaj i nam kurka wodna psuje krew.
#gownowpis #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza
Szef od wczoraj niucha, kręci się, dziwnie się zachowuje. Dziś do jednego (oczywiście, że nie do mnie) podchodzi z pytaniem, czy nie da się przyspieszyc, bo nie mogą żadnych aut z ulicy brać xD
No bardzo mi przykro, że robimy tylko 100% normy xd
Do mnie podszedł, pyta jak tam, to mu mówię, "ch⁎⁎⁎ia panie, wszystko boli, ale jakimś cudem grafik robimy, co sezon te koła co raz większe, nie wiem czy nie odchoruję" i mu patrzę w oczy w których widzę umierającą nadzieję... XD
Jeśli ktoś tak jak ja potrzebował tłumaczenia, to poniżej podsumowanie od chata.
Tltr: Pracują w sezonie dużego zapier… (prawdopodobnie w wulkanizacji/mechanice). Są zawaleni robotą, robią 100% normy, pracownicy są zmęczeni. Szef chce więcej, bo ma nadmiar klientów, ale załoga już nie wyrabia. Autor opisuje to ironicznie i humorystycznie.
Co autor miał na myśli – po ludzku:
1. „Szef od wczoraj niucha, kręci się, dziwnie się zachowuje.” → Szef jest spięty, nerwowy, ciągle chodzi po hali / miejscu pracy, wygląda jakby „szukał problemów” albo bardzo mu zależało, żeby robota szła szybciej.
2. „Dziś do jednego (oczywiście, że nie do mnie) podchodzi z pytaniem, czy nie da się przyspieszyć, bo nie mogą żadnych aut z ulicy brać xD” → Szef pyta jednego z pracowników, czy da się zrobić robotę szybciej, bo nie mogą przyjmować dodatkowych zleceń „z ulicy” (od klientów, którzy podjeżdżają bez umówionego terminu). Czyli: robota im się piętrzy, nie mają przepustowości, więc presja rośnie.
3. „No bardzo mi przykro, że robimy tylko 100% normy xd” → Sarkazm. Autor mówi: robimy tyle, ile wynosi norma, robimy poprawnie, ale szef i tak chce więcej, bo to dla niego za wolno.
4. „Do mnie podszedł, pyta jak tam, to mu mówię ‘cha panie, wszystko boli, ale jakimś cudem grafik robimy, co sezon te koła co raz większe, nie wiem czy nie odchoruję’ i mu patrzę w oczy w których widzę umierającą nadzieję...”* → Autor pracuje fizycznie (prawdopodobnie przy wymianie opon / mechanice). Mówi szefowi wprost, że:
jest wykończony,
wszystko go boli,
robotę robią, ale jest coraz cięższa („koła coraz większe” – w sezonie zimowych/letnich zmian opon auta są coraz większe i cięższe).
A jak patrzy szefowi w oczy, to widzi, że ten już traci wiarę, że da się jeszcze bardziej przyspieszyć. Stąd humorystyczne: „w oczach widzę umierającą nadzieję”.
Zaloguj się aby komentować
A ja dalej szukam jakiejś roboty zdalnej, by coś tam dorobić. Natrafiłem na coś takiego. Czy nie uważacie, że to ogłoszenie jest jakieś "dziwne"?
#pracbaza #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Odnośnie wpisu kolegi @binarna_mlockarnia o tu: https://www.hejto.pl/wpis/gornictwo-gospodarka-zwiazki-roxiwegiel-heheszki-czyli-jak-zapierdole-cos-z-kopa
Postanowiłem was zapytać o przynależność do związków zawodowych. Nie kłóćcie się czy są dobre czy złe, to już każdy ma swoją opinię. Chodzi mi tylko o przynależność
#pracbaza #zwiazkizawodowe
Zaloguj się aby komentować
Jprdl, ale mnie wkurwiają myśliwi.
