Ależ uparta ta burza dzisiaj. Trzymajcie sie tam, idzie trzecia fala xD #burza #pogoda

Ależ uparta ta burza dzisiaj. Trzymajcie sie tam, idzie trzecia fala xD #burza #pogoda

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
@nobodys @nax no przez pewien moment było grubo u mnie https://streamable.com/fddpq3
Zaloguj się aby komentować
Oczyszczająca burza we Wrocławiu
#pogoda #wroclaw
Zaloguj się aby komentować
#pogoda
No to dzisiaj może być wesoło na Dolnym Śląsku...

Zaloguj się aby komentować
Trochę przez noc napadało
#ogrodnictwo #ogrod #pogoda #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jestem ciekaw czy polska demokracja przegra z frontami burzowymi, które dzisiaj będą przechodzić przez zachodnią Polskę.
Ciężko mieć pretensje do ludzi, ale miejmy nadzieję, że patriotyczny duch będzie silniejszy niż nieprzychylna pogoda.
#polityka #wybory #pogoda
Zaloguj się aby komentować
No i po burzy, teraz mi się przypomniało że jest radar i można zobaczyć gdzie się błyska bo u mnie tylko było słychać grzmoty. Ale przez chwilę spora ulewa się zrobiła.
#pogoda żeby się owca nie czepiała
Zaloguj się aby komentować
Qrła, miało nie padać, ja tu na deszczu, wilki jakieś...
Mam nadzieję że nie zacznie zacinać w drugą stronę bo stoję pod daszkiem który na z 20cm max
#pogoda
Zaloguj się aby komentować
Fotowoltaika w Maju wyprodukowała jakieś 5% więcej prądu niż w kwietniu. Przypominam że dzień jest w maju o 12% dłuższy niż w kwietniu.
Oznacza to obiektywnie, że mieliśmy beznadziejny maj, na pocieszenie można dodać że
Ludowe wierzenia mówią o roku urodzaju !
Chłodny maj, dobry urodzaj.
Ciepły kwiecień, mokry maj - będzie zboże jako gaj.
Deszcz majowy, chleb gotowy.
Kiedy mokry maj, będzie żyto jako gaj.
#gorzkiezale #polska #fotowoltaika #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Łowcą burz nie jestem, ale po kolorze strzelam, że tam musi się nieźle kotłować.
#chmury #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zgodnie z obietnicami daje info po 16 xD No dobra z poślizgiem pięciu dni. Z spodków od doniczek powstała ta oto osłona dla czujników temperatury do nowej stacji pogodowej, o której będzie małe #chwalesie o czym mam nadzieję że niedługo nastąpi xD
#gownowpis #zainteresowania #pogoda #ogrod
https://www.hejto.pl/wpis/wpadlem-na-pewien-pomysl-po-16-albo-w-sobote-dam-znac-o-co-chodzi-smile-zagadka-


Zaloguj się aby komentować
#pogoda #ogrzewanie
Kurde zimno.

Zaloguj się aby komentować
też macie wrażenie, że w maju jest bardzo słaba pogoda? ლ(ಠ_ಠ ლ)
#pogoda

Zaloguj się aby komentować
Microsoft zaprezentował Aurorę, przełomowy model bazowy AI, który potrafi przewidywać wzorce pogodowe, jakość powietrza, tajfuny oraz inne zjawiska atmosferyczne z większą dokładnością i szybkością niż tradycyjne metody prognozowania, przewyższając istniejące systemy w 91% celów prognozowania i generując prognozy w ciągu sekund zamiast godzin.
Aurora wykazała swoje niezwykłe zdolności prognostyczne podczas tajfunu Doksuri w lipcu 2023 roku, prawidłowo przewidując miejsce uderzenia burzy na Filipinach na cztery dni przed zdarzeniem, podczas gdy oficjalne prognozy błędnie sugerowały, że skieruje się ona w stronę północnego wybrzeża Tajwanu.
Ta trafna prognoza mogła zapewnić kluczowy czas ostrzeżenia, potencjalnie ratując życie, ponieważ tajfun ostatecznie spowodował dziesiątki ofiar śmiertelnych w wyniku powodzi, osunięć ziemi i wypadków na Filipinach. Gdy badacze porównali skuteczność Aurory z siedmioma głównymi ośrodkami prognozowania cyklonów w latach 2022-2023, prognozy modelu AI były konsekwentnie o 20-25% dokładniejsze dla każdej analizowanej burzy.
* Aurora była jedynym modelem, który prawidłowo oszacował maksymalną prędkość wiatru podczas burzy Ciarán, która nawiedziła północno-zachodnią Europę jesienią 2023 roku.
* System AI przewyższył zarówno tradycyjne modele numeryczne, jak i inne metody oparte na sztucznej inteligencji, takie jak GraphCast i FourCastNet.
* Według badaczki Megan Stanley, „nawet jednodniowe wyprzedzenie ostrzeżenia wystarczy, by uratować wiele istnień ludzkich” w przypadku tajfunów i huraganów.
#ai #technologia #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polacy są tak agresywni a to dlatego, że nie ma słońca
Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące
Tylko zimno i pada zimno i pada na to miejsce w środku Europy
#polska #pogoda #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Halo, Słońce? Masz ty zamiar pokazać swój łysy łeb w tym roku? Kupiłem se hamak i muszę leżeć w salonie, bo na dworze piździ
#wiosnonapierdalaj #gownowpis #pogoda

Zaloguj się aby komentować