Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
I wpis drugi:
Ten trzeci wilk mówi - kurde, ściągnąłbyś sobie coś fajnego z USA (niestety u nas nie są dostępne).
To coś fajnego to ofc IS 500.
Wolnossące V8, samochód pełen gracji ale wciąż brzmiący przyjemnie.
Taki "idealny" balans pomiędzy mokrym snem nastolatka o głośnym i szybkim samochodzie, a potrzebami starego dziada - czyli wygodny sedanik.
Może właśnie w ten sposób wygląda "rozsądny" kryzys wieku średniego xD
W razie czego, jakby ktoś chciał bardziej cywilną wersję, to IS350 ma V6 uznawane za jeden z najbardziej pancernych silników, do tego ma opcję AWD (w 500 tylko tył).
Jak dla mnie piękna furka, w tym roku przeszła też lifta, poprawiono środek.
Brzmienie: https://www.youtube.com/watch?v=Tw9GCo08KJU
Ofert z Usa trochę jest:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/lexus-is-ID6I6HIB.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/lexus-is-ID6HKPyQ.html
#samochody #motoryzacja #porannyprzegladotomoto





@rith zadam pytanie, nie jest złośliwe, ale mnie zastanawia: skąd potrzeba posiadania głośnego samochodu. Czemu robienie hałasu jest fajne albo sprawia, że auto jest fajniejsze? Od kilku lat mieszkam sobie we własnym mieszkaniu, przy spokojnej ulicy. Od jakiegoś czasu sąsiedzi w „fajnych i głośnych” samochodach mocno zaczęli utrudniać życie. Jeden z nich ma corvette. Wyjeżdżając z garażu robi hałas na całą dzielnicę, aż szyby chodzą. Nie wiem czy robi to specjalnie, czy takim autem rzeczywiście nie da się wyjechać cicho i spokojnie. Ale jestem na skraju nerwowym…
Wytłumacz mi proszę, co daje głośne auto?
PS. byłem jakiś czas temu w jednym z chińskich miast biznesowych. Byłem w szoku, jak cicho jest tam na ulicy. Większość aut to elektryki. Żeby nie było - nie jestem ekoświrem, nie jestem za elektryfikacją na siłę, w chwili obecnej i przy stanie naszej infrastruktury w zasadzie nie jestem za nią w ogóle. Ale poziom hałasu, jaki generuje ruch uliczny, jest naprawdę ogromny
Zaloguj się aby komentować
Turcja do domu? Przy 2 przegranych maja jakies szanse na awans? #mundial
Zaloguj się aby komentować
119 007 848 - 400 = 119 007 448
#pletwalztwarogu
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Niepotrzebnie dodałem warunek. Ale nadal zdobywasz osiągnięcie
Listę swoich osiągnięć możesz zobaczyć na hejtostats
A jeśli masz dosyć Marvina marudzącego pod Twoimi postami, to możesz mu w ustawieniach powiedzieć, żeby się odczepił.

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Dawno nie było #porannyprzegladotomoto to będą dzisiaj nawet dwa.
Kilka miesięcy temu kupiłem sobie furkę, to przestałem namiętnie przeglądać otomoto. Jednak wszyscy wiedzą, że człowiek nigdy nie może być syty i czas wrócić do przeglądania. Bo to w końcu wspaniały sport do porannej kawy.
Zatem siadam, kawka i jedziemy, dzisiaj mam dla Was dwa wpisy i dwie propozycje.
Ogólnie to od zawsze są we mnie dwa wilki. W sumie to nawet trzy.
Jeden od zawsze mówi `Debilu, masz fajną furkę, przestań oglądać to otomoto, za robotę byś się wziął`
Drugi mówi `a może takiego bydlaka?`
I o to właśnie on, VOLKSWAGEN, w gnoju, za 200k.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-touareg-ID6I1lRE.html
Czyli Touareg 3.0 V6 TDI.
Generalnie mówi się, że to jest Q7 albo Kajena, ale ze stajni VW.
Nowe chodzą po 350-450k.
Może i drogo, ale za to VW w TeDeIku.
Mi się podoba
#motoryzacja #samochody


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry Hejto,
Zagrajmy w grę!
Pewnie część z Was lubi czasami sobie pochodzić po Google mapsach, większość pewnie słyszała też o Geoguesserze.
Niestety, pewne rzeczy w Geoguesserze są płatne, ale są też darmowe klony.
To do czego chciałem Was zaprosić, to taka mała zabawa - 1 szybka rundka, w komentarze wklejamy swoje wyniki.
Zasady:
Kliknij w linka poniżej, zarejestruj się i bzikaj #pdk
Będę wrzucać 1 mapkę codziennie - całość jest automatycznie generowana.
Mapki są zwykle proste, całość ograniczona do Europy (+UK xD), zwykle są to miasta.
Disclaimer:
Nie mam żadnego związku z tą stroną, używam bo jest za darmo i można tworzyć swoje czelendże.
Gorąco zapraszam:
#glupiehejtozabawy #gra #geoguessr #codziennygeotastic
eu-oneround82 by ri7h
https://geotastic.net/play-challenge/b50vHezF7hjipZBY
Total: 5928 1
3.71 km
Round 1: 5928 13.71 km

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jebaniutkie, ale grzeje
#ognisko

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Obecnie obawiamy się transmisji podczas pracy laboratoryjnej i operacji neurochirurgicznych. Chodzi zwłaszcza o narzędzia używane podczas operacji neurochirurgicznych, ponieważ tkanka nerwowa jest – jeśli chodzi o priony – najbardziej zakaźna.
Zwykła sterylizacja – w tym autoklawowanie – nie niszczy prionów. Priony są niezwykle odporne – rozkładają się dopiero w temperaturze 1000 stopni C.
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C113506%2Cprof-sikorska-mechanizmy-choroby-alzheimera-czy-parkinsona-podobne-do
#nauka #ciekawostki
Chyba się komuś przecinek przesunął.
https://en.wikipedia.org/wiki/Prion
"The World Health Organization recommends any of the following three procedures for the sterilization of all heat-resistant surgical instruments to ensure that they are not contaminated with prions:
Immerse in 1N sodium hydroxide and place in a gravity-displacement autoclave at 121 °C for 30 minutes; clean; rinse in water; and then perform routine sterilization processes.
Immerse in 1N sodium hypochlorite (20,000 parts per million available chlorine) for 1 hour; transfer instruments to water; heat in a gravity-displacement autoclave at 121 °C for 1 hour; clean; and then perform routine sterilization processes.
Immerse in 1N sodium hydroxide or sodium hypochlorite (20,000 parts per million available chlorine) for 1 hour; remove and rinse in water, then transfer to an open pan and heat in a gravity-displacement (121 °C) or in a porous-load (134 °C) autoclave for 1 hour; clean; and then perform routine sterilization processes.[94]
Heating at 134 °C (273 °F) for 18 minutes in a pressurized steam autoclave has been found to be somewhat effective in deactivating prions."
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
119 008 748 - 600 - 300 = 119 007 848
#pletwalztwarogu
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Nie powiem że mnie namówiliście. No dobra, może @PlatynowyBazant trochę swoją kiełbaską winiarywurst czy zapiexami narobił smaka
Ale, żona chce kupić #airfryer i teraz pytanie co wybrać na dobry początek.
Z tego co zauważyłem to lepiej takiego z dwoma komorami. Czy Lidl, czy coś lepszego? Budżet to powiedzmy plus minus 500 zł, liczę że w tej cenie się uda, albo trzeba czekać na promki, kojarzę że znajomy coś ponad 500 dał za Philipsa ale to było już chwilę temu.
#bojowkaairfryera #gotowanie #kuchnia

@jedzczarnekoty Na pewno pojemny. Czy to będą 2 komory, czy 1 duża nie ma aż takiego znaczenia. Mokrych rzeczy i tak nie pieczesz, więc w zasadzie wszystko da się ogarnąć na zasadzie "wrzuć pierwszy składnik na 3,4,5 minut, następnie dorzuć drugi na 8, 12 czy tam 15".
Najlepsza opcja jeśli będzie mieć czas i temperaturę ustawiane fizycznymi pokrętłami. Okienko całkowicie opcjonalne - po jakimś czasie i tak niewiele daje bo ciężko doczyścić
Ja mam LHODF-1880C i byłby w zasadzie idealny gdyby nie dotykowy ekran (nie zawsze łapie, źle działa jak mokry) i pierdyliard "trybów do wyboru" (które oznaczają właśnie kombinacje temperatura+czas. 8 litrów wystarcza na wszystko, poza obiadem dla 3+ osób, mrożona pizza oetkera mieści się akurat, a i innych nie trzeba mocno przycinać.
@jedzczarnekoty To raczej egzotyka, jeśli masz normalny elektryczny piekarnik to raczej nie kusi.
Ale to naprawdę spoko opcja jak aktualnie mam gazowy, co nie tylko mnóstwo czasu się grzeje, to jeszcze przypieka mocno od spodu. (Airfryer dla odmiany bardzo słabo rusza spód, ale to da się jeszcze przeżyć :D)
Zaloguj się aby komentować