https://youtu.be/8wQVQUnKJxU?feature=shared
Tyyy fajne to
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #technologia
https://youtu.be/8wQVQUnKJxU?feature=shared
Tyyy fajne to
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #technologia
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #inzynieria
Uuuuz, ale krzywo!
Ma być krzywo, żeby po pospawaniu wyszło prosto. Spawy mocno ściągają materiał, związane jest to z dostarczaniem ciepła do materiału oraz ze skurczem odlewniczym (metal jak zastyga to zmniejsza objętość, odwrotnie do lodu).

Zaloguj się aby komentować
Witam Wszystkich serdecznie w ten słoneczny #piatek piąteczek piątunio. Jak tam u nas w #pracbaza ? Nawiązując do poprzedniego wpisu na #maszsynubojowezadanie melduje, że prasa naprawiona. Można odpalać piwerko za niedługo
#majsterkowanie #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie

Zaloguj się aby komentować
Kupilem jakis czas temu stare łyżwy na pchlim targu, ktore chcialem odnowic. Ogolnie są w calkiem dobrym stanie, stalki były trochę zardzewiałe ale pozbylem się rdzy. Chcialbym teraz je jakoś zabezpieczyc przed ponowną korozją, wypelnic ubytki w tej warstwie zabezpieczającej.
Czy ktos wie czym ta stal jest powlekana i jak to uzupelnic?
Z gory dziękuję za pomoc.
#diy #hobby #renowacja wrzucę jeszcze #spawanie i #pracaspawaczamnieprzeistacza bo znacie się na metalach
#lyzwy

@GrindFaterAnona Cokolwiek z nimi robisz, pilnuj aby nie robić tego w wysokich temperaturach i nie przegrzać stali.
Niektórzy ostrzący popełniają taki błąd, a przegrzanie stali obniża jej wytrzymałość, i powoduje, ze krawędź będzie się dużo szybciej zużywać. Innymi słowy, po czymś takim, choćbyś nie wiem ile nie ostrzył, będzie się na nich źle jeździć.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe czy klient będzie zadowolony?
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #dzielalamozorda



Zaloguj się aby komentować
Ajjj dawno nie miałem grubszej awarii przy tej maszynie... Kluczową sprawą w moim fachu jest umiejętność trafnego zdiagnozowania ciągu przyczynowo-skutkowego tego pasztetu. Przyznam, że dawno nie spotkałem takiej kumulacji energii, żeby rozsadziło od wewnątrz specjalnie wzmocniony stalowy profil będący "kręgosłupem" całej konstrukcji jak pudełko zapałek
Producent maszyny jest z Holandii i przyszła właśnie wstępna wycena Ca. 30k€
#maszsynubojowezadanie #majsterkowanie #pracbaza #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie



Zaloguj się aby komentować
Pochwale się swoją robotą sprzed kilku lat. Zawsze lubilem takie odlewnie
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Łogień kurła..., a nie, czekaj.
Lód kurła.
Wiatr wiał to trzeba było dowalić gazu żeby bąble nie wychodzily w czasie #spawanie
#pracaspawaczamnieprzeistacza
A że efekt Joula Thompsona powoduje obniżenie temperatury gazu to zamarzło.

Zaloguj się aby komentować
Patrz @Acrivec co pije xD
#pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Normalnie jak z obrazka.
Jeszcze tylko 5.

Zaloguj się aby komentować
Halooo, jest tu kto? Dzień dobry, wracam do was (zasięg max 3 osoby) z nowym daily content. Po jakże uwielbianą przez was seria wpisów z wyjazdu, czas znowu zrobić sobie pamiętnik na hejto tym razem z mniej fascynującej sytuacji. Otóż od sierpnia rok temu mam problem z kolanem, odstawiłem wtedy rower, zima przestałem już robić jakiekolwiek ćwiczenia na nogi. W styczniu rozpocząłem diagnostykę ( w sama porę po pół roku) i tak to zeszło, że dwa dni temu miałem operację. Pęknięcie łąkotki w dwóch miejscach+ szycie ACL. Jakże traumatyczne były dla mnie ostatnie dni.. Zaczynając od tego, że jako osoba zmagająca się z problemami gastrycznymi na codzien stres je tylko podkręca :)) ostatni dzień przed i po operacji spałem łącznie 5 godzin, dostałem zalecenie od anestezjologa na konsultacji, że nam zjawić się na morfologię w dzień zabiegu na godzinę 7 rano, otóż że miałem do tego szpitala łącznie 200km wstaliśmy z dziewczyną o 4 rano żeby tam jechać a na miejscu dowiedziałem się, że lekarz nie wystawił skierowania XDD ( MOJ BŁĄD MOGLEM DOPYTAĆ) Z drugiej strony, ja nie chodzę zbytnio po lekarzach więc nie mam wiedzy, mi jak lekarz mówi przyjedź to dla mnie oczywiste jest to że mają to w systemie... Otóż nie tym razem


Zaloguj się aby komentować
Zostało czekać aż puszka wróci z poleru
#diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #dzielalamozorda

Zaloguj się aby komentować
#spawanie #diy #konstruktorelektrykamator
#pracaspawaczamnieprzeistacza w żywą pochodnię.
Wczorajsze spawanko.
Autor zdjęcia: @Zielonywewszystkim

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@spawaczatomowy mam coś idealnego do kompletu z atomową spawarką.
#heheszki #memy #humorobrazkowy #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Nadszedł wreszcie ten dzień!
Zrobiłem sobie wózek do butli. Ale nie taki zwykły.
Z racji, że mam problemy z kręgosłupem to musiałem sobie ułatwić załadunek do auta i jazdę po schodach.
Obraz dnia pracy poniżej
#dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie




Zaloguj się aby komentować
Spawanie na odpierdol. Nie chciało mi się odkręcać blachy od fotela. Spawanie w krótkich spodenkach, rękawicach i masce. Zostawiłem stary spaw i walnąłem nowy na niego. Elektrody ch⁎⁎⁎we bo strzelało, że aż mi dziury popaliło w fotelu. Dobrze, że monitor ręcznikiem zasłoniłem.
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #naodpierdol


Zaloguj się aby komentować
@spawaczatomowy robi fuchę u klienta.
#pracaspawaczamnieprzeistacza

@cebulaZrosolu mam garaż w takim skupisku garaży i kiedyś sobie tam pracowałem przy samochodzie, a kawałek dalej facet spawał coś od spodu na samochodzie. skonczyłem i coś tam jeszcze robiłem na mieście niedaleko. w pewnym momencie widzę, ze straż pożarna jedzie w stronę garaży, a nad miejscem gdzie te garaże sa unosi się siwy dym. podpalił auto i cały garaż ten mózg, bo mu sie nie chciało ściągać elementu
Zaloguj się aby komentować
Uff wydech skończony:)
Szczęśliwie nie pchałem sie na budowe z moimi umiejętnościami... Wyszła ręką z wprawy strasznie:/ Wszystkie przetopy ładnie pięknie, ale te lica to mogły by być lepsze.
Poki co nawet ładnie to mruczy, wrzucę filmik jak naprawie osłonę termiczną co ją uszkodziłem przy zakładaniu tłumoka. Z plusów to jest ten na aku i fakt, że teraz rozpinam na flanszy - zakładam przelot i wydech pod soft turbo gotowy:) Zaletą kolan segmentowych było to, że miałem dużo okazji do ćwiczenia spawania:)
Kilka fotek:)
#mechanikasamochodowa #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie




Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #mechanikasamochodowa #mechanika
No i dobra, #subaru przywrócone do stanu jezdnego.
Nieszczelność była 2cm od zakucia.
Skróciłem wąż, odciąłem tulejkę, dorobiłem nową i ją przyspawałem. Bo to jest jakaś klasa bezpieczeństwa i wszystko musi być z jednego kawałka. Tak mi powiedział kiedyś koleś co dorabia węże hydrauliczne.
A przy okazji jak miałem odpaloną spawarkę to zespawałem oczka od wisiorka.
Całość zajęła mi jakieś 40 minut, ale nie miałem czasu żeby wczoraj na żywo o tym pisać.
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Wiecie jak ciężko zespawać taki drucik elektrodą?





Zaloguj się aby komentować