Jest pewna kwestia, ktora nie daje mi spokoju..
#ankieta

Jest pewna kwestia, ktora nie daje mi spokoju..
#ankieta

Zaloguj się aby komentować
#technologia #informatyka #przegladarki
#ankieta
Zaloguj się aby komentować
Czy wasze biura rachunkowe ogarnęły wasz #ksef ? Czy otrzymały/domagały się uprawnień etc?
#ankieta
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 02.02.2026
Wraz z zamknięciem przez Czechów swojej ostatniej kopalni węgla kamiennego, Polska staje się jedynym krajem Unii Europejskiej, który nadal wydobywa ten surowiec. Węgiel kamienny wciąż dominuje w źródłach energii elektrycznej, mimo że koszt tego surowca z polskich kopalń regularnie wzrasta, a jego wydobycie spada. Od kilku lat intensywnie wzrasta produkcja energii ze źródeł odnawialnych, choć w zależności od okresu roku jest to produkcja mocno niestabilna. Tymczasowo stabilizację systemu energetycznego zapewnia, w związku z brakiem importu surowców energetycznych z Rosji, gaz ściągany m.in. z USA czy Bliskiego Wschodu. Budowa polskich elektrowni atomowych w końcu jak się wydaje ruszy, z perspektywą ukończenia pierwszego reaktora w 2035 roku.
Pytanie na dziś: Czy jesteśmy przygotowani na przyszłość z polskim miksem energetycznym?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #energetyka #polska
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Panowie. Czy regularnie badacie sie pod kątem chorób prostaty i/lub jąder?
#ankieta #zdrowie #profilaktyka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jaki jest główny system operacyjny na twoim PC/Laptopie?
Tyle się słyszy narzekań na Windows 11, że coraz gorszy system, że pełno błędów, wciskane AI, brak prywatności, specjalne wymagania sprzętowe (dot. win11), etc.
A tymczasem coraz więcej nowinek ze świata Linuxa, nowe wsparcie sprzętowe, coraz więcej gier wspierane, lepsza wydajność w grach, system coraz bardziej user friendly, etc.
Czyżby po tak wielu latach Linux ma szansę na większe udziały na PC?
Jakie wasze opinie?
#ankieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ochrona patentowa wynalazków (w tym leków) powinna być krótsza?
Obecnie na wynalazki to na świecie około 20 lat. Na leki są też mechanizmy wydłużające ochronę do 25lat.
Patenty mają zapewniać ochronę producentom aby mieli czas na zarobek i m.in. zwrot kosztów badań itp.
Często podnosi się kwestie, że te okresy są za długie, szkodzą rozwojowi i działają na niekorzyść społeczeństwa.
Dodałem opcje 3, bo co innego patent na krem na zmarszczki, a co innego np lek ratujący życie.
#ankieta

Zaloguj się aby komentować
Czy Unia Europejska powinna całkowicie uniezależnić się w produkcji kluczowych leków nawet kosztem wzrostu cen?
#ankieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Patrząc na cały świat, w obecnej dekadzie, Europa jest najlepszym miejscem do życia, ze wszystkich kontynentów. Jakikolwiek europejczyk, czy to mieszkający w UE, czy po za nią (ale na kontynencie), który myśli inaczej, jest skończonym kretynem. Ankieta jest tendencyjna.
#oswiadczeniezdupy #gownowpis
#ankieta

Zaloguj się aby komentować
pomarańczowy zaatakuje (po zamknięciu rynków) w ten weekend Iran
#ankieta #trump #usa #iran

