Nie rozumiem dlaczego srodowiska powiazane z prawica tak bardzo nie lubia teczy.
Lepiej jak jest szaro,brudno,ponuro,zimno i smutno?
#polityka #pytaniedoeksperta #oswiadczeniezdupy

Nie rozumiem dlaczego srodowiska powiazane z prawica tak bardzo nie lubia teczy.
Lepiej jak jest szaro,brudno,ponuro,zimno i smutno?
#polityka #pytaniedoeksperta #oswiadczeniezdupy

Zaloguj się aby komentować
Gdzie warto (stan na grudzień 2023) założyć konta, do których nie będzie miał dostępu polski komornik? Wiem, że obecnie Revolut odpada.
Jestem w Polsce, z polskim adresem zamieszkania, wyjazd na razie nie wchodzi w grę.
Co sądzicie o:
Wise
Pay pal
Neteller
Skrill
Monese
a także
Vivid Money
N26
DKB
bunq
Potrzebuję z 4-5 rachunków po 1000 euro każde.
Musi być karta, żebym wypłacał.
Nie jest tego obiektywnie dużo (choć dla mnie jest), ale nie chcę trzymać na jednym, czy dwóch. Najbliżej mi do pierwszej piątki, w tym Wise.
#dlug #pozyczka #chwilowki #banki #banki #kredyt #prawo #windykacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #komornik #egzekucja
Zaloguj się aby komentować
#prawo #pytaniedoeksperta #darowizna #nieruchomosci
Załóżmy, że przekazuję dom darowizną osobom, które muszą zapłacić pełny podatek od tej darowizny.
Jeśli w akcie notarialnym wpisana będzie wartość X, a #urzadskarbowy uzna, że wartość domu wynosi Y to czy mi grożą jakieś konsekwencje czy konsekwencje prawne i finansowe grożą tylko obdarowanej osobie?
@jarezz - szybkie guglanie prowadzi do: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zanizenie-wartosci-darowizny
Zaloguj się aby komentować
Kupić Eclipse star destroyera z mould Kinga za 1500 zeta czy może kupić executor class za 1000 zeta, a może wgle kupić coś za 500 zeta na początek, albo niczego nie kupować bo o c⁎⁎j mie te klocki nawet nie ma ich gdzie postawic
Ale jakoś tak mnie ciśnie na kupienie sobie klocków ale k⁎⁎wa 1.5 klocka no po⁎⁎⁎⁎nym a jednak mam jakąś silna wewnętrzna potrzebę
Hejto POMUSZ
Picrel
#lego #klocki #pomocy #pytaniedoeksperta #mouldking


Zaloguj się aby komentować
Ciekawe, ile musiałoby teraz wynosić koszt budowy domu 300 mkw. na głębokim zodupiu. #przegryw #nieruchomosci #pytanie #zalesie #inflacja #gospodarka #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją, że gość wystawia coś dużego na #olx z nowego konta. Coś, czego wysyłka nie wchodzi w grę. Odbiera normalnie telefon, gada itp. I jeszcze tego samego dnia ogłoszenie razem z kontem jest zdjęte a telefon nie odpowiada. Zdarzyło mi się to już dwa razy. Co to za przekręt?
#pytanie #oszukujo #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Mam takie pytanie może głupie może mądre nie wiem.
Co internety myślą o Wojtku Szewko? Propsujemy/hejtujemy? Od jakiegoś czasu go sobie słucham i mi się przyjemnie z nim obcuje, ale kompletnie nie znam jego historii, skąd się się wziął itp. Co o nim myślicie na tle tych innych modnych ekspertów typu Wolski, Bartosiak itp?
#pytanie #hejtopomusz #szewko #wojna #geopolityka #pytaniedoeksperta

@jelonek odpuściłem sobie słuchanie Pyffla, kiedy zaczął regularnie robić "Grę Imperiów". Szewko skompromitował się dawno temu, jeszcze w okolicach 2018, więc nie pomnę szczegółów
Tak długo, jak wypowiada się w tematach Bliskiego Wschodu to jeszcze jeszcze, ale z kolei o Bliskim Wschodzie (plus Afryka Północna) to już lepiej posłuchać Natkańskiego. Ten to jest specjalista.
Zaloguj się aby komentować
Mój stary jest fanatykiem biegania. Pół mieszkania zawalone medalami, najgorzej.
Na święta chce ciepłe skarpety do biegania. Ktoś może polecić coś?
#bieganie #sztafeta #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Obkupiłem się jak głupi osioł na tej stronie w zeszłym roku. Kupiłem jakieś cienkie, krótkie, jakieś grube, kolorowe dla kobiet i długie, ciepłe, z myślą o bieganiu. Nic wyczynowego, bo na takie coś to lepiej mieć z 1-2 pary czegoś za⁎⁎⁎⁎⁎tego, ale było tyle promocji, że całej rodzinie teraz ciepło w stopy.
@monke ja polecam smartwool. Wełniane, sprawdzają się zimą i latem. https://www.smartwool.com/shop/mens-running-socks
Zaloguj się aby komentować
Kobita kupiła sobie takie bańki czy tam kulki do podlewania kwiatków na alledrogo. Że niby nalewa się wodę i przez kilka dni kwiatek się nawadnia. No i banka kilka dni byla w doniczce, siedze se w domu, nagle jak coś nie pier...nie. okazało sie, ze jedna bańka wybuchła ale to tak jebło że aż na drugi koniec mieszkania poleciało. Chyba juz pusta była bo szkło suche ale niby jakim cudem tak wybuchła? Ktoś na jakies teorie?
#pytanie #pytaniedoeksperta #ogrodnictwo


Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta #gownowpis #znajomi #przyjazn #pomoc #pytanie
Siema,
Szukam rady, aby raz na zawsze zerwać przyjaźń z toksyczną osobą, z którą mam po⁎⁎⁎⁎ne relacje. Z tą osobą od 5 lat "przyjaźnię" a się męczę w tej relacji, bo ta osoba nie szanuje mojego życia oraz próbuje zarządzać moim czasem np. jedźmy na koncert albo masz tu grafik i chcę przyjechać, ale spoko, tylko osoba oprócz dbania o siebie ni c⁎⁎ja potrafi sobie zrobić jeść, kawy itd oraz wstyd z nim wyjść na miasto. Czarem goryczy była wczorajsza sytuacja. Chciał przyjechać do miejsca, gdzie ja mieszkam, lecz byłem w rodzinnym domu. Poinformowałem go że nie ma mnie w mieście, to miał pomysł taki żeby przyjechać (ok 50km) do mojego domu rodzinnego, tylko po to aby pojechać ze mną autem do miasta XD.
Na #wykop poradzili mi zghostować ale to nie bangla dalej męczy mi życie
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że zacząłem taką osobę ignorować.
Później robiła naprawdę głupie akcje (obgadywanie, zrażenie do mnie moich przyjaciół, szantaż emocjonalny) lecz przyjąłem strategię zero kontaktu.
Mam do niej żal że nagadała głupot i oczerniała mnie, no ale to chyba jedyna działająca strategia. Gdy odezwała się do mnie (odzywa co parę lat z jakimś problemem) - ignoruję ją.
Polecam nie utrzymanie kontaktu z takimi ludźmi i mieć wyje***e na ich problemy
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta #pytanie #ostre #papryczka
Robię prezent świąteczny i osoba lubi ostre sosoy i papryczki.Ja nigdy nie kupowałem czegoś takiego
Co polecacie kupić i gdzie?
@bar-gor na allegro dostaniesz bardzo dobre sosy polskich producentów, jak Razor czy Dziki Bill.
A tu link do specjalistycznego sklepu
Z aktualnie dostępnych Razorów na Allegro polecam Kumkwat i Naga oraz Cherry Terror. Dla kogoś kto je bardzo ostro będą wciąż pikantne, a dla kogoś kto myśli ze lubi ostre, ale takie na ten przykład Tabasco już go piecze będą bardziej niż ostre. Oba przy tym przepyszne.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #laptopy #macbook
Mam dziwny problem, który pojawił się wczoraj wieczorem.
Otóż używam pod swojego maca podkładki z głośnikami i wentylatorkiem od Logitecha, od wczorajszej rozmowy video z kumplem via signal od czasu do czasu wyłącza mi się głos, a wszelkie streamy w tym YT i strumyk zaczynają lagować, aż do momentu, w którym nie wyciągnę podkładki z gniazdka USB, po wyciągnięciu wszystko wraca do normy... i po 5-10 minutach znów to samo.
Macie jakiś pomysł, co może być tego przyczyną?
Zaloguj się aby komentować
#dreammachines #laptopy #pytaniedoeksperta
Zastanawiam się nad kupnem lapka biznesowego i rozważam elitbook i dreammachines.Ktoś doradzi który wybrać ?
Laptop HP EliteBook 640 G9 i5-1235 16GB 1TB SSD FHD W11
Dream machines ma rabat 500zł NS51PU-15PL52
Kingston FURY Impact DDR4 32 GB 3200 MHz CL20
Intel i7-1260P
1TB M.2 SSD
@bar-gor na pewno nie bierz tego HP z linku, tzn. nie z tej oferty. Laptop nie ma gwarancji producenta, tylko sprzedawcy, do tego w opisie wspomniano, że pochodzi z jakichś tajemniczych nadwyżek magazynowych. Nawet jeśli nie "spadł z tira", jak to się lubi określać sprzęty niewiadomego pochodzenia, to kupować nowego lapa bez gwarancji producenta nie ma sensu, szczególnie jak ci jest potrzebny do pracy.
Zaloguj się aby komentować
Słyszałem sprzeczne opinie, więc pytam ekspertów.
Czy motocykl ładuje akumulator jak silnik jest włączony, ale moto stoi sobie na luzie i nie jedzie?
#pytaniedoeksperta #pytanie #motocykle #mechanika #mechanikasamochodowa
@Budo co to za pytanie? O ile nie pytasz o WSK, CZ, Jawa czy inne demoludy, w ktorych trzeba bylo wybrac czy chcesz miec iskre czy wlaczone swiatla, to odpowiedz jest tylko jedna i brzmi "tak, motocykl laduje akumulator rowniez na biegu jalowym"
@Jarem jezeli u Ciebie w aucie wystepuje taki objaw to zainteresuj sie stanem Twojego alternatora lub samego regulatora napiecia
Zaloguj się aby komentować
Stosował ktoś tę metodę?
https://noweklocki.pl/pozolkle-klocki-lego
Po takim zabiegu naklejki raczej spłyną z elementów?
#lego #pytanie #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Szukam smartfona dla seniorki tak do 500-700 zł
Najważniejsze żeby długo trzymała bateria i w miarę wyglądał teraz ma jakiegoś starszego samsunga
Motorola Moto E22 4 GB / 64 GB
Smartfon Motorola Moto G52 6GB/256GB niebieski
Nokia G22 Dual SIM 4/128
#smartfony #telefony #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
#lego #pytanie #pytaniedoeksperta
Czy ja jestem ślepy, czy #bricklink nie pokazuje przy zakupach, których elementów w sklepie nie ma?
Zaloguj się aby komentować
któryś z Tomków zapodawał skany gazet, siostra mnie prosi o wyborczą a konkretnie ten dodatek dla ósmoklasisty.
ktoś cos? (złaziła 4 punkty i nie ma)
Dziekuje
#pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
No dobra, ale ja mam pytanie.
Załóżmy hipotetycznie, że nowy rząd okazuje się tak samo beznadziejny jak poprzedni, lub podobnie beznadziejny. W sprawach światopoglądowych nie zmienia się wiele, a pod innymi względami dokręcana jest Polakom ostro śruba i mamy 4 lata totalnej chujni, kolesiostwa, układzików i wyciskania obywateli jak cytryny.
Co wtedy robicie? Idziecie za 4 lata głosować tak samo, mimo bycia ostro dymanym, zostawiając szacunek do samego siebie w kieszeni czy wyrażacie jakiś sprzeciw wobec mierności polskich polityków i bojkotujecie wybory? Pytam serio, w polskiej polityce jest wszystko możliwe.
Drugie pytanie - kto w takiej sytuacji zbiera na siebie manto od wyborców? Porażka leci na konto PO przez fakt, że Tusk to premier, czy jednak wszyscy dostają po równo? W tym 2 scenariuszu to byłoby bardzo ciekawe zjawisko, bo ludzie naprawdę chyba nie chcieliby już pójść na wybory za 4 lata xD
Naprawdę mnie to intryguje, ponieważ nie było jeszcze sytuacji, w której przy władzy było tyle partii, a jak pokazuje historia III RP - każdy rząd kończył swoje urzędowanie znienawidzony przez większość polskiego społeczeństwa, dlatego za 4-8 lat w mojej opinii może dojść do jakichś historycznych ruchów, chyba że Jarek zostawi PiS jakiemuś młodemu, wykształconemu typowi, co się ładnie prezentuje (np Kacper Płażyński) i Polacy powiedzą, że to już inny PiS i zagłosują.
PS - Bez hejtu, wytykania sobie poparcia w wyborach itd, to jest czysta rozkmina i znając buntowniczy charakter Polaków oraz nieudolność polityków wszelkich formacji - całkiem prawdopodobny scenariusz.
#polityka #wiadomoscipolska #polska #pytanie #pytaniedoeksperta
@Lopez_
1. Niemożliwe jest osiągnięcie dna do jakiego dotarł PiS. Poza tym wśród wyborców partii demokratycznych nie ma aż tylu wyznawców i nie będą w stanie wciskać takiego kitu swoim wyborcom jak PiS i Konfederacja.
2. Za cztery lata głosuję na tych co są najbliżej mnie. Wykluczam PiS i Konfederację jako, że są to partie antypolskie i dążące do zmiany ustroju państwa.
3. Ewentualne manto zbierze Tusk, bo jednak w wyobraźni sporej części społeczeństwa to jest diabeł wcielony. Być może ataki skupią się na Hołowni, bo jest rozpoznawalny i nie ma za dużego doświadczenia politycznego. Lewica czy PSL raczej nie ucierpią za bardzo.
4. Jak Jarek w końcu wykituje to myślę, że pisiory się pozagryzają. Płażyński ma niskie poparcie nawet u siebie na rejonie (nawet wśród pisiorów), bo ludzie mu zapamiętali, że miał ich w d⁎⁎ie w trakcie tej kadencji i nie zrealizował obietnic. Może w sumie nie małe poparcie a duży negatywny elektorat? Nie wiem jak to ująć.
@Lopez_ Nie bardzo wiem po co to wspominanie o obcych krajach realizujących antypolskie interesy. Wiadomo przecież, że każdy gra na siebie/swoich obywateli. Antypolskie w sensie tych dwóch partii to znaczy działające przeciwko szeroko pojętemu interesowi Polski - są antyunijne, dążą do skłócenia z Zachodem (dziwnym trafem część decyzji/propozycji pokrywa się z interesem wrogiego Polsce kraju), dążą do ograniczenia praw polskich obywateli.
Nie wiem co tu ma lubienie lub nielubienie do rzeczy. Wyjaśnisz proszę, bo może czegoś nie rozumiem? Czy po prostu jesteś wyborcą jednej z tych dwóch partii i czujesz się dotknięty? No chyba, że trolujesz?
Zaloguj się aby komentować
Hej. Możecie mi wyjaśnić fenomen hirołsów 3 w Polsce? Ogólnie ja się wychowałem na grach action-adventure jak Morrowind, Drakan i nie zabardzo miałem cierpliwość do gier turowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#homm3 #heroes3 #gry #pytaniedoeksperta #hejtopytanie
@rms jak ta gra weszła to grafika, muzyka, grywalnosc, złożoność wgniatały w fotel. Multiplayer i generator mapy to wisienki. Gra była tak mocno zrobiona jak na tamte czasy że długo nie było dla niej rywala. I do dziś robi dobre wrażenie. To prawdziwa Salma Hayek świata gier - komu się podobała za młodu to teraz ją ubóstwia, bo lata jej służą.
@rms ja nie miałem PC dopóki nie skończyłem bodajże 13 lat miałem tylko pierwszą plejkę. Nie miało to znaczenia bo w Heroski miałem naklepanych najwięcej godzin ze wszystkich gier. Po szkole haratało się w gałę a po kopaniu jak już wszyscy byli umęczeni to do kumpla popykać w heroski.
Intuicyjne zasady z fajną głębią i szczegółami jak przy spellach. Fenomenalna muzyka, na pewno w top 10 wszystkich gier wydanych do dziś dnia. Klimatyczna grafika no i właśnie przyjemna mechanika której nie trzeba studiować godzinami żeby w miarę sensownie grać chociaż te godziny później też nie zaszkodzą xD
Ja nie miałem cierpliwości do Morrowinda, HoMM 3 jest znacznie, znacznie szybszy od gier Bethesdy. Małą mapę przechodzi się w 4 osoby w 3 godziny grając na zmianę, bez równoczesnych tur. W Morrowindzie w 3 godziny to ulepszysz sobie umiejętność skakania o 0,5.
@rms To jest ciekawy temat do rozważenia! Polska wydaje mi się specyficzna jeżeli chodzi o popularność gier. Z tego co kojarzę także Gothic i Twierdza w Polsce osiągnęły większą popularność niż np. w US czy na zachodzie (z wyjątkiem Niemiec).
Myślę, że pierwszym powodem takiej sytuacji mogło być rozpowszechnienie się w tamtym czasie komputerów. Na zachodzie do grania często służyły konsole, w Polsce królował wtedy Pegasus i jego odmiany, a on nie oferował tak zaawansowanych gier, pod względem grafiki i innych technikaliów, jak PC.
Pozostaje pytanie czemu Heroski, a nie inne gry? Rok wydania jest tu dość istotny - w 1999 sporo gier było wydanych na konsole, przez co H3 nie miał raczej dużej konkurencji szczególnie jeżeli chodzi o gry strategiczne. W Polsce jednak różne tytuły dochodziły do nas z opóźnieniem i często nie w legalny sposób. W 2002 światło dzienne ujrzał protokół bittorrent, więc wymiana pirackich kopii stała się łatwiejsza i wydaje mi się, że to również pomogło się rozpowszechnić heroskom.
Heroski sporą popularność zyskały na wschodzie - w FR, gdzie bardzo popularne są szachy, taka gra jak H3 miała duże szanse na sukces, a jakby nie patrzeć cała wschodnia i centralna Europ + FR piraciły na potęgę. Jest duża szansa na to, że HoMM3 przyszło do nas ze wschodu.
Age of Wonders - główny konkurent dla H3 - został wydany w tym samym roku ale w parę miesięcy później. Zachwyty nad HoMM3 nie ustąpiły i ciężko było zająć ich miejsce. Mi osobiście AoE bardziej się podoba, szczególnie 2 część, ale multi jest zbugowane, nie wiem czy taki sam problem ta gra miała 24 lata temu.
No właśnie multi - możliwość gry z innymi graczami bez potrzeby posiadania internetu. Słynne "gorące pośladki", które będąc lapsusem językowym były głównym hasłem promocyjnym tej gry w Polsce.
Każdy mógł grać w heroski jak chciał - byli tacy, którzy grali bardziej kompetytywnie, byli też tacy, którzy grali na chillu. To w nich jest fajne. Można się spinać w tej grze, żeby być dobrym, ale nie trzeba, a i tak można czerpać satysfakcję z grania.
Zaloguj się aby komentować