Pajęczyny zdmuchnięte, kontrolna trasa odbyta, czuć letkim chłodem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Polecam ten stan!
#motocykle


Pajęczyny zdmuchnięte, kontrolna trasa odbyta, czuć letkim chłodem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Polecam ten stan!
#motocykle


Zaloguj się aby komentować
Na forach i Discordach polecają:
Kenda Cruiser K671
City Demon
Mitas Sport Force
Przód 110/80 17 - Tył 140/70 17
Planuję kupić przez internet przód + tył.
Jaki sklep polecacie?
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
O, a tak wygląda szkolenie #pitbike na poziomie kompletnego amatora, któremu jeszcze instruktor tłumaczy podstawowe podstawy. Więc proszę się nie śmiać z tego, jak jeżdżę
Jeździmy w dwóch grupach na zmianę, tutaj czwarta sesja (są cztery przez cały wieczór, jak wystarczy czasu, to czasem piąta wskoczy). Było dużo więcej chętnych do grupy szybkiej niż do bardzo szybkiej, więc instruktor wstępnie kazał mi jechać w tej drugiej. Strasznie się tam męczyłem, te same dzieciaki wyprzedzały mnie co moje trzy okrążenia, ciężko w takich warunkach cokolwiek poćwiczyć. Zresztą ja też przeszkadzałem innym w szlifowaniu swoich umiejętności. Później sam się przeniosłem do grupy szybkiej i już było dużo lepiej.
Ale kiedyś się nauczę
https://www.youtube.com/watch?v=0HjD2pamBWE
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Dumny jak paw, slider wywieszam w gablotce, bo udało mi się zejść na kolanko na #pitbike
Złośliwi wprawdzie mówią, że to ślad po tym jak na pierwszej wczorajszej sesji z impetem wjebałem się w ścianę. Ale nie, bo na szczęście uderzyłem głową, nie kolanem.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Kilka miesięcy temu dodawałem wpis o brytyjskim producencie silników i motocykli JAP. Dzisiaj szybka wrzutka jednego z motocykli produkowanych w latach 1929-1931. Konkretnie model JAP Ravat. Pojemność 350cm3.
#motocykle



Zaloguj się aby komentować
Motorki którymi śmigałem przez ostatnie 3 lata
Niestety nie wszystkie, brakuje bandita 1200 ale nie chce mi się szukać zdjęć
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Losowa ciekawostka z czytanych przeze mnie rzeczy: od 1 stycznia w Wietnamie weszły w życie nowe przepisy, które podwyższyły przynajmniej 10-krotnie wcześniejsze kary za wykroczenia drogowe dokonane przez kierujących motocyklami - i tak na przykład za przejazd na czerwonym świetle, jazdę pod prąd czy po chodniku od teraz groził będzie mandat w przeliczeniu w wysokości niespełna 700-1000 PLN. Podwyższono również kary m.in. za brak założonego kasku, niebezpieczną jazdę, zbyt głośną jazdę w miastach czy branie udziału w wyścigach. Za jazdę bez trzymania rąk na kierownicy czy wykonywanie wheelie z kolei grozi konfiskata motocyklu.
Nawet jak na warunki polskie jest to całkiem wysoki mandat - ale trzeba pamiętać, że w Wietnamie średni dochód mieszkańca wynosi w przeliczeniu niespełna 1500 PLN. Nie trzeba chyba nic więcej dodawać o tym, jak srogie są to kary i jak duże oburzenie spowodowały w wietnamskim internecie.
A motocykle są dla Wietnamczyków zdecydowanie podstawowym środkiem transportu: wg danych statystycznych w Wietnamie zarejestrowanych jest około 77 mln motocykli (przy populacji niewiele przekraczającej 100 mln osób) i odpowiadają za 85-90% całości ruchu na wietnamskich drogach, jak i około 60% sprawców wypadków.
A smaczku dodaje fakt, że w planach jest wprowadzenie nagrody dla osób zgłaszających wykroczenia innych kierowców (z potwierdzeniem zdjęciowym/nagrania) w wysokości 10% zapłaconej kary (nie może też przekraczać jednorazowo równowartości 800 PLN) - choć w wietnamskim internecie pojawiły się już fejknewsy ile to ktoś nie zarobił po jednym dniu takiej "pracy", to jeszcze nie opracowano odpowiednich ku temu procedur.
#wietnam #wiadomosciswiat #motocykle
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów
#azjatyckaowca <- moje wpisy o Azji

