Chcialbym miec wlasny zamek
#heheszki #budownictwo

Chcialbym miec wlasny zamek
#heheszki #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Japonia. Po trzęsieniu ziemi droga została naprawiona w 6 dni.
Ile to u nas potrzeba do załatania dziury w jezdni?
#ciekawostki #japonia #polskiedrogi #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siema. Przymierzam się do kupna minikoparki do użytku domowego
Lepiej kupić nowego chińczyka w stylu Nex N12 czy używane JCB, Hitatchi, Takeuchi, etc? Ceny podobne.
Jakie są wasze doświadczenia? Czy licznik motogodzin w przypadku sprzętu używanego traktować mało poważnie (jak w przypadku np przebiegu w aucie) czy raczej coś mówi?
#budownictwo #diy #koparka
@grzmichuj_gniezno sam będziesz serwisował sprzęt jak się spieprzy?
to jak nie ma w promieniu 100km serwisu/mechanika który ci postawi chińczyka na gąsienice to powodzenia z kosztami w przypadku cięższego sprzętu budowlanego
natomiast co do znanych marek to koszt części zawsze jest zbliżony, więc to raczej kwestia dedykowanego serwisu (bardziej różnicy kosztów obsługi) w zakresie docelowego zasięgu usług
@grzmichuj_gniezno mam od roku chinczyka 1000kg do siebie na prywatną budowe
z trzema lyzkami zaplacilem 20kzl netto. teraz 200 motogodzin, nic nie naprawiane tylko smarowanie co 10h
szkoda szukac uzywki jak za takie pieniadze masz cos z gwarancja
do tego wyglada ze za rok sprzedam ja w podobnych pieniadzach
Zaloguj się aby komentować
U mnie fajrant, a co u was w robocie pany? (´・ᴗ・ ` )
#praca #budowlanka #budownictwo #heheszki
Zaloguj się aby komentować
LOL, tak coś się dziwię czemu nie widzę ostatnio przygód @StepujacyBudowlaniec zawsze mu kibicowałem, patrząc z dystansem na jego trolling i wygłupy, i na to jak się niektórzy wkurwiają bez sensu, śmieszkowałem że jest Bob Ross budowlanki, nie obrażał się na to..
A tu widzę że mnie zablokował.
No cóż, jego sprawa, może faktycznie ma trochę nie tak pod kopułą.
#stepujacybudowlaniec #budownictwo #diy


Zaloguj się aby komentować
LOL, tak coś się dziwię czemu nie widzę ostatnio przygód @StepujacyBudowlaniec zawsze mu kibicowałem, patrząc z dystansem na jego trolling i wygłupy, i na to jak się niektórzy wkurwiają bez sensu, śmieszkowałem że jest Bob Ross budowlanki, nie obrażał się na to..
A tu widzę że mnie zablokował.
No cóż, jego sprawa, może faktycznie ma trochę nie tak pod kopułą.
#stepujacybudowlaniec #budownictwo #diy


Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich, mam nadzieje, że jakoś dajecie rade przeżyć w tych upałach. Mam pytanie odnośnie renowacji schodów zewnętrznych. Moje są wykonane z lastryko, które zaczęło juz pękać. W planie mam zakryć schody na podobnej zasadzie jak fachowiec, który remontował mi balkon. Drewnopodobne panele, pod nie izolacja i obróbka blacharska. W portfelu bieda wiec schody będę robił sam bez pomocy majstra. Może jest tu ktoś kto ogarnia takie tematy i podzieli się radami czego nie spieprzyc lub podrzuci pomocny link?
#budownictwo #budowadomu #remont #remontujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Wyższy standard.
#wynajem #budownictwo #heheszki #lazienka

Zaloguj się aby komentować
Nie dodajesz krwi do betonu żeby był lżejszy?
Pf, amator....
#ciekawostki #budownictwo #budujzhejto #diy #budowadomu


Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #pytanie #bushcraft
Tak sobie przypomnialem, ze kiedys kiedys jak widzialem kilka filmów na yt co goście sobie gdzieś w Kanadzie czy innym lesie domki z drewna budują, to zawsze się zastanawiałem na jaką cholere oni deski opalaja nad ogniskiem.
W sumie do dziś sie zastanawiam no nie chciało mi się w necie szukać. W czym ma to pomóc? Ładnie wygląda? Deski są bardziej gietkie? Robaki ze środka wybija? Jakąś forma impregnacji? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi

Zaloguj się aby komentować
Nie moze tak byc, ze przy budowie domu nie bedzie gownianej roboty. Bedzie. Dla przykladu - madrala uzbrajajacy dzialki na moim osiedlu zaoszczedzil 21,37zl i wstawil studnie kanalizacyjna bez odnogi do mojej kanalizy. Do sasiada naprzeciwko oczywiscie jest. No to coz panie norek - mlot w dlon i bijemy.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura #japierdole


@bartek555 Jak gestor cię przyłapie na nielegalnym podłączeniu się do kanalizy to ty i twoja chatka popłyniecie jak to gówno z rozjebanej dennicy studni XD btw. Uznanie za wejście do studni, nie każdy by się odważył
Funfact: Niejedna osoba w ten sposób życie straciła, bo nie przewietrzyła takiej studni tylko wlazła od razu na hejnał jak pokrywę zdjęła i stężenie amoniaku momentalnie odcięło im prąd w łepetynie.
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie z natury #budownictwo
Planuję postawić ściankę instalacyjną z płyt GK. Z jednej strony łazienka, z drugiej kuchnia. Pomiędzy nimi piony wodne, kanalizacyjne, przewody elektr.
Od strony kuchni planuje zrobić 2 okładziny z płyt GK, bo na tej ścianie będą wisiały szafki kuchenne (na całej długości), a pod nimi kafelki. I teraz pytanie.
Przykręcić listwę-wieszak normalnie na molly najgęściej jak się da?
Przykrecić do profili pionowych poprzeczkę?. Poprzeczka z profilu ponacinana na bokach by zlicował się ze słupkami i na to dać okładzinę i potem też na molly albo parasolki.
Wewnętrzna okładzina z płyty OSB i na to dopiero GK? Pierwsze słysze o takim połączeniu, ale znajomy mi doradził, że super to usztywnia. Jednak skręcenie ze sobą dwóch płyt o zupełnie rożnych parametrach w reakcji na temperaturę i wilgoć do mnie nie przemawia.
Nie jeden remont już w życiu zrobiłem, ale szafki zawsze wieszałem na murowanych ścianach. Jakoś nie ufam czystym GK
Zaloguj się aby komentować
Stawiają na podwórku garaż, matka jakąś firmę ogarnęła, ale głównie robi to dwóch starych majstrów. No i jest słabo, od początku(demontaż blaszaka) do pokrycia dachem i montowania bram garażowych minęło 2 miesiące, a to jeszcze nie koniec. Po montażu bram jak usiadłem na spokojnie i popatrzyłem to wyszły takie rzeczy że oesu:
1. Obydwie bramy się nie zamykają, blokady wchodzą na kilka milimetrów i da się je wyszarpać jak się mocno pociągnie
2. Szynę zamocowali na wkręcie i zostawili z 1mm zapasu, pomijając otwór na normalną śrubę jakieś 10cm dalej, no mam wrażenie że pod wpływem wibracji to się rozwali. Ale cały ten stelaż się giba i trzeba będzie go jakoś przebudować. Sufit/dach jest wysoko a oni zamiast to jakoś ogarnięcie zrobić to dali po jednej szynie montażowej(nie wiem jak to się nazywa, taka blacha z otworami) na stronę i elo
3. Tak po sobie posprzątali(ale jeszcze wrócą na tynkowanie, ale to później będzie) że z kosza na zmieszane wyciągnąłem cały wór folii i puszek po piwie, 3 butelki po wódzie, jakieś drewniane ścinki i trochę papieru
Na dokładkę z podwórka zniknęły dwa panele ogrodzeniowe druciane, takie nie za wysokie i szpadel. Jeszcze rozumiem te panele, ale na cholerę komuś stary szpadel
Jutro mają przyjeżdżać robić ostateczną wylewkę, to tam matka z nimi pogada
#budownictwo #januszebudownictwa



Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #podroze #budownictwo #energetyka
Pierwsza miejscówka z tegorocznego #mototripsolo Czyli Elektrownia wiatrowa Józefa Antosa. Inżyniera samouka, który był przekonany, że jego projekt będzie nowatorski. Niestety nie doczekał się sprawdzenia, czy jego dzieło za milion złotych działa. Zmarł w 2009r. nie znajdując do swojej konstrukcji turbiny. Została po nim monumentalna budowa w polu, w małej wsi Rębielice Królewskie.
Obiekt prezentuję się naprawdę okazale i robi wrażenie. Tym większe, kiedy go usłyszymy. Przez pourywane łopatki i ogólny stan budowli, słychać skrzypiący metal i chrzęst ocierających się o siebie elementów....
Szwagier pojechał z kobitą na Pol'and'Rock i poprosił nas, żeby wpaść kwiaty podlać. Żona weszła do łazienki i mówi: "chyba ich sąsiad zalał... Wylewką..."
Nie muszę dodawać, że dopiero co remontowali łazienkę i przedpokój...
#budownictwo #remont #remontujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś przerabiał może ostatnio temat ogrodzenia panelowego? Ile to faktycznie wychodzi za mb?
#budownictwo #budujzhejto #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Dobra, wrzucone na gore, mozna jechac do pracy ;) ale najpierw pepkowe 💪
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom

Zaloguj się aby komentować
Tego jeszcze nie grali. Rozumiem że inflacja i wgl ale to już przesada.
#budownictwo
Zaloguj się aby komentować