Psss… Procencik od transakcji jest wyższy, 2% to sprzed BK2% xD Szukałam mieszkania aktywnie przez dwa lata i od 2024 wraz z wyjebaniem w kosmos cen mieszkań wyjebaly też prowizje - żaden pośrednik nie brał mniej niż 2,5%, najczęściej to 3% (Kraków). Finalnie znalazłam kurnik sama, ale ile nerwów straciłam, to moje.
dla ciekawostki dodam, że sprzedająca mimo że niby zdecydowała się mi sprzedać, to i tak podpisała umowę z pośrednikiem (okresowa na 14 dni), bo może trafi się lepsza oferta, no i ona boi się formalności. Na szczęście agencja dała ciała i nie znalazł się żaden kupiec, mimo wystawionego ogłoszenia na Olx. Mieszkanie było wystawione na 30 tys. więcej niż ja dawałam. Sam kontakt też podobno był słaby i trudno było cokolwiek się dowiedzieć, jakie będą etapy itd., gdzie zamieszcza ogłoszenie, nawet nie podesłali wzoru umowy rezerwacyjnej mimo próśb. Ojojoj. Na szczęście wrócili do mnie i skoordynowałam całą akcję, bo nawet miałam swojego notariusza, wzory umów i łeb obryty przez czytanie forów i artykułów itd.
Powinnam wziąć od sprzedającej 3% xD