Zdjęcie w tle
Artur

Artur

Tytan

Music addict. Linux enthusiast. Privacy evangelist.

  • 78wpisy
  • 241komentarzy
  • 3obserwujących

Jedno z dwóch, trzech pudeł w spadku po zmarłym ambasadorze. Dużo klasyki i jazzu. Dużo made in USSR, Czechosłowacja, NRD/RFN... W super stanie. Będzie słuchane i katalogowane.

 

#winyle #muzyka

8df5952e-f270-4b6d-a95d-8664eb3c7191

Zaloguj się aby komentować

Amerykanie króciutko z kacapami.

 

Kirby wyraził też zdumienie z powodu przyznania odznaczeń przez Rosję pilotom myśliwców Su-27, którzy uderzyli w amerykańskiego drona MQ-9 nad Morzem Czarnym. Jak stwierdził, nie zna żadnego wojska na świecie, które odznaczyłoby pilota za zderzenie się z dronem.

- Jeśli to jest odwaga, to chyba mamy jej inne definicje - ironizował. Zaznaczył, że nie wiadomo, czy uderzenie w drona było celowe, ale do niego doszło.

- Tak czy inaczej w marynarce, w której się wychowałem, jeśli w coś uderzysz, to oznacza to dla ciebie złe rzeczy. Więc przykro mi, nie mam pojęcia, dlaczego wręczyli odznaczenie za odwagę pilotowi, który w najgorszym wypadku złośliwie naraził siebie i mienie USA na wielkie ryzyko, a w najlepszym był po prostu idiotą - podsumował rzecznik.

 

Za tvn24.pl

 

#wiadomosciswiat #rosja #usa #wojna

47cf347a-0655-4099-8721-9564f2cc6f11

Zaloguj się aby komentować

Postanowiłem postawić sobie AdGuard Home na routerze z OpenWrt i naprawdę fajnie i zajeszybko wszystko śmiga, szczególnie jak się ustawi kilka resolverów DNS po protokole Quic, które są równolegle odpytywane dla zapytań. Można załadować własne filtry.

 

https://adguard.com/pl/adguard-home/overview.html

 

#adguard #openwrt #it #internet #technologia #ciekawostki

ba4103b8-82d2-48fd-bcb7-3689b1c8dff6

Zaloguj się aby komentować

Zmiana wyglądu wypoku to była nie jedyna "dobra" zmiana. Nie możemy tracić więcej użytkowników, więc wolno im obrażać i przeklinać pod adresem innych ile wlezie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co jeszcze lepsze - nie da się usunąć łatwo konta. Trzeba wnioskować i czekać miesiąc na to żeby... Nic się nie zadziało. Ponad miesiąc temu wysłałem wniosek o usunięcie konta i tak to wygląda w praktyce. Myślę, że jakby wjechała tam jakaś kontrola z #giodo to mogłaby mieć dużo do powiedzenia (np. dlaczego po aktualizacji serwisu można się było zalogować na wcześniej usunięte konta) w kwestii prawa do bycia zapomnianym. Podsumowując jednym tagiem: #jebacwykop

 

#wykop

45977676-98e8-4e11-aec2-6975ade18eec

Zaloguj się aby komentować

(Ataki) Wychodzą bowiem ze środowisk, które w miejsce tradycji, kultury i normalności chcą zaaplikować nam rewolucję, wywracającą do góry nogami dotychczasowe życie większości społeczeństwa - mówił Mateusz Morawiecki

 

Pedofilia wpisuje się w tradycję, kulturę i normalność pisu?

 

#jebacpis #jp2 #kosciol #polityka

Cybulion

@Artur pewnie kornel oddawal malego mateusza na nauki do kosciola. I mateusz mysli ze opierdalanie gały ksiedzu to czesc tradycji.

Zaloguj się aby komentować

Praca zdalna wypadła, ale dlaczego jej sobie nie umilić? Eva Cassidy - niesamowity talent i gwiazda, która nie zdążyła rozbłysnąć, bo zaraz zgasła... Rak to gówno. Dopiero kilka lat po śmierci świat się o niej dowiedział dzięki DJowi w radiu, który puścił Evę w eter. Polecam gorąco wszystkie płyty.

 

#muzyka #winyle

04619598-b67a-484c-bb9e-6a9ed3fc7e7a
Astro

@Artur ale byś chociaż napisał jaki gatunek muzyki albo dla linke do YT?

Artur

@Astro Evy nie można sklasyfikować w jednym tylko gatunku. Świetnie odnajdywała się w jazzie, bluesie, folku, gospel i country. No, ale z tym yt już nie bądź taki leniwy... https://youtu.be/9UVjjcOUJLE

Astro

@Artur jakbym wyszukiwał każdego podanego tu artystę to bym zwariował. Mógłbym trafić na jakieś rapy, hip-hopu czy inne discopolo. Na razie pani wokalistka ląduje w poczekalni ale zapowiada się niezłe.

Zaloguj się aby komentować

Nareszcie piątek, piąteczek, piątunio...

 

#winyle #muzyka #jazz

bbe3edb1-e4c3-4f55-b438-5116f7cfc870
SlavedWizard

@MarianoaItaliano Ziom, on najbardziej jest zanany z ladowania na Ksiezycu. Jeden maly krok... itd.

zuchtomek

@SlavedWizard świetny astrolog, ale z tym dopingiem to kto to słyszał

Artur

@StormtrUper Audio-Technica AT-LPW40WN

Zaloguj się aby komentować

Kurła, kiedyś to było... To już trzy lata będą jak świat zrobił backflipa spadając na głowę.

 

#memy #humorobrazkowy #koronawirus #covid19

c1ecc21d-b35e-41a9-b806-585dc9368fee
Dalian

@Yoyek Mój tata jak była ta pandemia to musiał się do szpitala zgłosić na pobieranie krwi. Główne drzwi na SOR były zamknięte ale że nie pierwszy raz w szpitalu był to wszedł jakimś bocznym wejściem. W środku był pan milicjant, ale nawet wzroku nie podniósł z nad komórki. W poczekalni na SORze pustki. Podchodzi do okienka a tam napisane że pobieranie krwi tylko w środę a był wtorek. Ale postanawia przerwać konwersację Pań pielęgniarek w okienku i pyta czy można to załatwić. Panie stwierdziły że tego dnia nie ma ruchu i mogą mu tę krew pobrać.

korpowyrobnik

@Artur ja kiedy moje życie podczas pandemii praktycznie się nie zmieniło a wszyscy dookoła zaczęli narzekać na cierpienie z powodu samotności i izolacji

fe3bdb1c-c804-4d77-95b5-06cd1eeaaffe
Nighthuntero

@Artur Najlepszy argument tych, którzy ciągle wypierają fakt, że zostaliśmy zrobieni w chuja "To było dawno, mądrzejsze o tym nie wspominać"

Zaloguj się aby komentować

Dodatki Bitwardena do przeglądarek zostały już zaktualizowane, co pozwala na wykorzystanie bezpieczniejszego algorytmu iteracji hasła głównego. Można to zrobić logując się do ustawień konta na stronie Bitwarden i w zakładce bezpieczeństwo zmienić sposób iteracji z PBKDF2 na Argon2id. Domyślne ustawienia są optymalne w zakresie wydajność - bezpieczeństwo.

 

Więcej o nowej funkcji: https://www.ghacks.net/2023/02/03/bitwarden-password-manager-will-add-support-for-argon2-kdf-soon/ | https://www.ghacks.net/2023/02/20/bitwarden-password-manager-introduces-support-for-argon2-kdf-iterations/

 

#security #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #bitwarden #firefox #chrome

e2330de1-9e17-467a-852c-c2423cfb9400
staryhaliny

@Artur Tak poprawili, że zesrali. Zarówno w pracy jak i w domu, gdy próbuję zapisać dane logowania - pic rel

 

Na komórce to samo "Wystąpił błąd" i chuj. Bitwarden stał się dla mnie nieużywalny...

bbdc7ef7-d9a2-4790-96e6-975727422b2c
staryhaliny

@Artur widziałem. nic nie pomaga.

Zaloguj się aby komentować

#memy #heheszki #humorobrazkowy #praca #takaprawda

51ad6efb-9bdd-4ad7-9e68-dfb18555b972
aarahon

@qwlghm No tak napisałem i tak jest. Ty chciałeś udowodnić że to przez zyski konkretnych branż. Zyski konkretnych branż są wynikiem działań państwa, przynajmniej w przypadku Polski i Węgier gdzie na przykład wzrosty cen OL są największe po roku od zmniejszenia dostaw ruskiej ropy.

aarahon

@qwlghm no wkleiłeś bardzo fajny artykuł który opisuje jak bardzo spółki skarbu państwa, kontrolowane obecnie przez rząd pisowczyków zwiększają marże na energii by pieniądze z nadmiarowych zysków wypłacić między innymi na ich kampanie wyborcze. Nie rozumiem tylko po co mi to wklejasz, myślałem że to oczywiste.

Zaloguj się aby komentować

#heheszki #memy #motoryzacja

a4f92b1a-8222-4595-b4e4-f3e9a38deef2
borsukh

"No nie wiem nie wiem, muszę zobaczyć. Zadzwoni Pan w przyszłym tygodniu" i liczy że już nie zadzwonisz.

Zaloguj się aby komentować

Jaki to jest kontrast, to jakby białe do czarnego przyrównać. Rano drętwe przemówienie smętnego kacapka z kartki z publicznością wziętą prosto ze stypy. Niemrawe oklaski, pojedyńcze uśmiechy, ziewanie i... iphone'y znienawidzonego zachodu. Vs dynamiczne, podnoszące na duchu, wypracowane i motywujące przemówienie, tłumy ludzi, flagi, no wręcz święto.

 

#wiadomoscipolska #polska #usa #ukraina #wojna

5c9dcfc5-9151-4fe0-9cb6-68abb6022b37
baa0bf71-4961-4e1e-8858-69d518d49bac
ff062442-23c2-4339-8a66-c1d180cefae8
68f0b38b-4f0f-4721-840d-a46798c32fea
Mowi

@czysty_rigcz @GetBetterSoon pewnie zwieźli grupę dzieci ze szkoły w Konstancinie (American School of Warsaw)

GetBetterSoon

@czysty_rigcz Sądzę, że oby oceniać kogoś po opaleniźnie to trzeba być wyjątkowym debilem. Także uważaj na plaży w te lato, bo twoi koledzy się zamienią w 'jednych z nich'.

czysty_rigcz

@GetBetterSoon O jakiej opaleniźnie mówisz? Tu nie chodzi o opaleniznę, ale o strukturę etniczną w danym kraju. My jesteśmy bardzo jednolici.

Zaloguj się aby komentować

Nie no, tu nie ma jakiejś większej nadziei dla tego kraju... Boję się działań rządu, no ale synek, kto tyle doł! No kto!

 

#jebacpis #wiadomoscipolska #polska

1f553c8b-61a3-4e49-8511-45818b9083bf
Daniel_Obajtek

@DeadRabbit
Albo ograniczeniami w spożywaniu mięsa.
Tyle że niedługo ceny będą takie że nawet nie trzeba będzie tego regulować limitami xD

DeadRabbit

@Daniel_Obajtek O ile to co sprzedają w marketach to mięsem da się jeszcze nazwać lol. Sam mięsa nie jem z wyboru, ale raz na rok sobie kupię wołowinę klasy A i zrobię sobie steka. Jak można oczekiwać mięso od zwierzęcia, które całe życie egzystuje w strachu, nie rusza się, było szprycowane antybiotykami, hormonami, że coś dobrego z tego wyjdzie.

Daniel_Obajtek

@DeadRabbit
Też prawda

Zaloguj się aby komentować

Żegnajciu! Testament na szybko ogarnięty.

 

#zdrowie

b8c6610a-7f28-41bc-94ea-6ccbdd337bf3
Daniel_Obajtek

@Artur
Dlatego lepiej nie mieć termometru, chłop przynajmniej spokojniej śpi

 

@pipek_drenczyciel
Ja miałem raz jakieś omamy, ale to za dzieciaka i miałem z 40°C

Artur

@Zielonypomidor Dzięki, postaram się @pipek_drenczyciel Czasem, choć przy takiej wartości to nawet nie wiem kiedy zasypiam. Jawa przeplata się ze snem. Najbardziej nie lubię jak gałki oczne bolą przy każdym ruchu. @Daniel_Obajtek Coś w tym jest

Artur

Grypa z testu

Zaloguj się aby komentować

Wbiłem rangę SUM z tej okazji muszę przypomnieć klasykę kina offowego Walaszka: Sum tak zwany olimpijczyk. (oczywiście wszystkie wczesne filmy spod znaku Z. F. Skurcz są tak absurdalnie śmieszne, że zgrzeszyłbym gdybym ich nie polecił - dostępne na youtube)

 

Trailer

Cały film

 

#filmy #walaszek #heheszki #kino

pescyn

@Artur klasyk, pierun leci

SosnaBarszczowskiego

@PimbdziabulaDyfuzyjna straszliwe ciosy, łamią się nosy

jednokutasorozec

@Artur Karasie jedzą gówno

Zaloguj się aby komentować

Dziś obowiązkowa klasyka na 45 RPM

 

#muzyka #winyle

5e79dc62-a7b0-4326-8a4c-62b3b7952d92
Artur

@Ulic_Qel_Droma Już śpieszę z odpowiedzią. Mój gramofon to Audio Technica AT-LPW40WN. Na początek jak najbardziej. Może pod koniec roku zrobię sobie prezent w postaci lepszej wkładki, ale tak - ciężko mi się przyczepić jakoś szczególnie do czegoś. U mnie dodatkowym czynnikiem były wymiary i kolor, które idealnie wpasowują się w resztę sprzętu. Na top hifi jest niby w promocji, ale jak kupowałem w grudniu to antyweb miał z nimi współpracę i można było jeszcze dodatkowy rabat wyszarpać. Poszukaj, może jeszcze mają baner na stronie.

WatluszPierwszy

@Artur Ta płyta generuje we mnie multum ciepłych uczuć. W słodkich latach 80. jako dziecko siadałem z ojcem na dywanie a on włączał ten krążek a w zasadzie kasetę Stilonkę i słuchaliśmy w kółko.

Artur

@WatluszPierwszy Podobnie, choć we wczesnych latach 90

Zaloguj się aby komentować