
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zbadał sposób przygotowania, zmiany i respektowanie umowy przez jednego z dużych przewoźników, który świadczy swoje usługi w Polsce, czyli firmy Bolt Operations OÜ. Celem kontroli stały się usługi dotyczące wynajmu hulajnóg i rowerków na minuty....
Kontrabanda Weekend #8
Ósme wydanie cotygodniowej prasówki "Kontrabandy". Choć w tym tygodniu będzie nieco mało linków – tak wciąż dotrzymujemy obietnicy i dostarczamy Wam podsumowanie ostatniego tygodnia.
https://kontrabanda.net/r/kontrabanda-weekend-8/
#kontrabanda #informacje #bolt #kontrabanda_weekend #meta_platforms #revolut #urząd_ochrony_danych_osobowych
Zaloguj się aby komentować
Wiece, że jeśli kierowca w #bolt nie nabije kursu i nie odda wam reszty to oni tłumaczą się tym, że "nie biorą odpowiedzialności za partnerów"? Nie wiedzieliście? To już wiecie, polecam omijać.
Zaloguj się aby komentować
Czuje się dyskryminowany przez Bolta. Co to jest za patologia?
#bolt
#pieklokobiet
#dyskryminacjamezczyzn

Zaloguj się aby komentować
Wszedł jakiś nowy #uber / #bolt o nazwie #bliq i dziś są przejazdy po 9 zł. Nie wiem czy tylko #warszawa czy inne miasta też. Jak zdobędziecie z netu lub od znajomego kod polecający to jeszcze wpada 25 zł na następne przejazdy. trochę #rozdajo

Zaloguj się aby komentować

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Policjantom towarzyszyli strażnicy graniczni i przedstawiciele ratusza. Wykryto 11 naruszeń z ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się też mandaty. Trafiły one do 23 kierowców, zatrzymanych zostało siedem...

Policjanci z garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym dokumentem. 21-letni obywatel Nepalu zgodnie z wpisem na okazanym prawie jazdy miał się urodzić dopiero za 35 lat. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za...
Nasz klient, nasz pan xD #bolt #polska #wtf #uber #ruchdrogowy #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
#p0lka #taxi #bolt #heheszki #logikarozowychpaskow #rozowepaski
A TY SOBIE FACECIKU ZAPIERDALAY XD

Zaloguj się aby komentować
O ja pi⁎⁎⁎⁎le xD Fajnie się macie w tym szczecinie.
#bolt #uber #taxi #zlotowa #szczecin #itaxi
Zaloguj się aby komentować

Postanowiłem więc przeanalizować obecną sytuację hulajnóg elektrycznych na minuty w moim mieście. Sprawdziłem opłacalność przejazdów na podstawie przeliczeń ofert usługodawców, a następnie poprosiłem ich przedstawicieli o krótki komentarz. Tak, żebyśmy wszyscy się dowiedzieli, dlaczego ceny wynajmu...
Spotkała mnie taka sytuacja w tym tygodniu.
Zamówiłem sobie jedzenie przez aplikację Bolt Food. Opisałem dokładnie miejsce gdzie będę czekał oraz poprosiłem o telefon bądź wiadomość, jak będzie na miejscu (musiałem wyjść do niego, nie ma tam możliwość wejścia do budynku).
Wszystko było spoko, kurier odebrał jedzenie i po jakimś tam czasie dojechał na miejsce.
Tutaj nastąpił pierwszy mały problem - aplikacja pokazał, że kurier jest już na miejscu aczkolwiek nie dokładnie tam, gdzie miał być. Myślę sobie - trudno. Podejdę kawałek, może nie do końca ogarnął. Oczywiście nie było go tam.
No to dzwonię, bo to miejsce jest dwupoziomowe i być może podwójnie nie ogarnął.
Wykonałem dwa połączenia, nie odebrał ani razu.
Po paru minutach oddzwania i naburmuszonym głosem mówi, że jest na miejscu.
No to w mojej głowie pojawiło się lekkie "xD".
Zaczynam mu tłumaczyć, że to ja jestem na miejscu, a on musiał podjechać gdzie indziej, bo go nigdzie nie widzę.
Gościu mówi, że jest w miejscu X, tam gdzie zaznaczyłem w aplikacji. Mówię, że tam gdzie zaznaczyłem nie ma miejsca X, a do tego dokładnie opisałem to miejsce w aplikacji.
No to typek takim zniecierpliwionym i chamskim tonem mi odparł, że on jest gdzie powinien i mam odebrać zamówienie zaraz, bo sobie odjedzie i się rozłączył xD
No i oczywiście po ok 4 min odjechał xD
Od razu odpaliłem aplikację Bolt Food i na świeżo opisałem całą sytuację i bezczelne zachowanie kuriera.
Odpowiedź z Bolt Food wklejam poniżej na screenie.
Normalnie mnie zatkało, nawet nie zarejestrowałem, że rzeczywiście kierowca mógł mieć wschodni akcent xD
Spytałem, czy rozmowy z kurierami są nagrywane i napisałem, że są to pomówienia, które są karalne.
Po dłuższej wymianie zdań firma Bolt zwróciła mi pieniądze za zamówienie.
Ale tutaj pojawia się pytanie do Was. Czy mogę zrobić coś, żeby firma Bolt Food wyciągnęła konsekwcje wobec tego cwaniaka i oszusta? Napisałem, że żądam od nich wyciągnięcia konsekwencji wobec ich pracownika, bo co jeśli jest to któraś już sytuacja z jego udziałem i oskarża innych ludzi o rasizm i cholera wie co jeszcze, bo nie potrafi dostarczyć jedzenia.
Gdzie jeszcze mogę to zgłosić?
#warszawa #bolt #boltfood #afera #prawo #notorasizm #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Taryfa na aplikację, kierowca łamiący przepisy i pasażer w bagażniku
#bolt #uber #taxi #warszawa
Zaloguj się aby komentować
Co się stanie jak wybiorę tę innowacyjną opcję "kobiety dla kobiet" w bolcie a jestem facetem?
Jakaś feministka po dojeździe na miejsce wyskoczy z bagażnika i mi wpierdoli czy jak?
#pieklomezczyzn #pieklokobiet #bolt #taxi #uber

Zaloguj się aby komentować
Pisałem już o patologiach we FreeNow i Bolt. (linki na samym dole)
Dzisiaj powiem coś o Uberze.
Otóż wprowadzają oni nowy cennik prowizji. Otóż mamy sytuację w której każdy kierowca który zweryfikował dokumenty (licencja Taxi, badania lekarskie, ubezpieczenie taxi, wypis licencji na dane auto, zdjęcia numeru bocznego i koguta) ma obniżoną prowizją, natomiast osoby które takich dokumentów nie zweryfikowały nadal mogą jeździć tylko mają większą prowizję.
Rozumiecie? Uber zamiast wyrzucić tych którzy jeżdżą nielegalnie ich po prostu bardziej wyzyskuje xDDD
To tak jakby w restauracji ktoś zatrudniał osoby bez książeczki sanepidowskiej tylko po prostu dawał mu mniejszą wypłatę xD Przedsiębiorstwo postanowiło, że będzie wyzyskiwać osoby które w ogóle tam nie powinny pracować xDDD
#uber #bolt #freenow #taxi
https://www.hejto.pl/wpis/czy-bolt-services-pl-sp-z-o-o-wyzyskuje-kobiety-dajac-im-znacznie-mniejsze-pieni
https://www.hejto.pl/wpis/w-super-kraju-zyje-bulwo-free-now-wystapil-do-urzedu-skarbowego-o-interpretacje-

Zaloguj się aby komentować
Jechałem dzisiaj w #warszawa #bolt z mega miłym imigrantem i nagle skręcił i zaczął jechać dziwną trasą za miasto. Ale że dużo takich historii słyszałem, to zapaliła mi się czerwona lampka.
Obsrałem się, chwyciłem za gaz, poprosiłem żeby mnie wysadził na najbliższym przystanku. Pan zjechał, poinstruował żebym anulował kurs żeby mi nie najebało kosztów i podziękował, okazało się że akurat Joe wracał i drogi przy lotnisku zamknęli i jechał objazdem ehhh
Zaloguj się aby komentować
Czy Bolt Services PL Sp. z.o.o wyzyskuje kobiety dając im znacznie mniejsze pieniądze za taki sam kurs? Czy jako osoba z penisem identyfikująca się jako kobieta mogę wsiąść do takiego pojazdu i pojechać za niższą cenę?
xD #bolt #przejazdy #pracbaza




@ElektrolizatorDwuczlonowy https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/bb/dd/55c57c6f22952_o_full.jpg
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze raz wrzucam bo tagi były złe xd
Widziałem już kilka komentarzy wybielających ubera w świetle ostatnich afer, a że to kierowcy a nie firma, a że to pośrednicy a nie uber. No to wam teraz pokażę jaką "piękną" postawę w tej sprawie przyjął sam uber.
Kiedyś rozważałem jazdę i się tam zarejestrowałem, od tego czasu dostaję maile dla kierowców. Wczoraj dostałem mail w sprawie zapobiegania problemom z kierowcami jeżdżącymi bez wymaganych dokumentów, z ciekawości przeczytałem. No więc co ci geniusze biznesu wymyślili? No bo w mediach się przecież chwalą, że podnoszą rygor weryfikacji, wzywają do kontroli wszystkich kierowców. Czy w końcu zablokują tych co nie dostarczą papieru? Skontrolują na żywo "jakość" kierowcy?
Ha, nic z tych rzeczy, po prostu obniżą prowizję tym, którzy jeżdżą legalnie, i podniosą prowizję tym, którzy jeżdżą bez USTAWOWO OBOWIĄZKOWYCH DOKUMENTÓW. Proszę, niech mi ktoś walnie fikoł tłumaczący takie sku⁎⁎⁎⁎⁎⁎stwo w postaci wykorzystania nagonki na śmieciowych kierowców nie do tego, żeby ich wywalić i zacieśnić kontrolę, tylko do tego, żeby przyciąć sobie na nich dodatkową prowizję, bezczelnie złodziejską swoją drogą, bo korporacje taxi nigdy nie brały od kierowców więcej jak 10-15%, a aplikacje wliczając vat zdzierają 30%
Nie jesteś w stanie zdać badań lekarskich, zdobyć licencji, pokazać jakim w ogóle autem u nas jeździsz? Spokojnie, zapłacisz nam więcej a my nic z tym nie zrobimy!
#uber #bolt #taxi #januszebiznesu #afera


@Sweet_acc_pr0sa przecież żadne konkretne regulacje nie miały wpływu na dominację firm o których mówię, a w branży taxi wręcz przeciwnie, jak były regulacje to były setki lokalnych korpo, teraz są 3 liczące się firmy na cały świat. Monopole wygrywają tym, że są ekonomicznie wydajne, mają dużo kasy od inwestorów i ładują masę kasy w marketing, przez co we wczesnej fazie są atrakcyjne dla klienta. Ludzie chodzą do żabki bo muszą, czy dlatego że żabka jest taka ładna, ma fajne produkty, aplikację z promocjami i jest na nią ogromny hype? Najpiwrw przyzwyczają ludzi że sklep=żabka, potem powoli ceny do góry, jak już faktycznie nikt nie pomyśli że można robić zakupy w niezależnym sklepie.
Zaloguj się aby komentować
Od 2 miesiecy jezdze w bolcie w Warszawie na wynajetym aucie
Jesli ktos jest zainteresowany moge zrobic jakis post zbiorczy najciekawszych historii z pasazerami z bolta albo poodpowiadac na pytania
Zaczynajac od zarobkow
Srednie zarobki tygodniowe oscyluja wokol 40pln/h nie wliczajac w to paliwa ani samochodu.
Oczywiscie kwota 40pln/h tyczy sie tylko czasu aktywnej jazdy, nie wliczam w to tankowania, przerw, wizyt w biurze, serwisu, myjni itp
Za samochod place 650zl tygodniowo do tego 50zl za rozliczenie.
Samochod pali mi 6/100 LPG
W 8 godzin srednio robi sie miedzy 200 a 300 kilometrow
W przeliczeniu na etat daje to jakies 2500zl miesiecznie co jak na stolice jest tragiczne
Tak wlasciwie zarobki wyjasniaja duza czesc patologii w aplikacjach uber/bolt/freenow, przy tak niskich zarobkach nic dziwnego dlaczego kierowcy jezdza po 12-16 godzin aby wyjsc na swoje. Laczac niskie zarobki z zerowymi wymaganiami nie ma co sie dziwic ze jezdza tam glownie zagraniczniacy nie mowiacy ani slowa po polsku/angielsku w autach w stanie agonalnym.
Plynnie przechodzac do samochodow
sa one najczesciej w fatalnym stanie.
Jezdze Priusem z 2013r, place 650zl tygodniowo za ten samochod. Auto jest powypadkowe, szpachlowane drzwi, lewa lampa oraz lusterko sa z innego samochodu, caly jest malowany miejscami widac poprzedni kolor samochodu. Przy hamowaniu sciaga w lewo a przy jezdzie na wprost sciaga w prawo. Zawieszenie slychac niemal nieustannie aczkolwiek ku zdziwieniu gdy podpytalem klienci tego nie slysza. Przy mocniejszym hamowaniu czuc bicie na kierownicy. Opony noname co prawda sa nowe lecz trzymaja gorzej od lyslych po zewnetrznej stronie Kormoranow ktore mi wymienili.
Tutaj mozna przejsc do tematu aut flotowych
Niestety auta flotowe po prostu takie sa i juz. Serwisuje sie je dopiero gdy stana lub usterka bedzie na tyle powazna ze nie mozna fizycznie z tym jezdzic. W moim slychac laczniki stabilizatora z kazdej strony. Koszt takiej czesci to ponizej 100zl ale i tak sie na tym oszczedza. Moja firma wynajmuje okolo 150 samochodow na terenie Warszawy i wszystkie sa w takim stanie. Problem tyczy nie tylko tej firmy, w kazdej jest to samo. W poprzedniej pracy na Frisco bylo jeszcze gorzej.
Jaka jest forma zatrudnienia na aplikacjach?
Jesli nie macie statusu ucznia/studenta zapomnijcie o umowie zlecenie/pracy. Rozliczenia sa na podstawie umowy najmu pojazdu. Wynajmujecie auto od firmy X i podnajmujecie firmie Y ktora was rozlicza. Dlaczego? To proste jakby zaplacic podatek z umowy zlecenie/o prace z wyplaty nie zostaloby nic. Taka umowe najmu albo zglasza sie do urzedu placac 10% podatku lub nie i bierze sie cala wyplate pod stołem w gotowce. Jesli ktos chce koniecznie ZUS podpisuje sie umowe zlecenie na kwote 200zl miesiecznie.
Teraz wisienka na torcie w postaci pasazerow
Punkty odbioru sa najczesciej w miejscach totalnie z p⁎⁎dy.
Klienci calkowicie nie pilnuja tego gdzie zaznaczaja punkty odbioru.
Klient zaznaczy pinezke byle gdzie a pozniej wydzwania gdzie pan stoi przeciez to mialo byc w miejscu X, miejsce X po drugiej stronie Wisłostrady 10m w linii prostej 3km objazdu dla samochodu xDDDD
Odbior na srodku ronda? Oczywiscie xDDD
Przystanki autobusowe? Jeszcze jak xDD Naprawde pol biedy jesli jest zatoczka a klient czeka, sa za to mandaty nie powinno sie tak robic ale tak robi kazdy. Problem sie zaczyna gdy to przystanek bez zatoczki na 3 pasmowej ulicy albo klienta wcale na tym przystanku nie ma i oczekuje ze bede tam czekał, brak slow.
Ludzi totalnie nie obchodzi czy samochod moze sie w danym miejscu zatrzymac. Nawet jesli 10 metrow dalej jest postoj taxi, parking, brama wjazdowa, mala osiedlowa uliczka to nie. Klient i tak zamowi na srodku al. Niepodleglosci.
Z najgłupszych sytuacji tego typu klientka zadzwoniła do mnie dlaczego do niej nie podjade 30 metrow przeciez ja widze a ona mnie. Szkoda tylko ze nie widziala busa kurierskiego stojacego centralnie przed moim autem blokujacego przejazd xD
