Co na tym podlasiu to ja nawet nie... Wchodze do lasu a tam somalijczycy, wychodze propaganda, wchodze znow a tam syryjczycy bez butów, wychodze propaganda, wchodze znów a tam Jemeńczycy, wychodze propaganda, ide wzdłuż ulicy a tam leży syryjczyk i mówi, że ma złamanie kompresyjne kręgosłupa a obok żołnierze, którzy śmieją się z niego w niebogłosy #podlasie #granica nie wiem czy #heheszki, ale troche tak
Najwięcej złego PRu dla sprawy "granica" wykonali sami aktywiści. Tyle pompy, kłamstw w swoją działalność wkładali, że dorównali rządowej propagandzie oblężonej twierdzy.
Szturm lekarzy, inżynierów i matek z dziećmi na polską granicę...
Funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego odparli próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez ponad 220 osobową grupę cudzoziemców.
W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Białowieży 10 kwietnia około godz. 10:00 doszło do próby siłowego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przez rzekę graniczną Przewłoka. Grupa ponad 220 cudzoziemców próbowała nielegalnie w ten sposób dostać się do Polski. Cudzoziemcy byli bardzo agresywni – rzucali konarami drzew i kamieniami w kierunku patroli Straży Granicznej i Wojska Polskiego, by w ten sposób utorować sobie drogę na zachód Europy. W trakcie zdarzenia odebrano cudzoziemcom niebezpieczne narzędzie zrobione z drewna i gwoździ.
Próba ta została skutecznie udaremniona. Migranci wycofali się w głąb Białorusi.
@rebe-szunis o nowa władza też nie przepuszcza? To po cholerę te gonitwy z torebką z Biedronki, nagradzanie p. Holland czy dotowanie przemytu p. Ochojskiej?
Dwóch żołnierzy stacjonujących na granicy z Białorusią trafiło do szpitala w Augustowie z obrażeniami głowy - dowiedział się Onet. Urazy mają być efektem bójki między mężczyznami. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa.
@Alalai SBU i lewacy - ci sami lewacy których nie boli nazwanie onucą w kwestii białoruskiej granicy.
i zawsze ten sam kwik
I będzie. Taki profil usera tutaj. Po prostu wrzucaj i miej na uwadze,że czasem mogą ci niektóre posty również usunąć. Do rozsądnie myślących kilku osób może dotrze - i to jest sukces. To jest wojna i póki co ukraińska agentura i jej pożyteczni %%%%%% mają przewagę. To co się dzieje od dawna jest zdradą interesów Polski,ale będziemy zakrzykiwani nadal jeszcze przez dłuższy czas. Taki mamy klimat - po prostu. Rób swoje i nie pękaj.
@Alalai każdemu się wydaje że martyrologia jest główną przywarą Polaków ale niestety jest nią naiwność. Jeśli nie bronisz swoich interesów to ktoś je przejmie. Pomaganie bez żadnych warunków właśnie nam się odbija czkawką. T samo się tyczy wybieraniu na zmianę PiS/po i wielkich oczekiwań że tym razem będzie inaczej.
Ich usługi są o wiele tańsze. Po pierwsze, ukraińscy kierowcy jeżdżą za takie stawki, że dla nas byłoby to zupełnie nieopłacalne. Po drugie, mają tańsze paliwo. Po trzecie, ich auta nie muszą spełniać takich wymogów jak nasze. Ale dla klienta ważne jest to, że jeżdżą i mogą zrobić to samo co my za mniejsze pieniądze. Jakim kosztem i na jakich warunkach? A co to klienta obchodzi? Ważne, że zrobione - dodaje Damian.
Ktoś pamięta jeszcze strajki zachodnich kierowców, które zakończyły się zmianami prawa UE niekorzystnymi dla polskiej branży transportowej? W tekście powyżej wystarczy zamienić "ukraińscy kierowcy" na "polscy kierowcy" i "Damian" na "Pierre".
@Alalai Przecież ten protest jest przez konfe organizowany. Chyba z polecenia ruskich - żeby uniemożliwić eksport z ukrainy do EU
Kierowcy są zastraszani? Nie mogli znaleźć nikogo z ukraińskiej strony? Co to za propaganda? Źli ukraińcy atakują polskich kierowców? Pics or it didn't happen. Dawać nagrania z kamerek, dawać raporty policji i informacje o skali zjawiska
Jak mam w to uwierzyć to muszę mieć żelazne dowody
A co w tym dziwnego? Od prawie 2 lat trwa wojna. Tirowcy rozkręcili aferę która jest na rękę kacapom i teraz się dziwią, że na Ukrainie ich nienawidzą.
Wyobraźcie sobie taką sytuację, że to się dzieje u nas. Od 2 lat bronimy się przed inwazją resztkami sił. Nasi bracia, ojcowie, mężowie i przyjaciele giną tysiącami na froncie. Kraj jest w gospodarczej ruinie. Codziennie alarmy bombowe. A wtedy nagle niemieccy tirowcy blokują granicę dla polskich towarów bo uznają, że Polacy robią im nieuczciwą konkurencję.
Pamiętajcie że Zielona Granica nie została nakręcona DLA NAS tylko dla publiki zagranicznej.
Prawdopodobnie też nie chodzi tu o zarobek. Po prostu wyszło zlecenie że trzeba nakręcić taki film.
Ewentualnie ktoś wpadł na pomysł by taki nakręcić i dostał finansowanie od odpowiednich osób.
Na zachodzie nie wiedzą jak było naprawdę więc potrzebne sa 3 kroki:
1. Wystawienie odpowiedniej oceny filmowi na zagranicznych portalach pokroju IMDB:
2. Wystawienie szczególnie na Filmwebie odpowiedniej oceny do zasług pani Holland w antyreklamę naszego kraju za wszystkie jej filmy (nie tylko ten jest antypolski) by zbić jej rating i pokazać nieświadomym ze coś jest z ta osobą nie tak.
3. Pisanie i wklejanie linków do informacji na IMDB co tak naprawdę sie u nas działo.
Chociaż wydaje mi się, że politycznie stoimy po różnych stronach barykady, to jednak lewicy często bliżej do prawdziwego chrześcijaństwa, takiego jak Pan Jezus powiedział.
Strzelać, zabijać prądem, wysadzać w powietrze. Fantazje na temat mordowania uchodźców zalewają polski Internet, a już osobliwie dużo jest ich w komentarzach na twitterowym profilu Straży Granicznej. Poniżej próbka zebrana w ciągu dosłownie kilkunastu minut, ale podobnych wpisów są tysiące. Codziennie przybywają nowe. Żadnym innym politycznym sporom nie towarzyszy takie stężenie nienawiści.
PiSowska propaganda, przez lata odczłowieczająca imigrantów i pokazująca ich jako groźne hordy ciągnące na Polskę, zrobiła swoje. Komentatorzy ekscytują się wizją masakrowania ludzi, jakby wymyślanie bólu i śmierci sprawiało im satysfakcję. Większość widziała uchodźców tylko w telewizji i nigdy nie doznała od nich krzywdy – skąd więc ta potrzeba okrucieństwa? Może to sposób na odreagowanie życiowych niepowodzeń, reakcja obronna na jakieś egzystencjalne lęki – a może wyjaśnienie jest prostsze: nienawidzą, bo wolno; nienawidzą, bo lubią.
Co prawda łatwo pozować na mściciela anonimowo i przed klawiaturą, ale dyskursu przemocy nie należy lekceważyć. Stępia wrażliwość i oswaja ze złem. Niektórzy swoje makabryczne wizje zapewne snują też w realu: na rodzinnym przyjęciu, w pracy, na grillu ze znajomymi. Ktoś przytaknie, ktoś się oburzy, reszta słucha w milczeniu. Słowa osadzają się w świadomości społecznej coraz grubszą warstwą, budując fundament przyszłych zbrodni.
Studia nad przemocą uczą, że fazę masowych mordów zawsze poprzedza faza przyzwolenia: wypowiadanych na głos zachęt i usprawiedliwień. W książce Mikołaja Grynberga „Jezus umarł w Polsce” czytam relacje pograniczników, którzy przyznają, że coraz więcej osób rezygnuje ze służby, a na ich miejsce przychodzą ci, co nie maja skrupułów. Kto wie, może w internetowych flejmach hartują się właśnie szeregi przyszłych oprawców.
„Brawa i szacunek dla SG! Dzięki temu filmowi widać, że obrona granic to ciężka praca wymagająca wyzbycia się moralności i ludzkich odruchów dla dobra kraju. Nie każdego na to stać.” – pisze jeden komentatorów. Inni dają mu serduszka. Nadpełza stara groza. Równo 80 lat temu, w Poznaniu, tymi samymi argumentami Himmler zagrzewał podwładnych do czynu.
K⁎⁎wa, jaka agresja w tych komentarzach. Strzelać do ludzi, którzy tak właściwie nic złego im nie zrobili. Oczywiście z mojej strony nie ma zgody na przekraczanie granic w ten sposób ale sugerowanie odbierania życia z tego powodu to niezła patologia. I wszystko podszyte katolickim miłosierdziem bo znając życie Ci ludzie uważają się za katolików. Tak bardzo nienawidzą ciapaków, a sami nie widzą, że prezentują sobą te same wartości ktorymi tak gardzą.
@AdelbertVonBimberstein Jest tylko jeden problem - to nie są uchodźcy. Więc cały ten wywód o kant d⁎⁎y można potłuc. Chrześcijańskie wojsko też ma wrogowi nastawiać policzek? Bardzo wybiórczo lewica sobie wybiera z chrześcijaństwa różne tezy, akurat te które im pasują.
@moderacja_sie_nie_myje ja nie jestem lewica iż chrześcijaństwa biorę wszystko. A nawet jeśli wybieraliby sobie to co im pasuje to i tak lepiej niż typowy katolik: ten robi to co mu każe ksiądz.
Zdefiniuj mi uchodźcę? Są uchodźcy wojenni, są już albo czekają nas zaraz uchodźcy klimatyczni. Są prześladowani religijnie, za orientację seksualną. Jezus nie powiedział kochaj tylko jednych- kochaj wszystkich i nie bój się obcych.
@AdelbertVonBimberstein Koło dupy mi lata chrześcijaństwo.
To nie są uchodźcy tylko migranci, uchodzcami by byli gdyby ubiegali się o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju a tym nie jest Polska ( dla Ukraińcow i owszem jest). Uchodzcy wojenni, klimatyczni, jacy jeszcze? Może uchodzcy ekonomiczni i by chcieli do Beverly Hills się dostać bo im się należy? Uchodzca ma się stawić na przejściu granicznym a nie przedzierać się po zapłaceniu kilku tysięcy zielonych przez lasy z przemytnikami.
@dradrian-zwierachs To już inny temat, rządzący się nadają pod mur nie tylko z tego powodu. Nikt z tym nic nie robi z nielegalną emigracją bo można na tym zbyt wiele ugrać - i jedna strona i druga ciągnie z tego korzyści polityczne.