#alawar #alkoholizm Pokażesz co masz? Jest #weekend #sobota
PS
Pozdrawiam pieniaczy którzy pi⁎⁎⁎⁎lą jaki to ja "niedobry alkoholik jestem"
#hejto nie wariuj

#alawar #alkoholizm Pokażesz co masz? Jest #weekend #sobota
PS
Pozdrawiam pieniaczy którzy pi⁎⁎⁎⁎lą jaki to ja "niedobry alkoholik jestem"
#hejto nie wariuj

Zaloguj się aby komentować
Ale gniję z typa XDDD
#heheszki #memy #humorobrazkowy #czarnyhumor #alkoholizm #motoryzacja #wiadomoscipolska #polska #gownowpis #motocykle #motorsport #benc
https://www.krosno112.pl/artykul/30072,szczepancowa-pijany-motorowerzysta-wjechal-do-rowu


Zaloguj się aby komentować
Jedzie śwagier, jedzie

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #alkoholizm
trochę śmieszno, trochę straszno...

Zaloguj się aby komentować
#anonimowehejtowyznania
Jutro, zawsze zrobię coś jutro, ogarnę się, poszukam pracy, podzwonię oto po znajomych, ale to jutro, zawsze jutro.Nie dziś, bo dziś się źle czuję, jutro będzie lepiej, jutro ogarnę wszystko. Zawsze jutro. I tak od kilku lat, ciężko z tym skończyć, bo od jutra będzie lepiej, inaczej, ale to od jutra nie dziś. #depresja #alkoholizm
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
#anonimowehejtowyznania #hejtoanonim
ID: #HA_1c73826192850cf7
Wpis dodany za pomocą hejtoanonim.pl . Zaakceptowany przez @bojowonastawionaowca
@hejtoanonim
Nie wyznaczaj sobie ogromnych, trudnych do zrealizowania celów, jak znalezienie pracy. Zacznij od czegoś łatwiejszego, jak przejrzenie strony z ofertami albo samo jej otwarcie, żeby wyrobić nawyk zaczynania. A jak już zaczniesz, to o wiele łatwiej jest to kontynuować.
No a druga sprawa, to żeby się zmuszać wtedy, kiedy Ci się nie chce. Pomyśl o tym w ten sposób, że przynajmniej zrobisz coś pożytecznego dla siebie/swojego ciała, za co później sobie podziękujesz.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zawsze jak się zderzę z jakimś zachowaniem spoza mojej bańki, to ciężko mi to przyswoić.
Wczoraj wracałem z przedszkola z dzieciakami i byłem świadkiem jak jakiś gość, z wyglądu taki typowy Mariusz budowlaniec/magazynier odszedł 100m od żabki, stanął w takiej mało uczęszczanej ścieżce, wyciągnął małpkę, wlał ją sobie do gardła na raz, a butelkę wy⁎⁎⁎ał na boisko pobliskiej szkoły. Zaraz potem wsadził sobie do gęby gumę do żucia i chyłkiem spierdziela. Zjebałem go, że jak chce, to niech sobie chleje, ale przynajmniej niech śmieci zabiera ze sobą, to się tylko zaśmiał jak debil i poszedł.
I od wczoraj wraca do mnie ta myśl - jak bardzo upadla człowieka alkoholizm, że (z pozoru) normalny chłop MUSI w tajemnicy przed całym światem wy⁎⁎⁎ać w 3s ćwiartkę wódki o godzinie 15tej, bo bez tego nie wytrzyma...
#alkoholizm #rozkminy #zalesie
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #alkoholizm #alawar #hejto Pijemy dzisiaj coś? Kty coś coś
https://www.youtube.com/watch?v=2kkgydTLydc
Zaloguj się aby komentować
#chujwieco #alkoholizm #ender
Buenos dias.
Wszystkim niewtajemniczonym zrobię skrót merytoryczny na zasadzie konspektu z moich ostatnich dwóch prawie miesięcy mojego życia. Obiecałem Wam, że będę zdawał relacje na bieżąco. Nie dałem rady, bo chodziłem strasznie nie wyspany, na co poświęcałem większość mojego wolnego czasu. Obserwujących proszę o wyrozumiałość i wybaczenie. Usprawiedliwiam się tym, że pomiędzy zajęciami a czasem wolnym mój umysł już nie był w stanie funkcjonować tak, jakbym sobie tego życzył. No ale nie przeciągając w telegraficznym skrócie wracam do wywodu.
Jeżeli tylko ktoś z Was ma jakieś podejrzenia związane z problemem z alkoholem to Szanownych Państwa zapraszam na terapię zamkniętą. A jeżeli już o niej myślicie, to fakt, że powinniście się tam znaleźć już kilka lat wcześniej. Zostawiam Wam tutaj otwartą furtkę, bo musicie tak jak ja pamiętać o jednym... Nigdy nie jest za późno. Jest przemyślana od samego początku do końca. Tam każda rola czy też funkcja w społeczeństwie ma przemyślany sens. Zrobią Wam totalną sieczkę z mózgu. Jak wołowinę w Macu. Zresetują Was. Pokarzą nowy kierunek. Gdybym tylko obudził się w tym letargu kilka lat wcześniej prawdopodobnie uratowałbym swoje małżeństwo. Nie miałbym konfliktów z prawem, nie straciłbym pracy.
Wszystko jest przed Wami. To najlepszy krok, jaki możecie zrobić.
Zaloguj się aby komentować
#zwierachscontent #alkoholizm
Miodzio piątek!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trochę lat temu, jak studiowałem w Krakowie, powszechne były puby otwarte "do ostatniego klienta". Wiele z nich po prostu wypraszało ludzi o pewnej godzinie, ale nie wszystkie, były bowiem takie, które do sprawy podchodziły honorowo.
Raz zdarzyło nam się zabalować w Alechemii i na sam koniec posiadówy przysnąłem. Przebudziłem się około 7 rano, obok mnie dwie osoby z grupy jeszcze coś tam bełkoczące do siebie. Na stołach obok krzesła pozakładane na blaty. Ze zgrozą stwierdziłem, że już zupełnie jasno, a za oknem rozpoczął się normalny dzień i widać przechodniów, którzy rozpoczęli już poranek. Zapowiedziałem, że koniec imprezy i poleciłem opuszczenie lokalu. Dwa golemy posłusznie wstały i ruszyły do drzwi.
Jak tylko wyszliśmy, za nami barmanka od razu zaciągnęła kratę.
Do tej pory mnie skręca jak sobie to przypomnę i chciałbym tą panią z obsługi wręcz za to przeprosić. Zamiast wyjść z pracy gdzieś o drugiej lub trzeciej, musiała siedzieć do rana, bo tak właściciel baru sobie wymyślił.
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm #politoksykomania
Ale ja lubię to wszystko ;3

Zaloguj się aby komentować
#rower #alkoholizm ciekawe jaka decyzja tu zapadła

Zaloguj się aby komentować
7 godzin blackoutu. Oficjalnie: admin to #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Obniżmy akcyzę, zwiększmy sprzedaż i demografia nam niestraszna.
#heheszki #polityka #polska #demografia #demografiapolska #alkohol #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm
Ale to jest pyszniutkie :d ! Dostępna wew żaboshopie.
Nie czuć Ludwika jak w soplicy czy lubelskiej.

Zaloguj się aby komentować

Jak dowiedział się "Fakt", 28 maja na Lotnisku Chopina w Warszawie służby podjęły interwencję wobec posła PiS Marcina Porzucka (42 l.). Po przylocie z Rzeszowa nie był on w stanie samodzielnie opuścić pokładu samolotu. Nasze źródła twierdzą, że parlamentarzysta był w stanie upojenia...
Obiecałem popełnić mały przewodnik jak pomóc sobie w walce z depresją, pomocą z łagodzeniem objawów autyzmu oraz ADHD używając zwykłych probiotyków dostępnych w aptece.
Pamiętajcie iż nie jest to leczenie zastępujące farmakologię, należy używać go wspomagająco. Jeśli odniesie skutek nie rezygnować także samodzielnie bez konsultacji z pozostałych medykamentów.
Wszystkie podawane artykuły są z renomowanych źródeł żadne sponsorowane albo "instytut z dziury w d⁎⁎ie imienia Radżara Kiełbasiara w Islamabadzie" których ostatnimi czasy sporo w necie.
Wszelkie źródła to solidne opracowania, linki w treści.
Zaczynamy.
Po Pierwsze Dieta https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC12566067/
Zgodnie z najnowszymi badanami wpływu mikrobiomu jelitowego dieta w depresji powinna być ubogą w proste cukry, alkohole, białka mleka (kazeina/ laktoza) gdyż na skutek zaburzenia zdrowego mikrobiomu jelitowego u osób między innymi z depresją następuje rozkład cukrów prostych, kazeiny oraz glutenu i cukru. Kazeinę można przekształcić w kazeomorfinę, gluten w gluteomorfinę i gliadynę w gliadynmorfinę. Zidentyfikowano sześć neurologicznie aktywnych peptydów: beta-kazomorfinę, alfa-gliadynę, dermorfinę, deltorfinę 1, deltorfinę 2 i peptydy modulowane przez morfinę, w tym beta-kazomorfinę i alfa-gliadynę
Wszystkie wymienione związki są pochodnymi opiatów.
Problem z ich przetwarzaniem występuje także w niektórych chorobach autoimmunologicznych oraz w AUTYZMIE
https://www.nature.com/articles/s41398-025-03521-1
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12578238/
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC12860830/
Po drugie uzupełnianie mikrobiomu https://hms.harvard.edu/news/drawing-line-gut-microbiome-inflammation-depression
Zgodnie z najnowszymi badaniami osoby dotknięte depresją mają zaburzoną gospodarkę mikrobiotyczną co powoduje zakłócenia na osi Jelita - Mózg.
Zgodnie z najnowszymi badanami wytypowano pary bakterii dające największe efekty przy suplementacji i wpływające pozytywnie na efekt terapeutyczny.
Są to :
Lactobacillus + Bifidobacterium https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10205982/ notuje się poprawę gospodarki jelitowej do 40% w okresie 20 tygodni
