Sztos
GulosusKoneser

Tag do obserwowania #gulosus

Zapewne duża część z was, wieczorową porą, będzie spędzała czas jak kucharz uwieczniony na poniższym obrazie. Spożywanie alkoholu i palenie podczas przyrządzania posiłków było właściwie normą, aż do czasów Auguste Escoffiera (francuski restaurator i kucharz-celebryta z przełomu XIX i XX wieku). Chcąc pokazać, iż kulinaria są sztuką, postanowił zrewolucjonizować całkowicie podejście kucharzy do jedzenia i gości.

Dzięki niemu kucharz przestał być rzemieślnikiem, a stał się gwiazdą i artystą. Wprowadził on jednolity strój wśród pracowników, podział obowiązków, projektował kuchnię tak, aby stała się bardziej ergonomiczna (m.in. kazał zamontować nad każdym stanowiskiem żarówkę). Dodatkowo mocno uprościł kuchnię francuską, której podstawy są uniwersalne dla wszystkich kuchni europejskich.

Na poniższym obrazie, jak widać, rewolucja Escoffierska jeszcze nie została przyjęta w pełnym wymiarze.

Anonimowy malarz z południowych Niemiec, "Trinkender Koch", koniec XIX wieku

577dfca2-5192-4a25-a381-1f44c6834dbf

Zaloguj się aby komentować

DoktorNaukSpecjalista
0

Ludzie ograniczeni a przy tym fanatycy stanowią plagę ludzkości. Biada państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawieni wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią prawdę.

Zaloguj się aby komentować

Siemano. Mam prośbę do każdego kto przeczyta, żeby krótko się wypowiedział. Można hejtować. Nie musicie być w ogóle obeznani w temacie i możecie napisać jak uważacie.

Mam przyszytą łatkę politoksykomana. Pytanie numer jeden
- czy abstynencja od używek, które brałem często w przeszłości, sięgająca już prawie 10 miesięcy liczy się w ogóle, jeśli co jakiś czas sięgam po piwka? Czy to jeden chuj i tak naprawdę nie jest to żadna abstynencja jeśli tak robię?

Pytanie numer dwa
- Biorę psychotropy obecnie, choć mógłbym żyć bez nich. Pytanie brzmi, czy alkohol zakłóca działanie leków w takim samym w stopniu co thc?
Bo chodzi o to, że zamiast pić te piwska wolałbym raz kiedyś zapalić zioło.

Nie jestem co do tego pewien przez to, że nawet lekarz czasem oddzieli alkohol od innych dragów więc nie wiem jak na to spojrzeć. Będę wdzięczny za odzew, pozdro!

gacekrok temu

@pheno pewnie thc raz na jakiś czas lepsze niż piwo, ale jeśli masz z tym jakieś problemy / wątpliwości to może lepiej się powstrzymać

marzenabakrok temu

@pheno nie jestem fanką thc, ale tak jak @gacek mówi jeśli sa wątpliwości jakieś to po co zawracać sobie tym głowę.

phenorok temu

@gacek @marzenabak macie rację. Lepiej się nie przejmować i iść zajarać od razu

Zaloguj się aby komentować

12