@damw, jeszcze.4 miesiace xD
#tesla #gielda #inwestycje


@damw, jeszcze.4 miesiace xD
#tesla #gielda #inwestycje


Zaloguj się aby komentować

Fabryka wybudowana za ponad 7 miliardów złotych nie działa i nie produkuje tego, co produkować powinna. - Jesteśmy w klinczu. To przerosło wszystkich akcjonariuszy - mówi Interii Andrzej Dawidowski, prezes Zakładów Chemicznych Police przy których powstał Projekt Polimery Police. Wszystko nie przez...
Jaki/jakie ETF macie w portfelu wariaty? Jaki % stanowią waszych aktywów? #inwestowanie #inwestycje #oszczedzanie #gielda #etf
@Trypsyna za dużo żeby wymieniać, ale mam ekspozycję na Chiny, Indie, Amerykę Południową, S&P500, S&P500 Information Technology, All world high dividend, Europe Small Cap, World Small Cap, Asia Pacific, UK Dividend. Daj znać jak Cię coś z tego interesuje, to podam szczegóły. ETFy to ok 50% mojego portfela.
@Trypsyna u mnie nuda od kilku lat, rośnie sobie jak ten chlebek w piekarniku, niech tak zostanie. (Teraz jest mega ATH, no to rozwinięte rynki puchną jak szalone, ale zaraz banieczka pewno zejdzie... oh well, z tym pasywnym inwestowaniem to jak z oglądaniem jak farba schnie na ścianie, niech sobie tam schnie)
Czekam sobie teraz by zrobić pod koniec roku rebalansing i jadziem znowu od stycznia dalej i tak to powoli na tej wsi.

Zaloguj się aby komentować
Zajebalem wczoraj dzwignie x20 na zloto
#bartektrejduje #inwestycje #gielda
Zaloguj się aby komentować

Samsung otworzył w Warszawie drugie na świecie Business Experience Center. Zdaniem ministra finansów i gospodarki Andrzeja Domańskiego to jasny sygnał, że Polska jest miejscem, gdzie warto inwestować. Szef Ministerstwa Finansów Andrzej Domański podkreślił, że decyzja koncernu potwierdza rosnącą...

Do 2028 r. Poczta Polska planuje zakup nowoczesnych systemów sortowania listów, które usprawnią pracę listonoszy i pozwolą ograniczyć koszty o około 100 mln zł rocznie. To część Planu Transformacji spółki, mającego przekształcić operatora w nowoczesną firmę...

Miliarder Elon Musk buduje na Głębokim Południu USA ogromne centra danych, wymagające dużych dostaw wody i energii. Mieszkańcy są podzieleni w ocenach tych inwestycji. Zbudowane w Memphis centrum „Colossus” firma Muska nazywa największym na świecie superkomputerem. xAI, firma Muska działająca w...
A mógł się człowiek po same kule w to #zloto wepchać ehhh
#inwestycje

Zaloguj się aby komentować
@cebulaZrosolu masz Pan film o złocie z KGHM
#zloto #inwestycje https://m.youtube.com/watch?v=nuoLlKkkMeQ
Zaloguj się aby komentować
Miało być konopne imperium, są ludzie, którzy nie odzyskali zainwestowanych pieniędzy. Twierdzą, że słynny raper ich oszukał. Liroy stanowczo zaprzecza. Branża konopna szeptała o tym od dłuższego czasu, ale dopiero kiedy portal Weednews opisał działalność spółki LiRoyal, założonej przez rapera i byłego posła Piotra Liroya-Marca, ludziom rozwiązały się języki. "Nazywam się Bartek i zostałem oszukany przez Liroyal na 15k złotych" — napisał do redakcji jeden z czytelników. "Zainwestowałem 5,5 tys. zł. Do dziś nie otrzymałem żadnych informacji dotyczących kondycji spółki. Mało tego, nie zostałem nawet wpisany do rejestru...
Nastala ta chwila. Spadnie to znowu kupie :)
#gielda #inwestycje #nvidia

