czy codzienne oglądanie czystej wody to ważny element prawidłowego nawadniania organizmu? https://www.tvp.info/program-19-30
#pytaniedoeksperta #codziennepiciu #polityka
czy codzienne oglądanie czystej wody to ważny element prawidłowego nawadniania organizmu? https://www.tvp.info/program-19-30
#pytaniedoeksperta #codziennepiciu #polityka
Zaloguj się aby komentować
Kto na polskiej prawicy jest odpowiednikiem prof. Dudka albo prof. Matczaka? Kogo mógłbym posłuchać, żeby wyjść ze swojej bańki?
Każdy kto pomoże może się poczęstować małym, kraftowym, bezglutenowym piwem bezalkoholowym. Słomki zaraz doniosę.
#pytanie #polityka #hejtopomusz #antonidudek #polska #pytaniedoeksperta #pomocy #matczak

Zaloguj się aby komentować
#bieganie #biegajzhejto #pytaniedoeksperta
Tosie i Tomki, polećcie proszę jakieś dobre i w miarę budżetowe buty do biegania. Biegam w czymś takim jak na obrazku poniżej, ale przyznam, że jest mi w nich za twardo. Pracuję nad techniką, by nie lądować na piętę. Niestety mam taki sposób chodzenia, że zdzieram buty zawsze na pięcie. Poza tym, tak jak mówię, mam wrażenie, że one mnie słabo amortyzują. Szukam po prostu czegoś wygodniejszego. Nie zamierzam szaleć finansowo, bo ani mnie nie stać, ani nie biegam fanatycznie. Po prostu robię te swoje pieciokilometrówki raz na dwa, trzy dni jako uzupełnienie ćwiczeń z ciężarkami i gumami. Po prostu żeby się ruszać. No i planuję się zapisać na wrzesień na bieg i chcę, by mi było komfortowo.

@WatluszPierwszy myślę że ile ludzi tyle opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja osobiście bardzo lubię Altrę - mają zerowy drop i dużo miejsca na palce. Ale nie wiem czy są dobre bo po roku biegania nabawiłem się zapalenia rozcięgna które nie chce się wyleczyć od pół roku xD
Zmieścisz się w budżecie - na Zalando Lounge bardzo często są na promocji, chyba nie jest to popularna marka.
Zaloguj się aby komentować
#znajomi #przyjaznie #przyjaciele #pytaniedoeksperta #samotnosc
Mam problem, z którym zmagam się od dłuższego czasu – szukam normalnych kumpli, ale niemal zawsze trafiam na tzw. “element społeczny”: osoby z uzależnieniami, szemraną przeszłością, pasożyty finansowe albo emocjonalne. Takie znajomości nie tylko mnie wyniszczały, ale przez nie sam miałem problemy z używkami i do dziś noszę skutki tego, co działo się ze mną kilka lat temu.
Szukam tylko zwykłego ziomka – kogoś, z kim mógłbym pójść na siłownię, pogadać, może wyskoczyć gdzieś na weekend – bez tej wiecznej roli niańczenia, jakiej doświadczyłem w jednej z poprzednich “przyjaźni”. Tylko tyle. Nie imprez, nie dram, tylko zwyczajna, zdrowa relacja.
Pochodzę z małej wsi, dojeżdżam 50 km do pracy i przez to też nie mam zbyt wielu okazji do poznawania ludzi. Co gorsza, umiejętności przyjaźnienia się musiałem dopiero zacząć rozwijać po technikum, bo przez całe szkolne życie byłem izolowany, unikany, traktowany jak ktoś gorszy. Każda moja inicjatywa była odrzucana, a kiedy ktoś inny wyskoczył z dokładnie takim samym pomysłem – nagle była to za⁎⁎⁎⁎sta opcja. Pamiętam nawet, jak kiedyś zaproponowałem wspólny wypad do klubu, a usłyszałem tylko: „Przecież wiesz, że jeżdżą do Bielska pociągi, to sobie kogoś poznasz.” Tak się kończyła każda próba z mojej strony.
Zaloguj się aby komentować
Jest ktoś w stanie zidentyfikować sosjerkę ze zdjęcia? Wiem, zmęczona życiem, kiedyś stłuczona przez kota, ale wybadałem, że to Grindley, produkcja po logo 1880-1914. Na spodzie jest wytłoczony numer 103 albo 108.
#pytaniedoeksperta #ceramika #porcelana #anglia #wielkabrytania #uk #grindley



Zaloguj się aby komentować
#elektronika #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Jak się nazywa taki wariant DIPa z pinami przesuniętymi naprzemiennie w przeciwne strony? Stosowany m.in. w układach CEMI UL14xx.



Zaloguj się aby komentować
Od jakiegoś czasu, algorytm fejsguwna pokazuję mi zdjęcia suwmiarek z pytaniem, co pokazują. Tak więc ja mam pytanie. Na zdjęciu widzę 9,4mm. Jednak pojawiają się odpowiedzi 9,35. Mógłbym poprosić o wyjaśnienie mi, jak odczytać wartość do drugiego miejsca po przecinku?
#pytaniedoeksperta #suwmiarka

Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się nad zmianą Asterki na coś większego i bardziej komfortowego. Oczywiście z podtlenkiem LPG.
Jeździłem Vectrą C i podobało mi się, jako model wygodne, silnik Z22SE, jedyny minus to wymęczony egzemplarz.
Raczej pozostałbym w tej rodzinie, bo przyzwyczajenie, znajomość wizualna + trochę mechaniczna, no i mam międzymordzie z OpCOMem.
Myślę o Signum (tak, nie wiem dlaczego, ale odradzane) z silnikiem Z18XER, bo tylko takie są dostępne. VC nie znalazłem w satysfakcjonującej konfiguracji i cenie.
Problem z Z18XER jest taki, że sprzedający napisał
Wady:
- słychać koła zmiennych faz przy rozruchu silnika (brak błędów)
- czasem na zimnym silniku i odpalonym LPG – falowanie obrotów
No i zastanawiam się. Cena jednego koła dość znośna, ok. 400 zł. Do tego warto przy okazji zrobić luzy zaworowe (brak hydrauliki) i podstawowy serwis. Konfiguracyjnie mi pasuje, ale nie wiem czy się nie wkopię.
Pytanie do eksperta: czy naprawa tych wad jest trudna i kosztowna? Wkopię się, czy jest szansa, że nie?
#mechanikasamochodowa #opel #signum #pytanie #pytaniedoeksperta
@macgajster fan Opla here.. Miałem Signuma 2.0 turbo bardzo miło wspominam, przesiadłem się do insigni i w sumie też polecam. Z tego co mi wiadomo a kilku znajomych z Vectra z silnikiem 1.8 miałem to mega cierpliwe jednostki, części w rozsądnych cenach i dostępne. Pozostaje tylko aspekt losowości, jak ktoś nie dbał o samochód no to będziesz ładował w naprawy. Jak ktoś dbał, serwisował na czas to pewnie i oleju nie wpierdala. Aby buda była zdrowa a silnik zawsze można zrobić xD
Zaloguj się aby komentować
Mordeczki konkuterowcy, przy wymianie karty graficznej trzeba odinstalowywać najpierw stare sterowniki przed włożeniem nowej karty do portu czy to nie ma znaczenia? Może być jakiś zgrzyt jeśli procesor nie ma zintegrowanej grafiki i nagle włączony kompucik z inną kartą a sterowniki od starego modelu? #pytaniedoeksperta #komputery
Zaloguj się aby komentować
Co ta za kolejna weryfikacja na binance? Jaki dokument z adresem mam im dać? Na dowodzie ani prawku nie ma adresów to nie wiem
#binance #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
drogie Hejtki mozecie polecic operatora moblinego który ma w ofercie internet nolimit (taki prawdziwy) ?
Zupełnie mi obojetne czy to bedzie 5G czy po prostu LTE.
#pytaniedoeksperta #gsm #lte #internet
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanko. Robił ktoś sobie ostatnio sam zdjęcie do dowodu i ma wiedzę czy przechodzi tło inne niż białe? Na stronie gov jest napisane, że musi być białe, ale ja takiej ściany nie mam, no chyba że sufit
Ale mam taką szarą jak na zdjęciu (dałem białą kartkę żeby było porównanie), myślicie, że przejdzie?
Chodzi o zdjęcie szczypiorka do dowodu więc wolę zapytać niż pół dnia toczyć bój o idealna mine a później będzie klops
#zdjecia #fotografia #dzieci #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Ehh, ale zjebałem. Wyrwałem w ramach #niepoprawnelego huba powered up. Przyszedł w takim stanie jak na pierwszej fotce. Po wstępnym oczyszczeniu włączyłem go i obudził się, ale nie sparował się z pilotem. Przy drugiej próbie już się nie włączył. Rozebrałem go i zobaczyłem, że na płytce też jest korozja a po odlutowaniu blaszek od zasilania okazało się, że jest z obu stron płytki
Wołam @Yes_Man
#elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta



Takie osady mozna ladnie rozpuscic octem + szczoteczka do zebow lub wacik do uszu. Jesli zwarcie jest od syfu z baterii to zadziala
Ale awaria mogla sie "stac" dopiero kiedy podlaczyles to do zasilania - wtedy tak jak @m_h poleca. Multimetr w dlon, sprawdz zasilanie na scalakach, poszukaj regulatorow napiecia, np U4 i tez sprawdz co tam wchodzi/wychodzi, pogadaj z MCU
A, po czyszczeniu plytki kwasem (octem) lepiej przemyc ja spirytusem
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta
#papiertoaletowy
#toaleta
Czy papier jest dobrze zainstalowany?