Wszyscy maja na 3/4 ekranu aplikacji pokazana mapke gdzie stoi moj samochod i pokazana droge od ich lokalizacji mimo tego i tak dzwonia gdzie stoje xD
Ludzie nie pilnuja nawet tego gdzie jada ile razy dojechalem na miejsce i okazalo sie ze klient podal zly adres to ja nie zlicze i oczywiscie oczekuja ze na poprawny adres zawioze za darmo przeciez to tylko kawalek.
Wysiasc tez oczekuja gdziekolwiek tu jest jeszcze gorzej niz z odbiorem.
To jest norma, co drugi przejazd wyglada dokladnie w ten sposob.
A patologia pasazerow tu sie dopiero zaczyna xDDDD
Przyjezdzam po czlowieka kurs ponizej 20zl, zamowiona kategoria bez zwierzat.
Przychodzi łysy sebastian z pitbullem i mowi mi ze wie ze trzeba zamowic kategorie dla zwierzat ale nie bylo dostepnej to zamowil mnie.
Rece opadaja xD Oczywiscie bez obelg w moja strone sie nie obeszlo ze jak to nie wezme go z pitbullem przeciez to szczeniak i jestem k⁎⁎wa a nie czlowiekiem.
Kurs zamowiony z adresu A do B przez pol miasta za 16,78 ale klient placi i wymaga xD
Pan sie zatrzyma tu po drodze skocze do zabki tylko kupie cos, jeszcze bankomat i niech pan poczeka chwile to w druga strone zamowie.
Na bolcie nie ma oplat za czas oczekiwania takze kazdy postoj jest za darmo i policzcie sobie sami ile zarobi kierowca w godzine robiac kurs za 16zl ( po odj podatku, prowizji i paliwa kolo 6-8zl ) przez 30 minut xD
Dalej alkoholicy oraz hardcorowcy
Powiem wam jesli jezdzicie w godzinach nocnych to trzeba liczyc sie z tym ze raz na 2 tygodnie skonczycie z wymiotami w samochodzie.
Z najgorszych akcji wymiotnych podczas jednego kursu zwymiotowaly 2 dziewczyny. Jedna na siebie, druga na fotel i podloge a zaraz po opuszczeniu auta na drzwi
od zewnatrz.
W takiej sytuacji bolt wyplaca 150zl rekompensaty co oczywiscie nie pokrywa nawet kosztow prania samochodu nie mowiac nawet o straconym czasie
gdy nie mozna jezdzic.
Wyklocanie sie o picie oraz palenie papierosow w samochodzie bezustannnie. Naprawde rzygac mi sie juz chce gdy kolejny raz
pasazer caly kurs przekonuje mnie do tego aby mogl sie napic piwa albo zapalic papierosa.
Ci ludzie nie sa wstanie wytrzymac 10 minut az dojedziemy do celu.
Ludzie ktorzy zabieraja ze soba gabaryty i maja pretensje ze nie miesci sie w normalnym samochodzie xDD
Pijani proponujacy mi alkohol lub inne uzywki nie rozumiejacy slowa nie, bo jak to kierowca nie napije sie z nimi wodki k⁎⁎wa
Ludzie ktorzy placa banknotem 100zl za kurs 13,34pln oczekujacy ze wydam im reszte co do grosza.
Historia z wczoraj:
Niedziela godzina 23:30
Podjezdzam po goscia widac z daleka ze impreza powoli dla niego sie konczy xDD
Wsiada z tylu, ruszamy. Na srodku Powazkowskiej zorientowal sie ze podal zly adres wstal z fotela jedna reka zlapal mnie za ramie druga reka za przedni fotel pasazera i wstal.
Zanim zdazylem zatrzymac samochod gosc mial juz swoja twarz 10cm od mojej. Dostal solidna zjebe i wielce obrazony. Facet pyta sie mnie ile pracuje? Odpowiadam ze 2 miesiace
a on mi na to "To co ty mozesz wieciec? gowno wiesz" po czym zaczal sie dopytywac skad jestem. 2 razy odpowiedzialem ze z Warszawy a facet ciagle pyta o to samo.
Mowie mu ze nie bede odpowiadal na to samo pytanie 5 razy dostales juz odpowiedz. On mi na to ze to nie odpowiedz bo mu chodzi o adres.
Czaicie to? Pyta sie k⁎⁎wa o adres. Dojechalismy na miejsce ktore bylo wedlug mapy na srodku skrzyzowania xD Gosc sie wkurwil ze to nie tu. "to gdzie?"
"tam gdzie podalem" xDDDD Kazalem mu wysiadac natychmiast tu gdzie stalem.
#bolt #freenow #uber #taxi #warszawa

@BylemSimpem bliżej 110zł, u mnie w koszta idzie około 45%. Tak, da się tyle robić bez problemu, mogę ci zresztą pokazać wycinek z exela, w pierwszej kolumnie jest przychód, w przedostatniej czas pracy samochodu wzięty z komputera pokładowego (autem jeżdżę też prywatnie więc czas nie jest idealnie wyliczony). Coś jeszcze ci wytłumaczyć?

@Kierkegaard Czyli jednak liczyć nie umiesz. XD Gdzie masz amortyzację samochodu? Gdzie koszt ubezpieczenia? Gdzie telefon i inne koszty? Wiem i tak to wszystko masz więc nie liczysz XD Mnie nie musisz nic tłumaczyć a obroty masz mocno średnie, jak zdejmowałem koguta 4 lata temu kiedy MyTaxi wprowadzało lajty to nie schodziłem poniżej dychy obrotu co miesiąc i z tego była piątka na czysto a cena paliwa to było 2 złotego za LPG i 4 za diesla.
A i jeszcze napisz pod kim jeździsz skoro zapłaciłeś osiem stów prowizji od 14 tysięcy obortu. W chooja to możesz robić pajaców z bolca XD
Zaloguj się aby komentować