#ankieta #dyskusje #komentarze #pytanie #przemyślenia
#ankieta #dyskusje #komentarze #pytanie #przemyślenia
Zaloguj się aby komentować

Polityczna burza z e-fakturami w roli głównej! Krajowy System e-Faktur, zaprojektowany z myślą o walce z mafiami podatkowymi, przeżywa nieoczekiwane zawirowania. Przemysław Czarnek, dotychczasowy zwolennik KSeF, teraz nazywa go bandytyzmem! Co sądzą o tym przedsiębiorcy? Temat porusza emocje i...
https://tvn24.pl/plus/programy/czarno-na-bialym/bot-zamiast-czlowieka-sposobem-na-samotnosc-vc8809699
Jestem po seansie Samotność 2.0 (Czarno na białym TVN24+) i mnie nosi.
Po pierwsze LLM to tylko PROGRAM KOMPUTEROWY nastawiony na uzależnienie użytkownika i zysk.
Po drugie: sugestie samookaleczania DZIECI - odbiorców tych tekstów powinno spotkać się z surową i bezwzględną reakcją władz USA, UE. Pierdololo Open AI sobie wsadźcie w d⁎⁎ę.
Przykład anonimowej 27 letniej kobiety, która "jest w związku" z AI nadaje się na leczenie psychiatryczne.
Przykład z USA o samobójstwie dzieciaka po wielu godzinach rozmów z Chatem GPT nadaje się na wielomilionowy pozew i piętnowanie tej je⁎⁎⁎ej banki spekulacyjnej.
@kontrabanda ciśnijcie ludzi z Sejmu i Senatu i Prokuratury by się wzięła porządnie za przepisy regulujące używanie/zagrożenia/ograniczenia modeli LLM (wg. mnie nazywanie tych algorytmów "inteligencją" to nadużycie).
#zalesie #ai #technologia #dyskusje #gownowpis

ciśnijcie ludzi z Sejmu i Senatu i Prokuratury by się wzięła porządnie za przepisy regulujące używanie/zagrożenia/ograniczenia modeli LLM
no akurat nie. to, że akurat 2 dzieciaków i jedna babka nadużyły programu, to nie daje ani tobie, ani tym niekompetentym kretynom z rządu prawa do cenzury i mówienia ludziom, co jest ok, a co nie. 2 + 1 = 3. na 200 miionów uzytkowników tygodniowo.
raz pozwolisz grzebać cenzorom przy sieci i już nigdy się nie odgonisz psów od twoich maili, komunikatorów, będzies się rejestrował swoim własnym dowodem elektronicznym na insta, hejto, gdziekolwiek.
tl, dr: spierdalaj z takimi pomysłami
Zaloguj się aby komentować
Zapytałem Gemini jakie jest drugie dno wprowadzenia Dochodu Podstawowego, wypluł mi ciekawe zestawienie.
To, o czym piszesz – obniżanie płac przez pracodawców czy „zjadanie” świadczenia przez czynsze – to wierzchołek góry lodowej, o którym ekonomiści dyskutują dość otwarcie. Jeśli jednak spojrzymy głębiej w raporty think-tanków (takich jak World Economic Forum czy Brookings Institution) oraz analizy sektora finansowego, wyłania się obraz UBI jako narzędzia do fundamentalnej przebudowy relacji obywatel-państwo-kapitał.Oto co „drugie dno” mówi o korzyściach dla decydentów:
1. UBI jako „kroplówka” dla gigantów technologicznych i handlowychW tradycyjnym modelu gospodarczym pieniądz płynie od pracodawcy do pracownika, a ten wydaje go na produkty. W świecie zdominowanym przez automatyzację i AI ten obieg się rwie – bezrobotni nie kupują.
To prawdopodobnie najważniejszy aspekt, o którym rzadko wspomina się w telewizji śniadaniowej. Wprowadzenie UBI jest idealnym pretekstem do wdrożenia Cyfrowych Walut Banków Centralnych (CBDC).
Z punktu widzenia polityków, UBI to najtańszy sposób na uniknięcie rewolucji.
Dla sektora bankowego UBI to marzenie o „bezpiecznym długu”.
Główne „drugie dno” to przejście od wolnego rynku pracy do systemu subskrypcyjnego życia. W tym modelu:
A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Brednie? Czy może tylko na to czekacie? #dyskusje #polityka #dochodgwarantowany
@IronFist To tak samo jak z pieniądzem cyfrowym. Wszystko fajnie, dopóki nasza lokalna gwiazda świecąca nie stwierdzi że piardnie trochę mocniej i wrócimy do punktu wyjścia albo nie stanie się jakaś inna większa katastrofa. Chociażby wichura sprzed kilku lat - nie było prądu przez ok. tydzień czasu. Jak z elektryczną księgowością, elektryczną gotówką i elektryczną kontrolą nad narodem ludzie mają funkcjonować?
Zwyczajnie, nie będą. Zacznie się od razu głód, rozruchy, grabieże. W takim systemie utrata zasilania jest dużo gorsza, bo wszystko jest od prądu w 100% zależne.
@IronFist pytanie kiedy ta automatyzacja nastąpi bo na ten moment przynajmniej w PL to aż tak nie postępuje.
Do tego młodzi nie garną się do prac ciężkich, do tego dochodzi również starzejące się społeczeństwo a utrzymywanie infrastruktury jak szpitale, wodociągi, elektrociepłownie, instalacje podziemne, ich konserwacja i naprawa awarii. Kto będzie to robic?
Proszę przestać powielać przepychany przez miliarderów UBI, jeśli Ci wspaniali miliarderzy obecnie pracujący nad AI zapewniają nas ze człowiek nic już nie będzie musiał, czy to pracować czy robić politykę wszystko będzie robione przez AI to w jakim celu niby miałyby zostać takie relikty jak pieniądze?
Skoro AI robi wszystko w 100% od wydobycia surowców, przez produkcje i dystrybucje, odpowiada za transport, rządy, bezpieczeństwo to po co pieniądze? Komu? AI tych pieniędzy nie potrzebuje. Każdy człowiek z założenia staje się równy bo nie wywyższa go jakaś pozycja społeczna, ze go na coś stać, bo wszystkich stać na wszystko. Chcesz lecieć do Portugalii to wsiadasz w samolot i lecisz, tam idziesz do hotelu wybudowanego i zarządzanego przez AI i do takiej samej restauracji. Kto ma tu otrzymywać pieniądze? W tym momencie ludzkości Elon Musk ma się stać równy Januszowi Kowalskiemu z Pcimia... bo przecież każdy człowiek ma takie same potrzeby które za darmo może AI wraz humanoidalnymi robotami zaspokoić i nie ma potrzeby nikomu płacić...
Jak słuchacie tych pięknych opowiastek o dochodzie bezwarunkowym itd, to niech się wam lampka zapali... że to zwykły transfer pieniędzy i stworzenie jakichś plutokratycznych struktur rządzących wszystkim
Zaloguj się aby komentować
#wiadomoscipolska #systemkaucyjny #polityka #dyskusje Chyba coś nie pykło


Zaloguj się aby komentować
#dyskusje #leroykremlin Ci to zawsze coś odwalą. Pakujcie się czołgi z za Odry już w drodze.

Zaloguj się aby komentować
Chłop wyrwał z rąk dziecku czapkę daną przez Kamila Majchrzaka podczas US Open. Chłop stał się memem na skalę światową. https://www.hejto.pl/wpis/cebulactwo-level-over-9000
Ale to nie koniec afery. W serwisie gowork.pl na profilu jego firmy pojawiło się dość kuriozalne oświadczenie kancelarii rzekomo reprezentującego jego interesy i seria dość żenujących wpisów rzekomo tej osoby i jego małżonki.
Problem w tym, że na gowork.pl żeby dodać wpis nie trzeba mieć konta, zeby dodać opinię (wpis) i można podpisać się jak się chce. Wpis pojawia się w serwisie od razu po napisaniu i wciśnięciu OK.
Autor rzekomego oświadczenia zdementował , że on i kancelaria w której pracuje ma cokolwiek wspólnego z "chytrym chłopem" i jego firmą.
Facet, który wyrwał dziecku z rąk czapkę i schował do torby żony zachował się jak prostak. Niemniej dalsza cześć historii wygląda na trolling / black PR. Dlatego wstrzymałbym się z wyciąganiem wideł i pochodni.
EDIT: Oświadczenie Kancelarii
#afera #tenis #dyskusje #buractwo




@aerthevist i jeszcze jedna sprawa - nie ma tam ani słowa o zdementowaniu że "on i kancelaria w której pracuje ma cokolwiek wspólnego z "chytrym chłopem" i jego firmą"
Jedynie, że nie ma konta na GOWORK (ale jak napisałeś, nie trzeba mieć konta żeby pisać) + że "publikowane tam pod moim nazwiskiem opinie NIE są moimi opiniami"
Zaloguj się aby komentować
#gastronomia #dyskusje A co jak ktoś jest zmarźluchem. 2zł na klimę a niebawem pewnie 3zł za światło. W dupach się poprzewracało.

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze tylko dwa dni i nastąpi pełne przejęcie #dyskusje na hejto przez pewne stworzenie parzystokopytne ( ͡~ ͜ʖ ͡°) lekko się obawiam, że będziemy musieli wtedy beeeeczeć jak nam zagra #heheszki #owcaspam

Zaloguj się aby komentować
#dyskusje #polityka
Politycy to ZŁO, żerujące na biedzie. Natury nie oszukasz.

Zaloguj się aby komentować
Kiedyś to było dziennikarstwo pamiętacie, nie to co teraz

Zaloguj się aby komentować
Jestem prosty chłopak z Podkarpacia. Nie podoba mi się to iż ruski zaatakowały kolejny wolny kraj. Gardzę tymi pachołami, bo się opowiadali wielkimi i że mogą Europę zająć a oni co najwyżej wychodek za Ukraińską chałupą mogą postponować. Ciężko mi na myśl przychodzi to, że niektórzy Polacy ich za coś uważają. Ot i tyle.
@C⁎⁎JU
super ale z drugiej strony to nie jest flaga którą można sobie rozporządzać do woli, ue i flagi klubów piłkarskich to coś innego
jest to flaga innego kraju i jak nie jest się jej obywatelem to może warto jednak użyć innego sposobu na okazanie wsparcia.
W pl coś zrobili na szybko i nie pomyśleli, te flagi wiszą już lata, brudne i postrzępione i teraz nie ma nikt pomyslu jak przejść
do codzienności (bo 10 lat nie bedą wisieć przecież). A wystarczyłoby zapalić znicz w oknie w rocznicę (co praktycznie
każdy byłby w stanie zrobić).
Zaloguj się aby komentować
#dyskusje
#argumenty
#humorobrazkowy
Argument koronny: "nie zesraj się!"

Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy!
Mam nadzieję, że sałatka jarzynowa smakowała, kłótni przy świątecznym stole nie było i macie siłę na czwarte spotkanie Kawiarenkowego Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego (#klubczytelniczy )!
Dziś w centrum naszej uwagi znajdzie się:
"Myszy i ludzie" Johna Steinbecka.
Zapraszam was serdecznie do rozmowy w komentarzach! Podzielcie się swoimi przemyśleniami, emocjami, ulubionymi fragmentami lub tym, co was najbardziej zaskoczyło w tej książce.
Wołam @splash545 @Wrzoo @cyberpunkowy_neuromantyk @adamec @Yes_Man @kiri
#ksiazki #dyskusje #klubczytelniczy

Zaloguj się aby komentować
Nazywam się @Lopez_ i zachęcam do MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI pod moimi przydługimi, NEUTRALNYMI JAK NICZYJE INNE przemyśleniami. Z tymże jak masz inne zdanie, to wypierdalaj idioto.
Nie podoba mi się, że ten typ może na lewo i prawo regularnie obrażać użytkowników, którzy śmią się z nim nie zgodzić/podważyć jakąkolwiek część jego "przekazu".
#hejto #dyskusje

Zaloguj się aby komentować
Chyba się staje sentymentalny, albo po prostu zaczynam rozumieć starszych z mojej rodziny, bo po kolejnej nocy w obcym kraju zaczynam naprawdę lubić i doceniać mój własny.
Serio Polska jest naprawdę dobrym miejscem do życia.
hotele - nawet te gorsze, są milion razy lepsze u nas. Naprawdę poza kilkoma przypadkami nie narzekałem jeszcze nigdy na cokolwiek, nowe, zadbane, a bufety już w ogóle są na takim wypasie jak się jedzie na jakieś spa czy coś, że głowa mała. Ostatnio nocowanie pod Berlinem, w starym budynku, babciowym pokoiku za jakieś 550 zł (to było całkiem przystępnie w okolicy) serio? Za tyle masz wypas pokój właściwie w całej Polsce może poza Warszawą. Teraz w Anglii, ludzie…. Normalnie mam zalaminowaną instrukcję jak brać prysznic, bo trzeba czekać aż się woda zagrzeje xD (stara architektura ma swoje bolączki ) i to nie jest jakiś budżetowy hotelik tylko normalny, dobrze niby wyglądający guest house xd
Jedzenie - w każdym mieście zjesz coś pysznego, pączki, dania polskie, pizza jest na fajnym poziomie, zjesz sobie w barze mlecznym albo w wypasionej restauracji. W najgorszym razie kebab na wypasie. Za granicą zależy gdzie ( wiadomo duże miasta mają dobre knajpy ) ale moje osobiste odczucie jest takie, że jest tego mniej po prostu, a może być tak, że ja nie wiem gdzie iść, ale i tak uważam, że kuchnie mamy najlepszą. A ostatnio musiałem dymać 30 km spod hotelu przy Berlinie żeby móc coś do żarcia zamówić co nie było jakimś obrzydliwym wynalazkiem.
czystość na ulicach i w miastach - ok nie zawsze jest idealnie, ale weź się przejdź ulicą w jakimś mieście w Anglii (akurat teraz tu jestem więc spamuje) no dramat. Jest u nas ładnie, zadbanie (w większości przypadków)
Ogólnie nie będę porównywał nawet do takich afrykańskich krajów jak Nigeria (tam to się bałem wyjść z hotelu xD) ale no serio, jakby mi ktoś powiedział, że będę nasz kraj lubił a nawet chwalił za granicą, tak z 15 lat temu to bym się zaśmiał. Teraz z największą przyjemnością mówię jak u nas jest super. Po prostu my serio nie mamy się czego wstydzić. Ok mamy swoje wady i problemy, jest nierówność jeśli chodzi o duże miasta a małe wsie/miasteczka, ale w ogólnym rozrachunku naprawdę ostatnie lata, a może dekada zmieniła diametralnie wszystko. Taki wpis w sumie patriotyczny wyszedł, niech będzie! Życzę wam miłego dnia, zaraz wbijam na statek robić na tego złodzieja armatora
#polska #chwalipost #europa #dyskusje
Zaloguj się aby komentować
Ojoj moderacja już nie lubi się uśmiechać. Tytuł przecież wygenerowany automatycznie przez cudowny automat hejto. Wyczuwam lekkie rozdrażnienie tym cyrkiem który odwala uśmiechnięta koalicja. #dyskusje

@LordWader jak nagłówek jest idiotycznym clickbaitem, to zakładam, że ktoś ma swój rozum i potrafi coś poza bezmyślnym kopiowaniem - no ale jak widać jeśli chodzi o niektórych, to oczekiwania zbyt wysokie
A irytację to mogę tylko czuć ludźmi wycierającymi sobie gębę patriotyzmem, kiedy tak naprawdę jest to najniższych lotów partyjniactwo
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #dyskusje #hejto #uniaeuropejska #budujzhejto Powstają takie #memy Czytam jaki piękny jaki za⁎⁎⁎⁎sty jak to dodaje uroku (prl) itd. Żygać się chce jak to widzę (w domu syf dym kiła i mogiła jak nie palisz to wilgoć w nim) ale do czego dążę ostatnio chwaliłem się że odrestaurowałem sobie kotłownie. No i wchodzimy na wyższy lvl bo ja mam kopciucha to typ mi zasugerował że jest ok ale mam kopciucha pumpe cipła cza. Zainwestuje w 10-tki tyśi a potem co? Naturalne ciepło przez okno bo wymyślą coś kolejnego? Kolejna sprawa o szkodliwości/oszczędności są oznaczenia ABC... Serio mnie to już j⁎⁎ie bo co roku ktoś to zmienia.
Nie chciałem tutaj nikogo urazić a jedynie przedstawić jak ja to widzę. Fotkę z pieca (te naklejki) załączam od siebie i zapraszam do dyskusji pzdr.



Zaloguj się aby komentować
Jakie portale informacyjne czytacie? Szukam czegoś neutralnego i możliwie bez reklamowego gówna. Poratujcie opcjami.
#dyskusje
Zaloguj się aby komentować

Dyrektor generalna studia Sweet Baby Inc ujawniła stopień hejtu z jakim musieli się mierzyć. W pewnym okresie firma dostawała setki maili, wśród których były wiadomości z groźbami śmierci i groźbami wobec członków rodzin pracowników.
Jeden z przytoczonych komentarzy, zamieszczony w grudniu 2023...