Wpada do mnie pan myśliwy na badanie wzroku. Dziadek lat 88. Już od progu widzę, że nie kontaktuje za bardzo, polecenia typu proszę usiąść itp. to już dla niego problem. Zaczynam mówić głośno, bo myślę przygłuchy, ale to nie wiele zmienia. Umysłowo to tak już bardzo średnio sprawny bym powiedział. Pytam, jak u pana ze wzrokiem? "Świetnie, nazywają mnie "sokole oko!" Okularów nie używa i nigdy nie używał - nie ma takiej potrzeby. Szybkie sprawdzenie ostrości bez korekcji i mamy wynik. Lepsze oko visus ledwo 0,5. Astygmatyzm krótkowzroczny plus początki zaćmy. Jak ten pan uchodzi za "sokole oko" w towarzystwie, to ja się boję pomyśleć o tych innych z gorszym wzrokiem. Okularami ledwo go wyciagam na V=0,8. Pytam go czy ma nadal pozwolenie na broń i czy jest aktywnym myśliwym. "No oczywiście". Mówię panu, że czasy kiedy mógłby się nazywać "sokolim okiem" już dawno minęły i żeby miał świadomość, że jego ostrość wzroku jest dużo poniżej normy. I że może warto rozważyć czy nie warto zrezygnować z polowań, a przynajmniej niech zrobi okulary do dali. "Nie ma takiej potrzeby, chcę tylko okulary do czytania".
Jak ja gardzę tym środowiskiem, które zrobi wszystko, żeby tylko się nie kontrolować, badać itd.
Jak wspominam czasem myśliwym, że przydałoby się wprowadzić obowiązkowe badania okresowe wzroku, to słyszę "kto za to zapłaci?!".
Tak więc, życzę szczęścia miłośnikom lasu - tam ciągle chodzą niekumate 88-letnie dziadki, które c⁎⁎ja widzą i są przekonani, że mają sokoli wzrok. I te dziadki mają pozwolenie na broń.
#myslistwo #wzrok #zalesie #pracbaza
@Olmec Kilka dni temu poszedłem na badanie wzroku u optyka. W zasadzie ono jest bezpłatne, ale ja chciałem dobrać soczewki kontaktowe, więc 90 zł. Na badanie firma przeznacza 2 godziny i są wszystkie urządzenia: autorefraktometr, foropter, lampa szczelinowa, zakrapianie oczu fluoresceiną i para soczewek na miesiąc. Niesamowicie miła i cierpliwa optometrystka, odpowiadała na wszystkie moje pytania. Pojutrze mam kolejną wizytę, bo przyjdą moje soczewki. Nie rozumiem czemu ludzie nie robią sobie tych badań, skoro jest to bezpłatne.
Co do myśliwych, to wiele razy tutaj pisałem. Czytałem wspomnienia myśliwego, z których wynika coś niepokojącego. Oni mają taką ekscytację z tych polowań, że nie mogą się już doczekać kiedy pociągną za cyngiel. Wtedy zabicie psa, jelonka, czy nawet człowieka to już nie ma znaczenia. On po prostu chce wystrzelić. Kiedy autor tych wspomnień to zrozumiał, to zrezygnował z polowań, bo widział, że to mu ryje beret.
Dlatego tyle jest tych wypadków, bo wielu myśliwych ma coś z głową.
@Olmec jestem leśnikiem, aktywnym myśliwym, dużo się udzielam w ochronie przyrody i uważam, że polityka nakręcana wkoło myśliwych to jakieś gwiezdne wojny. Z jednej strony grupa aktywistów próbująca zablokować łowiectwo po całości z drugiej komunistyczne dziadki, snobistyczne elyty i nowobogaccy uważający, że są alfą i omegą w lesie...a po środku tacy jak ja, zmieniający standardy, dbający o szczegóły, przestrzegający selekcji, bezkonfliktowy, umiejący słuchać społeczeństwa z rolnikami na czele... I wiecie kto dostaje po d⁎⁎ie najbardziej? Bingo, ci po środku.
'Społeczeństwo' chce regularnych badań? Wprowadźmy je, przecież nie mamy czego się obawiać.
'Społeczeństwo' chce wykreślenia słonki z listy gatunków łownych? Wykreślmy. Przecież na słonki obecnie polują tylko łowieckie snoby, bo 'tak kiedyś polowanooo'.
'Społeczeństwo' chce utworzenia nowego PN? A utwórzmy, co tam, lokalsów się przesiedli.
Tylko, że to całe 'społeczeństwo' to nie jest nasze społeczeństwo. Za tymi krzykaczami często stoją endżiosy (NGO) z zagranicznym kapitałem. Z kolei myśliwi dbają tylko o swoje cztery litery mając w nosie wszystkich dookoła z rolnikami na czele.
Łowiectwu przydałaby się administracyjna reforma. Kiedyś dobrze o tym napisał Andrzej Brachmański...albo Paweł Gdula, któryś z nich. Myśliwym powinien być człowiek z kierunkowym wykształceniem. Nie masz? To robisz dwuletnią podyplomówkę. Struktury terenowe włączyć do LP, bo myśliwym najbliżej do nich. Szczegółowy nadzór nad polowaniem, rzetelne plany a przede wszystkim usuwanie z tego kręgu ludzi, którzy nigdy myśliwymi zostać nie powinni, którzy nigdy do ręki broni nie powinni dostać (znam wielu takich). Także ten... Darzbór!
Zaloguj się aby komentować
Tak sobie myślałem ostatnio o bohaterze tego mema, czy jest już na wolności.
I okazuję się że wyszedł w 2020 ale teraz jest poszukiwany:
https://wiadomosci.onet.pl/lublin/co-to-jest-za-wyrok-bohater-viralowego-nagrania-ponownie-na-celowniku-policji/w6f7wlh
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza
Dziś młody sezonowiec, zatrudniony na magazyn podszedł do prezesa i spytał czy nie ma jakiegoś cukierka, żeby go poczęstować... Ja pi⁎⁎⁎⁎le żenua mnie ogarnęła niemiłosierna, z każdym rokiem co raz dziwniejsze pokemony przychodzą. Tęsknię za zwykłymi alkoholikami....
Zaloguj się aby komentować
Dobra fajrant, kierownik nie daje pracować
#pracbaza #koty





Zaloguj się aby komentować
#pracbaza kurła ale sie porobiło.....
Moja manager dzisiaj na callu pochwaliła sie całemu teamowi zdjęciem USG. Ciaza 16 tydzien xp. Rok temu brała ślub i tak z meksykancem heheszkowalismy, ze zaraz wypierdoli na macierzyński pewnie xdxd
Przyszły rok bedzie ciekawy. Nie dość, ze z naszego teamu robia nowy "pododdział" w R&D, ja nie mam pojęcia jak bedzie wyglądała moja rola w tym nowym oddziale, chce isc zeby mnie pokroili i naprawili bark, czyli bede na lekarskim przez kilka tygodni to jeszcze dodatkowo osoba odpowiedzialna za to jak będzie wyglądał moj progres (wiem, ze to ja jestem za to odpowiedzialny, ale to ona mi w tym bardzo pomaga i umożliwia )znika na rok czy ile tam trwa macierzyński xp. Muszę kurde z nia o tym wszystkim pogadać i dowiedzieć sie co i jak xdxd
Zaloguj się aby komentować
Cabbing's a good job, mate.
Challenging work. Outa doors. I guarantee you'll not go hungry.
Sorry @Taxidriver ale
ja codziennie walczę ze sobą by wstać z łóżka, pójść do pracy, nie rozjechać przypadkowej osoby bo nie podoba mi się jej twarz. Życie to ciągła walka, tylko my obojętniemy.
Skojarzył mi się z "meet the sniper". :P
https://www.youtube.com/watch?v=9NZDwZbyDus
#uk #teamfortress2 #tf2 #emigracja #uk #taksowki #pracbaza #taxi


Zaloguj się aby komentować
Chwilowo w odstawce, bo remont, ale takie udogodnienia tez mamy.
#barteknamorzu #marynarz #statki #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Rano w #pracbaza wpada do mnie do biura ziomek i wyciąga z plecaka kiełbasę, że sam uwędził, bo mu się za dużo boczku kupiło czy coś. No takiego giftu w #nienawidzeponiedzialkow się nie spodziewałem nic a nic. Więc trzeba ją teraz zjeść z prawidłowym #piwo dla smaku

Zaloguj się aby komentować