Miałem w styczniu 15 dni urlopu do wykorzystania nagle widzę mam 6, lecą w kulki można sobie komuś dni skasować jeśli umowa mu się kończy po czerwcu?? #praca #prawo #pracbaza
Miałem w styczniu 15 dni urlopu do wykorzystania nagle widzę mam 6, lecą w kulki można sobie komuś dni skasować jeśli umowa mu się kończy po czerwcu?? #praca #prawo #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Jeśli piekło istnieje dla każdego indywidualnie, to dla mnie z pewnością będzie to mój własny dom, w którym zamknięty będę w nieskończoność czasu oczekiwał na "handymana"...
Poprzestawiałem sobie dziś pracę tak, aby zacząć ok 12, bo facet miał pojawić się między 9:30 a 10am. Jest 12... Typa nadal nie ma.
Zjebany cały dzień, będę musiał nadrobić klientów z dziś, prawdopodobnie w Sobotę, bo tydzień mam już zapchany.
C⁎⁎j mnie strzela... A gość nawet nie zatelefonował, żeby powiedzieć, że nie da rady.
#zalesie #praca #uk #oswiadczenie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Dynamika wzrostu wynagrodzeń spowalnia, co może zmniejszać presję inflacyjną. Pozytywnie w styczniu zaskakuje produkcja budowlano-montażowa. [...]
Wynagrodzenia wyraźnie spowalniają. Wzrost przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2025 r. wyniósł 9,2 proc. To drugi z rzędu...
Pracodawca po 3 latach w pełni zdalnej pracy, próbuje mnie zmusić do przychodzenia do biura. Przez rok udawało mi się pracować zdalnie - dziecko do 4 roku życia. Ciągle mam dziecko do 4 roku, ale pracodawca stwierdził, że muszę przychodzić do biura od przyszłego miesiąca.
- Wiecie, czy mogę złożyć wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia?
- Szuka ktoś programisty .net, JS/TS, azure, z kilkunastoletnim doświadczeniem? Preferowany web/backend/fullstack, ale niejedno w życiu widziałem 😉 za 25k UoP.
#praca #pracazdalna #pracbaza
@Lvter - .net i rozwiązania M$... no to powodzenia w szukaniu pracy
A tak na poważnie to zaczyna być coraz gorzej z pracą full remote
Moje korpo z racji małego biura jeszcze w naszej lokacji nam pozwala - we wszystkich innych biurach na całym świecie 2 dni w biurze na 3 remote. Zarzekają się, że tak pozostanie i praca 5 dni w biurze jest tylko dla tych co naprawdę muszą lub chcą (takich niestety jest więcej niż myślałem). Pożyjemy - zobaczymy
Zaloguj się aby komentować

Państwowa Inspekcja Pracy dostała 2382 skargi na pracodawców w handlu. Pracownicy najczęściej zgłaszali, że nie dostali wynagrodzenia, umowy lub byli zmuszani do pracy w niedziele. Najgorsza sytuacja była w małych placówkach handlowych.
W 2024 roku pracownicy najczęściej zgłaszali PIP skargi ws....
Kto pracuje w serwisie elektroniki? Polecacie taką pracę? Pytam bo chce zmienić branżę. Programista here. Czuje że się wypalam i muszę coś zmienić. Mam wykształcenie technik elektronik, kiedyś dużo bawiłem się elektroniką i dobrze mi szło lutowanie nawet najmniejszych elementów, bardzo dobrze mi szło. Myślicie że to dobry pomysł?
#pytanie #praca
Zaloguj się aby komentować
#hejto #praca Sie mi k⁎⁎wa nie chce!
Będę rozdziewiczał ucinarkę palcóf


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Eh, znowu samotna kolacja Boża dla niego.
#praca #kolacja

Zaloguj się aby komentować

Emerytury w UE stanowią około trzech piątych dochodu z pracy po zakończeniu kariery zawodowej. W wielu krajach europejskich wskaźnik ten spada poniżej 50 proc., co sprawia, że emerytom coraz trudniej jest utrzymać przyzwoity standard życia.
W wielu krajach europejskich dochód emerytalny jest...
Zaloguj się aby komentować
Macie moze więcej tych złotych memów z kategorii kołchoz? Błagam XDD
#kolchoz #praca #memy

Zaloguj się aby komentować
Siemka, chciałbym zacząć sobie dorabiać w #marketing po godzinach. Obecnie jestem seniorem w korpo, ale w sumie znajdzie się kilka godzin w tygodniu. Nie mam zamiaru jednak zakładać własnej firmy, dlatego pomyślałem o rozliczaniu przez Useme. Nie chciałbym łapać jednak klientów na samym portalu, a poza nim. Potrzebuję tylko możliwości rozliczenia i wystawienia faktury.
W praktyce brzmi to dla mnie spoko, ale czy ktoś korzystał w praktyce? Czy polecacie? Czy są jakieś opłaty stałe? Czy dla klientów (poza portalem) taka forma rozliczenia to nie problem?
#useme #praca #freelance
Zaloguj się aby komentować
Z takich małych zawodowych przyjemności, to po raz pierwszy od wielu miesięcy udało mi się wyjść z biura w teren xD
#praca #kolej #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Nowy pracownik utrzymania ruchu w ekipie.
#pracbaza #praca #zwierzaczki

Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się, jakie narzędzia i metody mogą faktycznie pomóc w rozwijaniu zespołu w firmie. Pracuję w średniej wielkości firmie i widzę, że brakuje nam trochę narzędzi do lepszej organizacji i współpracy. Myślałem o szkoleniach, ale może są jakieś inne sposoby, które faktycznie przynoszą efekty? #firma #biznes #praca
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niektórzy powiedzą „niedziela wieczur i humor zepsuty”.
Ja jednak powiem „niech zadziała hejtoefekt” i „szukam pracy”
Jeśli komuś, gdzieś, mignęła oferta albo u niego/niej w pracy szukają mnie, to ja chętnie porozmawiam
Moje CV w skrócie:
1. Mam dyplomy magistra, inżyniera i technika elektroniki.
2. Projektuję schematy i płytki w KiCAD oraz (wcześniej) Eagle, robię całą dokumentację (>6 lat). → HW
3. Jestem w stanie sprawnie poruszać się i rysować w SolidWorks oraz Fusion. Robię mechanikę, np. pasowanie elementów w obudowie (ok. 5 lat). → mechanika
4. Programuję w C (3 lata), potrafię zrobić program komunikacyjny w Qt (C++ ze wstawkami C), kiedyś trochę robiłem w Pythonie i bashu. Firmware piszę w stylu bare metal, poznałem STM32CubeIDE (biblioteka HAL), choć wcześniej pisałem także w czystym notatniku i tylko z CMSIS. → FW
5. Lutuję elementy THT i SMD (do 0402), umiem posługiwać się przyrządami pomiarowymi do elektroniki i mechaniki.
Lubię tworzyć, ale też optymalizować. Sprawia mi to przyjemność. W pracy cenię spokój, możliwość zajęcia się projektem, jasne założenia i cele. Fajnie byłoby mieć jakiegoś mentora, bo zdaję sobie sprawę z potrzeby ciągłej nauki.
Pracy szukam:
na zachodnim brzegu w Warszawie i okolicach, w promieniu 15 km od Woli jeśli stacjonarnie,
w promieniu do 20 km od Woli jeśli hybrydowo,
dowolnie jeśli zdalnie*,
może być jak dotychczas pełny konstruktor, sam hardware, sam firmware.
Z hobby chyba nikogo nie zaskoczę: #macmajster # maluch # prestizowygruz2 # majsterkowanie # diy
‘* - praca zdalna to będzie dla mnie wyzwanie, bo mam tendencję do długiego spania jeśli nigdzie się nie spieszę
#praca #pracait #pracawit #pracarnd #rnd #pracbaza #pytanie #kiciochpyta #szukampracy #hejtoefekt #warszawa

Zaloguj się aby komentować
Mieliście tak kiedyś, że zbierając się do roboty łapie was jakieś irracjonalne zdenerwowanie, bo X lat temu było sporo stresujacych sytuacji, ale dawno ich już nie ma - ale zdenerwowanie zostaje?
A po wejściu do firmy znika. No bo jest spokojnie.
Dziwne i głupie trochę. Tak się czasem zdarza w nowej pracy, nie w starej.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/L%C4%99k
#praca #pracbaza #psychologia #stres

Zaloguj się aby komentować