Zaloguj się aby komentować
Księżniczka Leia
#morze #woda #kobiety #gwiezdnewojny #fotografia #heheszki #ksiezniczka

Zaloguj się aby komentować
We Włoszech jest problem z brakiem opadów, co skutkuje problemami m. in. dla gondolierów.
https://www.theguardian.com/world/2023/feb/21/italy-faces-new-drought-alert-as-venice-canals-run-dry
#wiadomosciswiat #wlochy #woda
Zaloguj się aby komentować
też tak macie, że wolicie pić wodę z giwnta niż ze szklanki? Nie wiem jak siedzę przed kompem to ta sama woda ze szklanki mi nie smakuje, jest jakaś wygazowana i jakby zimna, a jak pociągnę sobie z gwinta prosto z butelki to orzeźwienie i tak po gardle bombelki masują jakby sam jezusek gołymi stópkami chodził. Nie wiem dlaczego tak>? też tak macie może?
#gownowpis #woda #pytanie #pytaniedoeksperta #dyskusje
Zaloguj się aby komentować
jaki bidon filtrujący na wodę by ktoś mógł polecić?
wiem i znam przeróżne dzbanki, ale kiedyś drażniło mnie używanie ich i właśnie kwestia pamiętania by wcześniej zalać woda i poczekać aż ta przesiąknięty - i żona nie jest przekonana do picia kranówki, wiec bidon byłby idealnym rozwiązaniem dla moich 2 litrów dziennie
a o bidonach dowiedziałem się w sumie dość niedawno i nie wiem czy takie allegrowe są cos warte
#woda #pytanie #sport #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Tłumaczenie artykułu redakcyjnego (EDITORIAL) z Nature zatytułowanego: "The water crisis is worsening. Researchers must tackle it together" (Kryzys wodny pogłębia się. Naukowcy muszą wspólnie stawić mu czoła)
https://www.nature.com/articles/d41586-023-00182-2
Art. przetłumaczony przez DeepL
To niedopuszczalne, że miliony żyjących w ubóstwie nadal nie mają dostępu do bezpiecznej wody i podstawowych urządzeń sanitarnych. Nature Water pomoże naukowcom znaleźć drogę do przodu.
Wśród światowych "polikryzysów" kryzys wody jest jednym z najpilniejszych. W 2020 roku na całym świecie około 2 miliardy ludzi nie miało dostępu do...

"Według Głównego Inspektora Sanitarnego aż 99,7% domów zasila dziś woda zdatna do picia."
Chciałbym poznać Wasze preferencję. Ja od dłuższego czasu pije tylko kranówkę. Kamicy nerkowej nie mam i oszczędzam na zakupie butelkowanej wody.
Oczywiście staram się sprawdzać jej stan, w miarę...

Toksyczne leki przeciwnowotworowe obecne w wodach można usuwać ze środowiska za pomocą grzybów białej zgnilizny drewna – wykazała dr inż. Marcelina Jureczko z Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej w pracy uhonorowanej jedną z 25 nagród premiera przyznawanych za wyróżniające się...
Różne zabezpieczenia przelewowe i jak działają
https://www.youtube.com/watch?v=Ry_3icwd68o
#ciekawostki #tamy #hydrotechnika #woda
Zaloguj się aby komentować
Jaka jest wasza ulubiona woda butelkowana?
Mi smakuje ta picrel, ponieważ posiada optymalną ilość gazu, który utrzymuje się przez długi czas po otwarciu.
#woda #pijzhejto

Zaloguj się aby komentować
Dobra bo już nie mam cierpliwości a jak człowiek sie nie zna to głupieje totalnie
Mam problem taki:
UK (North West)
Temperatury spadły kilka stopni na minus, przez tydzien było spoko, i nagle wracam 3 dni temu z pracy i jeb nie ma wody.
Landlord mówi żeby sobie rury suszarką nakurwiać bo zamarzła woda
To samo na infolinii u dostawcy wody xD
I tutaj pytanie, czy ja czegoś nie rozumiem? Jak mam rure w domu pod zlewem to jak ta woda ma prawo tam zamarznąć Skoro w mieszkaniu nie ma bata żeby temperatura mi spadła mniej niż te 15 stopni. To jak ta woda ma do c⁎⁎ja zamarzać?
Jeszcze landlord nie chce wysłać inżyniera bo jesst -3!!!!!!!!!!!! I to na pewno zamarznięte rury i mówią mi że to moja odpowiedzialność.
Przecież jako landlord oni muszą mi zapewnić kuzwa dostęp do wody, skąd w ogóle mogą wiedzieć że to na bank zamarznięte rury skoro nikt tego nawet nie sprawdzał? Poza tym od dziś temperatuta na zewnątrz jest już +1 Do c⁎⁎ja pana. To jeszcze babka mi mówi że mnie obciążą kosztami jeśli sie okaże że to faktycznie tylko zamarznięty rury.
A nie ja dwa dni po 2 godziny stoja jak młot nie umyty 3 dzień z zuszarką przy rurce i nakurwiam powietrzemxD Przecież to jest jakiś j⁎⁎⁎ny trzeci świat.
Trzymajcie sie na tej emigracji bo nie jest kolorowo
#bekazemigracji
moja mordateraz:

Napisz że brak wody oznacza że dom jest "unsafe to live in". Zbieraj dowody. Masz termometr? Podstaw koło rur i pokaż że w domu jest dodatnia temperatura. Zbieraj zdjęcia, Zbieraj dowody. Używaj swoich praw do wywarcia presji.
Sprawdź umowę czy możesz wypowiedzieć z winy landlorda. Sprawdź czy chroni cię deposit protection scheme.
Kontaktuj się pisemnie, jeśli landlord odpowiada głosowo, odpowiadaj pisemnie potwierdzając jak zrozumiałeś jego odpowiedź i prosząc o poprawki w pisemnej odpowiedzi gdyby coś było niezgodne z tym co chciał powiedzieć.
Generalnie: sprawdź umowę, sprawdź swoje prawa, obczaj instytucje które ciebie chronią, prowadź ślad pisemny komunikacji nawet jeśli gospodarz go próbuje unikać.
Zaloguj się aby komentować
Jest -3 w nocy spada do -8 i armagedon k⁎⁎wa jego mać, woda w rurach zamarza, drugi dzień nie mam wody a ci j⁎⁎⁎ni idioci na infolinii mówią żebym sobie rury suszarką napierdalał XD Ten kraj to j⁎⁎⁎na parodia, czasem przechodzą samych siebie. Gołe nie izolowane rury, domy z dziurami że gwizda, zero trzymania ciepła grzejesz w opór a jak wyłączysz grzanie to temperatura w moment spada.
Ktoś ma podobny problem?
Zaloguj się aby komentować
Powszechny dostęp do bezpiecznej wody pitnej jest podstawową potrzebą i prawem człowieka.
Zapewnienie dostępu do niej dla wszystkich w znacznym stopniu przyczyniłoby się do zmniejszenia liczby chorób i zgonów, zwłaszcza wśród dzieci. "Bezpiecznie zarządzane" usługi zaopatrzenia w wodę pitną stanowią nowy, ambitny szczebel na drabinie postępu w dziedzinie wody pitnej.
Od 2000 roku 2 miliardy ludzi uzyskało dostęp do bezpiecznie zarządzanych usług (tzn. dostępnych na miejscu, dostępnych w razie potrzeby i wolnych od zanieczyszczeń). W 2020 roku 5,8 miliarda ludzi korzystało z usług zarządzanych w bezpieczny sposób, a kolejne 2...
Zaloguj się aby komentować
Ciekawy gadżet. Cena jednego to 69 euro na oficjalnej stronie.
Zaloguj się aby komentować
Jakość wód w Polsce jest coraz gorsza. Dwie branże szkodzą najbardziej
W Polsce wody nie brakuje, tylko jej jakość jest coraz gorsza. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Przyjazny Kraj - informuje w piątek "Rzeczpospolita".
Dziennik podał, że jakości wody najbardziej szkodzą już nie przemysł i sektor komunalny, ale rolnictwo i turystyka. "Źle dawkowane nawozy zanieczyszczają wody związkami azotu i fosforu, przyczyniają się też do użyźnienia śródlądowych wód powierzchniowych i podziemnych, a dalej jezior i morza" - czytamy. Dodano, że swoje dokłada turystyka: opróżnianie do wody zbiorników na ścieki w jachtach, ścieki z biwaków i domków letniskowych. Nieszczelne jest 90 proc. z 2,1 mln przydomowych szamb.
Więcej na ten temat: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jakosc-wod-w-Polsce-jest-coraz-gorsza-8146250.html
Zaloguj się aby komentować
Czy da się ten widok opisać w kilku słowach?
Moim zdaniem nie
Zaloguj się aby komentować
WODA GAZOWANA PROSTO Z BATERII KUCHENNEJ czemu dopiero teraz to wymyślili
Jak jesteście przed urządzaniem albo remontem kuchni to kupcie i powiedźcie mi czy wymieniać swój kran



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować