Aktualizacja tego wpisu - układ działa, ale lutowanie elektrod komponentów wykonanych z chinolitu to dramat
#elektronika

Aktualizacja tego wpisu - układ działa, ale lutowanie elektrod komponentów wykonanych z chinolitu to dramat
#elektronika

Zaloguj się aby komentować
Stary chłop kupił sobie zabawkę
#elektronika


Zaloguj się aby komentować
Świąteczne muzyczne elektro AI.
Musicairecords - Dzyń Dzyń Dzyń
https://www.youtube.com/watch?v=R-TvESglbMI
#ai
Zaloguj się aby komentować
Linux rośnie w siłę.
Tylko czasem nie patrzcie skąd som statystyki xdd.
#linux #windows

Zaloguj się aby komentować
jako, że mam stronę-wizytówkę, w logach od dawna obserwuję zainteresowanie podatnościami wordpressa.
Tyle, że nie mam wordpressa, statyczna strona składa się z 1 pliku html i 1 pliku graficznego.
Chcąc jednak zniechęcić poszukujących dziur wordpressowych odwiedzajacych, wyedytowałem sobie plik .htaccess - bazując na logach odwiedzin.
RewriteOptions inherit
Options -Indexes
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-admin* [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-content* [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-includes/* [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-mail.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-signin.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-update.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/xmrlpc.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/admin.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/admin/* [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^.*/xmrlpc\.php
RewriteRule ^.*$ http://goatseXXXXX.ru/ [R=301,L]
(tylko oczywiście bez tych 'XXXXX' ... nie chcę by ktoś tutaj nie-celowo trafił na gore-site). Póki co nie było skarg
#hosting #selfhosted #cybersecurity #webdev a trochę też #gore
A to jest standard. Na każdą moją stronę dostaje dziennie setki requestów do popularnych paneli cms, głównie Wordpress. Możesz sobie też wyśledzić po ip skąd to będzie głównie Rosja i Chiny. Mogą sobie uderzać do Wordpressa jak ja nawet nie znam PHP i każda moja strona czy jej API są w Node.js, Go lub to są proste statyczne xD.
Zaloguj się aby komentować
W poniedziałek we Francji nietypowe warunki pogodowe oraz struktura miksu energetycznego przyczyniły się do spadku cen energii elektrycznej do zera. To coraz częstszy problem w systemach energetycznych, gdzie ceny prądu na rynkach spot potrafią być także ujemne.
#energetyka #energetykajadrowa #oze #francja

Zaloguj się aby komentować

Według informacji zdobytych przez Reuters – NVIDIA przygotowała funkcję, która ma umożliwić klientom ustalenie przybliżonego położenia geograficznego chipów AI wykorzystywanych w centrach danych. Oprogramowanie ma korzystać z zabezpieczonych mechanizmów przetwarzania oferowanych przez najnowsze GPU...
Zaloguj się aby komentować

#cobotpowiedzial #ai #heheszki #humorinformatykow #informatyka Ktoś dla jaj kazał Gemini zrobić klon strony hackernews (news.ycombinator.com) z 2035 roku i wyszło całkiem realistycznie. Do tego niżej wrzucam też jak ktoś poszedł dalej tym tropem i dodał halucynacje dyskusji. Żeby wejść w dyskusję...
Rzadko mi się to zdarza (na szczęśliwości), ale czasami wpada spotkanie świąteczne w społeczności CSO/CISO. I wtem zwykły czarnuch z IT przepoczwarza sie w korpoludka "żeby tym na górze żyło się ze świadomością "it's fine!"" Żartuję - społeczność CSO/CISO to mega support w ramach wymiany doświadczeń, edukacji nt sec i szeroko rozumianego networking. ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
Taaak, to pierwszy Andzej w garniaku tutej. 🙃 #cybersecurity #security #it #brandzlowaniesieitsec #spolecznosc #jebacbiede





Zaloguj się aby komentować
Górka handlowa powoli się zmniejsza. Tym razem Diora Merkury. Przestroiłem, trochę wyczyściłem z kurzu, naprawiłem jeden niegrający kanał. Czekam jeszcze na żarówki, bo co chwilę kolejna pada z powodu wieku.
#macmajster #elektronika #audio #unitra #prl

Zaloguj się aby komentować

Odebrany w pracy telefon z zastrzeżonego numeru doprowadził do straty setek tysięcy złotych. Podając się za pracowników banku, oszuści przekonali 34-latkę z Białegostoku (woj. podlaskie), że powinna wypłacić swoje oszczędności. Działając zgodnie z ich instrukcją, straciła blisko 700 tys....
Spodziewaliście się po technologii AI że będziecie mniej pracować, leków na raka, nowych odkryć w fizyce?
No to przedstawiam Wam [fanfary]
Halftime - dynamiczne wszywanie reklam w film
Dzięki AI teraz przerwa reklamowa będzie wszyta w scenę którą oglądacie.
Nie ma za co.
#technologia #ai #reklamy


