Taki trochę teaser trailer XD
Jak to tylko proste rurki w użyciu:) Ktoś coś co będzie?
#dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie


Taki trochę teaser trailer XD
Jak to tylko proste rurki w użyciu:) Ktoś coś co będzie?
#dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie


Zaloguj się aby komentować
Moje ochraniacze do cięższych robót spawalniczych. #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie #pracaspawaczamnieprzeistacza

Używanie kawałka złomu do ustawienia parametrów to normalna, świadcząca o dbałości podczas przygotowania się do wykonania złącza sprawa. Rozpoczęcie spawania bez próby niesie ryzyko wykonania wadliwego połączenia lub w najgorszym przypadku zniszczenia spawanego elementu.
Bardzo dobrym nawykiem przed rozpoczęciem pracy jest przetestowanie sprzętu pod kątem obecności i odpowiedniej ilości gazu osłonowego, doboru właściwych nastaw oraz upewnienie się, czy użyte materiały dodatkowe są odpowiednie.
Na zdjęciu po lewej stronie widać właśnie taki kawałek złomu używany do testu przed spawaniem MAG. Natomiast po lewej znajduje się poprawnie wykonane złącze tig.
Można się rozejść 😊
Zaloguj się aby komentować
Praca spawacza mnie przeistacza. #remontujzhejto #panremont #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Wytrzymały ten most, prawie 100 lat i wciąż stoi. Przy takiej jakości spoin to zadziwiające.
Tyle podtopień, tyle nierówności, tyle pęknięć, a on dalej stoi, teraz już jako pomnik ale stoi.
Stoi jak ten idiota na przęśle.
Jak by ktoś pytał to jest to pierwszg na świecie spawany most drogowy.





Zaloguj się aby komentować
Dobra, sobotę chcę pamiętać dlatego jedziem objazdem.
Ale co po drodze?
First łelding bridż in de łord
Zaprojektowany przez profesora Stefana Bryłę
#pokazmorde
#inzynieria
#pracaspawaczamnieprzeistacza
#spawanie




Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #art
Fun fact: już pomalowane pakowałem do wysyłki i przy owijaniu folią bąbelkową zauważyłem, że brakuje ogona (jakoś za łatwo się zawijał w folię). Na szczęście pracując TIGiem nie ma trudności przy takich poprawkach.

Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Pomyśleć, że kilka lat temu podniecało mnie równe lico. Teraz w głowie: grań, zendra, różnica grubości łączonych elementów, ilość węgla w stali, indukcyjność, kąt fazy... A i tak czuję się kiepem.... Efekt Dunninga-Krugera.. jestem na dnie.

Zaloguj się aby komentować
Co tam na warsztacie wariacie? xd
Wczoraj dostałem dla odmiany robótkę w spadku od operatora automatu który wyszedł wcześniej. Czyli ręcznie za robota golone było. Jak to mówią - na obrotniczku samo się robi.
Muszę pomyśleć nad jakimś mocowaniem do palnika na przyszłość gdyby częściej zdarzały się takie akcje.
Rura 168,3, ścianka 6,3, dwuwarstwowo, podwójny puls na licu 6,5m/min, przetop tig 160A drut 3.2. Formowane było, ale objętość spora i troszkę dyskusyjnie wyszło. Klient będzie musiał się z tym pogodzić xd
#pracaspawaczamnieprzeistacza #pracbaza #spawanie
#spawaczatomowycontent



Zaloguj się aby komentować
Kogoś tutaj chyba zbyt poniosło i #pracaspawaczamnieprzeistacza przeistoczyła w garbatego ślepego gomula.
Wszystkie 70 połączeń wygląda tak samo.
Jest to połączenie galwaniczne #elektryka zbrojenia betonowego słupa, a w sumie słupów do uziomu.
Miałem ja #konstruktorelektrykamator to #spawanie , ale termin z przyszłego tygodnia przesunął się na zeszły czwartek i piątek, a wtedy ja nie byłem wstanie.


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Ładne kolano zespawałem?

Zaloguj się aby komentować
spawanie laserem
co o nim wiecie, sądzicie?
lepsze czy gorsze od tradycyjnego?
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Tymczasem ja, w garażu ze spawarką elektrodową- "NO CZEMU NIE ZASKAKUJESZ?!", "JEBANE KURESTWO ZNOWU SIĘ CHWYCIŁO!". Fakt, że ja spawam 2-3 blachy co 2-3 lata na jakieś swoje dzikie potrzeby więc żaden spawacz okrętowy ani inny artysta od robienia szlaczków spoiną, ale powiem ci że jak to oglądam, to to jest coś pięknego jak łatwo i konsystentnie ten spaw wychodzi
@Half_NEET_Half_Amazing nie ma tak, że lepsze czy gorsze. Laser nie nadaje się do wszystkiego tak jak innymi metodami nie ogarniesz tematów które do spawania laserowego nadają się idealnie. Jak masz pospawać że sobą przykładową kanapkę tj. blaszki 0.2mm nierdzewki przekładanej miedzią o grubości 0.1mm i mieć wtopienie mierzone na głębokość do kilku mikrometrów to nie zrobisz tego niczym innym. Ale to nie taki ręczny laserek co podrzuciłeś na filmie głowice montowane np na robotach. Laser idealny do dobrze spasowanych elementów gdzie chcesz jak najmniej ciepła wprowadzać do materiału żeby się np nie odkształcał. Dużo by gadać:)
Zaloguj się aby komentować
Temu kolesiowi należy się order Spawacz-górnik-akrobata.
Niewygodna pozycja, spawanie na lusterko i jeszcze ten syf. I ma wyjść szczelne, bo to kocioł elektrowni na biomasę.
https://www.youtube.com/watch?v=Ss1VxGgityU
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Zaloguj się aby komentować
Co tam na warsztacie wariacie? xd
U mnie dzisiaj ostatni dzień w robótce przed długaśnym majówkowym weekendem
Spoinki robione bez presji, nawet zabezpieczenie w spawarce wywala rzadziej niż zazwyczaj
Wczoraj spawałem MAG pulsem na dużych prądach 200+A i trochę oko naświetliłem. Wieczór był opłakany
Muszę się upomnieć o nowy wizjer do przyłbicy, ten obecny już nie wyrabia przy mocnym łuku.
Spoinka a4 klasa C, dwie warstwy, pierwsza 180A 2mm i druga 150A 3.2mm na gorący materiał
#pracaspawaczamnieprzeistacza #pracbaza #spawanie
#spawaczatomowycontent


Zaloguj się aby komentować
Nie wiem jak Wam, ale mi poranne używanie tej bramki psułoby humor na cały dzień
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #wtf
#spawaczatomowycontent


Zaloguj się aby komentować
#spawanie #humorobrazkowy #pracaspawaczamnieprzeistacza
#heheszki

Zaloguj się aby komentować
Szukam aplikacji / strony z doborem parametrów do tiga i migomatu znalazłem WeldConnect Froniusa ale jest bardo ubogi
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
@KUROT https://www.millerwelds.com/resources/weld-setting-calculators
Jedyna lipa to z cali na ludzkie
Apke też mają ale nie zaglądam.
Zakresy pobieżnie przejrzałem i wygląda rzetelnie
@Toarddd xd melduje się, a tę cebulkę smażoną znaleźć dla spawania prądem mieszanym I zwarciowym to jak najbardziej poprawnie
Na natryskowym ma huczeć, ale na tak wysokich prądach hobbystycznie się nie robi.
Zaloguj się aby komentować
Czułem, że coś inaczej mi się siedzi, no i masz k⁎⁎wa. Nawet roku nie wytrzymało bo ostatnio to spawałem 20 kwietnia 2023 XD Trzeba będzie kupić elektrody 2 mm.
#pracaspawaczamnieprzeistacza #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Spaw do oceny xD
#entropypracuje #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Co tam na warsztacie wariacie? xd
Aptekarska robótka dzisiaj. Zasypiam trochę nad tym. Wrzucam bo kolorki się fajnie rozkładają.
Rurki kolektora rózne średnice t3 do flanszy 40mm. 140A 3.2mm drut wymuszona
#pracbaza #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #gownowpis
#spawaczatomowycontent


Zaloguj się aby komentować