Lactobacillus helveticus R0052 + Bifidobacterium longum R0175 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0261561425003334 oraz https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10056475/#sec5-nutrients-15-01521 oraz https://reachlink.com/advice/general/gut-microbiome-and-mental-health/
L. rhamnosus + Bifidobacterium longum 1714 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2590097824000211
Co masz robić?
zmień nawyki żywieniowe unikaj cukru, kazeiny, glutenu, węglowodanów w znacznych ilościach
zażywaj probiotyki przez co najmniej 6-8 tygodni 2-3 razy dziennie
ogranicz używki
nie rezygnuj z innych przyjmowanych leków
jeśli możesz i cię stać wykonaj badania przesiewowe jelit ( są nawet pakiety oferowane przez różne labolatoria)
zażywaj tran 1 dziennie
jeśli możesz zażywaj betaglukan w czasie przyjmowania probiotyków
Dodatkowe żródła:
Betaglukan i depresja https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37939990/
Betaglukan i ADHD oraz autyzm oraz zwiększanie funkcji poznawczych https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8927932/
Mikrobiota i Depresja:https://www.frontiersin.org/journals/microbiology/articles/10.3389/fmicb.2025.1664800/full
Mirkobiota i Autyzm https://www.nature.com/articles/s41598-025-27822- oraz https://www.mdpi.com/2227-9059/12/12/2686 oraz https://reachlink.com/advice/general/gut-microbiome-and-mental-health/
Kazeina i Autyzm oraz ADHD https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC7651765/
Mikrobiota i ADHD https://www.unisc.edu.au/about/unisc-news/news-archive/2025/may/gut-microbiome-link-to-adhd-reinforced-in-scientific-review
Rozkład do Opioidów https://link.springer.com/article/10.1007/s11011-026-01789-w#Sec8
Co zatem żreć?
zapoznaj się z dietą w stylu Keto
jedz dużo kiszonek ! Bardzo dużo kiszonek 1 dzień = 1 ogór/ porcja kapusty/ kimchi, cokolwiek!
Jedz rosołki.
Nie żryj syfu.
kup tran
kup betaglukan (najlepiej droźdzowy nie z owsa)
kup probiotyk np. Sanprobi Stres lub SanBiotics Stress oraz Enteris Stress
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37720373/
Pierwsze efekty pojawiają się w wypadku łączenia z betaglukanem nawet w ciągu tygodnia, aczkolwiek cykl terapeutyczny to minimum 6-12 tygodni.
Jeśli masz rozwaloną mikrobiotę po jakieś antybiotykoterapii kup także zwykły probiotyk np. sanprobi super formula, sanbiotics super, vivomixx
Nigdy nie jaraj się probiotykiami w stylu 1000 miliardów bakterii w 1 kapsułce.
Liczy się ilość szczepów.
Jeśli masz ADHD/Autyzm tak jak ja możesz odezwać się na PRIV pomogę
W Katowicach i okolicach można się ze mną oraz z jednym z wykładowców z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego umówić na bezpłatne wykłady dla nauczycieli oraz rodziców uświadamiające znaczenie diety w autyzmie, jeśli ktoś jest zainteresowany priv.
Z fartem.
Polecam bloga :
Oraz Podcast na Spotify
https://open.spotify.com/show/4VblJQHkZ2IcH70oBIjjVH
Kanał Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=19bDtmGPMMc&list=PL1whyVzyYvJwL5gCW5O81YhUo9YcPLGsS
P.s. szurów czarnolistuje.
#autyzm #depresja #adhd #ciekawostki #zdrowie #nauka #narkotykizawszespoko #alkoholizm #adhddoroslych
Jakby się to dało przypiąć gdzieś żeby każdy kiedykolwiek wchodzący na tag #depresja #autyzm #adhd mógł na niego trafić było bardzo miło Panie OWCEN @bojowonastawionaowca

@Ten_koles_od_bialego_psa priobiotyków próbowałem (właśnie patrzyłem na liczbę szczepów, bo te reklamowane to gunwo jak mówisz z 2137 mld bakterii), ale mi akurat mało co to pomagało, więc mikrobiom chyba mam w porządku. Zauważyłem za to poprawę nastroju jak ograniczyłem właśnie słodkie. Niestety to nie takie łatwe na początku. Pomogła suplementacja chromu (który zmniejsza łaknienie na słodkie, tylko uwaga bo można go przedawkować), lodowate kąpiele (w sensie płuczę się w lodowatej, szybko można wyrobić odporność), mała zmiana diety (jem więcej zielonego bo miałem niedobór kwasu foliowego) oraz berberyna, której właściwości podobnie jak Ty czytałem na NCBI, bo polskie strony to jakiś bullshit z "cudownym środkiem". Berberyna zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, podobnie działa ale słabiej od leku dla cukrzyków (metformina). Przy okazji zrzuciłem dzięku temu z ok. 10kg
Niedobór snu z różnych przyczyn (którego mam sporo... w sensie niedoboru) sprzyja insulinooporności -> chęci na słodkie -> deprechopodobnym -> więcej jedzenia słodkiego, więc jak @sireplama mawia, to dobrze się wyspać. Szkoda tylko, że nie da się "odsypiać" i trzeba regularności. Więc u mnie chu...o ale stabilnie.
Niemniej temat równie ciekawy jak i szeroki, więc faktycznie może komuś pomóc. Plusik.
PS. Sanprobi Stres o którym mówisz ma tylko 2 szczepy, trochę ubogo, zwłaszcza że sam mówisz o liczbie szczepów, a nie bakterii. Jesteś go pewien? Ja jadłem m.in. Swanson Epic Pro, który miał aż 25, Strain z 16 i jakiś z apteki w "rushowym" opakowaniu (nie pamiętam nazwy) co miał 7.
Zaloguj się aby komentować
Popełniłem komentarz o leczeniu depresji probiotykami. Czy ktoś z obecnych na tagu #depresja chciałby się odezwać i porozmawiać? Kilka osób odezwało się po samym jednym komentarzu do wpisu który przeszedł niezauważony praktycznie.
Jeśli jesteście zainteresowani mogę stworzyć zbiorczy wpis wieczorem jako taki "RoadBook" co robić w kilku zwięzłych krokach.
Kiedyś robiłem to na wykopie ale zlatywały się niczym muchy do kupy pewne osobniki dyskredytujące wszystko co napisałem.
Przez 6-7 lat jak siedzę w temacie rozmawiałem z wieloma ludźmi i większość z nich stosując się do zaleceń zmieniła swoje życie o 180 stopni.
ps.
Tak mam na to Badania i zawsze dopinam bibliografię z renomowanych źródeł.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę walić śmiało.
༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#zdrowie #ciekawostki #gownowpis #alkoholizm #uzaleznienie #narkotykizawszespoko

Zaloguj się aby komentować