Panowie, zaledwie trzy poniedziałki i zaczynamy wiosnę. Motor udało się złożyć i czeka na rozpoczęcie sezonu. Mam nadzieję, że temperatury na to pozwolą😁
#motocykle #majsterkowanie

Panowie, zaledwie trzy poniedziałki i zaczynamy wiosnę. Motor udało się złożyć i czeka na rozpoczęcie sezonu. Mam nadzieję, że temperatury na to pozwolą😁
#motocykle #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Moto Major 350, prototyp z 1947r zaprojektowany i wykonany przez Salvatore Maiorca.
Powstał jako niezwykłe ćwiczenie stylistyczne w ośrodku badań aerodynamicznych. Stworzenie tego motocykla było bardzo kosztowne i zostało sfinansowane przez Aeritalia w Turynie, spółkę zależną Fiata, która zaoferowała Salvatore swoje zasoby przemysłowe. Było to drugie podejście włoskiego giganta do budowy motocykla. Pierwszym doświadczeniem Fiata był skuter zaprojektowany w 1938 roku, który okazał się bardzo podobny do prototypu Piaggio z 1945 roku, model Paperino.
Dane techniczne:
Silnik: 4-suwowy, jednocylindrowy, chłodzeny powietrzem
349,3 cm3 (76 x 77...
W skali od 0 do debil. Ile miał na liczniku? Oglądać do końca, bo happy end.
#motocykle #boogiecontent
Zaloguj się aby komentować
Pogoda się zrobiła i znalazłem trochę czasu więc mały update z wyniany sprzęgła w FJ1200.
Tarcze i przekładki zdemontowane i pomierzone są zużyte w 95% więc do wymiany. Sprężynę dociskową też założę nową. Łożyskowanie i kosz sprzęgłowy bez luzów więc tego nie ruszam. Wysprzeglik okazał się być sprawny, tłoczek pracuje poprawnie więc muszę poszukać którędy płyn uciekł. Jutro zamawiam graty i remontuje zegary bo też są do wymiany ( @Shagwest tak zapitalał że prędkościomierz mi się przekręcił xD).
Bonus:
cześć z Was zapewne nie rozumie dlaczego pi⁎⁎⁎⁎lę się z tym sam pod blokiem. Odpowiedź jest na drugim zdjęciu. Mechanik, który za swoją pracę wziął kasę założył podkładkę pod korek oleju z jakiegoś aluminium ಠ_ಠ
Zresztą ten sam mechanik źle złożył w tym motocyklu lagi. Nie wiem jak to możliwe ale mu się udało. Nadmienię, że ma ze dwadzieścia lat doświadczenia.
Wolę zrobić sam, przynajmniej będę mieć pewność że nic mi nie pierd@lnie w trasie
#motocykle #majsterkowanie



Zaloguj się aby komentować
Znajomy opowiadał mi ostatnio, jak kupował nowy motorek.
Wielki chłop z niego, więc męczył się na posiadanym małym V-Stromie. Wyszukał sobie używanego dużego V-Stroma, stan bdb, podniesiona kierownica, przebieg ok. Sam go nie oglądał, ale wysłał płatnego inspektora, by sprawdził stan. Inspektor pobłogosławił, więc pojechał, uścisnął dłoń sprzedającemu i wyjechał od niego nowym używanym cudeńkiem.
Standardowo, jeszcze tego samego dnia rundka po Warszawie, wycieczka na Kampinos, a pod wieczór do znajomego mechanika, żeby wymienić olej, płyny i tak dalej, wiadomo.
Mechanik bierze się do roboty, szarpie za kierownicę, by postawić sprzęt na podnośnik i... kierownica została mu w rękach. Okazało się, że poprzedni właściciel podnosząc kierownicę użył oryginalnych śrub, które teraz łapały może na 4 milimetry
Tak więc uważajcie, co tam wiosną będziecie kupować, bo są na tym świecie rzeczy, które się filozofom nie śniły
#motocykle #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy czymś takim dałoby się jeździć po zwykłych drogach?
#motocykle #ciekawostki #boogiecontent
Poza tym #hejtowyzwanie za komentarze :)
Wątpię, by dało się tym jeździć w ogóle poza specjalnie przygotowanym terenem.
Amortyzacji zero, podatność na uszkodzenia np. od kamieni, nierówności, co w przypadku ubabrania tego olejem i jak możliwości hamowania w przypadku zanieczyszczenia tych kul, jak również powierzchni styku napędu z kulą?
Daleko jeszcze do wizji pojazdów z "Ja, robot"
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mamy w #bielskobiala lub okolicach tapicera, któremu warto oddać kanapę motocyklową do obszycia? Tak żeby cena odpowiadała jakości.
Wiem że w Wieliczce jest ktoś godny uwagi, ale podobno cenowo też bardzo wysoka półka.
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Panowie rozglądam sie za zakupem Honda Varadero 125cm2 do kwoty ok 10-12k, znacie ten model czy warto w to iść czy lepiej patrzeć nowego chińczyka? #motocykle #honda
@DamBa Daj sobie spokój z Viadrem i innymi tego typu. To motocykle często przechodzone przez kilkunastu właścicieli i ściągane z komisów za Odrą. Za kwoty, jakie podałeś masz prawko, ciuchy, a i na motor klasy 500 zostanie. Pchać się w 125 przy obecnych cenach zadbanych sztuk jest średnio sensowne.
Ewentualnie jakich Chińczyk do 5k z pierwszej ręki. Osiągi będzie miał podobne, bo Varadero ma 2 cylindry, ale też masę, co finalnie przekłada się na zbliżone osiągi do wszystkich, pozostałych 125, nawet tych z mocą w okolicach 12KM. Powyżej 5k lepiej robić od razu A. Przechodziłem tę samą drogę i dzisiaj żałuję, że kupiłem 125, bo uważam sezon na nim spędzony za stracony. Siadając w szkole nauki jazdy na 650 i tak musiałem się uczyć wszystkiego od nowa, bo to zupełnie inna masa, stabilność, gabaryty i szerokość opon.
Zaloguj się aby komentować
Nie chwaliłem się, ale zgubiłem klucz od motorka.
Po 5 dniach wypłynął na grupie osiedlowej. Kamień z nerki spadł, bo już zacząłem się godzić z kosztem nowej stacyjki, korka wlewu paliwa i zamków w kufrach. Bo jakbym zgubił gdzieś na mieście, to trudno, dorobiłbym. Choć raczej nie powinienem, bo motorek w leasingu. Ale byłem pewien, że zgubiłem pod blokiem i martwiło mnie to, że ewentualny znalazca zachował go dla siebie.
Chcecie wiedzieć, ile taki zestaw kosztuje? Nie chcecie. Ale i tak Wam powiem.
https://motogar.pl/sklep/czesci-triumph/17589-stacyjka-triumph-oem-t2501977-.html
#motocykle
@Shagwest Ja się domyślam. Kumpel mieszka przy parku i mu przez otwarte okna ptaki na kwadrat włażą. Kompletny surrealizm. I mu sroka prawdopodobnie klucz za⁎⁎⁎⁎ła, ale nie od motocykla tylko od kibla. W sumie samochód do jeżdżenia przez trzy lata bez wkładu bym za to kupił. Jeszcze mu serwis łaskę robił.
Zaloguj się aby komentować
Kontynuując temat otwieranych lamp - Suzuki Katana 750 z 1985r
Zdjęcie: Pinterst
#motoryzacja #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Środowa noc to w... garażu czas xD
Po jakichś 12 może 15 latach mnie naszło by naprawić moje pierwsze dwa kółka mechaniczne. Przyznaję że kiedy je dostałem moja wiedza techniczna i kultura techniczna nie była wysoka. W dużym skrócie dawałem miodu na zimnym i zatarlem trochę silnik.
Na dzień dzisiejszy włożyłem jakieś 6 stówek by doprowadzić do stanu dobry i uruchomić.
Zadziwiająco dużo pamiętałem co gdzie i jak odkręcać czy regulować od ostatniego razu jak go rozkręcałem.
Co lepsze stał tyle czasu ale cały czas był opłacany. W przyszłym tygodniu jak będzie czas to poskładam plastiki do końca i zrobię jazdę próbną.
https://youtu.be/JkxxsK9CbLM?si=TEvT9sKp4NDf8UCa
#chwalesie #motoryzacja #motocykle xD
#majsterkowanie
@jedzczarnekoty jazda po naprawie odbyta xD https://youtu.be/B1h4nXoRlR8?si=G-EFL_Y5UDdFdCeI
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #motocykle Gdy masz za krótkie nogi ale i tak chcesz jeździć
Za gówniaka rowerem jeździłem pod ramą
Zaloguj się aby komentować
Moto Guzzi Nevada diesel, koniecznie z dźwiękiem
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Przyszedł nowy - stary klamot do mojej zratowanej Fjoty. Kanister na benzynę o pojemności 5 litrów, tylko trzeba go będzie machnąć na czarno i trochę zgruzować
Docelowo będzie przymocowany na bocznym bagażniku zamiast kufra.
#motocykle #gownowpis


Zaloguj się aby komentować