Zaloguj się aby komentować
Czy rheinmetall przebije w tym tygodniu granice 2000€? Oby!
$RHM
#rheinmetall #gielda #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
Znalazłem pod szafą w pokoju kilka opakowań Lego, które gdzieś tam dostawałem przy różnych okazjach, ale jednak miałem z czasem trochę inne hobby i tak sobie leżały kilka lat. Okazuje się, że lepiej na tym trzymaniu wyszedłem niż na srebrze, które kupowałem w tamtym okresie xD Np. takie Lego Ideas 21321, kupione za 239zł (sprawdziliśmy z dziewczyną w historii bankowej) jest teraz warte wg. promoklocki ok. 499zł, a 390zł na OLX xD To jest kilkanaście procent więcej niż na srebrze. Gdyby się człowiek na tym znał to by trzymał w domu paletę na handel
#lego #inwestycje #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szybkie pytanie: ile kosztuje (mniej więcej) gram złota (żółtego) w łańcuszku, aby nie przepłacić? Chcę kupić łańcuszek w prezencie i jubiler zaoferował cenę 609zł za gram. To dobra cena?
To prezent, nie inwestycja. Wiem, że łańcuszek będzie kosztować więcej niż sztabka
#złoto #inwestycje #bizuteria
@boogie wartość pracy złotnika zależy od splotu łańcuszka.
Ale tak naprawdę to pomysl sam czy prezent który dajesz rozpatrujesz w wartości PLN czy uśmiechu obdarowanej osoby.
Ja wielokrotnie „przepłacałem” za biżuterię, ale często sentyment powstający przy wręczaniu był więcej warty w PLN.
Podsumowując jeśli Cię stać i nie jest to randomowa osoba to działaj :)
Zaloguj się aby komentować
Ziomki! Jako, że jeżeli chodzi o #inwestycje w #zloto jestem kompletnym Lajkonikiem (mam tylko trochę wirtualnego) to mam do was pytanie.
Skąd ta różnica między sztabką z KGHM a z mennicy polskiej?


Zaloguj się aby komentować

Mołdawia uruchamia własną giełdę papierów wartościowych we współpracy z giełdą w Bukareszcie (BVB). Przedstawiciele rządów tych państw właśnie podpisali memorandum, które ma otworzyć mołdawski rynek na międzynarodowych inwestorów i przyspieszyć integrację gospodarczą z Unią Europejską. Nowa giełda,...
Mialem dac znac po 3 miesiach, wiec teoretycznie jeszcze chwila, ale korzystajac z okazji wrzucam odkrywam wielka tajemnice wiary.
Copy trading na etoro tych 2 panow. Ten pierwszy inwestuje tylko w akcje i aktualnie progiem wejsciowym, zeby go kopiowac jest 20k $.
Drugi panciu to glownie kryptowaluty.
W obu przypadkach widac kiedy zaczalem kopiowanie. Byloby procentowo zdecydowanie lepiej, ale dokupujac po drodze ten procent oczywiscie musi spasc.
A dla tych co nie wiedza to copy trading polega na kopiowaniu ruchow danego inwestora. Wszystko w automacie.
#bartektrejduje #inwestycje #gielda #kryptowaluty


Zaloguj się aby komentować

Produkt Krajowy Brutto Polski w II kw. 2025 r. wzrósł o 3,4 proc. rdr w porównaniu do wzrostu o 3,2 proc. rdr w I kw. 2025 r. - wynika z komunikatu GUS z 1 września.. W ujęciu kdk PKB wzrósł w II kw. o 0,8 proc. wobec wzrostu o 0,7 proc. w I kw. Odczyt jest zgodny z wcześniejszym, szybkim...
W poniedziałek pojawi się nowy ETF na polską giełdę Beta ETF Dywidenda Plus, oparty o indeks WIGdiv Plus, który historycznie zachowywał się dość podobnie do WIG80. Wygląda na spoko opcję dla ludzi, którym zależy na dywidendach, a jednocześnie nie chce im się pi⁎⁎⁎⁎lić z samodzielnym doborem spółek.
#inwestycje #gielda

@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta nawet spoko opcja ale dosc drogi 'Do 30 czerwca 2026 r. wskaźnik Total Expense Ratio wynosić ma 0,5%. Wynika to z rezygnacji w tym okresie z opłaty za zarządzanie. Po tej dacie, gdy opłata (0,5%) będzie obowiązywać, TER ma wynosić 0,7-0,9%. Dokładny poziom kosztów uzależniony będzie od poziomu aktywów, które uda się zebrać nowemu funduszowi'
Zaloguj się aby komentować