Zaloguj się aby komentować
Kierowca #bmw jest typowy...
https://twitter.com/i/status/1697195724008460687
#Pulawy #wypadek #polskiedrogi #kierowcy
Zaloguj się aby komentować
O co chodzi z odcinkiem A4 tuż za/przed Krakowem, czyli z tzw. Południową Obwodnicą Krakowa?
Dlaczego w okolicach zjazdy na Tyniec, Chyżne i Oświęcim zawsze są korki i dosłownie "stop" na autostradzie mimo braku wypadków, zdarzeń drogowych? z czego to wynika? Czy polscy kierowcy są na tyle upośledzenie, że nie potrafią zjechać z autostrady i włączyć się do ruchu i to właśnie powoduje korki i stawanie na autostradzie?
Ilekroć tam jadę to zawsze robi się korek, stanie a potem kawałek za zjazdem magicznie robi się płynniej?
No i dlaczego ci polscy kierowcy nie potrafią doczytać, że 110 km/ na tym docinku obowiązuje od poniedziałku do piątku i to w godzinach bodaj 6-18?
A z tym, że za brak płynności na autostradach odpowiada tzw. polska szkoła instruktorska ("jedź ze swoją prędkością", "nie przejmuj się innymi", "jedź jak umiesz", "prędkość zabija") - przez którą na autostradzie jeden jedzie 107, drugi 111, trzeci 121, czwarty postanowił pojechać 127, a piąty chciał jechać 140 km/h, ale musi poczekać jak drugi wyprzedzi pierwszego, trzeci pierwszego i drugiego, czwarty wszystkich trzech, a i to o ile czwartemu nie włączy się w mózgu lampeczka wskazująca, że na prawym pasie za 421 metrów jest tir, więc nie ma co zjeżdżać, bo jak uczyli w szkole jazdy - zmiana pasa to niebezpieczny manewr, trzeba się dobrze przygotować, zastanowić, ogarnąć czy przypadkiem na jezdni w stronę przeciwną nie ma wypadku na który trzeba się pogapić, a to on nie zdąży i jednak zostanie na lewym - to nawet nie ma co dyskutować.
BTW. czemu ludzi zmieniając pas na autostradzie z lewego na prawy, najpierw hamują? czy to upośledzenie umysłowe, brak wyobraźni, czy po prostu brak wyszkolenia?
#motoryzacja #prawojazdy #polskiedrogi #gownowpis
@GordonLameman wczoraj tamtędy jechałem i zadawałem sobie to samo pytanie xD
Ale wydaje mi się, że zjazd nie jest w stanie obsłużyć takiego ruchu jaki tam wjeżdża i dlatego główna droga staje. Wszyscy chcą zjechać, ale za dużo aut na samym zjeździe jest.
Co do drugiego argumentu, co innego jest: chcę jechać 140 a co innego: chcę jechać z prędkością ekonomiczną.
W moim samochodzie prędkość ekonomiczna to 110-120, w innym 105-115 itp. Jeżeli dużo osób jedzie swoją optymalną prędkością to każdy jedzie z inną niestety.
I tak, ja też mam w d⁎⁎ie czy się to komuś podoba czy nie. Jak chcę jechać ekonomicznie to tempomat na 120, albo koło setki za autobusem w zależności jaki mam humor i ewentualnie wyprzedzając tira przyśpieszę. Jak chcę ktoś jechać szybciej to niech mnie wyprzedzi
@GordonLameman No jeszcze pytanie jakiej przepustowości są te drogi, na które zjeżdżasz z autostrady. Bo jeśli są zapchane, to masz korek też na zjeździe, a więc też na pasie do zjazdu i daleko przed nim. Do tego jeszcze taki idiotyzm, że akurat przy tych dość istotnych zjazdach na 44 i 7 masz po dwa pasy na autostradzie - to też niczego nie ułatwia w momencie, gdy na prawym jest korek do zakorkowanego zjazdu do zakorkowanej krajówki.
Jeśli myślisz, że teraz się inaczej drogi buduje, to się mylisz. Zobacz sobie kanał Autostrady Polska, ostatnio robił odcinek o S1, gdzie dokładnie te same błędy są znowu powtarzane.
@GordonLameman to się nazywa shockwave traffic jam, a spowodowane jest tym, że ludzie reagują z opóźnieniem, co jest potęgowane polską skłonnością do siedzenie na d⁎⁎ie auta z przodu. Ja staram się jeździć płynnie, w związku z czym zachowuję spory dystans, a dla większości jest to sygnałem że należy się tam wepchać ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Japonia. Po trzęsieniu ziemi droga została naprawiona w 6 dni.
Ile to u nas potrzeba do załatania dziury w jezdni?
#ciekawostki #japonia #polskiedrogi #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Samozaoranie idioty w BMW.
Z opisu pod filmikiem:
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej we Wrocławiu podczas pełnionej służby zauważyli kierującego autem marki BMW, który swoim stylem jazdy stworzył wiele niebezpiecznych sytuacji w ruchu.
Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń m. in. przekroczenia prędkości, wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych, niestosowania się do znaków poziomych. Ostatecznie jadący autem otrzymał łącznie 50 punktów karnych, grzywnę w wysokości 3,2 tys. zł a funkcjonariusze sporządzili do sądu wniosek za kierowanie autem bez uprawnień.
Cała interwencja została nagrana przez policyjną kamerę i rejestrator zamontowany w radiowozie.
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #wroclaw #bmw
Zaloguj się aby komentować
Czyżby po prostu zapierdalali? #motocykle #wiadomoscipolska #polskiedrogi

Mnie to jakoś nie dziwi. Ostatnio dwóch debili na motocyklach wyprzedziło mnie na autostradzie kiedy jechałem 140 lewym pasem. Wyprzedzili mnie z lewej strony jadąc wąskim paskiem asfaltu miedzy barierą energochłonną i moim lewym lusterkiem. Oczywiście nawet ich nie zauważyłem tak zapieprzali. Wystarczyłoby żebym nieświadomie zmienił kierunek jazdy 10-20cm i byłaby mielonka.
Zaloguj się aby komentować
Od paru mocno się uspokoiło na polskich autostradach. Nie wiem czy efekt mandatów, czy ceny paliw. Ostatni tylko jeden rodzaj kierowców mnie wkurwia. Nie Ukraińcy bo też zaczęli normalnie jeździć a… Czesi.
Jak tylko ktoś coś odpierdala na drodze: pogania, pruje jak wariat, jedzie na zderzaku - 80% przypadków czeskie blachy.
Co tam się u Pepików wyrabia?
#polskiedrogi #zalesie #motoryzacja #czechy
Zaloguj się aby komentować

Jakaś czarna seria z megankami rs...
#wypadki #kierowcy #wiadomoscipolska #polskiedrogi
Tragedia w Harmężach wstrząsnęła okolicą. W nocy z piątku na sobotę rozbiło się tam sportowe renault. Zginęło trzech mężczyzn, z których najmłodszy miał 17 lat. - Kiedy trwała akcja ratunkowa, ciągle...

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Harmęże koło Oświęcimia w Małopolsce doszło do tragicznego wypadku. Sportowe renault wpierw dachowało, następnie uderzyło w słup energetyczny. Kierowca i dwóch pasażerów pojazdu zginęli - poinformowała policja.
#wypadek #polskiedrogi #wiadomoscipolska
Zaloguj się aby komentować
No mówię panu, to był moment! #heheszki #wiadomoscipolska #morze #polskiedrogi #polskieplaze

