Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oglądałem dzisiaj wiadomości na #tvpinfo i Durczok by dostał zawału po stanie czystości podestu pod dużym ekranem.
Plus dwójka prezenterów mówiła "karnister". W państwowej, polskiej telewizji. :|
#jezykpolski #rurkutenstoljestupierdolony #pdk #ehhhhhhhhhhhhhhhhhh
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #linux #archlinux #pdk
sudo pacman -Syu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Kiedy wszystko ci o nim przypomina tak bardzo że aż robisz to co ci o nim przypomina...
#pdk #sushi #tangodown #azoty #hejtodramy


Zaloguj się aby komentować
@onpanopticon mam nadzieję, że mi wybaczysz, ale musiałem
Przygotowania do sezonu 2026, onpanopticowane
#rower #pdk #ziomekrbk

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Moja propozycja minikolekcji japońskiej od wielkiej trójki:
Citizen BM7108-14E – znany i lubiany napęd Eco-Drive, czyli zapomnij o bateriach i nakręcaniu. Ten konkretny sikor otworzył moją kolekcję, wybrałem go świadomie gdy kumpel zaraził mnie tym hobby i nigdy tego nie żałowałem. Gdybym dzisiaj musiał zredukować moją kolekcję do jednego zegarka, byłby to ten. Typ GADA - go anywhere, do anything; można założyć zarówno do t-shirta i jeansów, jak i do marynarki (chociaż jeśli ktoś pracuje w krawacie, wziąłby pewnie chętniej typowego garniturowca). Klasyczny nie znaczy jednak nudny, ostre cięcia przy uszach, niejednolita tarcza i błyszcząca koperta nadają mu trochę życia. Nawet wskazówka sekundowa trafia w indeksy, co świadczy o dobrej kontroli jakości. Tylko fabryczny pasek był sztywny i niewygodny, wymieniłem więc na nieprzyzwoicie wygodny (od Fluco).
Casio GW-5000U – z legendarnej serii G-Shock i według mnie jest to ostateczny G. Droższe modele stalowe są za drogie i zbyt błyszczące, żeby je targać w pył i błoto. A tutaj jest stalowa koperta w ikonicznej, prostokątnej osłonie, do tego miękki i wygodny pasek i pełny wypas na pokładzie, łącznie ze zmianą formatu daty #pdk, zasilaniem słonecznym, radiową aktualizacją z zegarem atomowym (dzięki czemu robi za wzorzec dla innych zegarków) i podświetleniem jedi na ruch nadgarstka. Rzecz niezawodna i niezniszczalna, kiedy nie weźmiesz to działa, a jak spadnie z balkonu, to umyjesz pod kranem.
Seiko SRPK65K1 – tutaj mniej mi idzie o ten konkretny, a bardziej o serię automatów zwaną 5KX, czyli Seiko 5 które zastąpiły popularne SKX. Niektórzy im zarzucają że zniknęła zakręcana koronka i certyfikacja ISO, ale ja rad jestem z wymiany werku na współczesny, ze stop-sekundą i dokręcaniem ręcznym. Pływać z nim nadal można, a nurkować nie mam zamiaru. Występują w różnych wzorach i kolorach, więc każdy wybierze coś pod siebie. Są nieco rębne i dają wrażenie prostoty, ale i solidności, takie gniotsa nie łamiotsa. A przy tym świetnie się noszą na większości nadgarstków, bo są dobrze wyważone, mają przyjazny profil koperty i nieduży rozstaw uszu. Jako automaty mają duszę i charakterek, trzeba się nimi zajmować, nastawiać jak nie były noszone, mierzyć i korygować odchyły dobowe jak ktoś lubi precyzję itp., ale to właśnie daje frajdę z obcowania z analogowym urządzeniem, którego zasadę działania można ogarnąć za pomocą chłopskiego rozumu i fizyki newtonowskiej.
Każdy z powyższych zegarków polecam, tylko uwaga na rozmiar; ja mam duży nadgarstek i zegarki wydają się nieco mniejsze, niż na przeciętnym. Jak ktoś nie ma doświadczenia, to najlepiej pójść do sklepu, przymierzyć kilka i wziąć najfajniejszy. Europejska dystrybucja, solidność, dostępność i obsługa gwarancyjna wciąż przemawiają na korzyść japońskich marek w porównaniu z chińskimi, a ceny – w porównaniu ze szwajcarskimi.
A co wy sądzicie?
#zegarki #kontrolanadgarstkow #modameska #hobby




@xniorvox Seiko troche odlatuje, ale maja lorusa,pulsara i orienta- lorus ma konkurowac z casio, pulsar i orient- z citizenem, seiko ma robic za konkurencje dla swiss brandow typu tissot,certina. No i dwie marki jeszcze lepsze- orient star konkuruje z mid-tier swiss made,a grand seiko,wiadomo- marka luksusowa, na poziomie omegi i rolexa.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio mnie zainteresował temat symulacji rozwoju roślin i znalazłem bardzo fajna książkę na ten temat więc się z Wami podzielę: https://algorithmicbotany.org/papers/abop/abop.pdf
Jak będę miał efekty implementacji to oczywiście również wrzucę, póki co opanowałem dodawanie pionowych segmentów gałęzi, czyli bardziej walka z silnikiem niż algorytmami.
Teraz pora na symulowanie żółwia i wrzucenie kilku sekwencji z książki do odtworzenia, żeby coś ciekawego się na ekranie pojawiło. Kto w logo programował ten wie ocb #pdk
#programowanie #ciekawostki #nauka #biologia #rosliny #hobby
Zaloguj się aby komentować
#youtube #pdk #heheszki #przegryw#twitch
Asmongold - prawdziwy "ewenement" na obecne czasy. Typowy nerd sprzed komputera przekształcił streamowanie z wowa na komentarz polityczny postów na x, oglądanie YouTube i okazjonalne granie. Zarobił co najmniej kilka milionów na czymś co większość ludzi robi za darmo.


Zaloguj się aby komentować
Bede wychodzil z piwnicy w celach przeruznych #pdk Ktory zegarek zalozyc #kontrolanadgarstkow #ankieta


Zaloguj się aby komentować
Doma ja
pkee
#uke #pke #pdk #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kto wczoraj pomyślał żeby dziś wstać wcześniej?
No ja.
Komu grafik przeszkadza by świętować tłusty czwartek jak należy?
No mi.
Kto robi sobie tłusty poniedziałek?
No ja.
Teraz tylko poczekać na to aż wyrosną. W środek będzie pakowana Nutella i marmolada z płatków róży. W tym roku ćwikły brak #pdk
#gownowpis #zainteresowania #gotujzhejto #pieczzhejto #gotowanie #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
Witam w kolejnym dniu, pięknie się rozpoczynającym i pięknie zapowiadającym... #pdk