Zaloguj się aby komentować
Takich testów penetracyjnych to ja na tym portalu dawno nie widziałem.
@hejto poproszę o możliwość pobrania moich danych dotyczącej mojej aktywności na serwisie.
#oswiadczenie #testy #webdev #rodo #bezpieczenstwo #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Ustawiłem w banku hasło bezpieczeństwa które wymagam od konsultantów którzy się ze mną kontaktują.
Polecam wszystkim, teraz gdy dzwonią do mnie z ofertą handlową muszą podać hasło:
"Nie mam siurka i co teraz?"
#ciekawostki #heheszki #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
ja wiem że electron, wiem że krowa duża ale póki co dla windowsa nie ma lepszego klienta jabbera który ogarnia E2E czyli OMEMO
https://github.com/conversejs/converse-desktop/releases
#komputery #bezpieczenstwo #prywatnosc #komunikatory
Zaloguj się aby komentować

Wiarygodność serwisu od ubiegłego roku stopniowo się sypie, a wszystko zaczęło się od włamania i naruszenia bezpieczeństwa danych, co miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu firma dawkowała informacje, co tak naprawdę się wydarzyło i jaki mogło mieć wpływ na bezpieczeństwo danych...
Poleć ktoś jakieś rozwiązanie do lokalizowania roweru. Chodzi o rower elektryczny, gdzie jest trochę więcej zakamarków do ukrycia lokalizatora (pic rel). Oczywiście mowa o rozwiązaniu, które będzie tanie i dobre
#rowery #rower #roweryelektryczne #rowerelektryczny #bezpieczenstwo #gsp #elektronika #policja

@Co3en kupiłem w zeszłym tygodniu na allegro https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-kaisda-20-12-5ah-400w-skladany-12868097789 póki co wszystko w porządku z nim, zbiera się bardzo ładnie, a jazda z prędkością 25 kmh na najwyższym wspomaganiu jest super lekka.
Zaloguj się aby komentować
Szef FBI: wyciek koronawirusa z chińskiego laboratorium jest bardzo prawdopodobny
Dyrektor FBI Christopher Wray przyznał, że koronawirus najprawdopodobniej pochodzi z "potencjalnego incydentu laboratoryjnego" w Wuhan w Chinach. Zaprzeczył zarazem twierdzeniom naukowców, że SARS-CoV-2 pojawił się w naturalny sposób, jak poprzednie epidemie – pisze Bloomberg.
#punktzwrotny #medycyna #koronawirus #zdrowie #usa #chiny #bezpieczeństwo #służbyspecjalne
Zaloguj się aby komentować
Bugi bugami, crashe crashami, ale wysyłanie hasła GETem po tym kiedy formularz logowania się rozjedzie to trochę jazda po bandzie. Dajcie tam sobie chociaż w domyślnym templacie method="post" bo zaraz na własne życzenie będziecie mieć rumuna 2.0.
Hasło oczywiście zmienione, ale Panowie.. no bez jaj. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#hejto #bug #hejtobugi #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Co zrobić, jak wjechało się na przejazd kolejowy i samochód zgasł. Dlaczego wyłamanie rogatki i naprawa z OC jest lepsza od nerwowych ruchów. Wyjaśnienie tego wszystkiego z punktu widzenia maszynisty, z uwzględnieniem zabezpieczeń na samej kolei https://www.youtube.com/watch?v=pL7oVH44vfM
#samochody #pociagi #transport #bezpieczenstwo #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Wystawiłem na #olx xiaomi, po paru minutach dostałem SMS #picrel (mimo że opcja wysyłki wylaczona xD), teraz kolejny.
Da się gdzieś to zgłosić w olx, żeby coś z tym zrobili? Myślę, że nie brakuje ludzi, którzy się na to nabiorą...
#bezpieczenstwo #oszustwo

@Nieuk0192 a co wg Ciebie mógłby zrobić OLX? Ktoś bierze Twój numer telefonu i wysyła SMS, można ukryć numer telefonu ale wtedy ograniczasz sobie szanse na sprzedaż. O takich oszustwach jest głośno a i tak cały czas się ktoś łapie i będzie łapał. To tak jak z oszustwami "na wnuczka" i podobnymi - trąbi się o tym od lat a i tak regularnie słychać, że znowu ktoś dał się oszukać, dla niektórych ludzi po prostu nie ma nadziei i dadzą się oszukać
Zaloguj się aby komentować
Balony naruszyły przestrzeń powietrzną państw na pięciu kontynentach. - poinformował w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO. Jens Stoltenberg ocenił, że Europa musi zwiększyć ochronę przed szpiegostwem Chin.
#defence24 #chiny #polityka #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Cześć.
Orientuje się ktoś ile powinienem zapłacić za monitoring podjazdu pod domem? Jestem zupełnie zielony i nie chce żeby zdarli ze mnie za dużo
Co potrzebuje:
-1 kamera dobrej jakości dzień/noc
-rejestrator (plus podglad na telefonie w aplikacji)
-dysk twardy 1t chyba starczy?
-okablowanie
-instalacja
Ile może kosztować taki zestaw z instalacja?
Nie chce żadnego chińskiego syfu.
Dzięki za pomoc!
#krakow i okolice
#budownictwo #bezpieczenstwo
sorry za tagi, ale nie wiedziałem gdzie to wrzucić
Zaloguj się aby komentować
To są kurła jakieś jaja... ( ͠° ͟ʖ ͡°) Ciesz się że w tym miesiącu kupisz sobie w końcu klucz sprzętowy, ale nie, czekaj, musisz mieć DWA klucze sprzętowe aby skorzystać z dodatkowej warstwy zabezpieczeń u #apple , JEDEN klucz to za mało! Wydaj jeszcze 400 aby móc wdrożyć U2F inaczej pocałujta w d⁎⁎ę wójta! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to rozumiem że istnieje ryzyko zguby takiego klucza i wtedy kaplica, nic nie zrobisz ale jak to Apple, wie lepiej co dla Ciebie jest dobre bo Ty sam możesz nie wiedzieć. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#security #bezpieczenstwo #informatyka #komputery

@SuperSzturmowiec Mylisz szyfrowanie dysku z autoryzacją U2F, proszę: https://www.youtube.com/shorts/PxQVi7YC79g
Zaloguj się aby komentować
HejTomki od #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo, mam do was kilka pytań.
Od kilkunastu lat korzystam z gmaila. Mój adres email już kilkukrotnie wyciekał m.in. na morelach, twitterze, czy innych stronach. W tym roku postanowiłem, że poprawię trochę swoje bezpieczeństwo w sieci, dlatego założyłem nowego maila na protonmail i testuję aliasy na simplelogin.
Docelowo myślałem, że chciałbym mieć dedykowany alias pod każdą stronę, np. [email protected] . Wygląda to bardzo fajnie, ale jednocześnie trochę obawiam się, że gdyby taka usługa upadła z rowerka, to tracę dostęp do ok. ~250 kont w internetach, ale z drugiej strony to sam protonmail mógłby też upaść i też bym stracił wszystko ¯\_(ツ)_/¯
Rozumiem, że jeśli chciałbym mieć swoją domenę na simplelogin, to oprócz tego, że płacę za premium, to muszę wykupić faktycznie tą domenę - w moim przykładzie hmm.com i ją podpiąć pod simplelogin, tak?
Powiem szczerze, że nigdy nie miałem swojej domeny. Nie mam pojęcia o tym wszystkich domenowych rzeczach. Czytałem, że mogę kupić taką np. na porkbun na określony czas i później przedłużać. Czy taką domenę trzeba jakoś zabezpieczać? Czy korzystanie ze swojej domeny może być mniej bezpieczne niż korzystanie z publicznych domen simplelogin?
Mógłby ktoś rozjaśnić temat, ewentualnie dać jakieś tipy :V
@HackYouToo Nie wiedziałem, że takie coś istnieje, fajne. Mimo wszystko nie jestem wstanie się pozbyć wtedy tego spamu, a chciałbym coś w stylu:
aliasy: [email protected] -> które przekierowują maile na prawdziwego maila [email protected] .
W przypadku gdy zauważam, że z [email protected] przychodzą mi dziwne maile, robię nowy alias np. [email protected] , a stary usuwam. Więc na głównym mailu pozbywam się spamu.
Zaloguj się aby komentować
![KeePass z poważną luką bezpieczeństwa [ENG]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/e5d62703cc359f5770f6780590975a11.jpg)
Federalny zespół ds. cybernetycznych Belgii, cert.be, wydał ostrzeżenie dotyczące KeePass. Według imformacji, napastnicy posiadający dostęp do zapisu w pliku konfiguracyjnym KeePass mogą go zmodyfikować za pomocą wyzwalaczy, aby wyeksportować całą bazę haseł w cleartext bez potwierdzenia...

Blokada reklam może czasami zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników - zwłaszcza tych starszych, bardziej podatnych na manipulacje. Jak to możliwe?
Wiele osób poszukuje strony do logowania do swojego banku w wyszukiwarce. Może tak trafić na fałszywą reklamę banku. Ostatnio było sporo takich...