Zaloguj się aby komentować
Ubrany w pustynny kamuflaż Hayes M1030-M1 to w rzeczywistości Kawasaki KLR650 z silnikiem przystosowanym do zasilania paliwem przeznaczonym do celów wojskowych. Stworzony przez firmę Hayes Diversified Technologies (HDT) z Hesperia w Kalifornii. Motocykl jest zgodny z wymaganiami NATO (wszystkie pojazdy organizacji muszą w czasie pokoju jeździć na oleju napędowym lub biodieslu, a w czasie wojny na paliwie lotniczym lub nafcie JP8. Wymagania te oznaczają, że wszystko co ma silnik: od wozów transportowych, przez jeepy, po odrzutowce, ma zużywać to samo paliwo, co zmniejsza zamieszanie związane z dostarczaniem i transportem różnych rodzajów...
Było skrrrt skrrrt wzium robione jutro pewnie po śniegu nie będzie śladu to trzeba było poświrować

Zaloguj się aby komentować
Dobra, gotowy na #pitbike. Teraz wypchnę z toru wszystkie czternastoletnie dziewczynki.
@Yes_Man Lecisz ze mną za tydzień?
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
postanowienia na nowy rok anno domini 2025
kupic motor
zrobic prawko na motor
w tej kolejnosci
KONIEC
ps.
Ktoś tu sie zna na kupowaniu motocykla z zagranicy bo ja to średnio sie generalnie na motocyklach nawet znam xD
#ambitneplany #gownowpis #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Święta minęły, zima w pełni więc czas powrócić do harlejkowego dłubania, tym bardziej że wczoraj przyjechały dwa pierwsze kupione w tym roku na licytacji sprzęty. Cała droga od wygrania do podstawienia pod chałupę zajęła niecałe dwa miesiące, przyzwoicie - na upartego i gdyby nie święta byłoby może z tydzień szybciej, ale chyba nie ma co narzekać.
Parę słów o samych motocyklach - przede wszystkim nie planowałem ich kupować, zalicytowałem dość nisko na zasadzie "przy tej cenie jeśli wygram to stratny niemal na pewno na pewno nie będę" i akurat się trafiło XD
Pierwszy sprzęt to Dyna Low Rider z 2009, bliźniaczo podobna do tej, którą składałem w tym roku. Po szybkich oględzinach uszkodzenia i braki wydają się naprawdę minimalne. Brak kanapy (w innym moto który do mnie zmierza mam pasującą, którą planuję przełożyć), brak filtra powietrza z obudową, lekko starte przy glebie klamki, lekko przytarta pompa hamulcowa... i tak naprawdę tyle! Wystarczyłoby założenie świateł w wersji EU, zrobienie przeglądu i można bzikać. Aha, no nie do końca - bo brakuje najważniejszego, czyli kluczyka xD Ale ten mam nadzieję dorobić po taniości. Planowałem dołożyć owiewkę i motocykl przemalować na satynowy szary, coś w stylu mercedesowego Designo Selenite Gray Magno, ale teraz sam już nie wiem, bo originalny lakier jest w naprawdę fajnym stanie a do tego na żywo robi bardzo dobre wrażenie. A może korzystając z obecności crash barów wykorzystać motocykl do chamskiego upalania i nauki driftu? Muszę wszystko przemyśleć na spokojnie. Aha, z ekstrasów Dyna ma na pewno zrobiony stage 1 (akcesoryjny filtr powietrza, wydech i mapa) oraz konwersję na napęd łańcuchem. Więcej póki co nie stwierdziłem:)
Drugi sprzęt to Sportster z 2010 stuningowany przez jakiegoś dziadka albo miłośnika zakładania świecidełek z aliexpress xD Serio, jest tam dużo wszystkiego a do tego z zupełnie innych parafii: owiewka (jej resztki) i kierownica to niby club style, regulowane amortyzatory i konwersja na łańcuch to ukłon w stronę (pseudo) sportu, szprychowane koło, sissy bar i pękaty zbiornik to bardziej retro, a z kolei rozmaite chromowane dodatki kojarzą mi się z motomiłośnikami flędzli, lisich kit, skór i ćwieków. Ta wersja Sportstera jest dla mnie problematyczna, bo jest to Custom, z którym trudno zrobić coś ciekawego dla oka - ale chyba mam już plan (o tym za chwilę). Jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o sam motocykl i jego uszkodzenia? Nie jest źle, póki co zarejestrowałem następujące braki:
