Macie jakieś doświadczenia w tym, jak długo #pzu rozpatruje kosztorys z warsztatu? Dostali kosztorys 8.4, OWU mówi o 14 dniach. Jak to wygląda w praktyce?
#ubezpieczenia #kiciochpyta #autocasco #pytanie #samochody
Macie jakieś doświadczenia w tym, jak długo #pzu rozpatruje kosztorys z warsztatu? Dostali kosztorys 8.4, OWU mówi o 14 dniach. Jak to wygląda w praktyce?
#ubezpieczenia #kiciochpyta #autocasco #pytanie #samochody
Zaloguj się aby komentować
Miałbym pytanie do ludzi w temacie:
Ghost Murmur, cos jak sensing w BloodRayne.
Zaraz sie okaże, ze szury z 5G mialy rację.
Czy da sie magnetometrem jakos namierzyć takie coś ? (W sumie w człowieku jst sporo żelaza I mamy jakies tam pole magnetyczne).
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy waszym zdaniem @Tygrys powinien zostać zbanowany za #spam?
https://www.hejto.pl/uzytkownik/Tygrys
Owszem, jest tu kilka spam-kont, np. @imperiumromanum ale nie zasypują serwisu linkami do bieda-artykułów z gówno-strony tylko wrzucają linki do wartościowych treści.
#hejto #moderacja #kociochpyta #pytanie #beeeee


Zaloguj się aby komentować
Hej, gdzie najtaniej zdobyć dużą ilość roślin doniczkowych do domu? Zwłaszcza takich, które nadają się do sypialni, nawilżają i oczyszczają powietrze.
#pytanie #rosliny
Zaloguj się aby komentować
#elektryka #budujzhejto #pytanie Potrzebny mi agregat prądotwórczy taki co uciągnie 6,5 kw pompę ciepła jednofazową, lodówkę, kuchnie indukcyjną. To na wypadek jak by na wiosce na pół dnia może cały dzień zabrakło prądu. Aktualnie ma być też używany przy budowie do jakiś tam elektronarzędzi i ładowarek do nich więc potrzebna jakaś stabilizacja napięcia żeby to się nie popaliło. Drodzy hejtownicy oo polecacie? Bo ja mam o tym blade pojęcie. Cena nie wiem jaka, zobaczy się co jest to się pomyśli.
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie, jak nazwalibyście formę dyskursu, która zaklada używanie pewnych słów i ewidentnie atakuje inne słowa, bo mają pewne znaczenie. Formę, ktora podczas samej dyskusji w dyskursie używa odpowiednich "taktyk" przepinających asocjacyjne rozumienie i konotacje wynikające z całości wypowiedzi na "to prawdziwe"?
Czekam na najlepsze i najbardziej zależy mi na opinii osób z #bookmeter
#pytanie #kiciochpyta #humanista
Zaloguj się aby komentować
dobry wieczór.
Chciałbym się wybrać w sobotę do Świńskiegoujścia i dużo jest wpisów na necie, że można tunelem...ale coś tam...
Ktoś jechał może realnie?
Jak mam wertować te strony z iksem reklam to już mnie skręca... Google maps pokazuję, że można tunelem, ale wygląda, jak promem i już głupieje...
#pytanie
@razALgul więc tak, jedziesz jedziesz i nagle BAM robi się ciemniej i droga schodzi w dół, widzisz takie ażurowe kratownice i słońce zanika coraz bardziej !
A potem znowu BAM i nie widać słońca i musisz jechać wciąż prosto cały czas bez głupot bo kamery paczom.
Potem jest takie światełko i ono jest coraz bliżej i znowu widać te ażurowe płyty kratownic i nagle BAM !
Słońce i jedziesz delikatnie pod górę i uff koniec tunelu.
Mam nadzieje że pomogłem.
A !
Ważna sprawa jak jedziesz np. autem 300hp które robi włączone na asfalcie gul gul gul na wolnych a na wysokich nie bardzo to w tunelu te gul gul gul jest bardziej GUL GUL GUL
XD
Zaloguj się aby komentować
Mała prośba o zlokalizowanie tytułu książki na podstawie tylko moich mętnych wspomnień okładki :) Może ktoś z hejtowych Sherlocków miał okazję się z nią spotkać w swoim życiu i ma lepszą pamięć, niż moja.
Książką nie była gruba. Powiedziałbym maksymalnie 100-150 stron, format trochę mniejszy niż szkolny zeszyt.
Książka była w obwolucie.
Na okładce było krzesło ze złamaną nogą (mógł to być też stół, nie jestem pewien. Ale raczej krzesło). Na obwolucie był ten sam przedmiot, ale złamaną nogą była naprawiona przy pomocy bandaża.
Możliwe, że było odwrotnie - na obwolucie ranne krzesło, a na okładce po kuracji.
Okładka była namalowana, nie zdjęcie.
Wydaje mi się, że mogła być to książka dla dzieci/młodzieży w wieku szkoły podstawowej. Wydana raczej za czasów PRLu, wydaje mi się, że maksymalnie w latach 80.
Jako dziecko (lata 90.) dostałem ją od babci, która miała w domu cały regał książek pozostawionych przez mojego wujka i jego rodzinę gdy się wyprowadzali. Rodzinka miała dwoje dzieci właśnie w wieku szkoły podstawowej, stąd moje przypuszczenie.
Książka i obwoluta były również w idealnym stanie, także raczej nie była to bardzo stara książka i raczej należała do kuzynostwa niż wujka i cioci.
Będąc w podstawówce oddałem tą książkę do swojej szkolnej biblioteki (była taka akcja, że można było przynosić niepotrzebne książki żeby zasilić wspólny księgozbiór).
Nigdy tej książki nie przeczytałem, nawet nie próbowałem. Z jakiegoś powodu 30 lat później sobie o niej przypomniałem i nie daje mi to spokoju.
Pomożecie?
#ksiazki #pytanie
@tegie AI może mieć rację:
Sławomir Mrożek cienkie tomiki absurdalne pomysły graficzne często właśnie zdeformowane przedmioty jako metafora 💡 I serio — motyw „krzesło ze złamaną nogą + bandaż” brzmi idealnie jak Mrożek 🔍 Konkretne typy (warto sprawdzić okładki) Możliwe, że chodzi o jedno z tych: „Małe prozy” „Słoń” „Wesele w Atomicach” „Opowiadania” „Donosy rzeczywistości” Niestety nie da się zdjęcia takiej książki znaleźć w Internecie.
Zaloguj się aby komentować
Często widzę przy filmikach ze spawania że operator odrywa elektrode i tak jakby punktowo spawa, punkt za punktem, przykład: https://www.youtube.com/shorts/PVj-Ou50228
I na koniec widzę że wychodzi czysta spoina, bez zamkniętych w środku wtrąceń żużlu. Czy gdyby robił to wolniej, to znaczy pozwalał jeziorku całkiem zastygnąć, to wtedy ten żużel by tam trafiał? Czy to co jest na filmiku to legitna metoda spawania? Wydaje się nieco prostsza na start xd
Mam do połączenia element rozszerzający się nieco. Powinienen prowadzić elektrodę tak jak na rysunku, czy może raczej wspawać tam jakiś trójkącik?
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #pytanie

@Barcol
Czy gdyby robił to wolniej, to znaczy pozwalał jeziorku całkiem zastygnąć, to wtedy ten żużel by tam trafiał?
Tak.
To jest bardzo legitna metoda.
Co do Twojego przypadku to wszystko zalezy jak duza ta szczelina. Jak masz jakis trojkacik, to wloz, a jak nie to sie pomeczysz z "zygzakiem" ale tez wyjdzie
Zaloguj się aby komentować
Oglądaliście sobie kiedyś d00pe w lustrze? W sensie ja od wielu lat mieszkałem w mieszkaniu, gdzie lustro w łazience było do ramion i było to jedyne lustro. Obecnie mieszkam w bloku z windą w środku na całej ścianie i zdarzyło mi się kilka razy jak jechałem sam obejrzeć swoje pośladki w lustrze. Tak z ciekawości, bo w sumie nigdy ich chyba wcześniej do tej pory nie widziałem.
robiliście kiedyś coś takiego?
#pytanie #ankieta #meskiezdrowie
Zaloguj się aby komentować
Hej, poratuje ktoś linkiem do teatru ma meczu Radomiaka z motorem? Wujek przyszedł na świat i chciał obejrzeć. Ja gardzę spikerem #pilkanozna #ekstraklasa #pytanie
@AmAd pewnie już trochę późno, ale na zaś https://strumyk.link/
Zaloguj się aby komentować
Zna sie ktoś na rzeźbach? Prawdopodobie wykonane z marmuru. Dostałem takie 3 ok. 180 cm wysokości i zastanawiam się co z tym zrobić. Zdjęcia wyślę na priv
#hydepark #pytanie #sztuka
Zaloguj się aby komentować
Pomóżcie
Znalazłem takie zdjęcie święconki na lokalnym portalu i zachodzę w głowę co to jest to białe w papierze. Ser jakiś? Ale brązowy nalot na końcach nie pasuje.
Słyszałem o czymś takim jak gomółka i ma to związek z serem ale nigdy nie widziałem.
#wielkanoc #swieconka #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego guru jest niebieskie?
Czyżby została przywrócona oryginalna paleta barw, a do nowych rozszerzenie o nowe kolory, czyli tak jak powinno być?
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
@bartek555 a ty mnie dlaczego na czarno dałeś? XD
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy hejtacze z tagu #druk3d
Co polecicie w okolicy 1,5k do zakupu na start?
To prezent dla brata w celach, muszę sobie wydrukować zatyczkę GURU, albo nakrętkę, obudowę która mi się połamała.
Sam się na tym ni cholerę znam więc pytam was.
Co polecacie?
#kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Po ile i was jest 95?
#pytanie
Wreszcie można zatankować na autostradzie A4, bo tam już dawno temu popierdzieliło ich grubo... Zwykle mieli około 1 zł drożej, niż ceny spoza autostrady..... Więc blady strach padał mi na twarz, jak zapalała się rezerwa. Serio, można było zapłacić 40 zł drożej przy pełnym tankowaniu około 45 litrów.
Zaloguj się aby komentować
Zaprosiłem niedawno znajomą na koncert i, o dziwo, zgodziła się.
Jako że nie zakładałem takiego obrotu spraw i słabo znam scenę koncertową w Polsce to zwracam się z pytaniem do was.
Nie znacie jakiejś fajnej miejscówki w Warszawie gdzie grają koncerty?
Myślałem o Guns N`Roses, ale to dopiero w czerwcu i do tego w Gliwicach.
Wiem, że fajne koncerty można trafić w rożnych mniejszych lokalach, ale żadnych nie znam.
#muzyka #koncerty #pytanie #warszawa
Zaloguj się aby komentować
Jaką grę ze starych lat uznajecie za najbardziej... specyficzną i immersyjną? Wiadomo, Skyrim czy Mass Effect czy nawet już bardziej niszowy Life Is Strange czy Mirror's Edge miały swoją magię, ale takich gier z pewnością było więcej. Dla mnie takim numerem jeden jest Deus Ex - Human Revolution. Niby małe, oskryptowane miasto, ale wykreowana atmosfera i smaczki fabularne stworzyły naprawę spójną oprawę, takiego... jesiennego, dusznego, bardzo niespokojnego przez walki korporacji, cyberpunkowego miasta. Niesamowicie sterylnego 'maszynowego' jak i zarazem brudnego, naturalnego. Coś nie do podrobienia. Znacie jeszcze jakieś tytuły które kipiały klimatem?
#konsole #gry #pytanie #deusex

Zaloguj się aby komentować
Ekspertem nie jestem, ale może ktoś tutaj ma pojęcie. Czy takie torby na pieczywo nie są czasem znacznie trudniejsze w recyklingu od zwykłych jednorazówek? Nie dość, że składa się z dwóch materiałów, to w dodatku jeśli papier się zatłuści, to możemy zapomnieć o jego odzyskaniu.
Sam unikam tych toreb jak ognia, bo są gorsze w każdym możliwym aspekcie. Pojemność na minus, trudniejsze zamknięcie, nie są szczelne bo często są dziurki, przez które pieczywo usycha, a w dodatku są nieporęczne. Tak tego nie znoszę.
#pytanie

Zaloguj się aby komentować