Widzisz za sobą Bolida Młodzieżowych Wieśniaków i wiesz, że będzie ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#stopcham #polskiedrogi #polscykierowcy #bmw #rybnik
Widzisz za sobą Bolida Młodzieżowych Wieśniaków i wiesz, że będzie ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#stopcham #polskiedrogi #polscykierowcy #bmw #rybnik
Zaloguj się aby komentować
Jprdl.
Jazda w tym kraju to jakaś j⁎⁎⁎na patologia, wracałem ostatnio A2 w kierunku Warszawy.
Zachowanie bezpiecznej odległości (prędkość/2m) ? hehe zapomnij, jeżeli zostawiasz przed sobą tyle miejsca ile ma długości przeciętny samochód +20cm to gwarancja że zaraz ktoś się w to miejsce wciśnie a ty będziesz lamusem który tylko ciągle zwalnia żeby tobie wjeżdżano przed maskę
A może wyprzedzasz ? - policz do 3, 1... 2... 3... już masz kogoś na zderzaku w odległości 30 centymetrów i napierdala tymi długimi mimo że nawet nie masz możliwości mu zjechać (nawet jakbyś chciał, ale po co w sumie?) skąd się wziął ten zjebany zwyczaj ? - wyprzedzam, 3 samochody na prawym, dojeżdża do mnie babka i bez zastanowienia napierdala tymi długimi z automatu jakby uczyli że tak trzeba, po co wredna babo ?
Na lewym pasie sznur aut? 120km/h przelotowa? wszyscy jadą z tą samą prędkością, na prawym tir za tirem ?
C⁎⁎j tam dawaj, walka żeby przeskoczyć o dwie pozycje, wskakuje c⁎⁎j głupi na prawy gazu i przed maskę żeby zyskać te parę sekund.
Skąd to całe bydło się bierze?
#polskiedrogi #kierowcy #samochody #zalesie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować

Łódzki adwokat Paweł Kozanecki (zgadza się na podawanie nazwiska) oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, nie stawił się w środę w sądzie na rozpoczęciu procesu w swojej sprawie. Nieobecność usprawiedliwił śmiercią osoby najbliższej. Sąd wyznaczył...
Smiec wbil mi sie w miejsce parkingowe, bo mysli ze to jest jego osiedle. Znam jego numer telefonu. Na jakim gejowskim portalu go zarejestrowac?
#polskiedrogi #samochody #patologia
Zaloguj się aby komentować
To już 8 lat od kiedy palił się Most Łazienkowski w Warszawie.
#warszawa #kartkazkalendarza #rocznicanadzis #polskiedrogi #strazpozarna



Zaloguj się aby komentować

Rząd Mateusza Morawieckiego planuje wprowadzenie nowych opłat i podatków, które uderzą w nabywców i użytkowników samochodów spalinowych. To jeden z wielu kamieni milowych, które Polska ma obowiązek wprowadzić w terminie wskazanym w KPO. Nowe opłaty i podatki mają być uzależnione od zużycia paliwa...
Z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach nie zauważyła tramwaju - ku przestrodze.
32-letnia mieszkanka miasta przechodziła z przystanku autobusowego Chorzów AKS w kierunku ul. Paderewskiego. Idąc wzdłuż torowiska, nagle skręciła w lewo, wchodząc bezpośrednio przed tramwaj linii 60.
#logikarozowychpaskow #polskiedrogi #tramwaje #chorzow
Zaloguj się aby komentować
🔄 Ronda w Polsce (nie uwzględnia skrzyżowań z wyspą centralną). Łącznie w Polsce jest około 7350 rond. 🔄
10 najpopularniejszych nazw rond:
Rondo Solidarności 76
Rondo Jana Pawła II 42
Rondo Żołnierzy Wyklętych 40
Rondo Niepodległości 38
Rynek 23
Rondo Sybiraków 20
Rondo Rotmistrza Witolda Pileckiego 18
Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 17
Rondo Romana Dmowskiego 17
Rondo Unii Europejskiej 17
10 miast z największą liczbą rond:
Warszawa 270
Gdańsk 83
Kraków 77
Łódź 65
Wrocław 63
Poznań 59
Dąbrowa Górnicza 58
Katowice 51
Szczecin 50
Toruń 50
10 miast z największą liczbą rond na mieszkańca (wartość obok nazwy to liczba rond, nie współczynnik):
Oleśnica 12
Gościno 6
Wolbórz 5
Kleszczele 2
Chęciny 7
Grabów nad Prosną 3
Dobra 2
Kosów Lacki 3
Szczawno-Zdrój 8
Chmielnik 5
10 miast z najmniejszą liczbą rond na mieszkańca (wartość to łączna liczba, nie współczynnik):
Żyrardów 1
Piastów 1
Nowa Ruda 1
Prudnik 1
Bytom 8
Radlin 1
Braniewo 1
Rypin 1
Pabianice 4
Solec Kujawski 1
Źródło danych: OpenStreetMap, opracowanie: Jacek Gęborys https://www.facebook.com/groups/mapawka/permalink/3355627578087933/
#ciekawostki #polska #polskiedrogi #ronda #statystyki

Zaloguj się aby komentować

Bułgaria oraz Polska znalazły się na szczycie niechlubnego rankingu. To zestawienie krajów, w których praca kierowców ciężarówek jest najbardziej niebezpieczna, wiążąc się z największym prawdopodobieństwem zginięcia w wypadku.
Ranking objął dane z ostatnich 10 lat, a dla uzyskania bardziej...
#polskiedrogi #wypadki #wykresy
W odpowiedzi na wpis na wykopie (bo tam im nie będę robił kontentu niech spierdalają elfy i dałny)
Zebrałem sobie statystyki na temat wypadków oraz ilości pojazdów w Polsce w latach 75-2022 (brak danych o ilości zarejestrowanych pojazdów z 2022)
Poniżej wykresy które wymyśliłem.
Sami wyciągnijcie sobie z nich wnioski jakie chcecie.
Ciekawostka:
procent wypadków na jeden pojazd wynosił
2022 to 0,05% czyli jeden wypadek na ok. 2000 pojazdów
2000 wynosiła ok 0,41% czyli jeden wypadek na ok. 250 pojazdów.
może ilość zabitych na wypadek spadła zaledwie o 1/3 przez te 47 lat, za to sama ilość zabitych zmniejszyła się z maksymalnego 8000/ rok do poniżej 2000
Zapraszam do dyskusji bo jest o czym


Zaloguj się aby komentować
Miasta, które mają na rogatkach tzw. witacze od razu zyskują w moich oczach +10 do sympatii. Zwłaszcza jeśli to nie są generyczne, plastikowe szyldy - tylko pomysłowe, estetyczne i nawiązujące do lokalnej charakterystyki witacze. Moje ulubione to te z Maciejowic z kosami na sztorc. ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#estetyka #polskiedrogi #podroze #design #motoryzacja



Zaloguj się aby komentować
#prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja #prawo
Ojciec parę lat temu zarejestrował skuter na mnie żebym miał zniżki na OC. W zasadzie nikt mnie o zdanie nie pytał, nawet nic nie podpisałem ale mniejsza o to, skuter zarejestrowany jest na mnie. Teraz zobaczyłem w mobywatel, że skuter od 3 lat nie ma przeglądu, OC ma ważne. Ojciec uznał, że motorower nie musi mieć przeglądu. Ja tym skuterem nie jeżdżę. Czy mam się czego bać? Kto płaci mandat w przypadku zatrzymania? Jeśli chciałbym teraz zrobić przegląd tego skutera czy będzie jakaś kara?
@mortadella kiedyś na motorower nie trzeba było przeglądu chyba, że coś się ostatnio pozmieniało?
ja zapomniałem zrobić przegląd auta i nic się nie stało, podobnie spóźniłem się z ubezpieczeniem. babka w ubezpieczalni mówiła, że jest szansa, że sobie o tym przypomną i naliczą karę jak zauważą, ale od 3 lat nie zauważyli lol
Zaloguj się aby komentować
#polskiedrogi #kierowcy Trudno nie zauważyć, że po zmianie przepisów piesi odważniej wchodzą z marszu na przejście. Najgorzej jest w dni deszczowe lub gdy pada śnieg. Naciągnięte na łby kaptury czynią z pieszych, w ich mniemaniu, istoty nieśmiertelne. Wówczas wejście na pasy w formie nagłej zmiany kursu, jakim się poruszają, jest rzeczą tak powszechną, jak alergie wiosną. Niedoświetlone przejścia, do tego pochylona sylwetka i brak choćby śladu rozejrzenia się czyni z nich para-samobójców. Jadąc nawet dozwoloną 50 po mieście, samochód nie jest w stanie skutecznie hamować na błocie pośniegowym. Ba... przy prędkości 30 km nie stanie jak wryty, gdy zakapturzony idiota ze słuchawkami w uszach postanowi gwałtowni skręcić by wejść na pasy... przepisy o pierwszeństwie pieszych są dobre, ale brak edukacji pieszych jako de facto uczestników ruchu czyni te przepisy zabójczymi. #zalesie
@Nervous w takim układzie, skoro każdy pieszy popierdalający w okolicy przejścia, to osoba która POTENCJALNIE może wejść na przejście, to niech powstaną przy przejściach strefy buforowe. Bo tak się składa, że nie wiem czy ktoś wlepiony w telefon, który nawet się nie rozgląda przed wejściem na przejście, jest osobą która ma taki zamiar. Choćbym zwolnił nawet do 30km/h, to cóż z tego, skoro siłą rzeczy nie zdążę wyhamować przed kimś wbijającym mi pod maskę, o ile faktycznie stanie się mu mniej, niż przy 50km/h, to jednak jest to rozpędzone prawie 2000kg.
@MaD oho, Mr. Worldwide we własnej osobie. To gdzie byłeś i gdzie jeździłeś, skoro twierdzisz że to "w Polsce jeździ się jak się jeździ"? Bo mam dziwne wrażenie, że tak tylko pierdolisz.
Fakt jest następujący, to pieszy który mając kompletnie w d⁎⁎ie ruch na jezdni pakuje się nagle na przejście jest tu winny, a częstotliwość takich zachowań zwiększyła się wraz ze zmianą przepisów. Nikt nie mówi tu o osobach, które w sposób jasny sygnalizują zamiar przejścia przez jezdnię - zwalniają kroku, zaczynają się rozglądać. Kiedy tylko to widzę, to od razu hamuje żeby przepuścić takie osoby, nigdy nie spieszy mi się na tyle, żeby ta osoba czy też kilka osób na przejściu miało mi zrobić różnicę. Z resztą, zawsze staram się ustępować pierwszeństwa, czy to na skrzyżowaniach, czy właśnie (co już nieaktualne bo to nie ja mam pierwszeństwo) na przejściach dla pieszych. Natomiast nieziemsko się wkurwiam, jak ktoś z podporządkowanej wjeżdża pojazdem prosto przed moją maskę, tak samo wkurwiam się też na nieodpowiedzialnych pieszych.
@Niggalke żebyś wiedział mordo, przez ostatnie 10 lat mieszkałem na 3 kontynentach, wcześniej w Azji, aktualnie w Afryce.... gdzie przysłowiowe chaty z gówna a sporo samochodów wyglądają tak, że w EU nawet na przegląd by nie wpuścili i zgadnij co? Kultury jazdy to by nas mogli uczyć, miałem spore obawy zanim zacząłem tu jeździć swobodnie, bo myślałem ze z takiego cywilizowanego świata przyjechałem w dzicz... Gówno prawda, jest odwrotnie. Najgorsze że to nie wynika ze złego szkolenia czy złych przepisów, to wynika z tego ze Polak w większości ma taką mentalność. Jebane panisko na drodze, każdy w pierwszym rzędzie musi jechać, a nie daj boże żeby kogoś musiał wpuścić albo ustąpić bo przecież gówniana korona ze łba zleci. Nie mówię że wszyscy - ja tak nie jeżdżę, sam piszesz że tak nie jeździsz, ale to jest promil...
Azji nie przytaczam, tam akurat jeździło mi się mega słabo, ale nie wynikało to z tubylczej mentalności czy przepisów, a z faktu że żyjąc na stosunkowo niewielkich wyspach, musisz liczyć się z faktem że nie ma miejsca na 3-pasmową obwodnicę.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #pasjonaciubogiegozartu #zima #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Ojciec dostał mandat drogowy za kuriozalną sytuację, potrzebuje podpowiedzi czy może zrobić coś poza odwołaniem w zaistniałem sytuacji:
Jakoś 500m przed pasami zauważył typa w żółtej kamizelce stojącego przy pasach przy przeciwnym pasie wyglądającego jak pracownik drogowy, typ nie wchodził na pasy tylko coś notował. Nie miał zamiaru wejścia. Ojciec zwolnił do 50/h przy ograniczeniu do 70 i jechał dalej.
Dopiero gdy ojciec był 20m przed pasami typ wszedł nagle na pasy. Ojciec dał po hamulach, ale że jechał lawetą to go zaczęło zarzucać, przestał więc hamować aby się nie #!$%@?ć, no więc wjechał na te pasy. W momencie gdy wjechał typ nie był nawet w połowie przeciwnego pasa.
No i cyk 1500 zł i 15 punktów. Przy wypisywaniu mandatu ów przechodzień nawet podszedł do gliniarzy i przeprosił za wtargnięcie, ale mandat wypisali i tak.
Ojciec nie ma dosłownie żadnych mandatów, brak jakiejkolwiek histori wykroczeń etc. Ma świadka zdarzenia. 1500zł to tam #!$%@? opłące mu to - ale gorzej z 15 punktami, ma ich obecnie zero ale obawia się iż raz jeszcze coś się stanie to prawko zabiorą, a to źródło utrzymania.
#mandat #prawo #prawodrogowe #polskiedrogi #samochody #pomocy
@Zoriuszka piszcie odwołanie.
Pierwszeństwo pieszych od 1 czerwca: na czym polega?
Według obecnie obowiązujących regulacji pieszy uzyskuje pierwszeństwo przed pojazdem dopiero w momencie, w którym pojawi się na pasach - wystarczy, że zrobi pierwszy krok. Od 1 czerwca 2021 roku uzyskanie pierwszeństwa na pasach będzie możliwe jeszcze przed wkroczeniem na jezdnię. To automatycznie zobowiązuje kierowcę do zachowania w rejonie tzw. zebry szczególnej ostrożności i zredukowania prędkości.
szczególna ostrozność była zachowana, prędkośc zredukowana, tyle w temacie. Jakby przełozyć to na światła to wjechał na skrzyżowanie na pomarańczowym i skoro już tak wjechał to było jechać do końca.
Procedura tutaj: https://www.gov.pl/web/gov/odwolaj-sie-od-mandatu-drogowego
I tyle w temacie. Najlepiej skonsultujcie się jeszcze z jakimś radcą prawnym żeby nie napisać czasem samopodpierdółki. Myślę że temat jest gorący od czasu zaostrzenia przepisów i papugi będą wiedzieć jak sporządzić skuteczny wniosek.
Wołaj z progresem!
Kolego poczytaj co to jest nieustąpienie pierszeństaw pieszemu. Jeżeli pieszy ze wzgledu na auto, musial zwolnic, zatrzymać sie lub przyspieszyc to wtedy auto nie udzielilo pierszeństwa pieszemu. Jak nic takiego nie bylo to ewidentnie nie bylo nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu.
Tu koleś dokładnie o tym mówi:
@Zoriuszka Dochodzenie swoich praw w tym kraju to xD. W zeszłym roku też miałem przygodę. Jakiś znudzony życiem społeczniak nagrał mnie wideorejestratorem, kiedy to podobno nie ustąpiłem pierwszeństwa dziewczynce na pasach. Zajście miało miejsce prawie 100km od miejsca zamieszkania, bo gdyby nie to, to pewnie polska p0licja nawet nie wszczynała by sprawy, wiedząc, że mogę do nich przyjechać i zweryfikować nagranie. Przylazł do mnie mój dzielnicowy i z jakimiś gównoskrinem z nagrania, na którym nic nie było widać, informując mnie, że popełniłem wykroczenie i po więcej informacji mam dzwonić na komendę w mieście, gdzie przyjęli zgłoszenie. Tam oczywiście powiedzieli mi, że mogę sobie przyjechać i obejrzeć albo od razu przyjąć mandat 350 zł i 6 punktów. Odmówiłem i zażadałem przysłania nagrania do komendy w moim miejscu zamieszkania, na co usłyszałem: eee a co pan chcesz się kłócić, wyraźnie widać, że pana wina, a tak wogóle to jak pan pójdziesz do sundu to sunt da pnu 6000zł a nie 350( ͡° ͜ʖ ͡°) . Oczywiście po obejrzeniu nagrania okazało się, że owa dziewczynka wbiegła na pasy w momencie, kiedy ja już na nich byłem. Mandatu nie przyjąłem i sprawa poszła do sądu. Dostałem 100zł + 70 kosztów sądowych i 0 punktów. Wyrok był w trybie doraźnym, więc gdybym się odwołał to na 100% wygrałbym sprawę, ale koszty, które musiałbym ponieść byłyby pewnie wyższe niż sam mandat, dlatego zrezygnowałem.
Zaloguj się aby komentować

Po kontroli urządzeń stosowanych przez Wydział Ruchu Drogowego w KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odwołany ze stanowiska został naczelnik wydziału ruchu drogowego oraz jego zastępca. Wobec obu trwa postępowanie dyscyplinarne. Ponadto Komendant Stołeczny Policji polecił wszcząć postępowanie...
Kto winny? Wg mnie gość od kamerki. A wg Was?
#polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować

Odcinkowy pomiar prędkości (OPP) w tunelu na zakopiance po dwóch miesiącach od uruchomienia wyłapał 5374 kierowców przekraczających prędkość. Mandat otrzymuje każdy kierujący, który tunel pokona szybciej niż w minutę.
polska #polskiedrogi #prawo #samochody