Nowy prop harvestera z Diuny dropnął.
#sciencefiction #sf #dune #diune #harvester #fantastykanaukowa #kombajn


Nowy prop harvestera z Diuny dropnął.
#sciencefiction #sf #dune #diune #harvester #fantastykanaukowa #kombajn


Zaloguj się aby komentować
113-1=112
Tytuł: Invincible
Developer: Starward Industries
Wydawca: 11 bit studios
Rok wydania: 2023
Gatunek: S-F, film
Użyta platforma: PC
Półeczka: KSIĄŻKA LEPSZA
Tym razem adaptacja książki Stanisława Lema o tym samym tytule "Niezwyciężony".
Gra jest dosyć luźno oparta na książce, ale jakoś mi to nie przeszkadzało.
Gra, to określenie trochę na wyrost. Bardziej symulator chodzenia.
Liniowy do bólu. Dużo słuchania i dialogów, ale... jest klimat.
Jest klimat książek Lema, sporo dyskusji pomiędzy postaciami, rozważania filozoficzno-technologiczno-socjologiczne. Jak to u Lema.
Lokacje zrobione bardzo ładnie. monumentalne wąwozy, jaskinie, struktury. Trochę mi czasami przypominały stare komiksy publikowane w "Relaxie" #pdk #fantastyka #starzyludzie Czuć tę przestrzeń, tą pustkę. No naprawdę coś pięknego.
A propos komiksów - w trakcie gry tworzy się właśnie komiks (bardzo fajnie narysowany), który przedstawia Twoją historię. Ponoć trochę się zmienia w zależności od Twoich decyzji.
Modele maszyn też są takie archaiczne, "analogowe" można powiedzieć. Tak je opisywał Lem i tak je oddano. Jakieś wskaźniki ze wskazówkami, lampy próżniowe, klisze fotograficzne. Retro s-f, ale fajne.
Sama historia? Tak, jak pisałem, oparta na książce, ale nie stara się oddać fabuły książki w 100%. Może i dobrze. Dla kogoś, kto czytał powieść, będzie parę lekkich zgrzytów, ale całość trzyma poziom.
Muzyka - istnieje. Bardziej taki ambient gdzieś po drodze niż ścieżka dźwiękowa, ale tutaj pasuje. Nic ci bez sensu nie brzdęka. Jesteś sam, nie wiesz czy przeżyjesz, masz kombinezon, zapas tlenu i starasz się dotrzeć do bezpiecznego miejsca. Tu nie ma miejsca na muzykę, chyba, że sam sobie będziesz nucić w czasie wędrówki.
Zakończenie? Kilka do wyboru, ale żadne nie jest zgodne z książką
I znalazłem po drodze dwa smaczki dla miłośników Lema. Obydwa związane z innymi jego powieściami i wplecione bardzo zgrabnie w dialogi. Jak ktoś nie zna jego twórczości, to nawet nie zauważy
Gra do przejścia raz, może dwa jak chcemy zobaczyć inne zakończenie i może parę innych wyborów we wcześniejszej fazie gry (które w sumie nic nie zmieniają, ale są). Dla klimatu - warto.
#gry #komputery #półeczkawstydu #rozrywka #sf

Zaloguj się aby komentować
Avatar.
http://www.spaceavalanche.com/2010/10/25/avatar/
#awatar #avatar #filmy #sf #heheszki #humorobrazkowy


Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #sf #sergioaragones
Nowy tag otwieram.





Zaloguj się aby komentować
Oglądałem sobie kiedyś smieszne filmiki "rosja w przyszlosci" takiego ruskiego gościa, nazwał to Birchpunk.
Fajne to było bardzo profesjonalnie zrobione i zabawne, na pewno kosztowało go ogrom pracy (no i nie robi tego sam).
A teraz wystarczy odpowiednio prompty wpisać w #AI...
Birchpunk:
https://en.wikipedia.org/wiki/Birchpunk
https://m.youtube.com/channel/UCiQo406SKypmtAQXIHdZ6mA
#ai #aiart #aianimation #animacja #produkcjafilmowa #efektyspecjalne #sf #sciencefiction #rosja #produkcjatv

@Opornik
https://www.youtube.com/watch?v=8HZ4DnVfWYQ
Przypomina się Dystrykt 9 albo Chappie (° ͜ʖ °)
Zaloguj się aby komentować
Robiłem imprezę dla grupy dzieciaków. Kupiłem dmuchane pałki, na jednej napisałem POKORA.
Gdy któreś przeginało, groziłem mu pałką i wrzeszczałem BRAK CI POKORY!?!?!?!?*
A potem je tłukłem.
Udzieliło się.
Po chwili wszystkie latały I uczyły się nawzajem POKORY.
POKORA była częstym tematem rozmów tego dnia. Często również była w użyciu.
Status Ulubionego Wujka utrzymany.
*pomysł nie mój. To z pewnego opowiadania #sf które przeczytałem za młodziaka w #nowafantastyka
#dzieci #rodzicielstwo #oporniktojednakjestpojebany #imprezy #opornikcontent #pokora


Zaloguj się aby komentować
Festiwal Fantastyki Świderkon - propozycja na weekend #lublin #swidnik dla fanów #sf #fantasy i nie tylko.
https://www.lublin112.pl/wydarzenia/festiwal-fantastyki-swiderkon/
Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem Festiwalu Fantastyki Świderkon jest Federacja Fantastyki Feniks. Jest to stowarzyszenie zarejestrowane w sierpniu 2021 roku. Zajmuje się szeroko pojęta fantastyką we wszystkich jej aspektach: literaturą, filmem, komiksem, grami bez prądu, grami wideo, muzyką i sztuką. Organizacja kontynuuje działalność Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, dbając o tradycję i dokonania lubelskiego fandomu fantastycznego. Organizuje wiele różnych inicjatyw skierowanych do miłośników z całego świata.
a tu całkiem ciekawy PROGRAM .

Zaloguj się aby komentować

Harlan Ellison twierdził że James Cameron zerżnął mu pomysł na Terminatora.
Prawda to czy nie? No cóż, oceńcie sami.
Ellison alleged that James Cameron's film The Terminator drew from material from an episode of the original Outer Limits which...
Wrzucam bo zobaczcie jakie fajne statki AI wygenerowało.
https://www.youtube.com/watch?v=gOBI0fR5Rak
#aiart #muzykaelektroniczna #spacemusic #electronicspacemusic #sf #sciencefiction #muzyka #statkikosmiczne

Zaloguj się aby komentować
1033 + 1 = 1034
Tytuł: Preludium Fundacji
Autor: Izaac Asimov
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: REBIS
Format: e-book
Liczba stron: 352
Ocena: 7/10
Fabuła nie była porywająca, nic wyjątkowego. Kilka akcji spodziewanych, raz nawet otworzyłem szerzej oczy. Na szczęście zakończenie wynagradza lekkie dłużyzny.
Nadal - niestety - jest to najgorsza z serii science fiction jakie w życiu czytałem, ale muszę przyznać że ta książka dała mi spory zastrzyk zaciekawienia, mam nadzieję że kolejne tomy będą jeszcze lepsze.
#bookmeter #sciencefiction #ksiazki #sf


@Statyczny_Stefek Jak czytalem to za dzieciaka z gimbazy z 20 lat temu to pamietam, ze bylem cala seria oczarowany. Kilka lat temu udalo mi sie wszystko skompletowac i przeczytac jeszcze raz: cale Imperium Galaktyczne, Roboty i wszystkie Fundacje. Powiem szczerze, ze takie mocne 5/10. Seria moim zdaniem sie bardzo zle zestarzala. Najbardziej mnie denerwowalo, ze kazda ksiazka ma te sama forme, przez 90% ksiazki bohaterowie kreca sie jak gowno w przereblu, a pozniej autor wyskakuje z deus ex machina i koniec - "tak naprawde to byla druga fundacja haha!". Masakra.
@Statyczny_Stefek Zrobiłem ten błąd ża zacząłem czytać tę serię w kolejności chronologicznej zaczynając właśnie od preludium, a potem przeskoczyłem do "Fundacji", czyli pierwszej książki w serii (i najstarszej) i wydaje mi się że lepiej je właśnie czytać w kolejności pisania bo czuć że w tej pierwszej dopiero powstawały zarysy uniwersum.
Ale w sumie to nie wiem bo skończyłem w połowie "Fundacji i Imperium" i raczej już nie wrócę bo seria mnie jednak nie porwała za bardzo xD
Zaloguj się aby komentować
Nowy sezon LOVE DEATH + ROBOTS
daje radę.
#lovedeathandrobots #netflix #animacja #seriale #sf


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Po miesiącu emocjonujących pojedynków Pierwszy Hejtoturniej na Najpotężniejszą Rasę sci-fi dobiegł końca.
Za nami 104 zacięte pojedynki. Oddaliście tysiące głosów, napisaliście setki komentarzy.
Spośród 48 ras mogła wygrać tylko jedna.
Wielkim zwycięzcą bezapelacyjnie został Kurvinox z Kapitana Bomby!
Zero remisów, zero porażek, od początku do końca same pewne zwycięstwa.
Miejsce 2. przypadło Xenomorphom z Aliena, a miejsce 3. zajęli Saiyanie z Dragon Ball.
Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w turniej, bo bez Waszych głosów, komentarzy, a przede wszystkim, propozycji ras, nie byłoby zabawy
Wspaniały to był turniej! I jak chcecie więcej, to chętnie poprowadzę następny
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Grande finale!
Panie i Panowie po 25 dniach zaciętych pojedynków mam zaszczyt rozpocząć walkę numer 104. Decydujące starcie.
Która rasa zostanie najlepszą rasą S-F?
Dziś przed nami staje Kurvinox a jego przeciwnikiem będzie Xenomorph!
Zapraszam do głosowania!
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Zgodnie z głosowaniem najważniejsze starcie zostawiam na jutro, a dziś pojedynek o 3. miejsce.
To już 103. starcie w naszej zabawie. Dziś bez opisów, bo na tym etapie wszyscy już te rasy znają z poprzednich rund.
Klingoni (Star Trek) vs. Saiyanie (Dragon Ball)
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Pojedynek 102.
Kurvinox (Kapitan Bomba) vs. Klingoni (Star Trek)
Kurvinox to absurdalnie przerysowana rasa ze świata Kapitana Bomby. Są przedstawiani jako niezwykle silni, brutalni i odporni na wiele form ataku. W ich świecie wszystko jest parodią klasycznego sci-fi, co oznacza, że ich zdolności mogą być przesadzone do granic absurdu.
Klingoni to wojownicza rasa, która opiera swoją kulturę na honorze i walce. Ich siła, brutalność i technologia czynią ich poważnym przeciwnikiem dla większości ras. Są świetnie wyszkoleni w walce wręcz i korzystają z potężnych okrętów bojowych.
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Pojedynek 101.
Xenomorphy (Obcy) vs. Saiyanie (Dragon Ball)
Xenomorphy to jedne z najniebezpieczniejszych form życia w galaktyce. Ich biologia opiera się na brutalnej skuteczności – są szybkie, silne i niezwykle wytrzymałe. Ich egzoszkielet jest odporny na większość konwencjonalnej broni, a ich krew to silnie żrący kwas. Posiadają również instynkt drapieżnika, który czyni je śmiertelnie skutecznymi w polowaniu na swoje ofiary.
Saiyanie to rasa wojowników, dla których walka to sens życia. Ich zdolność do wzrostu mocy podczas walki, Zenkai Boost, czyni ich coraz silniejszymi po każdej porażce. Osiągając formy takie jak Super Saiyan, zyskują niewyobrażalną siłę, szybkość i odporność. W porównaniu do Xenomorphów, ich zdolności są niemal boskie.
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Pojedynek 100!
Q (Star Trek) vs. Klingoni (Star Trek)
Q to byt z Continuum Q, który posiada niemal boskie zdolności. Może manipulować czasem, przestrzenią i rzeczywistością wedle własnej woli. Jest wszechwiedzący, nieśmiertelny i praktycznie nie do pokonania konwencjonalnymi metodami. Uwielbia igrać z innymi rasami, często traktując ich jak pionki w swoich grach.
Klingoni to wojownicza rasa, której kultura opiera się na honorze i walce. Są silniejsi od ludzi, odporni na większość chorób i niezwykle wytrzymali. W walce preferują brutalność i bliskie starcia, a ich flota bojowa jest jedną z najpotężniejszych w galaktyce.
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Drugi dzień ćwierćfinału!
Pojedynek 99.
Saiyanie (Dragon Ball) vs. Yautja (Predatorzy)
Saiyanie to rasa wojowników, których główną cechą jest nieustanny rozwój i dążenie do stawania się silniejszym. Są niezwykle wytrzymali, posiadają naturalne zdolności bojowe i mogą znacznie zwiększać swoją moc w trakcie walki. Po każdej przegranej walce stają się silniejsi dzięki Zenkai Boost. Najpotężniejsi przedstawiciele rasy osiągają transformacje takie jak Super Saiyan, co drastycznie zwiększa ich siłę.
Yautja to elitarni łowcy, którzy polegają na technologii, umiejętnościach i ścisłym kodeksie honorowym. Ich broń obejmuje niewidzialność, plazmowe działka i ostrza zdolne przeciąć niemal wszystko. W pojedynkę są groźnymi przeciwnikami, ale nie posiadają zdolności dorównujących Saiyanom pod względem czystej mocy fizycznej.
#oneracetorulethemall #sf #scifi #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować