Pomocy, @Dziwen mi naszczał @koszotoroburem do wanny!
To idzie za daleko!
#kapsiezhejto #pdk

Pomocy, @Dziwen mi naszczał @koszotoroburem do wanny!
To idzie za daleko!
#kapsiezhejto #pdk

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zachęcony przez was moje kochane żuczki, eksperyment z antrykotem i moim najulubieńszym sosem sweet chili.
Czosnek do tego. Za dwa dni test.
I z powodu mojej polskiej krwi, zawsze wybiorę steka w przecenie (data do 1 września).
#gotowanie #gotowanie #kuchnia #odchudzanie #chudnijzhejto
Na liczniku 94 kg czyli osiągnąłem mój cel początkowy, ale zrewidowałem swoje podejście i lecę teraz na 85 kg.
Wołowina najlepsza na diecie.
#nowywlascicielhejto a nie jakiś podrabianiec fellatus. #pdk

Panie, jeszcze nigdy się nie przejechałem na mięsie blisko terminu, ale tylko w makro - oni będąc teoretycznie centrem zaopatrzenia przedsiębiorców nie mogą sobie pozwolić na wyjebkę więc tam łańcuch dostaw, procesy chłodnicze czy jak to tam zwał jest wszystko tip top i to mięso jest zawsze w ramach terminu dobre, a że przy końcu 40% tańsze to ja poproszę.
Zaloguj się aby komentować
Auf YouTube findest du die angesagtesten Videos und Tracks.
#pdk #hejto

Zaloguj się aby komentować
Tytuł: Baśniowa Opowieść aka FAIRY TALE
Autor: Stiwen King
Kategoria: kryminał, sensacja, fanstazy
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 978-83-6733-818-9
Liczba stron: 704
Ocena: 11/10
Tak, to jest moja druga ksiażka tego autora po Dallas '63...
Nie czytam dużo...srednio 2 ksiązki w całym zyciu #pdk
O ile Dallas '63 było doskonałe to Fairy Tale było doskonałe inaczej...
Ciekawe jest to, że schematy historii są podobne: ktoś w ostaniej chwili przekazuje wskazówki dla innych do alternatywnego świata...ten świat jest lepszy niz to co nam przyszło dotykać...furtka do świata alternatywnego jest cudem ale i klątwą jeśi dostanie się w niepowołane ręce...obaj protagoniści wracają po wykonaniu zadań i na swój sposób są nieszczęsliwi bo tam lepiej było...ale to są wybory z cylku "no way out"...
Wracając do głownego nurtu...bardzo dobre tłumaczenie, niemal w dniu premiery, jak na fantazy to nawet ciekawa fabuła....trochę zapożyczeń od j.k. rowling gdzie główny bohater jest cieniasem jak ląduje w nowej rzeczywistości, ale szybko uzupełnia braki swojej roli w całej historii i ...nie bedę spojlerował
Dobra lektura dla fanów Harego Potera...ciekawie pokazana natura człowieka, który posiada w obejściu zwierzęta...to jak mniejsi bracia w domu wplywają na czlowieczeństwo, potrzeby innych, upływ czasu, zmiany na które nie mamy wpływu, ale jednak możemy sprobować coś polepszyć jak sie pogorszy. Taka troche amerykańska narracja, ale ja sie z tym zgadzam - zycie jest jedno, nie siadasz na d⁎⁎ie, chwytaj...
I też to - jak z wrogów można zrobić przyjaciół (nie za darmo a za wysoką cenę) i to jak warto być przyzwoitym dla wszystkich, wszystkiego....bo te "wszystki" mogą uratować Twoją d⁎⁎ę...
I chciałoby się byc na miejscu głownego bohatera...choć może wybory byłby inne...
Zakoczenie inne niż w Dallas ' 63...ale nikt nie będzie roczarowany.
Ależ to był za⁎⁎⁎⁎sty trip kolejny dla mnie....heh
#iwlasniekurwazostalembezlekturychocnajblizszedwatygodniesabezszansnaczytaniebopracaszkurwa
#bookmeter #ksiazki

też lubię Kinga. Dla mnie esensją Kinga jest opowiadanie "Skrót Pani Todd" - siedzi se zwykły facet i zaczyna opowiadać, im dalej tym berdziej creepy. King ma taką fajną interakcję z czytelnikiem, typu "No wiesz stary jak to było!", opisuje dobrze znaną (przynajmniej amerykanom) rzeczywistość wplątując w nią wątki horror/fantasy. Podoba się dla mnie.
@AndrzejZupa
Niestety, King w każdej nowej książce korzysta z tych samych schematów.
Na przykład „Lśnienie” i „Smętarz dla zwierzaków” mają wręcz identyczne finał: główny bohater zostaje sam na sam ze Złem (hotel - cmentarz), osoba, która mogłaby pomóc, jest daleko (kucharz - żona), a gdy jedzie na ratunek, to Zło cały czas mu w tym przeszkadza. Dojeżdża, kiedy szkoda została już dokonana.
Z drugiej strony uwielbiam Kinga za krótkie formy i umiejętność snucia opowieści. Na przykład o znalezionym ciele przez młodych chłopców czy dzieciakach z „To”.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kto powiedział, że dobry oud musi być drogi?
Perfumowy rynek jest tak spory, że czasami można trafić na perełki oferujące ponadprzeciętną jakość w atrakcyjnej cenie i dlatego dziś polecają się takie właśnie okazy:
Ajmal Amir One EDP - produkt z pudełkiem, 50ml-global
batch: 7868813 B (data prod. 03/2022)
cena: 300,00 zł + wysyłka paczkomat Inpost lub Twój kod nadania
pochodzenie: notino
Zapach cieszył się tu już zainteresowaniem, dla tych którzy nie śledzili to oud podany w nurcie fougere #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) a więc świetny kompromis między klasyką, a orientem. Choć otwiera się technicznie, bo jakby palona guma i trochę smaru, za co odpowiada połączenie oud hindi z cytrusami i jaśminem to finalnie zmierza w kierunku wspomnianego fougere z lawendą i białymi kwiatami skomponowanymi z ostrym (choć już nie wymagającym jak na początku) przyprawowo-drzewnym oudem podanym na mydlanym piżmie.
Ajmal Mukhallat al Shams EDP - produkt z pudełkiem, 49,5/50ml
batch: 8000007202 (data prod. 01/2023)
cena: 160,00 zł + wysyłka paczkomat Inpost lub Twój kod nadania
pochodzenie: notino
Bardzo interesująca opcja na rozpoczęcie przygody z oudem - otwiera się wilgotnym, kwaśnym i sfermentowanym cambodi podanym z kwiatami i przyprawiony szarą ambrą. Finalnie zmierza w profil drzewno-owocowy wygładzony miękkim piżmem.
W zestawie cena 444 zł all-in, czyli już z wysyłką w cenie!
#perfumy #stragan

Zaloguj się aby komentować
Ojcze! Wybacz mi, jestem robakiem...
#humorobrazkowy #pdk

Zaloguj się aby komentować
Ogarniam przed domem...
Ale faza ja pi⁎⁎⁎⁎le...
... spontaniczność
#oazaboners #pdk

Zaloguj się aby komentować
Raz mały Dziwnen szedł se drogą
Owcza go mać!
Aż mu Czosnkowy dorypał nogą
Owcza go mać!
"Osz ty Smokowcu w rzyć trącany"
Owcza go mać!
"Pójdę na skargę do twojej mamy" (moderacji, przyp. red.)
Owcza go mać #smoczejebanie #wiedzmin #pdk
Zaloguj się aby komentować
Moj zmiennik mnie chyba lubi vol.2 xD
#pdk #barteknamorzu #heheszki #marynarz

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Nowe runy juz na swoich miejscach, teraz jestem niezniszczalny #pdk
#d2 #diablo2 #tatuaze


Zaloguj się aby komentować
#hejto #pdk
Moj syn jest niemozliwy , mowi do mnie , bedziemy jesc picce ? Bo tata robi
Zaloguj się aby komentować
Sytuacja sprzed godziny.
Mam w mieście w bardziej turystycznych miejscach rozmieszczone takie krany z wodą dla pielgrzymów (zdjęcie niżej).
No i stoję sobie akurat na przejściu dla pieszych koło tego wynalazku i zagaduje mnie po angielsku jakaś kobitka z grupy kilku osób o tą wodę czy to można pić.
Odpowiadam tak, oczywiście tak.
Ktoś tam podbija skąd jest ta woda.
Its tap water. Every tap water here is safe to drink.
Coś tam gadają między sobą, ale myślę może faktycznie chcą skorzystać tylko się boją to odkręcam, myję ręce, nabrałem trochę na dłoń i wypiłem, choć ciśnienie trochę wysokie.
You see? its safe to drink!
Popatrzyli na mnie jak na kosmitę i sobie poszli. Tera jak się to zakręca...
#pdk
#gownowpis #perypetiedziwena @entropy_

Zaloguj się aby komentować
Przepraszam, mam pytanie – czy trzeba już przepraszać kacapów za Kursk czy jeszcze czekamy?
#heheszki #pdk #2wojnaswiatowa #hiroshima #nagasaki
Zaloguj się aby komentować
Ej, @bartek555 żona nie szuka jeszcze s̶z̶k̶l̶a̶n̶e̶k̶ kufli do piwa? #heheszki #pdk

Zaloguj się aby komentować
Zgaduję, że gówno ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #pdk #gownowpis #copypasta

Zaloguj się aby komentować
Czasem jak mi się nudzi, to lubię sobie wiejść na #pornhub i pisać komentarze typu:
CÓRECZKO PŁACZEMY RAZEM Z MAMĄ ZA KAŻDYM RAZEM GDY TO OGLĄDAMY. WACAJ DO DOMU PROSZĘ. TWOJA MLODASZA SIOSTRZYCZKA CAŁY CZAS PYTA GDZIE JESTEŚ. BABCIA UPIEKŁA TWOJE ULUBIONE CIASTO. WRACAJ ALBO CHOCIAŻ ZADZWOŃ! TATA.
#pdk #heheszki #takbylo #pornopani

Bonus points:
Napisz to po rosyjsku.
Bonus points #2:
Napisz, że już przyszło odszkodowanie za jej brata, i w końcu mogą sobie pozwolić na samochód.
Bonus points #3:
Dopisz nowy adres, bo z domu rodzinnego musieli się ewakuować.
Bonus points #4:
Dramatyczny apel o pieniadze, bo dziadka chcą zmobilizować!
Zaloguj się aby komentować