Ostatnio pisałem, że chce kupić Jura z10 ale poczytałem troche #kawa i finalnie stanęło na delonghi dinamica plus. Niższe koszty zakupu i utrzymania. To ma być prezent dla żony. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Ostatnio pisałem, że chce kupić Jura z10 ale poczytałem troche #kawa i finalnie stanęło na delonghi dinamica plus. Niższe koszty zakupu i utrzymania. To ma być prezent dla żony. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

@Kubilaj_Khan Może trochę offtop, ale related bo wypowiedź o niższej wersji - po prostu Dynamica. Domyślam się, że w wersji Plus to jeszcze lepiej jest.
Mam taki 2 lata+. Pancerna maszynka, kawę dobrze mieli, opcji mlecznych w c⁎⁎j, niemlecznych też. Możliwośc ustawienia wszystkiego pod siebie, takich jak proporcje wody/kawy - nawet mi się bawić nie chciało, jadę na predefinied.
Czyszczenie spoko, chociaż od pewnego czasu tackę na skropliny zastąpiłem podstawioną szklanką- mniej pierdzielenia się z wylewaniem tacki, ale wcześniej używałem i też było ok. Pojemnik na fusy trzeba czyścić i niedopuścić do przewilgocenia - lubi się tam w fusiarce troszkę pleśń pojawić
Młynek też bardzo fajnie i wygodnie się wyciąga i czyści. Filtry tanie i płyn do odkamieniania. Można złapać nawe jakiś zamiennik 6sztuk filtrów za 60-80 zł. Używać miękkiej wody i będzie git. sam jadę na zamiennikach a i tak wlewam wodę przefiltrowaną
Z minusów:
Często wyje o wymianę filtra/odkamienienie - chyba mały limit ilości kaw do wymiany filtra ma, bo nie wierzę, że to jakiś czujnik zakamienienia.
Pływak w tacce na skropliny po 2 latach się zacina i źle wskazuje
Mechanizm przesuwający młynek zaczął wydawać dziwne trzaski przy włączaniu/wyłączaniu.
Zaloguj się aby komentować
#kawa rozważam kupno ekspresu Jura z10.
Jest jakis konkurent? Mialem już ekspres kolbowy, tureckie kawiarki, ekspres przelewowy z mlynkiem (ten był zadziwiająco dobry, smaczna kawa i od razu caly dzbanek można było zrobić), obecnie kapsułki DeLonghi
@Gander XDDDD Mirek, jak jestes na pewnym poziomie zycia nie pierdolisz sie w małę AGD z Lidla, które samo w sobie złe nie jest
@Kubilaj_Khan Bierz tą jure i będziesz zadowolony, ale jak masz możliwosc kup w DE
https://www.mediamarkt.de/de/product/_jura-z10-ea-2731049.html
https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-cisnieniowy-jura-z10-aluminium-black-ea
Zaloguj się aby komentować
Lavazza Kawa Ziarnista, 1kg
https://hotshops.pl/okazje/lavazza-kawa-ziarnista-1kg-17975
Cena: 47,62 zł
Okazja dostępna w Amazon.pl
#kawa #promocje #cebuladeals #hotshops

Zaloguj się aby komentować
Poleci ktoś dobry (tj. niezawodny i długowieczny) #ekspresdokawy - mój Bosch TCA 5201 dokonał swoich dni i jego dalsza naprawa (a przywróciłem go do życia już dwa razy) przekracza koszt nowego ekspresu (padła płytka sterująca - na głównym scalaku widać odprysk).
Założenia:
budżet - około 1k PLN
ma za pomocą jednego kliknięcia przerabiać wodę i ziarno na #kawa - tylko tyle i aż tyle - nie potrzebuje menu z pierdylionem gatunków kaw
dysza do spieniania mleka będzie dużym plusem, ale przeżyję bez niej
... słowem: coś, co niemal 1:1 zastąpi to, co miałem.
@REXus Rozumiem, że używka? Bierz to, co jest w najlepszym możliwym stanie (najmniej używane). Każdy ekspres w końcu wymaga jakiejś naprawy lub chociażby dogłębnego czyszczenia. W domu przeszliśmy przez Bosch, Siemens, Saeco i Jurę - każdy w końcu trzeba było naprawiać, niektóre wielokrotnie (Jura). Jak da się znaleźć taki sam model, jaki obecnie posiadasz, to bierz - będziesz miał zapas części.
@Nemrod nowy, cena jest wzięta spod palca.
Pytam, bo w rankingach (na przykład takich https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/ekspres-do-kawy-do-uzytku-domowego-jaki-wybrac/#:~:text=TOP%2025%20najlepszych%20ekspres%C3%B3w%20do%20kawy%20%E2%80%93%20Ranking,S%20...%208%20Krups%20EA8738%20...%20Wi%C4%99cej%20pozycji ) są same ekspresy robiące pierdyliard rodzajów kaw, dzięki czemu są droższe i bardziej awaryjne. Z tego rankingu moje założenia spełnia tylko Nivona CafeRomatica 550 - gdybym wiedział, że jest bezawaryjny, to byłbym skłonny go kupić.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
uwielbiam te komentarze - ludzie dokonali wysiłku obejścia systemu by przekazać informację w pełni rzetelną i kompleksową.
Dzięki takim ludziom nie wydam pieniędzy na jakiś szajs
#przegryw #technologia #kawa #ciekawostki

@kokosowa_sniezka Polecam też Ekspres Bosch TKA6A043 1,25 l przelewowy. mam i sobie chwalę z całego serca. Kosztuje grosze i świetnie parzy kawę, herbatę czy tam nawet napar z owoców. Rewelacja bez pokazówy i szpanu. Maly ekonomiczny, wydajny i zajebisty dla smakosza. Robi robię jak trzeba a jak się dokupi gniazdko wi fi 230v sterowane smartfonem to robi się z tego mega wyjebisty sprzęt za psie pieniążki. Dedykowane mleczko do tego 30% i można dla Ę,Ą AU wymagających i wrażliwego podniebienia kupić spieniacz do mleczka za 3 stówki max i jest Fuul wypas że Hej.
Zaloguj się aby komentować
Kawa ziarnista LAVAZZA CREMA E AROMA 1000 g
https://hotshops.pl/okazje/kawa-ziarnista-lavazza-crema-e-aroma-1000-g-25620
Cena: 43,50 zł
Okazja dostępna w sklepie Allegro
#kawa #kawatime #promocje #cebuladeals #hotshops

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#kawa #chlopakizbarakow #trailerparkboys #chwalesie
Dostałem w prezencie najfajniejszy kubek świata ☺️
Pszna kawusia ☕


Zaloguj się aby komentować
Kawa ziarnista LAVAZZA EXPERT GUSTO FORTE 1kg
https://hotshops.pl/okazje/kawa-ziarnista-lavazza-expert-gusto-forte-1kg-25354
Cena: 39,49 zł
Okazja dostępna w sklepie Allegro
#kawa #kawatime #promocje #cebuladeals #allegro

Zaloguj się aby komentować
#kawa za kawą a potem płacz, że palpitacja serca ¯\_(ツ)_/¯
#gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Kawa z rana, jak śmietana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #saintjavelin

Zaloguj się aby komentować
Jaki wybrać ekspres kobaltowy/ciśnieniowy do kawy?
Zastanawiam się nad DELONGHI Dedica Style EC685.B
Chyba, że polecacie coś innego
#ekspresdokawy #kawa #delonghi

Zaloguj się aby komentować
#kawa #ekspresdokawy #kiciochpyta #espresso

Chyba znalazłem coś dla siebie (nadal jednak automat) https://allegro.pl/oferta/ekspres-melitta-caffeo-barista-t-smart-f83-0-101-13377824093 - ma podwójny pojemnik na ziarna i przed przygotowaniem można sobie wybrać, których chcemy użyć do kawy. W dodatku automatyczne spienianie. Jeszcze o nim poczytam, ale wydaje się mocnym kandydatem
Zaloguj się aby komentować
Smacznej kawusi
Wiadomo co, wiadomo kogo
#kawa #kawatime

Zaloguj się aby komentować
Chciałbym się doradzić kawoszy odnośnie ekspresu do kawy. Co myślicie o [Melitta Latticia OT frosted black F30/0-100](https://www.oleole.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-latticia-ot-frosted-black-f30-0-100.bhtml?from=ceneo&p=1779.00&cr=0&t=20230319-1919&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=1707938a-c7a5-81c6-0219-d1a500671426 ](Melitta) ? Byłby to dobry wybór? Głównie pita jest kapuczina. Podoba mi się ten patent z rurką na mleko, nie trzeba montować żadnego pojemnika. Obecnie używam De'Longhi ECAM 23.460SB i jest okej, ale chciałbym może spróbować z inną marką. Za wszelkie sugestię będę wdzięczny. Chyba, że zwrócić uwagę na jakis inny model bądź producenta w cenie 1800 zł.
Link się do d⁎⁎y wkleił, nie da się tego poprawić....
#kawa #ekspresdokawy #melitta #kiciochpyta #cokupic #pytaniedoeksperta #delonghi
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję kubka termicznego - najlepiej jakby miał pojemność 250-300ml, był zakręcany, bez żadnych otworków do picia, i dało się go myć w zmywarce. Taki żeby podstawić pod ekspres, zrobić dwie duże kawy, i zabrać ze sobą na później.
I nic nie mogę znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może coś doradzicie?
#pracbaza #kawa #turystyka
https://www.coffeedesk.pl/product/16024/Fellow-Carter-Move-Mug-Kubek-Termiczny-Czarny-236-Ml chyba znalazłem coś co mi odpowiada - ale, kosztuje swoje.
@jedzczarnekoty Wszystkie prodykty Fellow kosztują swoje, ale akurat ten kubek jest imo warty swojej ceny.
Moja żona posiada i chwali. Utrzymywanie temperatury top. Ogólnie cały ten "marketingowy bełkot" o wrażeniu picia z normalnego kubka jest o dziwo prawdziwy
Zaloguj się aby komentować
ahh pyszna kawa dla chłopa #przegryw #kawa #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Smacznej kawusi
#heheszki #humorobrazkowy #kawa #zabka

Zaloguj się aby komentować
Drugi raz w życiu piję kawę. Pierwszy raz, pijąc arabską, wiedziałem czego się spodziewać. Teraz, pijąc amerykańską, powiedziano mi, że będę pił ambrozję. To chyba moje ostatnie podejście do kawy...
#usa #podroze #pracbaza #kawa
Zaloguj się aby komentować