@Half_NEET_Half_Amazing Może amerykanom potrzebna jest jakaś wojna na bliskim wschodzie cały czas, wtedy mają gdzie pieniądze wydawać, koncery są szczęśliwe, żołnierze moga umierać za 'murica, mają o czym gadać w ich mediach to im się w dupach nie przewraca wtedy i nie ma problemów z Grelandią i złą Europą. Chciałbym, żeby utknęli w tym Iranie na długo.
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 30.01.2026
Wiedza finansowa jest jedną z pięt achillesowych polskiej edukacji. O ile elementy edukacji z tego zakresu znajdziemy zarówno w ramach matematyki, jak i przedmiotu o biznesie i zarządzaniu (a kiedyś w podstawach przedsiębiorczości), o tyle brakuje kompleksowego przekazania wiedzy o gospodarce czy zarządzaniu finansami. Badanie zrealizowane na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej pokazuje, że co prawda w zdecydowanej większości uważamy swoją wiedzę o świecie finansów jako średnią (58%) bądź wysoką (21%), tak już z poprawnymi odpowiedziami na proste pytania z zakresu finansów mamy problemy. A to jest wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców, obiecujących gruszki na wierzbie.
Pytanie na dziś: Czy jestem zadowolony/a z obecnego stanu mojej edukacji finansowej?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #edukacja #finanse
#owcacontent
@bojowonastawionaowca w miarę. Dużo nauczyłem się w ciągu ostatniego półtora roku. No ale jednocześnie widzę, że wcześniej wiedza była bardzo nieduża.
Badanie zrealizowane na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej pokazuje, że co prawda w zdecydowanej większości uważamy swoją wiedzę o świecie finansów jako średnią (58%) bądź wysoką (21%),
W takim razie, Polacy mają ciekawą zdolność do ignorowania posiadanej przez siebie wiedzy, skoro wciąż ledwo połowa uprawnionych Polaków ma PPK, a otwartych kont IKE i IKZE pod koniec 2024 było kolejno 960 tysięcy i 590 tysięcy, z których i tak mniej niż 30% działa w ramach domów maklerskich.
@bojowonastawionaowca ja mam finanse ogarnięte i to wzorowo, ale jestem przerażony jak widzę stan wiedzy u innych ludzi i to nie tylko Polaków. Mój były szef twierdząc, że ogarnia finanse miał wziętęgo ipada na jakąś subskrypcję związaną z internetem, płacił za niego kupe hajsu miesięcznie i zorientował się po 8 miesiącach xD tego ipada nawet na oczy nie widział xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 29.01.2026
Wczoraj zapytałem o poczucie bezpieczeństwa w Polsce i o ile na ogół uważacie, że w Polsce czujecie się bezpieczni, tak jedną z najczęściej wyrażanych obaw było bezpieczeństwo na drodze. Nie od dziś eksperci wskazują, że aby prawo było przestrzegane, kary za jego łamanie powinny być zarówno dotkliwe, jak i nieuchronne. Z oboma tymi przymiotnikami mamy problem, czego przykładem są liczni kierowcy, którzy pomimo utraty uprawnień do prowadzenia pojazdów, nie przejmują się nikłymi karami w przypadku ich złapania i dalej prowadzą pojazdy. Jednym z możliwych rozwiązań tego typu sytuacji może być konfiskata samochodu. Kilka dni temu duże emocje wzbudził przypadek zabezpieczenia (co nie jest równoznaczne z konfiskatą) samochodu młodego kierowcy przez prokuraturę, który wcześniej w internecie popisywał się jazdą autostradą z prędkością ok. 320 km/h. Obecnie konfiskata pojazdu następuje w momencie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości . Przepisy, które dziś wchodzą w życie, rozszerzają te zasady - będzie on następował również wobec kierujących pojazdem mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów.
Pytanie na dziś: Czy kierowcy, którzy zdecydowanie przekraczają zasady ruchu drogowego, powinni być karani konfiskatą samochodu?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #bezpieczenstwo #polska
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 28.01.2026
Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez CBOS, aż 96 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną, a 88 procent uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie. Ponad cztery piąte Polaków w ciągu ostatnich pięciu lat nie padło ofiarą żadnego przestępstwa (83%). Są to jedne z najwyższych wyników zarówno w Europie, jak i na świecie.
Pytanie na dziś: Czy czuję się bezpiecznie w Polsce?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #bezpieczenstwo #polska
#owcacontent
Ale za granicą też czuje się bezpiecznie 🤷 może w jakimś Afganistanie, Czeczeni albo Minneapolis byłoby inaczej, ale w Europie trzeba by się mocno postarać, żeby się władować w kłopoty. Juz dużo większą szansa jest na to, że ktoś mnie sprzątnie z przejścia dla pieszych, albo właduje na czołówkę po pijaku/kręconym samochodem.
@bojowonastawionaowca W zeszłym roku bardzo dużo jeździłem w nocy na rowerze po Krakowie i okolicach. W nocy startowałem o 3 rano (zdarzało się kilka wypraw które zaczynałem o 12 w nocy) i jeździłem po 3 godziny. Zawsze mam ze sobą gaz i podręczny nożyk ale głównie z myślą, że zaatakuje mnie pies względnie jakiś dzik. W całym zeszłym roku miałem tylko jedną sytuację gdzie jakiś naćpany gość koło Bonarki latał po drodze i zatrzymywał samochody. Gdy przejeżdżałem niedaleko niego, chciał mnie gonić i krzyczał "zabiję cię kurwaaa". W sumie z dogonieniem roweru nie miał szans, ale jakby zaszedł mi drogę rowerową to mogłoby nie być tak ciekawie. Ale ogólnie w mojej okolicy czuję się bezpiecznie.
Po swojej dzielnicy nadal boję się chodzić w nocy z słuchawkami w uszach. Ogólnie w moim mieście są przynajmniej 2-3 dzielnice gdzie lepiej nie zapuszczać się samemu w nocy pomiędzy bloki. Znajomy mieszkał w jednej z nich i jak czasem opowiadał co się tam dzieje. 2 losowe akcje:
- raz ktoś komuś podpalił samochód w nocy
- innym razem jak jego brat wychodził nad ranem z psem na spacer to jakiś typ uciekał do klatki mówiąc że ktoś tam biega z nożem i żeby wracał do środka
Kiedyś było jeszcze gorzej. Jak byłem w podstawówce to na ulicy której mieszkam prawie mi skrojono telefon. Kilka lat później przecznice dalej naćpany typ rzucił mną o ziemie xD. Najgorsze jest to, że nie uciekałem od niego bo kojarzyłem go z gimnazjum dlatego dałem się tak podejść.
Teraz na pewno wszystko zmierza w lepszym kierunku i faktycznie jest coraz bezpieczniej ale nadal jest pełno po⁎⁎⁎⁎nych typów więc nie mogę powiedzieć, że czuje się w pełni bezpiecznie.
Zaloguj się aby komentować