- wgniotka na baku - do wyciągnięcia, a sam bak do pomalowania
- rysy na tylnym błotniku - to już moje dzieło xD zrobiłem to przy ściąganiu sissy bara, ale sam błotnik i tak był do malowania
- korozja na przednim błotniku - tu wygląda to słabo. Albo uda się to wyczyścić do zdrowego metalu albo błotnik utnę i skrócę albo po prostu wreszcie kupię używany. Błotnik będę też malował
- urwana śruba mocująca amortyzatora - easy, zerwaną śrubę już wykręciłem, pozostaje zamówić nową i przykręcić amortyzator
- korozja na tylnym wahaczu - sam wahacz jest wykonany z dość grubej stali, więc pewnie dałoby się wypiaskować i pomalować ponownie - ale używkę można kupić za parę stówek. Zobaczę jeszcze
- jakieś drobne wycieki, zapocenia - aczkolwiek nie jestem do końca pewny, na ile jest to kwestia wilgoci zebranej podczas podróży a na ile faktyczny problem
- brakuje filtra powietrza, będę musiał coś poszukać na necie, bo poprzedni właściciel wsadził akcesoryjny i ten urwał się przy glebie
- a poza tym chyba mi się przyfarciło, bo akumulator z którym przyjechał udało się odratować - a to zawsze ok. 400 pln w kieszeni
Jest też trochę rzeczy, które nie pasują mi do przyszłej wizji motocykla i będę chciał je wymienić. Są to:
- kierownica, chcę dać niską, płaską i lekko wygiętą
- mocowanie kierownicy - tu się jeszcze zastanawiam, albo baaardzo niskie risery od majfrendów albo oryginalne od wersji Custom (te są jednak hmm, dość specificzne)
- siedzenie - obecne jest w kiepskim stanie, do tego wolę wersję "solo"
- zbiornik paliwa - tu mam trochę dylemat, są dwa zbiorniki do sportsterów, jeden pękaty jak mój i drugi bardziej wypłaszczony po bokach, który bardziej mi się podoba. Jednak kształt mojego na żywo nie jest aż taki zły, a kupno używki to minimum 800 pln, więc cały czas zastanawiam się, co zrobić - kombinować z obecnym czy szukać innego
- amortyzatory, mam już kupione chromowane, OEMowe w bardzo dobrym stanie
Jak wcześniej wspomniałem, sportster custom to moim zdaniem wersja z której najtrudniej zrobić coś przyjemnego dla oka - ale mam już na niego pewien plan. Motocykl będę chciał przemalować na biało-fioletowy (coś jak na ostatnim zdjęciu) a do tego dać sporo chromowanych detali (choć z zachowaniem zdrowego rozsądku). Szeroki bak oraz niska, szeroka kierownica dopełnią efektu. Na pewno będzie ładniejszy niż jak przyjechał;)
Wczoraj zdemontowałem już większość z dodatków, które szpeciły motocykl i wkrótce wezmę się za zamawianie części. Jak wygląda kwestia budżetu? Każdy z motocykli po uwzględnieniu wszystkich kosztów oraz zakupów części, które zdążyłem już zrobić wyszedł ok. 16k PLN. Cena za motocykl z tego rocznika wynosi ok. 30k PLN w przypadku Dyny oraz ok. 25k w przypadku Sportstera. Daje mi to dość spory budżet na naprawy oraz jakiś zysk na siebie, gdybym później miał któryś sprzedać. Ponadto, Sportster miał zainstalowane dwa elementy, które planuję opędzlować. Pierwsza, to komplet regulowanych amortyzatorów w świetnym stanie. Nie pasują do mojej koncepcji, a do tego koszt nowych to ok. 1k USD plus cło i przesyłka. Liczę, że ze sprzedaży wyjdzie mi ok. 1,7-2k PLN. Drugi bajer, z którego początkowo się podśmiewałem to mocowany do kierownicy soundbar. Okazuje się, że koszt takiego to prawie 3k PLN. Przetestowałem swój i działa - liczę, że sprzedam go za ok. 60% ceny nowego i jeszcze poprawię budżet projektu:)
Póki co to tyle, na pierwszy ogień pójdzie sportster, bo jest tam trochę więcej do zrobienia. Spróbuję doprowadzić motocykl do fajnego stanu technicznego, a na wiosnę ponownie zabawić się w lakiernika. Będzie się działo:)
#motocykle #harlejekzusa




No właśnie ja też się zastanawiam teraz nad kierownicą. Kupiłem z 50cm wysoką + 10cm riser, ape hanger. Wygląda mega chujowo, a jeździ się jeszcze lepiej xd Chciałbym zamontować prostą, jak najniższą (celuję w bardziej klasyczny, nie-chopperowaty wygląd), ale trochę się obawiam, że może być niewygodnie. Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Tak w ogóle co robisz z tymi wszystkimi harleyami? Trzymasz, sprzedajesz?
Zaloguj się aby komentować
Motocykliści (2023)
Po przypadkowym spotkaniu upartą Kathy przyciąga Benny, członek grupy motocyklowej Vandals, która wkrótce przekształca się w niebezpieczny gang. Mężczyzna staje wobec wyboru pomiędzy kobietą, a lojalnością wobec klubu.
#bezbiletu #motocykle
@banita77
Ech - do porzygu ten sam motyw. Czy to w netfliksowym Wiedzminie, disneyowym Mandalorianie, <dowolna hamburgerowa filmowa produkcja> czy tutaj. Jacys kolesie wchodza do baru, a niepozornie wygladajacy antagosta spuszcza im wpierdziel. I tak w kolko, dziesiatki razy.
Hollywood zrobil sie taki nudny, bezpieczny i przewidywalny.
A potem dziwia sie, czemu ludzie przestali chodzic do kina
Zaloguj się aby komentować
Matko boska ale cudo. 2014, przebudowany 2023. Zgadnijcie cene. W ojro.
#motocykle #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Hejka, jako że już zdążyłem zapomnieć co to znaczy jeździć na motocyklu to chciałbym się z wami podzielić moją amatorską relacją z podróży do Francji.
https://motocyklembezdarciamordy.blogspot.com/2024/12/wycieczka-na-zachod.html
#motocykle #wycieczka #relacjazwycieczki
Zaloguj się aby komentować
@Yes_Man kiedyś ojciec mnie wziął na przejażdżkę junakiem. Dał mi kask z niemieckiego hełmu zrobiony, wyściółka w środku była, ale pasków nie miał. Spadł mi zaraz po ruszeniu, darłem się "tato tato kask mi spadl" ale on albo był głuchy albo tak podjarany, że o mnie zapomniał bo nie zwrócił na mnie uwagi. Jechałem tak bez kasku po wioskach okolicznych, z 15km wracamy, schodzę a on się pyta gdzie kask mam xD
Zaloguj się aby komentować

W wieku 94 lat zmarł Osamu Suzuki, człowiek, który zbudował jedną z najpopularniejszych japońskich marek i stworzył z niej globalnego gracza. Był także ojcem pomysłu produkowania małych samochodów - poinformowała "Rzeczpospolita".
#motoryzacja #motocykle #samochody #wiadomosciswiat
Jeździć, obserwować. Temperatura na plusie, a że @Shagwest wybrał się na prowincje, trzeba było odwiedzić garaż. I nawet słońce dziś dopisało. Wg wskaźników z S19, temperatura powietrza była 1,5 st, a asfaltu - 4,3 st. Idealnie na małego tripa
#motocykle #triumph #qjmotor #qjmotor800s #wycieczka #podkarpackie


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować