#przyroda #natura #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Łoś jest król lasu jak łoś jest król bagien, a dziki jedzą guwno
A tutaj akurat w polnej odsłonie #smiesznypiesek
Robiłem już rano trailer wpisu, teraz mogę się pochwalić "pełną wersją"
Tak więc poranne wyjście na psi spacer zaowocowało widokiem pięciołosiowego stadka wyłaniającego się z zarośli nad rzeczką - prawdopodobnie posiedziały sobie na polu-bagnie 200m dalej i z rana wyruszyły w następną wędrówkę.
Całe szczęście miałem teleskop i montaż w garażu (nie używałem go ostatnio, ale trzymam tam teleskop żeby był wychłodzony). Szybko poskręcałem, pobiegłem do domu po aparat (cudem znalazłem jako-tako naładowaną baterię) i patrzę co tam widać. A jak widać, widać było całkiem sporo :v
Łosie siedziały jakieś 600m w linii prostej ode mnie, patrząc po google maps. Panowie zrzucili już poroże, niestety nie udało mi się go znaleźć w tamtej okolicy - właśnie wróciliśmy ze zwiadów.
Patrzę na te zdjęcia i imo wyglądają "staro" - w sumie aparat leciwy, po przeróbkach pod astrofoto, obiektyw też raczej nie do obserwacji naziemnych, więc kolory i kontrast dość specyficzne
Problemem było też utrzymanie osobników w kadrze, bo montaż paralaktyczny przesuwa się w osi ruchu obrotowego Ziemi i prostopadle do niego, więc przesunięcie prawo/lewo to nie takie hop siup, zwłaszcza jak te gałgany cały czas się ruszały. Z ostrością podobnie, ostrzenie w tym typie teleskopu odbywa się poprzez przesunięcie lustra głównego, po czym trzeba chwilkę poczekać na ustabilizowanie się. Toteż raz ustawiłem jako-tako i więcej nie ruszałem, bo zbyt szybko mi uciekały. Chwilkę po trzecim zdjęciu już pobiegły dalej.
Tak czy inaczej, niezmiernie się cieszę że mogłem zobaczyć te potężne zwierzęta i że udało się je sfotografować sprzętem do tego nieprzygotowanym
Technikalia:
Obiektyw :v SkyWatcher Mak150 1800mm, f/12
Canon eos 1100D astromod (wycięty filtr IR)
Zdjęcia
1/250s (tryb auto ekspozycji, bo szyciej)
ISO 1600 (zapomniałem że to też się zmienia, ale wyszło w sumie ok)
#fotografia #mojezdjecie #natura #zwierzeta




Zaloguj się aby komentować
Ale #smiesznypiesek mi się trafił pod domem, dobrze że teleskop trzymam w garażu to mogłem szybko podpiąć aparat
jak uda mi się to obrobić i coś z tego wyjdzie, to wrzucę ładniejsze, ale już się chciałem pochwalić :v
#zwierzeta #natura #mojezdjecie


Zaloguj się aby komentować

Park Śląski Chorzów
Lutowy Foto Spacer
Fot. Piotr Witowski / Urokliwy Śląsk / Śląsk Jest Prze Śliczny
FujiFilm Classic Chrome
więcej foto na https://www.facebook.com/groups/slaskjestprzesliczny/posts/8320128391423889
#chorzow #slask #przyroda #natura #fotografia #fujifilm
Park Narodowy Zhangjiajie, Chiny.
#chiny #azja #parknarodowy #natura #fotografia

Zaloguj się aby komentować

Około 1200 mieszkańców brazylijskiego miasta Buriticupu może wkrótce stracić swoje domy. Wszystko przez ogromne zapadliska, które nieustannie się powiększają. Ogłoszono stan wyjątkowy.
Z problemem zapadlisk brazylijskie miasto boryka się około 30 lat. Są one efektem ulew, a także niepodlegających...
Kolejny mój wpis #fotografia z fotkami z #lublin zawierające #natura (a konkretniej #owady). Zauważyłem, że @Heterodyna (sorry za wołanie) także foci Pentaxem, dlatego chyba zacznę dodawać tag #Pentax co by łatwiej było pokazać, że istniejemy i focimy





Zaloguj się aby komentować
Koziorożec (łac.Capra) – rodzaj ssaków z podrodziny antylop w obrębie rodziny wołowatych
Rodzaj obejmuje gatunki występujące w górach Eurazji od Półwyspu Pirenejskiego po Syberię oraz w Arabii, Egipcie i Etiopii.
Koza domowa została udomowiona ok. 10 tys. lat temu.
https://youtu.be/QZ0juW6cSJ8?si=0hpNF8yN8SR9eMs3
#zwierzeta #natura
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#psy #gownowpis #natura
Mroźny spacerek odbyty,
Natura budzi się do rzycia,
Nieskalany las szronem spowity,
Kupa szczęścia, wciąż wiele do zdobycia

@ytilibuuun takie tam luźne skojarzenie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Reintrodukcja wytępionego przez ludzi wilka do szkockiego regionu Highlands – jednego z najsłabiej zaludnionych obszarów Europy – pomogłaby w rozprzestrzenieniu się miejscowych lasów, które mogłyby wychwytywać z atmosfery dodatkowy milion ton dwutlenku węgla rocznie. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i...

Katowice Park Kościuszki
Poranny Foto Spacer
Fot. Piotr Witowski / Urokliwy Śląsk / Śląsk Jest Prze Śliczny
FujiFilm Classic Chrome
więcej foto na https://www.facebook.com/groups/slaskjestprzesliczny/posts/8273159239454138
#katowice #slask #fotografia #fujifilm #przyroda #natura
#natura #podlasie #ptaki
To co? Jeszcze 3 miesiące i mamy taką aurę?
Nagrane 18/05/2024.
Zaloguj się aby komentować
Troche u Was przymrozilo, a u mnie nawet nie ma 0 stopni, przebisniegi w ogrodzie mi zaraz przekwitna. Takze zlapalem macro doswietlone kostka RGB i czekam na krokusy
#fotografia #mojezdjecie #macro #uk #natura

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować