Nie ma to jak bez żadnego oświetlenia, pod prąd, z telefonem w ręce...
#pedalarze #rower #rowerzysci #polskiedrogi

Nie ma to jak bez żadnego oświetlenia, pod prąd, z telefonem w ręce...
#pedalarze #rower #rowerzysci #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens takiego zwężenia?
#polska #pytaniedoeksperta #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Jaki samochód u was budzi niepokój na drodze? Kiedy was mija, wyprzedza albo włącza się do ruchu? To ja zaczynam...
#motoryzacja #heheszki #polskiedrogi #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Właśnie wracam z rodziną od rodziców. Żona prowadzi i w pewnej wiosce na pasach stoi jakaś baba. Podchodzi do nas, żona opuszcza okno. Oboje pomyśleliśmy że coś się stało. Baba zaczyna gadać że ona chce żeby ją podwoeźć do sklepu xD za nami zaczyna robić się korek a baba nie odpuszcza. Mówimy że nie a ona że to tylko 2 km i pakuje d⁎⁎ę xD odpiąłem pasy, wypchnąłem babę i odjechaliśmy. Dziecko na foteliku nie ogarnia sytuacji xD. Mam to na kamerze. Zastanawiam się czy zgłaszać na bagiety. #polskiedrogi
Po pierwszym dniu mojej obecnej pracy stoję sobie w korku a tu drzwi się otwierają i do środka pakują się matka z synem. xD Chłop 40 lat roznosił z mamą CV do okolicznych firm. Dodam, że miał ręce brudne jak górnik, więc musiał robić piorunujące wrażenie. Zgodziłem się podwieźć ich kawałek ale jak po kilometrze zaczęli narzekać na temperaturę w środku i bez mojej zgody przestawiać pokrętła xD to stanąłem i grzecznie ich wyprosiłem.
Zaloguj się aby komentować
Muszę z siebie upuścić parę.
Jechaliśmy dziś do Teściowej na weekend. Najpierw jeszcze zawoziliśmy królika do znajomych na zaopiekowanie się nim.
Pech tak chciał, że jadąc na jednej z dróg facet uderzyl w drzewo. Nie, on nie uderzyl, on zakurwil i to tuż przez naszym przejazdem.
Nie przechodzę obojętnie obok takich zdarzen i wiem jak udzielać pierwszej pomocy.
Zatrzymałem auto z rodziną tam, gdzie leżały pierwsze elementy z auta (jakieś 100-150 metrów) i poleciałem. Marcie kazałem wzywać pomoc.
Wziąłem apteczkę, poleciałem do tego auta, a w środku facet bez oznak życia.
Powinienem wziąć się za resuscytacje, ale strach przed pozarem nie dopuścił do mnie myśli by zacząć to robić.
Mam do siebie o to ogromny żal i gorycz porażki.
Co do samego kierującego - pasy miał, owszem, ale za plecami.
Generalnie ch⁎⁎⁎wy dzień
Z resztą mówili o tym w RMF.
Kierowca był moim rówieśnikiem.
#polska #polskiedrogi #wypadek
Zaloguj się aby komentować
Jak pięknie jest przyjechać na chwilę do Polski i wkurwiac się na drogi xD
Drugi dzień a ja nauczyłem się jeździć slalomem mając przy tym dość szybki czas reakcji przy omijaniu dziur xD
Ale c⁎⁎ja bo ominąłem jedną prawym kołem to lewe wyjebane w inną I tyle... rozjebane :(
Stuki póki.
#polskiedrogi #polskiraj #polskazlodziejska #samochody #jebacslask
Zaloguj się aby komentować
Jak tam motoryzacyjne świry? Pozbieraliscie łopaty z ekspresówek?
#motoryzacja #polskiedrogi #patologia #transport

Zaloguj się aby komentować
Sezon motocyklowy oficjalnie otwarty.
Z opisu pod filmikiem:
"Mojego samochodu nie uszkodził, natomiast samochód z nad przeciwka lecący motocykl zniszczył zderzak i czujniki parkowania. Po przyjechaniu na miejsce policji okazało się, że pan nie posiada uprawnień na motocykl, po za tym nie jest on jego. Policjant dopatrzył się również ze motocyklista wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Końcowo sprawa trafiła z automatu do sądu."
#polskiedrogi #motoryzacja #motocykle
@Armo11 sam mam moto i sporo jeżdżę np w niedzielę z różową strzeliliśmy ponad 200km. Tacy kretyni psują dobre imię prawdziwym motocyklistom, przygłup nie umiał się obchodzić ze sprzętem, który miał pewnie ponad 100KM i potem połowa kraju gada, jacy to my jesteśmy wujowi.
Był niedawno przypadek innego "orła" w naszym mieście, w samym centrum przypieprzył w słup, trup na miejscu, licznik zatrzymał się na 160km/h. Glut miał 19 lat...
Zaloguj się aby komentować
Zjechać z drogi, czy też nie?
A może zrobić obie rzeczy na raz?
#czokooko - tag do blokowania/śledzenia
#filmiki
#heheszki
#samochody
#polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Wiosna powoli się rozkręca, a wraz z nią nadchodzi sezon rowerowy, a zatem wraca stary, dobry problem.
Odwieczna walka o byt na drodze między kierowcami, pieszymi i rowerzystami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś kilka słów o absurdach drogowych.
LINK DO FILMU Z LICZNYMI PRZYKŁADAMI - w komentarzu.
Poza niespójną infrastrukturą, najbardziej wkurza mnie fakt, gdy kierowcy święcie przekonani o swojej racji trąbią, bo przecież nie jadę po znajdującej się nieopodal drodze dla rowerów.
Taka sytuacja zdarzyła mi się kilkakrotnie, z czego aż dwa razy był to kierowca autobusu miejskiego, a więc człowiek zawodowo biorący udział w ruchu drogowym.
Sęk w tym, że... ja żadnych przepisów nie łamałem, bo na mojej drodze nie było wjazdu na ścieżkę aka DDR, albo nawet nie było wcale drogi rowerowej (przykład w filmie z 3:54 - ul. Michałkowicka w #chorzow #slask). Czasem bywa dużo gorzej - każdy dalszy ruch to złamanie jakiegoś przepisu. Na przykład: Kontynuacja jazdy za znakiem zakazu wjazdu dla rowerów, zawrócenie na ciągłej, wjazd na ciągnący się równolegle przez przejście dla pieszych i chodnik (w filmie: 4:29).
Kwiecień spędzam w nowym mieście, gdzie roi się od bubli rowerowych i aż się prosiło o ich nagranie. Poświęciłem więc trochę czasu i postanowiłem skatalogować powody, dla których część rowerzystów, podobnie jak ja, czasem wydawałoby się, że ignorują zastane drogi dla rowerów i łamią prawo.
Otóż sytuacja nie jest taka zero-jedynkowa.
Może mój film wywoła jakąś szerszą dyskusję.
Może posłuży kiedyś komuś jako argument w internetowej dyskusji w stylu "bo ci pedalarze to tylko ciągle łamią przepisy".
19/x
Tag do obserwowania/czarnolistowania: #bzdecior #bzdeciorphoto
Znajdziesz mnie też na YT/IG/FB pod hasłem "bzdecior".
#wiosna #fotografia #mojezdjecie #rower #szosa #kross #polskiedrogi #prawojazdy



Zaloguj się aby komentować
Na A1 w kierunku Katowic konkretny wypadek na wysokości Łodzi Widzew. Helikopter, kilka wozów strażackich. Pozdrawiam wszystkich czekających w korku xd
#polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Wy wszyscy, którzy rozwalacie butelki albo inne szklane przedmioty na drodze czy ścieżkach rowerowych niech was szlag jasny trafi
Notorycznie co jade to muszę uważać na roztrzaskane szkoło na drodze albo jak robię trasę rowerem
Jesteście zwykłym bydłem i powinno się z wami robić to samo co z PiSem
Jedna wielka patologia
Niestety 2 raz już mi się przydarzyła taka sytuacja mimo zachowania ostrożności i omijania…
Brak słów
#polskiedrogi #motoryzacja #samochody#niebieskiepaski #rozowepaski #zalesie#patologiazewsi #patologiazmiasta wołam kolegów z #rower i #szosa bo pewnie to samo i was spotyka

Zaloguj się aby komentować
Hej, jechałem autostradą z Częstochowy do Zgierza, więc kawałek drogi przebiegał przez autostradę A2. Było to z 3 tygodnie temu, myślicie że jeszcze przejdzie jak teraz kupię bilet? Czy już po ptakach i szykować się na mandat?
W ogóle co za po⁎⁎⁎⁎na akcja, że bramki otwarte, jedziesz jak gdyby nigdy nic, zero info, zero znaków ze trzeba coś bulić i nagle gdyby nie znajomy znajomego który ci coś tam napomknąl to nie wiesz że było to na nielegalu.
Eh, 30letni kawaler w tym kraju to przegrana pozycja, nie dość że wiatr w oczy to jeszcze c⁎⁎j w d⁎⁎e.
#prawo #prawojazdy #kierowcy #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Chyba po wejściu w poprzedni link wpadłem w algorytmową pętlę na YT. Tym razem miła wymiana zdań między transami
#polskiedrogi (?) #bekaztransa #szeryfdrogowy
Zaloguj się aby komentować
Wypadek BMW na S8 - pijany wjechał z zapory.
#motoryzacja #polskiedrogi #bmw
Zaloguj się aby komentować
Taki filmik mi wyskoczył w polecanych. Co sądzicie? Moim zdaniem część jest naciągana do tego stopnia że autorzy (autor?) wychodzą na hipokrytów ale i tak ilość dzbanów którzy znaleźli prawko w czipsach jest przeważająca #polskiedrogi #prawojazdy
W mojej ocenie Nagrywający łamie przepisy 9 razy. W kilku przypadkach nie wiem co przedstawia ujęcie na filmie
0:00 Chłop trochę za późno zareagował na swój zjazd. Każdemu się zdarza
0:11 BMW na czerwonym
0:20 Pieszy przechodzi na czerwonym
0:27 Skoda ustawiła się na złym pasie i ktoś ją wpuścił na dobry pas
1:00 Chłop robi rozładunek stojąc na zakazie a kierujący omija bez upewnienia się, czy można i doprowadza do niebezpiecznej sytuacji
1:07 Chłop z prawej wjeżdża między wolno jadące samochody
1:16 Chłop najeżdża na pas wyłączony z ruchu
1:34 Nagrywający mało nie rozjechał baby + rower przejeżdża po przejściu dla pieszych
1:47 Pieszy rozmawia przez telefon (???)
1:51 Na upartego chłop wyprzedza przed przejściem dla pieszych
2:03 Skuter omija samochody jadą po kostce brukowej między szosą a pasem zieleni
2:06 Nagrywający zmienia pas na przejściu dla pieszych. Subaru zmienia pas bez kierunkowskazu. VW być może jest zaparkowany nieprawidłowo
2:18 Nagrywający przejeżdża przez linię podwójną ciągłą
2:23 Omijanie wypadku
2:39 Nagrywający jedzie pod prąd
2:46 Nie widzę złamania przepisów
2:59 Pieszy rozmawia przez telefon
3:03 Nie wiem o co chodzi
3:13 Chłop zmienia pas przed skrzyżowaniem
3:17 VW wyprzedza pasem wyłączonym z ruchu
3:35 Honda bez kierunku najeżdża na pas wyłączony z ruchu. Nagrywający prawdopodobnie też najeżdża
3:53 Renault jedzie slalomem między pasami ruchu. Zaczyna od najechania na linię ciągłą
4:04 Rowerzysta na przejściu
4:08 VW prawie zajeżdża drogę
4:48 Ford być może przyścpiesza gdy jest wyprzedzany
5:17 Toyota podobnie jak wyżej
5:24 Mercedes zmienia pas przed skrzyżowaniem
5:33 Skoda na czerwonym
5:39 Mercedes być może wyprzedza przed przejściem dla pieszych
5:44 Nagrywający mruga długimi na chłopa
6:15 Wyprzedzany samochód być może przyśpiesza
6:29 Pieszy przebiega przez jezdnię
6:31 Brak kierunkowskazu
6:39 Wymuszenie pierwszeństwa
6:46 Zmiana psa przed skrzyżowaniem
7:02 Chłop jedzie na żółtym świetle + rower na przejściu
7:12 Nagrywający przecina 2 pasy ruchu na raz + bmw na czerwonym
7:18 Nagrywający omija na podwójnej ciągłej
7:40 Kia zmienia pas przed skrzyżowaniem
7:41 Auta sobie jadą po rondzie
7:47 Skoda skręcając zahacza podwójną ciągłą
Zaloguj się aby komentować
Skąd się wziął u nas tak silny nawyk cumowania samochodu na chodniku i strach przed parkowaniem na jezdni? Zazwyczaj i tak przy zaparkowanych samochodach nie minie się dwóch kierowców, ale za to piesi idący chodnikiem również muszą się nawzajem przepuszczać. Najbardziej kuriozalny widok to samochód zaparkowany całym obrysem na jezdni + zacumowany na chodniku jednym kołem chociaż na te 20 cm cholera wie po co
#motoryzacja #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Najbardziej irytującym zwyczajem polskich kierowców jest wyprzedzanie bezpośrednio po wyjeździe z terenu zabudowanego. Jedziesz sobie w zabudowanym w okolicach przepisowej prędkości a na 100m przed znakiem Vin Diesel w swoim Golfie 1.4 jest już przyklejony do Twojego zderzaka z włączonym kierunkiem. Na wysokości znaku zaczyna wyprzedzać a za nim kolejni kierowcy. Przepisy zabraniają przyspieszać pojazdowi wyprzedzanemu, więc jedziesz wolniej niż powinieneś stając się ofiarą wymuszenia w majestacie prawa. Jedynym rozwiązaniem jest wczesne zwiększanie prędkości przed wyjazdem z zabudowanego czyli również łamanie przepisów.
#motoryzacja #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
1.) Kierowca, który zasygnalizował zamiar skrętu w lewo nie ma obowiązku bacznej obserwacji (poprzez kilkukrotne spoglądanie w lusterko wsteczne) drogi za swoim pojazdem, ani też zakładać, że na jego lewym pasie znajdzie się wyprzedzający go samochód, zwłaszcza w obszarze skrzyżowania, gdzie wyprzedzanie jest zabronione.
2.nie istnieje przepis nakazujący upewnić się, że manewr skrętu nie spowoduje zajechania drogi innym uczestnikom ruchu (w przeciwieństwie do zmiany pasa, kiedy należy nawet ustąpić pierwszeństwa, art. 22 ust. 4 pord)
3.art. 24 ust. 4 prawa o ruchu drogowym
Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.
Zaloguj się aby komentować

Trwają intensywne prace na budowie tzw. "obwarzanka krakowskiego", czyli na odcinkach dróg ekspresowych S7 (Widoma - Kraków Nowa Huta) oraz S52 (Modlnica - Kraków Mistrzejowice). W wyniku ukończenia tych inwestycji Kraków zyska pełną obwodnicę.
#polskiedrogi #obwodnica #krakow