Zaloguj się aby komentować
Czy #czechy mają już dostęp do morza?
Zaloguj się aby komentować
#powodz
Strona hydro imgw upada pod ciężkim ruchem, trzeba do somsiadów #czechy zajrzeć.
Rzeka Biała (to ta która spływa do Gluchołaz). Przewidują jeszcze metr wody więcej.
Źródło:
https://hydro.chmi.cz/hpps/?id=act&key=map&sx=1918115.5767148724&sy=6491212.691064283&sz=7

Zaloguj się aby komentować
Pepiki: *nadal ateiści*
#heheszki #humorobrazkowy #pogoda #klimatyzm #deszcz #ulewnedeszcze #memy #czechy

Zaloguj się aby komentować
Czesi podjęli działania przed nadchodzącymi ulewami. https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-zagrozenie-pogodowe-jest-realne-czesi-podjeli-radykalne-dzia,nId,7778809
Nie spędzam dużo czasu na portalach informacyjnych. Czy komuś się obiło o oko, czy Polacy też podjęli jakieś działania w tej sprawie?
#czechy
#wydarzenia #ulewy #burze oby nie #powodz
Zaloguj się aby komentować

Kolejne odwiedziny Karkonoszy i wejście na najwyższy szczyt - Śnieżkę od czeskiej strony z Peca pod Sněžkou oraz zdobycie Černej hory tamże.
Po dwóch wejściach na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy od polskiej strony przyszła kiedyś pora, żeby wejść na tę górę od strony czeskiej. Przecież to...
Znalezione na czeskim reddicie
tłumaczenie:
"Świat zaczął się pieprzyć po śmierci Gotta"
Karel Gott umarł 01.10.2019. Coś w tym jest ...
#czechy
#memy
#czeskiememy

Zaloguj się aby komentować

Zamek Orlik nad Humpolcem to właściwie ruiny, ale fajna lokalizacja i rewelacyjne widoki i kawałek ciekawej historii sprawiają, że warto tam zajrzeć. [...]
Pierwsze wzmianki o tej budowli pochodzą z 1399 roku. Wcześniejsze informacje również występują, ale nie wskazują jednoznacznie czy chodzi o...

Czeski rząd ogłosił KHNP zwycięzcą kontraktu na budowę reaktorów jądrowych po posiedzeniu Rady Ministrów. Koreańczycy pokonali w tym wyścigu francuskiego konkurenta EDF.
Projekt obejmuje budowę czterech reaktorów jądrowych w Dukovanach i Temelinie. Początkowo planowano budowę tylko jednego...
W bieżącym roku nad polski Bałtyk przyjechało ok. 550 tys. Czechów - czyli mniej więcej 5% ludności kraju(!). To o połowę więcej niż dotąd rekordowy wynik z ubiegłego roku. A wakacje przecież wciąż trwają.
Polska powoli staje się podobnie popularnym krajem, jak Chorwacja, która odwiedza 700-900 tys. Czechów.
https://x.com/DebiecKrzysztof/status/1828043214630044156?t=joBlwoNwDu-X5I5v4xGQJg&s=19
#wiadomoscipolska #czechy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Brno położone w Republice Czeskiej bardzo mnie oczarowało. Miasto jest ciekawe pod każdym względem, piękna i zadbana architektura, nietuzinkowe podziemia i ciekawe wydarzenia kulturalne. To miasto żyje. Brno odwiedziłem na początku sierpnia i z podróży przygotowałem film, na który serdecznie chciałbym Was zaprosić. Brno jest ciekawą opcją do odwiedzenia zarówno podczas dłuższego spaceru, gdy przejeżdża się obok, jak i na weekendowy wyjazd.
Na filmie zobaczycie i posłuchacie o:
Zamku Spilberk
Brneńskim starym mieście
Katedrze Piotra i Pawła
Kościele św. Jakuba i drugim co do wielkości Ossuarium w Europie
schronie przeciwatomowym
Kryptach Kapucynów
Przepięknych podziemnych zbiornikach wodnych Žlutý kopec
Brneńskich festiwalach Planet i Maraton hudby Brno
Starym Ratuszu
Zielonym Targu
i wielu innych ciekawych miejscach
Ile razy przejeżdżaliście autostradą obok Brna, a nigdy nie zatrzymaliście się tam na zwiedzanie? Ja próbowałem policzyć to wyszło, że ponad 10 razy.
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #europa #czechy #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #architektura #zainteresowania





Zaloguj się aby komentować
Tak jak już wielokrotnie pisałem Czesi kochają ruskich jak chłop stonkę :)
#wojnawnaukrainie
#czechy
Oto kolejny przykład:

Zaloguj się aby komentować
#czechy #autostrady
Jak się płaci za autostrady w czechach? Da się polską kartą z PKO??
Czy od nas do Pragi sie płaci normalnie obecnie? I czy osobówki do 3,5t są płatne od warszawy do wrocławia i dalej?
@Fox wszystko online, kupowałem tak w zeszłym roku. Lista odcinków płatnych tu: https://edalnice.cz/pl/gdzie-obowiazuje/index.html#/road_map
@Fox Do Wrocławia masz za darmo. W Czechach większość płatna. Masz 3 możliwości:
zdalnie, jak ktoś napisał wyżej,
zakup winiety na stacji paliw za polską granicą (nie polecam, straszne kolejki w sezonie urlopowym),
zakup w PL (z wawy jesteś widzę),
Swojemu ojcu, który nie ma zaufania do elektronicznych winiet (level 70+ / nie ogrania języka na stacjach) jeżdżę i kupuję winiety do PZM na Madalińskiego w W-wa. Ma naklejkę i jest szczęśliwy.
Normalnie przez internet, a nie jak u nas w chlewie obsranym guwnem.
Strona jest nawet po Polsku https://edalnice.cz/pl/index.html
Zaloguj się aby komentować
Największym przejawem pasywnej agresji Czechów było sprzedanie Polsce chrześcijaństwa, po czym sami się zlaicyzowali
#heheszki #politykazagraniczna #czechy #polska #chrzescijanstwo #zajebaneztwittera

Zaloguj się aby komentować
Pozdrowienia z Południowych Moraw :)
#czechy





Pierwsze foto wiadomo migdałówka, potem żeberka, švičkova na śmietanie i na koniec rolada z kaczki z knedlikiem i kapustą. Jeśli chodzi o švičkova to ja jej nie mogę jeść bo sos jest ze śmietaną i na to jeszcze kleks ze śmietany. Ale mięsko wołowe pyszne. Ogólnie mam tak, że caly rok dieta a potem 3 do 7 dni na Morawach i układ trawienny do regeneracji :(. Kuchnia austrowęgierska to zabójca wszystkich diet. A do tego hektolitry wina, piwa i burčaka :)
Zaloguj się aby komentować
Nie jedzie ktoś do #czechy w najbliższym czasie? Ciapongiem to 400zl mi pokazuje może kto samochodem jedzie
Zaloguj się aby komentować
Wygląd Herbu Odrowąż związany jest z historią protoplasty rodu, sławnego męża, nie mającego sobie równych dzielnego i walecznego rycerza. Przekazy historyczne podają, że mąż ów na jednym z ważnych w owym czasie turniejów rycerskich w Pradze stanął w szranki i pokonał innego również z wielu zwycięstw słynącego czeskiego rycerza. Tenże pokonany nie chciał się z porażką pogodzić i dowodził, że walka była nieczysta. W końcu nie wytrzymał nasz rycerz – po kolejnej już turniejowej konkurencji, w której znowu Czech padł pokonany i nadal upierał się przy swoim, złapał Polak Czecha za wąsy, wyrwał je wraz ze skórą nosa i na strzałę wetknął okazując owe trofeum oglądającemu turniej Królowi. Tym sposobem Król polskiego rycerza zwycięzcą ogłosił i nadał mu herb ODROWĄSEM pierwotnie nazwany.
https://www.iwanowice.pl/turysta/o-gminie/
Za MasterOfConcrete : https://www.reddit.com/r/Polska/comments/1epkxiw/comment/lhlcnh8/
#polskiegminy #heraldyka #polska #czechy

Zaloguj się aby komentować
A jeszcze dwa lata temu Czechy były prezentowane jako wzór do naśladowania w sprawach demografii, o na przykład tu https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/01/13/czeski-cud-demograficzny-mieli-najnizsza-dzietnosc-na-swiecie-dzis-sa-wzorem-do-nasladowania-raport-og/
#czechy

Zaloguj się aby komentować

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej mają problemy z osiągnięciem celów rekrutacyjnych w wojsku. - Jeżeli nie zrobimy nic z brakiem zasobów ludzkich w wojsku, może to oznaczać, że nie będziemy w stanie utrzymać pokoju i odstraszyć potencjalnego wroga - podkreślił gen. Karel Řehka, szef Sztabu...