Zaloguj się aby komentować

Starsza kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie po tym, jak przytrzasnęły ją drzwi autobusu. Seniorka była ciągnięta po ziemi przez kilkanaście sekund. Do groźnego wypadku doszło na warszawskich Bielanach.
#warszawa #wiadomoscipolska #wypadek #polskiedrogi
Policja cofa i powoduje kolizje - Co nie widziałeś Pan, że jadę na sygnale?
Z opisu pod filmikiem (pisownia oryginalna):
Interwencja z 6.08.2023 na al. Jana Pawła 2, 19 po koncercie nocne granie. Jeden z funkcjonariuszy wjechał w moje auto i totalnie zignorował podstawowe zasady kierowania pojazdem nie upewniając się o możliwości wykonania manewru cofania powodując stłuczkę i po zdarzeniu pierwsze słowa które wypowiedział to "co nie widziałeś Pan, że na światłach jadę?"
Brak upewnienia się czy wszystko ok brak jakiejkolwiek samokrytyki Pany jadą zjeżdżać z drogi szczyt żenady ja wiem, że tam często nie pracują wybitne jednostki bo na takie przeważnie trafiam ale w końcu udało mi się to uwiecznić na kamerze. Wszystko jest nagrane i nagranie załączam. Magiczne światła które dają pierwszeństwo i jak ktoś stoi to można w niego wjeżdżać bo "nie widziałeś Pan że światła mam". Pani policjant siedząca w aucie które mnie uderzyło była przekonana że jestem z Ukrainy bo prowadziłem taxi oklejone w bolta i zapytała chamsko "Dlaczego wszystko się tak Panu nie podoba w NASZYM kraju".
Prawie wybuchłem ze śmiechu takie wybitne spostrzeżenia powinno się trzymać dla siebie mocno się zdziwiła jak koleżanka jej powiedziała, że jestem z Polski a do tego urodziłem się w Krakowie. Poziom zachowali policjanci którzy przyjechali dodatkowo ocenić sytuację po jakimś czasie w celu bezstronnej oceny sytuacji przeprowadzili interwencję profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich zasad moralnych oraz po prostu po ludzku. Ja wiem, że na patrolówce często nie pracują wybitne jednostki bo miałem nie raz wątpliwą przyjemność interakcji z nimi, ale to się w końcu połowicznie nagrało i jest to przesadą i nie prezentuje to formacji policji w dobrym świetle.
Oczywiście jestem pewien, że funkcjonariusz został bardzo surowo pouczony. Szkoda, że inni kierowcy nie raz żałując swoich dokonań i wyrażając skruchę nie są traktowani również tak pobłażliwie ale wszyscy chyba dobrze wiemy jak to działa... Ja jako kierowca zawodowy przejeżdżając o 2 w nocy na końcówce pomarańczowego światła nie miałem jak się wytłumaczyć wyrażając skruche i zrozumienie "bo w przepisach jest napisane, że Pan ma być pewien i przejechać albo nie a tak w ogóle to na żółtym nie wolno wjeżdżać za sygnalizator" więc miałem niewidzialną siłą zatrzymać w sekundę rozpędzone auto aby stworzyć niebezpieczną sytuację na mokrej drodzę i taka dyskusja. Ale ojć tam przecież policjant to człowiek każdemu może się zdarzyć... a nie jednak nie każdemu. Ale i tak wina była szukana po mojej stronie mafia w mundurach chciała coś pomataczyć.
#polskiedrogi #motoryzacja #policja #ciekawostki
@Armo11 "Na samym początku widać znak że prawy pas jest zablokowany i jazda jest pasem lewym a kierowca mimo to pakuje się w ten pas mimo że stoi tam radiowóz na bombach
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego warto mieć wideorejestrator?
Z opisu pod filmikiem:
Jadę sobie lewym pasem, a Pan z Mercedesa postanowił sobie wjechać zmienić pas z prawego na lewy wjeżdżając prosto we mnie. Próbowałem go ominąć, ale straciłem panowanie nad pojazdem i wyszło jak widać.
Kierowca Mercedesa nie przyznawał się do winy twierdząc, że on tylko zasygnalizował zmianę pasa, a ja spanikowałem. Jednak na nagraniu widać (jeśli poklatkujemy), że wjechał już na mój pas co oznacza jego winę. Nagranie z tylnej kamery potwierdza, że mnie nie widział, bo gdy próbowałem go ominąć, ten normalnie kontynuował zmianę pasa.
Uratowała mnie kamera, bo inaczej wmówiono by mi winę (na aucie sprawcy nie ma nawet rysy). Ostatecznie migając się od winy, przyjął mandat 3tyś, gdyż policjanci powiedzieli mu, że zabiorą mu prawo jazdy, bo takich kierowców powinno się eliminować z ruchu drogowego.
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
@Armo11 ja wyznaje zasade, ze jak boisz sie jeździć to moze lepiej wybierz autobus xD
Wina mercedesa, ale chlop tak sie zesral że rozwalil 2 samochody gdyby nie zareagowal wcale obylo by sie najprawdopodobniej bez niczego, bo w tej sytuacji trzeba byla zatrabic i jechac dalej, chlop w mesiu by odbil....
Edit
Bo k⁎⁎wa nie wytrzymie chlop mial glowr w telefonie czy ki c⁎⁎j ja nie wierze ze mozna patrzac na droge i widzac co chlop z merca odwala, odjebac taka manniane
Zaloguj się aby komentować

