Siemanko. Czy powinienem jakos szczegolnie zabezpieczyc komputer i telefon, jesli przez 2 miesiace bede korzytal z WiFi instytutu, ktore to jest *otwarte* (tak, nie ma hasla, po prostu masz w zasiegu to sie laczyc)? Od czasu do czasu musze sprawdzic m.in . banki ...
#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #internet #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Korzystam z Bitwardena jako menadżera haseł i 2FAS jako authenticator 2FA.
Dzisiaj odkryłem, że Bitwarden sam w sobie ma on wbudowaną funkcjonalność bycia authenticatorem 2fa.
Zastanawiam się jak wygląda kwestia bezpieczeństwa, jeśli chciałbym w 2FAS zostawić tylko Bitwardena, a wszystko inne z 2FAS wynieść do Bitwardena, żeby to on tym zarządzał.
Co jest bezpieczniejszą opcją?
#bitwarden #2fa #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Warto bawić się w samo-hostowalnego Bitwardena? Obecnie korzystam z wersji płatnej hostowanej bezpośrednio na serwerach producenta.
Czy będzie to bezpieczniejsze, biorąc pod uwagę, że moja wiedza o security nie jest aż taka obszerna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#technologia #bitwarden #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #programowanie #programista15k #cybersecurity
Zaloguj się aby komentować

Coraz większy popłoch wywołuje nowy wirus o nazwie Hook, który kradnie pieniądze z aplikacji bankowych. Wirus potrafi przejąć kontrolę nad telefonami z Androidem i w ten sposób dostać się do aplikacji bankowych użytkowników. Poza samym śledzeniem potrafi on także przejąć kontrolę nad urządzeniem w...
Tomki i Tosie, jako że atmosfera sprzyja tu dyskusji i pytaniom, przełamałam strach przed publikowaniem postów i chciałabym poszukać u Was porady (może akurat ktoś coś).
Ostatnimi czasy mój tata zaczął mieć problemy ze zdrowiem i niestety łączą się z tym problemy z pamięcią/roztrzepaniem. Póki co staramy się dowiedzieć, co tak naprawdę się dzieje (jest w trakcie diagnozy), ale w międzyczasie zaczęłam pracować nad zabezpieczeniem przestrzeni, w której żyje (żeby czuł się i był bezpieczny). Dlatego pierwszy raz w życiu będę wybierać czujniki dymu i czadu do dużego domu (dwa duże piętra plus piwnica), czego nigdy wcześniej nie robiłam.
I stąd moje pytanie:
Czy macie może do polecenia jakąś markę/jakiś system, który się u Was sprawdził (albo do odradzenia taki, który się nie sprawdził)?
Będę Wam bardzo wdzięczna za odpowiedzi - kompletnie się na tym nie znam, a jak się domyślacie, to jedna z miliona rzeczy, którą musimy się teraz zająć, żeby zatroszczyć się o tatę.
#112 #strazpozarna #remontujzhejto #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, dziś artykuł o ubraniach ratujących życie 🫠 miłej lektury
MT 07/1988
#bhp #ciekawostki #bezpieczenstwo
Dalsza część w komentarzach




Zaloguj się aby komentować
VirusTotal część 1
Dzisiejszy wpis dotyczyć będzie w mojej ocenie najlepszego narzędzia do szybkiej oceny plików, pod kątem zawartości złośliwego oprogramowania. Jest to część pierwsza, w której omówię wygląd programu, jak i jego podstawowe funkcje. W drugiej części skupimy się na rzeczywistych przykładach wyników analizy złośliwego jak i bezpiecznego oprogramowania, oraz na sposobach ich identyfikacji.
VirusTotal
Strona internetowa VirusTotal została założona przez firmę Hispasec Sistemas w 2004 roku, niedługo później (2012 rok), zakupił ją Google. Serwis umożliwia przeskanowanie plików oraz adresów URL za pomocą kilkudziesięciu silników...
VirusTotal część 2
Ten wpis jest częścią drugą opisu działania aplikacji VirusTotal. (część 1: https://www.hejto.pl/wpis/virustotal-ocenianie-bezpieczenstwa-plikow-czesc-1). W części pierwszej skupiliśmy się na ogólnym przedstawieniu podstawowych funkcji, oraz na strukturze tytułowego serwisu. Tym razem przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski z kilku przykładowych analiz.
Proponuje pewne wyzwanie, przed każdym z przykładów umieszczę kontekst oraz link do wyników analizy virustotal. Jeżeli chcesz, możesz samodzielnie ocenić czy plik jest bezpieczny, a potem sprawdzić poniżej, czy miałeś rację.
Zanim zaczniemy, chciałbym wyjaśnić jeszcze jedną...

Jak dowiedziała się Interia, rząd wycofuje się ze zmian, które dawałyby służbom dostęp do danych z maili czy komunikatorów. Chodzi o ustawę Prawo komunikacji elektronicznej. Wcześniej zwracano uwagę na niezgodność propozycji z unijnymi przepisami.
polska #bezpieczenstwo #afera #bekazpisu
Dziękuje pan #Google za blokowanie spamu w dialerze i w apce do SMSów. #bezpieczenstwo #technologia

@PozaKontrolo problem z dialerem Samsunga jest taki, że ma bardzo nieaktualną bazę danych spamerów i przepuszcza wiele numerów telefonów ze spamem. Z dialerem od Google póki co nie mam problemów. Co do aplikacji Odebrać telefon, to odstrasza mnie jego toporny dialer i nie wyskalowany poprawnie interfejs i błędy UI.
Zaloguj się aby komentować

W ostatni weekend niektóre zakamarki sieci zalały zrzuty ekranu aplikacji Żabki, w której pojawiały się niebotyczne salda żappsów (żabkowej „waluty”), czasem sięgające setek tysięcy. Niektórzy oszuści zdążyli się solidnie obłowić, robiąc „zakupy za darmo”.
#bezpieczenstwo
XD po prostu. Oni tam wiedzą, że się zwijają z Polski?
Szkoda, że aby usunąć dane na tym gównie trzeba podać kod z SMS. Ciekawe jak ma się to odbyć gdy numer na który było założone konto jest już nieaktywny.
#shopee #rodo #bezpieczenstwo trochę #heheszki

Zaloguj się aby komentować

Stare powiedzenie mówi, że ryba psuje się od głowy. Obóz władzy ten etap ma dawno za sobą, a procesy gnilne objęły już wszystkie organy państwa PiS. W rozkładzie są nawet instytucje odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo, co w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą powinno budzić szczególny...
#preppers #pożary #ewakuacja, #bezpieczenstwo
Hej wszystkim,
Zgodnie z obietnicą chciałbym dziś z wami podzielić się przemyśleniami na temat pierwszego z kilku zagrożeń które będą tutaj omawiane. Mianowicie o pożarach.
Zapytacie co? Pożary? Nuda. Powiedz coś o Wojnie. No nie. Dlaczego? Bo szybciej spłoniecie żywcem aniżeli dostaniecie odłamkiem spadającej rakiety s-300. Przynajmniej według stanu na dzień dzisiejszy.
Ale wróćmy do tematu. Wybrałem jako pierwsze Pożary gdyż jest to najczęstsze zdarzenie które może nas spotkać.
Według danych Jednostki Państwowej Straży Pożarnej tylko w 2022 roku w Polsce wybuchło 135 968 pożarów z tego 32 320 pożarów w obiektach mieszkalnych, niestety 387 osób straciło życie a 2338 odniosło obrażenia.
Ponadto, w związku z emisją tlenku węgla, strażacy odnotowali 4686 interwencji, w których 68 osób uległo śmiertelnemu zatruciu czadem, a 1224 uległy podtruciu. Od rozpoczęcia sezonu grzewczego w październiku 2022 roku strażacy interweniowali 1298 razy w związku z emisją czadu. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla 34 osoby straciły życie, a 429 odniosło obrażenia.
No dobrze ale co można zrobić? Pierwsza rzecz to wezwać straż pożarną. Z racji tego że czas dojazdu służb trochę trwa należy w miarę możliwości podjąć kroki minimalizujące skutki pożaru. Co mógłby wam w tym pomóc? Zwykłą gaśnica. A najlepiej dwie. Jedną w kuchni oraz jedną w szafie przy drzwiach wyjściowych. Jeśli mieszkacie w domu to polecam trzecią w garażu. Wystarczy zwykła gaśnica proszkowa. Nie jest to duży koszt. 2 kilogramowe jesteście w stanie zakupić za 40 zł. Każdy z was zapewne posiada kosz pod zlewem. Warto zrobić tam kawałek miejsca na taki przedmiot. Zapytacie dlaczego przy wyjściu. W sytuacji ewakuacji przez drzwi może być wam potrzebna opcja ugaszenia punktowego w celu przejścia. Poza tym miejsce w szafie zawsze się znajdzie (wyrzucić żony buty).
A co jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ogniem lub rozrósł się tak błyskawicznie że jedyną opcją jest ucieczka? Cóż wtedy nie ma cudów. Należy uciekać.
O ile mieszkamy lub przebywamy na parterze to ucieczka przez balkon czy okno jest jedną z najszybszych i stosunkowo bezpiecznych opcji. A jeśli na 1,2 czy n-tym piętrze to co wtedy? No i tu zaczyna się robić problem. W zależności od piętra wyskok przez balkon w najlepszym wypadku skończy się złamaniami nóg w najgorszym i niestety najczęstszym- śmiercią na miejscu. Co można wtedy zrobić? Wspinaczka wysokościowa. Wiem pomyślicie. Oszalał? Otóż nie. Wielu ludzi uprawia sportowo wspinaczki na ściankach. Plus co dla nas w tym przypadku najistotniejsze. Zjazd po linie.
Polecam tutaj zapisać się na taki kurs i trzymać na balkonie kawałek liny do zapięcia na balustradzie.
Dwie zalety. Poprawienie kondycji oraz poprawa bezpieczeństwa.
Kolejną kwestią którą chciałbym poruszyć są drogi ewakuacyjne. Część ludzi jest tu z wykopu więc zakładam że i mamy tu programistów 20k. Programiści i nie tylko oni pracują również poza domem w biurach. Każdy budynek, czy to szkoła, biuro czy szpital posiadają drogi ewakuacyjne. I teraz odpowiedzieć sobie szczerze. Czy znacie najszybszą drogę ewakuacji z waszego biurka? Znacie miejsce zbiórki? No właśnie. Polecam tutaj przy wyjściu na Lunch nie korzystać z windy a właśnie przejść się drogą ewakuacyjna. Zobaczyć jaki czas wam zajmie w spokojnym wyjściu na zewnątrz i dojściu do wspomnianego miejsca zbiórki. Przejście raz na jakiś czas pozwoli wam zapamiętać daną drogę a to w przyszłości może wam uratować wasze życie.
Następną rzeczą jest zabójca niewidoczny. Czad. Temat wałkowany przez media mainstreamowe jednak faktycznie jest on cholernie ważny. Tlenek czadu poza tym że jest bezwonny i niewidoczny. cholernie dobrze wiąże się z krwią i leczenie osoby zatrutej jest bardzo trudne i żmudne. Dlatego jeśli macie w domu gas czy to w formie kuchenki czy bojlera-nie żałujcie kasy. Kupcie i pilnujcie czy działa. Was pare groszy nie zbawi a spać spokojniej będziecie.
Na koniec mała dygresja. Generalnie zarówno ja jak i wy nie posiadamy pewnych umiejętności które w skrajnych sytuacjach mogą okazać się przydatne. Takimi są min: Pierwsza pomoc, strzelectwo, nawigowanie za pomocą urządzeń typu kompas, wspinaczka czy nawet łowienie ryb.
Nie jest to ujma. Ujmą jest zdawanie sobie z tego sprawy i nic z tym nie robienie w nadziei że jakieś zdarzenie nas nie spotka. Dlatego uczcie się. Zdobywajcie umiejętności. Pamiętajcie że zawsze w życiu istotne będzie to co umiecie i jak się czujecie.
Na następny raz będę chciał z opowiedzieć o modzie. A konkretnie o tym jak się ubierać oraz o filozofii szarego człowieka.
Zdrówka!.

Zaloguj się aby komentować
Cześć @hejto
Planujecie może wprowadzić jakieś 2FA? Wraz z rosnącą popularnością serwisu zapewne będzie coraz więcej prób przejmowania kont użytkowników.
#bezpieczenstwo #programowanie #hejto #security
Zaloguj się aby komentować
Jakiś tydzień temu otrzymałem potwierdzenie usunięcia konta oraz wszystkich danych na wykopie. Dzisiaj natomiast na moją skrzynkę pocztową przyszedł mail z prośbą o feedback dotyczący udzielonego wsparcia. Jak to się ma do potwierdzenia przez nich usunięcia moich danych z bazy? Niby wykasowali, ale maila mają, skoro się kontaktują.
#pytanie #kiciochpyta #wykop #bezpieczenstwo #rodo
@GumaBalonowa U kolegi widzę pokutuje mentalność niewolnika, skoro troskę o swoje dane osobowe traktuje jako "donos" i "p0lactwo". Widać lata komuny zrobiły swoje.
Nie chciało mi się w internecie napisać? A niby gdzie mi odpowiadasz właśnie?
Twój przykład jest zupełnie nie związany z sytuacją, bo nie stanowię dla Ciebie żadnego zagrożenia. Nie masz realnych powodów, ani podstaw, aby mnie kontrolować. Pomimo tego nie boję się żadnej kontroli, bo mam czyste sumienie. W opisanej przeze mnie sytuacji mam wątpliwości, czy moje dane na pewno zostały wykasowane i chcę, aby to sprawdzono. Nie oczekuję skazania nikogo za niewinność. Poza tym napisałem najpierw odpowiedź do wykopu, ale oczywiście olali mnie ciepło, więc sorry.
Zaloguj się aby komentować
Admin dodał Google TAG Manager i Google Ads JS do kodu #hejto
#adblock #bezpieczenstwo #prywatnosc
[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z was używa w praktyce OpenPGP/GPG?
#kiciochpyta #technologia #szyfrowanie #bezpieczenstwo #security #openpgp #gpg
Mój jest dostępny do pobrania tutaj: https://openpgp.flameit.io
Możecie w odpowiedzi wysłać zaszyfrowane wiadomości
Jeżeli chcielibyście, nie mając klucz PGP wysłać zaszyfrowaną wiadomość do mnie to jest dostępne całkiem przyjemne narzędzie online pod adresem: https://codref.org/tools/pgp/
Wchodzisz na powyższą stronę, w polu PGP Public key klikasz "Search on public key server" , wybierasz opcję szukania po KeyID i używasz mojego ID: 0x9CC77B3A8866A558
Jeżeli ktoś szuka więcej informacji na...