Zaloguj się aby komentować
Mam takie słuchawki. I nie szuka ich bluetooth żadnego urządzenia. Tak jakby nie istniały. Nie wiem czemu. Stosowałem się do wszystkich rad jakie wyguglowałem i nic.
-Słuchawki są naładowane
-Dioda się świeci na niebiesko
-Po włączeniu dostaję info "POWER ON".
Resetowałem już bluetooth i na kompie i na telefonie, staralem się znaleźć i gówno, nic. Nie wiem dlaczego. Co mam z tym zrobić?
#pytanie #elektronika #sluchawki #pytaniedoeksperta #zalesie #gownowpis #problemypierwszegoswiata

Zaloguj się aby komentować
Rejestruje sie w urzedzie pracy online, wszystko wypełniłem elektronicznie, złożyłem podpis elektroniczny, myśłałem, że już git a dzisiaj mi wysłali, ze musze uzupelnic 1 oświadczenie, bo 1 czerwca coś się zmieniło i niedostowali jeszcze systemu xD
Tylko wysłali mi normalne pismo do druku, bez podpisu elektronicznego. Mam se to wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać? Tak działa to załatwianie spraw urzędowych z podpisem elektronicznym?
Najgorzej, że nie mam tuszu w drukarce. Myślicie, że przejdzie jak wypełnie w paincie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #pytaniedoeksperta
@wewerwe-sdfsdfsdf Czasami to nie system jest zjebany, tylko ludzie którzy nie potrafią się w nim odnaleźć.
Googlałeś czy ten wniosek nie jest na liście wniosków które możesz złożyć elektronicznie?
Kontaktowałeś się z urzędem, jakiej formy oni oczekują?
Zawsze możesz złożyć pismo ogólne - https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne
Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Mam pytanie dotyczące bonu zasiedleniowego. Orientuje się ktoś, jak to wygląda z formalnościami dotyczącymi miejsca zamieszkania?
Zastanawiam się, czy wystarczy, że zmienię meldunek (lub faktyczne miejsce zamieszkania) na kilka dni przed złożeniem wniosku o bon zasiedleniowy, czy też urzędy pracy wymagają jakiegoś dłuższego okresu zamieszkiwania w nowym miejscu przed wnioskowaniem?
Chodzi mi o sytuację, w której znalazłem pracę w innym mieście, spełniam kryteria odległości (ponad 80 km) i wieku (poniżej 30 lat), jestem zarejestrowany jako bezrobotny, ale chciałbym uporządkować kwestie mieszkaniowe jak najszybciej.
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację lub zna przepisy na tyle dobrze, żeby powiedzieć, czy liczy się głównie fakt podjęcia zatrudnienia poza dotychczasowym miejscem zamieszkania i to, że jest to uzasadnione, czy też PUP może mieć jakieś wewnętrzne wytyczne co do "stażu" zamieszkania w nowym miejscu?
#bonzasiedleniowy #praca #pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #bezrobocie
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta #trymer #higienaosobista #zdrowieiuroda
Czy jest jakiś doj**any trymer do wszystkiego, który działa świetnie i wytrzyma lata? Osobiście mam chyba PhilipsSeries 5000 BT5515/70 i jest on średni. Zastanawiam się, czy jakbym nie pożałował kasy i kupił coś lepszego, to różnica byłaby zauważalna?
Zaloguj się aby komentować
Co się stanie jak kupię klimę na oświadczenie o dalszej odsprzedaży a jej później nie sprzedam tylko zamontuje?
Czy lepiej podać czyjeś przypadkowe f-gazy?
#klimatyzacja #pytaniedoeksperta
@cebulaZrosolu Mamy państwo z kartonu a Ty się zastanawiasz. Odsprzedaż przecież może Ci się nie udać bo za wysoką cenę chcesz albo może Ci się zniszczyć w transporcie.
Ja osobiście brałem z montażem, bo na rusztowanie już nie wejdę. Po drugie na pierwszy raz wcale montaż nie jest taki łatwy.
Chyba w tamtym roku była głośna sprawa z wybuchem przy montażu pompy ciepła.
edytka: wybuch to jednak czeski błąd

Zaloguj się aby komentować
Co sadzicie o takim autku?
#ssangyong #kgm #motoryzacja #pytaniedoeksperta



Zaloguj się aby komentować