Policja, straż miejska i inne służby popełnia wykroczenia, te małe i te większe. Wlepiają mandaty za wchodzących, a sami ... Służby mundurowe dają "negatywny" przykład jak nie poruszać się po drodze. #policja #stopcham #polskiedrogi #kierowcy #samochody

Kontrola prędkości w Łodzi. Pani policjant ma za nic przepisy i bezpieczeństwo. Postanawia mierzyć prędkość kierowców stojąc na jezdni. Bo przecież kilkaset metrów przed nią stoi najprawdopodobniej zepsuta ciężarówka. "Pani policjantka stwierdziła że ona ma kamizelkę i robi czynności i może...

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Srebrna w powiecie zambrowskim. 9-letni chłopiec zginął po tym, jak został przygnieciony ciągnikiem. Do szpitala trafiły dwie osoby.
#wydarzenia #wypadek #polskiedrogi #kierowcy
konfident zgaszony przez policję jak pet xD https://youtu.be/vRKud9mwpDo
#heheszki #policja #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego w tym zjebanym kraju nie ma standardu płatności na autostradzie.
Na jednej bramki i ludzie w środku na dwie autostrady A2 i A4 eTOLL na A1 c⁎⁎j wie jak. Chcesz sobie spokojnie przejechać, a nawet nie wiadomo jak zapłacić
(╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
Tak ciężko ogarnąć jeden standard na wszystkie drogi płatne
#wkurw
#polska
#polskiedrogi
@walus002 przez kombinację i wałek, jakim były koncesjonowane autostrady - bo masz autostrady wybudowane przez Panstwo, plus jeśli się nie mylę, to 3 autostrady przez firmy prywatne - A1 z Torunia do Gdańska, A2 od Poznania do Granicy (Kulczyk) i A4. Każda z innym podejściem do jakości. Może najwięcej podróżuje A1, ale ona jest chyba najlepiej z nich wszystkich ogarnięta.
P.S. nie wiem, co mi odpowiedziałeś w poprzednim wątku, bo go nie ma.
@MiernyMirek to jest tylko i wyłącznie wina państwa, że do tego dopuściło(takiego rozpierdolu w metodach płatności i braku standaryzacji).
Mnie nie obchodzi co jest czyje co to są "kulczykówki" itd. Ja chcę podjechać pod bramkę zapłacić pojechać lub pobrać prostą apkę zeskanować np. kod QR na wjeździe i zjeździe i niech mi obciążą konto.
Ale nieeee jakieś bilety na orlenie, eTOLLe, videotoole i chuj wie co jeszcze. Jedna aplikacja do wszystkich płatnych dróg i problem rozwiązany.
A teraz pomyśl, że jesteś turystą i jedziesz do innego kraju i nawet nie wiadomo jak zapłacić za autostradę to jest pojebane i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.
Ps. sorry na wulgaryzmy.
Zaloguj się aby komentować
Jakie to jest niesamowite, że nawet sarny dostają prawo jazdy...
Jadę po rondzie, oczywiście z jednej odnogi przed samą maską wyjeżdża auto - no bywa, ale baba zamiast dodać gazu i zmusić mnie tylko do zwolnienia, to widząc mnie po prostu dała po hamulcach i całkiem zablokowała rondo. Oczywiście dałem po heblach, zatrzymałem się przed jej bocznymi drzwiami, a ta stoi i się na mnie gapi. Całe szczęście udało się ją wypłoszyć klaksonem, w przeciwieństwie do tego słynnego filmiku
#polskiedrogi #prawojazdy
Zaloguj się aby komentować