Miały mi wyjść drożdżówki z makiem, wyszły chyba drożdżuchy XD
Te nie upieczone to druga partia
#gownowpis #zainteresowania #pieczzhejto #gotujzhejto #pieczenie #jedzenie




Miały mi wyjść drożdżówki z makiem, wyszły chyba drożdżuchy XD
Te nie upieczone to druga partia
#gownowpis #zainteresowania #pieczzhejto #gotujzhejto #pieczenie #jedzenie




Zaloguj się aby komentować
Trochę mi piernik urus
#gownowpis #zainteresowania #pieczzhejto #gotujzhejto #pieczenie #jedzenie



Zaloguj się aby komentować
Kiedyś takie chleby piekłem, ale od 3 lat nie miałem na tyle spokoju.
Niedługo zamierzam wrócić do tego chlebka na zakwasie, garowanego dobę w koszyku.
Tęsknię za tym smakiem i zapachem, brakiem drożdży (źle reaguję na te zwykłe).
No tylko zapomniałem kompletnie swojego procesu
Na pewno więc najbliższy, który zamierzam upiec, nie będzie taki ładny, nawet pomijając nacinanie.
Przede mną decyzja czy kupić zakwas z lokalnego młyna (25 lat), czy rozpocząć swój od nowa. Wiem że różnica w aromacie jest kolosalna na rzecz starszego zakwasu.
#pieczenie #chleb
#chlebjakrobic <- to se zaobserwuj, nie mogę obiecać przepisów dla każdego - te najzdrowsze mąki (pełnoziarniste i słabiej mielone) i ziarna raczej zdominują przyszłe przykłady.

Zaloguj się aby komentować
Pozazdrościłem @6502 i też zrobiłem cynamonki, w sumie po raz pierwszy
#gotowanie #pieczenie #gotujzhejto #cynamonki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Bojówka Piekarska zawsze aktywna
Rozkosznego bezproblemowy chleb pszenny z modyfikacjami na mące orkiszowej.
#gotujzhejto #chleb #gotowanie #pieczenie

Zaloguj się aby komentować
Chlebek drożdżowy z masłem ziołowym. Dwie blachy, bo zawsze szybko schodzi. Piec nie lubię, ale skoro goście przyjeżdżają…
#bojowkapiekarska #pieczenie #gotujzhejto





Zaloguj się aby komentować
No dobra jeszcze do piekarnika wlatuje seks tj keks. Za jakąś godzinę zapraszam na poczęstunek.
#gownowpis #pieczzhejto #gotujzhejto #pieczenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować

Mikrododatek gumy gellanowej pozwala uzyskać pełnoziarnisty chleb o bardziej równomiernym miękiszu i stabilnych parametrach tekstury, bez sięgania po skomplikowane dodatki technologiczne - pokazali naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z badaczami z Indii, Słowenii i...
Znów się obudziłem o 6 więc zrobiłem chleb żonie
Focaccia tym razem jedynie z solą oliwą i odrobiną oregano
#bojowkapiekarska #focaccia #chleb #pieczenie


Zaloguj się aby komentować
Chłop se karpatkę upiekł
#gotowanie #pieczenie #gotujzhejto




Zaloguj się aby komentować
#pizza #homecook #gotowanie #pieczenie #detroit #chwalesie
Jutro jadę do szpitala na 5 dni na oddziale (zaczynam 2 rundę chemii #frondeusbezjaja)
Więc by sobie trochę osłodzić życie, wiedząc jak szpitalne posiłki będą wyglądać: Dziś wjechała pizza w stylu Detroit.
70% nawodnienia, na górze mieszanka Mozarelli oraz Chedara (tak pół na pół), do tego sos pomidorowy z cebulą i czosnkiem, (cebulę potem użyłem jako topping), salami jako dodatek.
I chryste panie jak to dobrze wyrosło, ciasto było pulchniutkie, mięciutkie, soczyste. Póki co najlepsze moje podejście do tego typu pizzy. No rosło przez prawie 3h, więc znowu - najważniejszym składnikiem okazała się być Cierpliwość. Chwalmy #homeoffice .
(Robiłem z tego przepisu: https://www.cookwell.com/recipe/detroit-style-pan-pizza ) idealnie trafiło w moje potrzeby na dziś. Żona też zadowolona.
A od jutra zupy mleczne i mortadela xD





@adamszuba Tip: Przepis mówi o 232 Celcjusza przez 15-20 min. Ja dałem 10 min na 232C z termoobiegiem a potem obniżka temperatury do ok 190 na kolejne 10 min, by środek się zdążył zrobić bez spalenia góry. Efekt - ciasto nie opada, jest sprężyste a z góry ser ładnie wypieczony. Zwykły piekarnik no-name.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
17 maja:
Międzynarodowy Dzień Whisky
Światowy Dzień Pieczenia
Dzień Wolnej Kultury
Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego
Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego
Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #whisky #pieczenie

Zaloguj się aby komentować
Pieczesz taki fajny np sernik (z rodzynka mi czy bez obojętnie, nie oceniam) a potem sypiesz na to wszystko to białe badziewie. Ani to smaczne, ani to dobrze wygląda. Nie wiem dlaczego niektórzy sypią na wszystko cukier puder. Posypane cukrem pudrem uznaję jedyne faworki bo to.
#gotowanie czy tam #pieczenie


Zaloguj się aby komentować
Drugie podejście do szarlotki - dzisiaj beza wyszła o wiele lepiej niż tydzień temu.
Zapraszam chętnych
#pieczenie #pieczzhejto #szarlotka #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
#kominek #gotujzhejto #gotowanietomojapasja #gotowanie #pieczenie
Zieminaczki z piecyka/kominka. Mniam.

Zaloguj się aby komentować
Proszę się częstować.
#pierniki #pieczenie #domowewypieki #swieta


Zaloguj się aby komentować
Żonka zrobiła pyszną chałkę z masą migdałowa na górze, posypane płatkami migdałów i cukier puder dla ozdoby.
Pychotki
#gotowanie #pieczenie #dobreamu #kuchnia

Zaloguj się aby komentować