@entropy_ AI to narzędzie i może być wykorzystywane do różnych celów. Mniej pracować? Nigdy, bo firmy idą w produktywność. Pracować tyle samo, ale robić więcej dzięki użyciu AI. Leki na raka będą i nowe odkrycia w fizyce też, AI już jest wykorzystywane w medycynie i farmacji i wszyscy duzi gracze w to mocno idą.
Zaloguj się aby komentować
Korci mnie by wrócić na #linux
Lata 2005 - 2012 leciałem na openSUSE z KDE i naprawdę dobrze to wspominam, ba, nawet tęskniłem za Amarokiem i widgetami, które nie zawieszały explorera.
Na #windows 7 wróciłem przez przymus korzystania z Excel + Solver, bo niestety OpenOfice czy LIbreOffice nie dawał rady. Potem przeszło na 8, 8.1, Windows 10 w sumie też był OK, ale ten nowy Win11 to jakiś k⁎⁎wa dramat, laps mi muli tak jakbym miał Celerona 400 MHz i 64 MB RAM. A mam 48 GB!!!
Jakoś na dziesiątkę nie chcę wracać, już mnie wkurza MS, a na pewno od 2012 roku Linux rozwinął się na tyle, że wszystko chyba pójdzie natywnie. A co potrzebuję:
Office 2024 (nie 365, zwykły box bez onedrive) przez Wine czy Proton czy coś tam, sory wyszedłem z obiegu i nie ogarniam teraz emulatorów.
GOG (Homm3, Diablo 1 z devolutionsX, ale mogę bez tego i diablo 2 i inne stare gierki jak DukeNukem3D)
CS 1.6 RevEmu
Steam (CS2)
MegaSync
LibreCAD albo inny darmowy do podglądu plików DXF
Ale zastanawiam się czy nie zrobić sobie dualboot czy windowsa nie odpalać przez Vbox, bo czasem tak raz od wielkiego dzwona chcę np. zdebloatowac Xiaomiego przez adb, forscana odpalić albo inne coś co - w mojej głowie - zrobię tylko na windzie.
Laps to leciwy już Dell Precision 7710 i7 6820 z grafiką radeon, a planuje zainstalować Mint albo zwykłe Ubuntu.
Ktoś wie jak powyższe programy zadziałają pod linuxem?

Ja ostatnio testuje minta, bo planuje przeprowadzkę i jestem w szoku ze wszystko działa, nawet gry z partycji ntfs po małej konfiguracji odpalają. Valve zrobił za⁎⁎⁎⁎sta robotę z Protonem przy okazji rozwijając Wine.
Jedynie W gierki multi z antycheatami na poziomie jądra (czyli chyba wszystkie od dużych wydawcow) nie pograsz.
Ze specjalistycznym softem pewnie będzie problem, jeżeli nie przywykniesz do alternatyw
Ja zaproponuję coś innego jeżeli chodzi o Office 2024 (czy jego inne wersje) - https://www.winboat.app/ - to jest coś jak WinApps wyżej wymienione, tylko ładniejsze po prostu, i chyba troszkę lepiej zintegrowane z systemem. Będę to testował w przyszłości, natomiast wydaje się obiecujące. Trochę taki WSL tylko odwrotnie.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
CD spawania plastików w jamaszce. Tym razem urwane zaczepy od zegarów. Siatka z sitka posłuży za wzmocnienie
Zostały mi kosmetyczne poprawki czaszy i będę to wszystko montować na moto.
#majsterkowanie #diy


Zaloguj się aby komentować
Cockpit to webowy interfejs graficzny dla serwerów, przeznaczony dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy są:
Nowi w Linuksie (w tym administratorów Windows)
Zaznajomieni z Linuksem i chcą łatwego, graficznego sposobu zarządzania serwerami
Ekspertami administrowania Linuksem, którzy głównie korzystają z innych narzędzi, ale chcą mieć przegląd poszczególnych systemów
#technologia #komputery #cockpit #linux

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Stalowa siatka #diy do polowania na #pletwalztwarogu gotowa. Teraz tylko kuter załatwić XD
A tak na serio to element wspólnego projektu #ogrodnictwo z @Zielonywewszystkim
W przyszłym tygodniu będzie obszerna relacja.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kurde, a jak ostatnio o tym pisałem to myślałem, że to ewenement, a jednak to się dzieje (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#heheszki #humorinformatykow #ciekawostki #pokolenia #memy #smieszneobrazki

@zuchtomek rocznik 91 - w podstawówce crackowalismy gry, pobierane z torrenta. Potrafiliśmy rozłożyć na części komputer i poskładać go spowrotem już w gimnazjum w 1 klasie. Czytaliśmy angielskie strony internetowe o hackowaniu, potrafiliśmy odciąć internet sąsiadom przy pomocy netcuta. Graliśmy w gry na pc i uczyliśmy się pisać proste programy. Nie mówię że wszyscy ale entuzjastów nie brakowało.
Zaloguj się aby komentować