Dzień dobry, dziś zakończyliśmy fazę grupową Hejto #popularitycheck 2026 - parę niespodzianek było, wszystko podsumował na swojej grafice jak zawsze @Dziwen (głęboki ukłon). Nie było żadnego remisu, więc wszystko zgrabnie się rozwiązało Co Waszym zdaniem było największym zaskoczeniem?
PS. Punkty bonusowe nieliczące się do niczego za odnalezienie wszystkich easter eggów na grafice
Dziś startujemy z fazą pucharową, przez najbliższe 4 dni odbędą się po 2 spotkania 1/8 finału, zaś później po jednym pojedynku na dzień - 4 ćwierćfinały, 2 półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał, kończący się w urodziny hejto
Dobry wieczór, z tej strony @bojowonastawionaowca, mamy czwartek 15 stycznia 2026 roku, minęła 20:00, to 11. wydanie#hejtonewsw tym roku, zapraszam!
Świat:
Dwa wybuchy i wielki pożar w holenderskim Utrechcie. Ewakuowano mieszkańców Link
Granicę Kolumbijsko-Wenezuelską opanowali partyzanci Link
Ryanair zwija biznes w Belgii. Wszystko przez nowy podatek Link
„Szczury uciekają ze statku”. Władze Iranu wyprowadzają fundusze z kraju Link
Niemcy nie chcą do wojska. Mnóstwo wniosków o odmowę służby Link
USA wstrzymało się przed atakiem na Iran Link
USA jest gotowe zapłacić 700 mld dolarów za Grenlandie Link
Polska:
Policja bada izraelski incydent podczas turnieju judo. Link
Odroczono posiedzenie aresztowe Zbigniewa Ziobry Link
Badanie: 84 proc. Polaków pije alkohol, 28 proc. robi to minimum raz w tygodniu Link
Rząd chce ukrócić budowę mikrokawalerek Link
"Żelazny Generał" Arkadiusz Szkutnik niespodziewanie odchodzi z armii. Wojsko traci jednego z najlepszych dowódców Link
Hejto:
Ogłoszenie ogólnopolskiego hejtopiwa z okazji 5 urodzin hejto: 31 stycznia widzimy się w Łodzi w Iron Horse Pub (ul. Juliana Tuwima 16), zapisać można siętutaj
@GordonLameman pokazuje, że nie taka piękna chińska motoryzacja, jak się maluje
@Shivaa zderzyła się z buddyjską medytacją
@Wrzoo przyznała się, że zimą zdradza wodę z herbatką
Zdróweczka dla @trixx.420 bo grypa i temperatura nie dają za wygraną - redaktor łączy się w bólu
@adsozmelku ma pierwszą w życiu swoją kanapę
@WatluszPierwszy wspomina czasy, kiedy dzieci dorastały w objęciach dymu nikotynowego
Faza grupowa Hejto Popularity Check: Grupa G (5 i 6 pojedynek) i Grupa H (5 i 6 pojedynek)
Reklama ze znakiem Quality Content:
Łatwopalne lodowe pęcherze by @Apaturia
Piosenka o rowerowym równiku by @onpanopticon
LEGO Technic Mercedes-Benz Arocs 3245 (42043) - złożenie i recenzja by @PanNiepoprawny
Tłumaczenia białoruskich nagłówków prasowych by @RedCrescent
Losowe miasto: Łagów by @suseu
Co Wy na to: Czy potrafię zachować umiar w przyjmowaniu leków i suplementów?
Newsy książkowe: trzy nowe wydania książek Johna Ronalda Reuela Tolkiena: "Dzieci Húrina", "Legenda o Sigurdzie i Gudrun" oraz "Upadek króla Artura" by @Whoresbane
Aktualnie trwające konkursy:
Kawiarnia "Za Firewallem": Na Opowieści
Kawiarnia "Za Firewallem": Na Sonety, edycja CIX
Kawiarnia "Za Firewallem": Na cztery rymy, wczorajszą edycję wygrał @plemnik_w_piwie
Książka za Pioruna (i komentarz i dołączenie do społeczności), edycja 5 - zachęcam do wzięcia udziału
Dziękuję za uwagę, to było dzisiejsze wydanie #hejtonews , do zobaczenia jutro!
Polskie społeczeństwo jest bardzo mocno dotknięte problemem nadużywania leków i uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych. Dane Głównego Urzędu Statystycznego za 2023 rok wykazały, że lekarze wystawili 495,1 mln recept. Do tego dochodzą dodatkowo leki bez recepty, takie jak leki przeciwbólowe, których średnio w Polsce sprzedaje się rocznie 85 mln opakowań, a także suplementy diety, po które sięga już blisko 40% Polaków. Oczywiste jest, że część z tych zakupów wynika z realnych potrzeb, jednakże z całą pewnością problem nadużywania leków i suplementów w Polsce jest duży.
Pytanie na dziś: Czy potrafię zachować umiar w przyjmowaniu leków i suplementów?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #leki #zdrowie
#owcacontent
Czy potrafię zachować umiar w przyjmowaniu leków i suplementów?
Regularnie robię badania krwi i wszelka suplementacja wynika u mnie tylko i wyłącznie z niedoborów/nadmiarów wykrytych na badaniu. No poza Omega-3, które przyjmuję stale, bo po prostu nie jem ryb i rybami się brzydzę. NLPZ tylko gdy jestem chory (raz na rok, półtora).
Za to często muszę prostować swoją mamę, która ciągle wymyśla, że potrzebuje brać to, tamto, sramto. Dobrze przynajmniej, że nauczyła się wpierw pytać mnie o zdanie.
Polacy to lekomanii. Powód jest tego prosty. Reklamy w mediach. Radia nie da się słuchać bo nonstop lecą reklamy suplementów. Telewizja wieczorami to samo. Do tego bloki reklamowe u większości są dokładnie w tym samym czasie. W sejmie były poprawki aby ukrócić ten proceder. Zgadnijcie co się stało
Tabsy przeciwbolowe przyjmuje kilka razy w miesiacu. Poza tym leki tylko jesli nic innego nie pomaga. Nie pamietam kiedy ostatnio przyjmowalem antybiotyk.
Faza grupowa zmagań Hejto #popularitycheck 2026 - GRUPA H pojedynek 6/6
W lewym narożniku @Seele znany i popularny m.in. z kontentu malarskiego czy żabkowego
W prawym narożniku @Shivaa znana i popularna m.in. z bycia pomysłodawczynią hejtozeszytu
Walka w ankiecie trwa do 16.01.2026 do godziny 12:00
W wypadku równej liczby zwycięstw w grupie, o kolejności decydować będzie suma zdobytych % we wszystkich 3 ankietach, następnie suma głosów zdobytych w ankietach, w ostateczności kolejność w pierwszym etapie zabawy.
Faza grupowa zmagań Hejto #popularitycheck 2026 - GRUPA H pojedynek 5/6
W lewym narożniku @Atexor znany i popularny m.in. z bycia redaktorem #hejtobry.
W prawym narożniku @myoniwy znany i popularny m.in. z bycia konstruktorem-elektrykiem-amatorem
Walka w ankiecie trwa do 16.01.2026 do godziny 12:00
W wypadku równej liczby zwycięstw w grupie, o kolejności decydować będzie suma zdobytych % we wszystkich 3 ankietach, następnie suma głosów zdobytych w ankietach, w ostateczności kolejność w pierwszym etapie zabawy.
Faza grupowa zmagań Hejto #popularitycheck 2026 - GRUPA G pojedynek 6/6
W lewym narożniku @fonfi znany i popularny m.in. z kontentu rowerowego czy bycia współtwórcą Marvina
W prawym narożniku @Yes_Man znany i popularny m.in. z bycia portalową złotą rączką i kontentu wszelakiego
Walka w ankiecie trwa do 16.01.2026 do godziny 12:00
W wypadku równej liczby zwycięstw w grupie, o kolejności decydować będzie suma zdobytych % we wszystkich 3 ankietach, następnie suma głosów zdobytych w ankietach, w ostateczności kolejność w pierwszym etapie zabawy.
Faza grupowa zmagań Hejto #popularitycheck 2026 - GRUPA G pojedynek 5/6
W lewym narożniku @Half_NEET_Half_Amazing znany i popularny m.in. z kontentu wszelakiego
W prawym narożniku @Apaturia znana i popularna m.in. z kontentu o ciekawostkach przyrodniczych czy o rękodziele
Walka w ankiecie trwa do 16.01.2026 do godziny 12:00
W wypadku równej liczby zwycięstw w grupie, o kolejności decydować będzie suma zdobytych % we wszystkich 3 ankietach, następnie suma głosów zdobytych w ankietach, w ostateczności kolejność w pierwszym etapie zabawy.
Dobry wieczór, z tej strony @bojowonastawionaowca, mamy środę 14 stycznia 2026 roku, minęła 20:00, to 10. wydanie#hejtonewsw tym roku, zapraszam!
Świat:
Trump grozi Iranowi. "Podejmiemy mocne działania" Link Iran ostrzegł sąsiadów: możliwy kontratak na amerykańskie bazy jeśli Amerykanie zaatakują. USA ewakuuje część personelu znad Zatoki Perskiej Link Kara śmierci jako główne narzędzie politycznego ucisku i represji Link
Ukraina: Przeszukania u Tymoszenko. Organy antykorupcyjne stawiają poważne zarzuty Link
Francja otwiera konsulat na Grenlandii. „Szantaż musi się zakończyć” Link
Raport Open Doors 2025. Blisko 390 mln chrześcijan prześladowanych Link
Japonia: Premier Takaichi informuje członków partii rządzącej o przedterminowych wyborach do Parlamentu. Link
Katastrofa kolejowa w Tajlandii. Dźwig zmiażdżył wagony, są ofiary Link
Rekordowa nadwyżka Chin w bilansie handlowym: 1,2 biliona dolarów na plusie mimo wojen handlowych Link
Prokuratura chce kary śmierci dla byłego prezydenta Korei Południowej za próbę przeprowadzenia zamachu stanu w 2024 roku Link
90 mld euro europejskiej pożyczki dla Ukrainy ma być przeznaczona zarówno na obronność jak i cele budżetowe i reformy Link
USA przechodzą do "drugiej fazy" planu ws. zakończenia konfliktu w Gazie. Pełna demilitaryzacja i odbudowa Gazy Link
Polska:
Rosja próbowała uderzyć w polską energetykę. "Największy od lat atak" Link
Akcje Dino wyjątkowo mocno spadają. Efekt walki cenowej o klientów Link
Polska i Ukraina wzmacniają współpracę w sprawie negocjacji akcesyjnych czy w sektorze obronnym Link
UOKiK zarzuca Samsung Electronics Polska wprowadzanie w błąd klientów Link
Mniej pozwoleń na sprzedaż alkoholu w Warszawie. Dzielnice zaopiniują projekt Link
Strefa czystego transportu w Krakowie. Sąd stwierdził nieważność niektórych zapisów uchwały Link
Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała w sprawie stóp procentowych: bez zmian Link
Szykuje się spotkanie ws. nominacji ambasadorskich. Propozycja Nawrockiego Link
"Osoba pracodawcza" szuka "osoby fizycznej - ogólnobudowlanej". Absurdy z ogłoszeń Link
Hejto:
Ogłoszenie ogólnopolskiego hejtopiwa z okazji 5 urodzin hejto: 31 stycznia widzimy się w Łodzi w Iron Horse Pub (ul. Juliana Tuwima 16), zapisać można siętutaj
@festiwal_otwartego_parasola za młodych czasów marzył o życiu w USA, jednakże teraz nie ma ochoty nawet się tam udać na wycieczkę
@ZohanTSW miał zacząć nowy projekt dla klienta z USA, jednakże przez posiadanie chińskiego telefonu nie może go zacząć
M.in . Wrzoo czy g0r0madska odradzali wybieranie się dziś na spacer, redakcja ma nadzieję, że obyło się bez urazów
@Airbag urządza w lesie trzebież wczesną pozytywną
Faza grupowa Hejto Popularity Check: Grupa E (5 i 6 pojedynek) i Grupa F (5 i 6 pojedynek)
Reklama ze znakiem Quality Content:
Lodowe ghost apples by @Apaturia
Gatunek osy składający się wyłącznie z samic, gwałtownie rozprzestrzenia się w Ameryce Północnej by @WiadomosciPrzyrodnicze
KIEDYŚ TO BYŁO TERAZ TO NI MA czyli statystyka nostalgii by @Maciek
Ukradziona z pracy prezentacja dotycząca aromatów by @SignumTemporis
Sputnik Planitia by @Rzeznik
Rosyjska propaganda w tematach gospodarczych by @RedCrescent
Losowe miasto: Łagów by @suseu
Co Wy na to: Czy polski system kaucyjny działa dobrze?
Newsy książkowe: "Kapelusz pełen nieba" Terry'ego Pratchetta by @Whoresbane
Aktualnie trwające konkursy:
Kawiarnia "Za Firewallem": Na Opowieści
Kawiarnia "Za Firewallem": Na Sonety, edycja CIX
Kawiarnia "Za Firewallem": Na cztery rymy, wczorajszą edycję wygrał @dradrian_zwierachs
Książka za Pioruna (i komentarz i dołączenie do społeczności), edycja 5 - zachęcam do wzięcia udziału
Kącik personalny: najlepsze życzenia dla @BapitanKomba z okazji urodzin! A dla redaktora życzcie zdróweczka
Dziękuję za uwagę, to było dzisiejsze wydanie #hejtonews , do zobaczenia jutro!
Od 1 października 2025 roku obowiązuje w Polsce system kaucyjny. Dotyczy on butelek z tworzyw sztucznych, szkła oraz metalowych puszek. Do tej pory jednak w związku z zapasami starych produktów, tych z odpowiednim oznakowaniem na opakowaniach nie pojawiało się zbyt wiele. Zaczyna się to jednak dosyć szybko zmieniać i coraz więcej osób ma możliwość przetestowania systemu kaucyjnego w praktyce. Po 3 miesiącach pora na wyciągnięcie wniosków z jego skuteczności.
Pytanie na dziś: Czy polski system kaucyjny działa dobrze?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
PS. W związku ze zgłoszeniem takiego postulatu, dodaję do ankiety na stałe opcję "Nie mam zdania"
@bojowonastawionaowca wydaje mi się że tak, ale ja mam skup butelek pet i puszek praktycznie w takiej samej odległości co smietnik
Niestety czasami nie przyjmuje importowanych puszek kupionych w polsce. No i kaucja jest za niska ale w sumie jakby była wyższa to i napój byłby drozszy
Ja dopiero niedawno ogarnąłem się, że taki system działa. Miałem kilka butelek po CocaColi odłożonych do oddania ale żona w pewnym momencie stwierdziła, że zagracają mieszkanie, pogniotła je i kazała wyrzucić... Nie wiem czy ten system działa tak jak powinien, podejrzewam, że jest bardzo dużo osób którym się zwyczajnie nie chce tego składować i się z tym później "bujać" po sklepach za dodatkowe parę groszy do wydania w tymże sklepie.
Od początku uważam ten system kaucyjny za nieśmieszny żart i jeden wielki przekręt. Mieszkam w domu jednorodzinnym i robimy raz na parę dni większe zakupy. Śmieci się segregowało normalnie do kolorowych worków które raz na 2 tygodnie były zabierane sprzed domów i super.
A teraz? Jak coś wypijesz to się musisz upewniać czy butelka już zwrotna czy jeszcze nie, potem składować to gdzieś w osobnym miejscu póki nie pojedziesz na zakupy jednocześnie jeszcze nadal segregując stare butelki i inne produkty do worków jak wcześniej. Wywóz śmieci przez to podrożał, panowie dalej jeżdżą i zbierają worki na śmieci sprzed domów więc ekologicznie tutaj nadal na tym samym poziomie. A tymczasem my musimy teraz osobno dodatkowo wozić te wszystkie zwrotne butelki do marketu i bawić się w ich skanowanie przy automacie który raz działa, raz nie, raz jest kolejka do niego raz nie bo przyjechał ktoś z 2 workami butelek i je skanuje jedna po drugiej przez 15 minut. W efekcie czasem rodzicom się nawet nie chce odbierać tej kaucji jak mają tylko jedną czy 2 butelki i wywalają je do worków jak wcześniej. Najwięcej to na tym zyskają żule którzy będą chodzić i zbierać te butelki dla kaucji albo ci którzy zabierają pieniądze za niezwrócone kaucje.
A największy żart to że kaucji nie ma na małpki i flaszki po wódzie które faktycznie są problemem i są wywalane gdzie popadnie na mieście.
Faza grupowa zmagań Hejto #popularitycheck 2026 - GRUPA F pojedynek 6/6
W lewym narożniku @entropy_ znany i popularny m.in. ze zmiany koloru rangi Guru na różowy
W prawym narożniku @InstytutKonserwacjiMaryliRodowicz znany i popularny m.in. kontentu wszelakiego oraz posiadania wyjątkowego nicku
Walka w ankiecie trwa do 15.01.2026 do godziny 12:00
W wypadku równej liczby zwycięstw w grupie, o kolejności decydować będzie suma zdobytych % we wszystkich 3 ankietach, następnie suma głosów zdobytych w ankietach, w ostateczności kolejność w pierwszym etapie zabawy.