Stożek Morse'a na oko, brak łożyska wzdłużnego i jakieś utwardzanie powierzchni by się przydało.
#pakitek #mechanikasamochodowa #mechanika #heheszki #gownowpis #obrobkaskrawaniem
Stożek Morse'a na oko, brak łożyska wzdłużnego i jakieś utwardzanie powierzchni by się przydało.
#pakitek #mechanikasamochodowa #mechanika #heheszki #gownowpis #obrobkaskrawaniem
Zaloguj się aby komentować
To tak się da???
#mechanikasamochodowa #mechanika #pakitek #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Test na spostrzegawczość.
#mechanika #pakitek #heheszki #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
k⁎⁎wa mechanika to chyba jednak nie jest dziedzina dla mnie. Zdarza mi się grzebać przy motorze i właściwie k⁎⁎wa zawsze mam jakieś przeboje. Dzisiaj w planie była wymiana łożysk w tylnym kole. I byłem nawet przygotowany, spisane momenty dokręcania śrub, obejrzałem sobie film jak ktoś to robi, jedynie ściągacza do łożysk nie miałem ale widziałem że dużo ludzi po prostu wybija łożyska z drugiej strony przy pomocy śrubokręta i młotka.
No i co? I guwno.
Koło zdjąłem, łańcuch przeciąłem diaxem bo mam w planach go zmienić na nowy.
I ponad godzina użerania się z tymi łożyskami i taki c⁎⁎j, jak siedzą tak siedziały. Do tego nie poradziłem sobie z odkręceniem tylnej zębatki, wymiękły zarówno klucz o 80cm ramieniu jak i klucz pneumatyczny.
Chyba jakiś niedojebany jestem, to nie są trudne rzeczy i radzą sobie z tym 17 latkowie mający praktyki w szkole zasadniczej. Jjak mi kuresko nie idzie w tym roku to aż mam ochotę to rzucić wszystko w pizdu.
#gownowpis #motocykle #mechanika #zalesie
Nic sie nie martw, przed swietami w czwartek podnioslem auto zeby wymienic opony. Okazalo sie, ze w lewym zacisku mam malo klocka - pojechalem kupic klocki(30 km w jedna strone) posiedzialem chwile z tesciami i wieczorem wzialem sie za wymiane klockow... prawy zacisk super, lewy ani drgnie...
W sobote pojechalem po zestaw naprawczy, rozebralem wyczyściłem, zlozylem. W poniedzialek wracalem do domu zacisk sie grzeje. Skonczylo sie tym, ze wrocilem do rodzicow i pozyczylem auto od nich a samochod poszedl do mechanika...
Ale przynajmniej opony letnie zalozylem xD
Zaloguj się aby komentować
Koła zębate rozrządu silnika gwiazdowego BRISTOL HERKULES
#samoloty #mechanika #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Przelało mi się trochę olej podczas wymiany, jest na poziomie czerwonej kreski, co myślicie odsysać, zostawić? 2.0 Skyactive.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #pytanie #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Fajen!
https://www.youtube.com/watch?v=aoINEoMGf6s
#diy #arduino #ciekawostki #modelarstwo #mechanika
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Za radami @Belzebub kupiłem mechanizm napędu z #asg
Powstanie z tego szybki wysokonapięciowy stycznik do dopalarki kabli.
Tylko muszę zobaczyć na jakie napięcie jest silnik.
Wieczorem sobie to rozbebeszę i popatrzę co mogę zmienić.
#elektronika #inzynieria #mechanika

Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #mechanika #czolgi #zrobtosam Abrams się zjebał.
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze nie było #chwalesie z tematem miniładowarki jaką już jakiś czas temu nabyłem.
Ale dzisiaj przy okazji pierwszej roboty Na jakiej się znalazła, to wypadałoby coś wspomnieć.
Zakupiona oczywiście używana rocznik 2010, Fińskiej marki Avant model 220.
Łycha dość spora jak dlatego modelu. I wymagała już delikatnego liftingu, z udziałem niedocenionego @myoniwy.
Dokładnie to łycha za mało się otwierała i nie chciała wysypywać urobku. Trzeba było wstawać takie klimy jak na zdjęciach i oczywiście wszystko liczone dwa razy a wyszło jak zwykle, czyli za⁎⁎⁎⁎ście.
Do wymiany zostaje jeszcze siłownik zamykania łychy. Ale jest już w drodze.
Niestety silnik w tym modelu jaki mamy to benzynowy kolcher o mocy 20 koni. I niestety ale spalanie to mnie trochę zszokowało na samym początku. Ponieważ na wolnych obrotach w ciągu 20 minut pracy zeżarł cały dziesięciolitrowy bak paliwa. Okazało się że uszkodzona była pompka, do tego zabrudzony gaźnik oraz filtry.
Wszystko powyższe zostało naprawione, No i spalanie jest już takie przyzwoite.
Jak sprawdziłem to litr na około 20 minut pracy w terenie.
Co do samej pracy. No skubana robił robotę.
Hydrauliczny napęd na cztery koła. Kupkę ziemi którą bym taczkował ze dwie godziny rozwiozłem w 10 minut.
Jeszcze jest oczywiście do tego kabina tylko nie wjeżdża mi na busa. XD
Wpis na szybko, więc za błędy proszę mnie nie karcić.
#ogrodnictwo
#mechanika
#diy
#praca
#ogrod




Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś pojęcie co to? To rzułte na pierwszym planie, to za przeproszeniem, pedau.
#gownowpis #technologia #mechanika



Google grafika podpowiada
https://archiwum.allegro.pl/oferta/praska-wieloczynnosciowa-do-alu-aluprof-t1k685-i6914369124.html
Zaloguj się aby komentować
Co robić gdy potrzebujesz klucz 46, a go nie masz? Zrobić!
#diy #mechanika

Zaloguj się aby komentować
Pan buduje silnik elektryczny. Taki malutki, że @bartek555 by udźwignął
#mechanika #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#mechanika
Wpierw coś stukało a potem przestało się obracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #mechanika
Co zrobić gdy śruba jest tak dojebana że nie możesz jej odkręcić nawet z najdłuższymi przedłużkami z zestawu?
Potrzebujesz dłuższej przedłużki, najlepiej to kawałek rurki lub profila. Ale co jeśli nawet tego nie masz pod ręką? To trzeba najpierw użyć mózgu a potem tego co się tam urodziło i tego co masz pod ręką.
W moim przypadku kawałek deski i sznurka. Dźwignia 2x dłuższa to i śruba nie stawiała oporów.
A cóż to za maszyna?
Jest to peleciarka, od góry wlatują suche trociny, które są przepychane przez matryce za pomocą specjalnych rolek. No i właśnie z tymi rolkami jest problem. Właściciel już raz wymieniał zestaw bo jedna pękła na pół, a teraz jest akcja że prawdopodobnie padło łożysko i też stanęła dęba. Na szczęście jedna z wcześniejszego zestawu była sprawna to poszła na podmianę. A tą jedną zobaczę czy uda się naprawić.


Zaloguj się aby komentować
Jak @LaMo.zord dostarczy, to nie ma kuraka we wsi
#diy #spawanie <- to @LaMo.zord
#fiat126p #maluch #mechanikasamochodowa #mechanika


Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór, mamy tu pośród nas artystę robiącego różne szpeje z metalu?
Szukam kogoś chętnego do pomocy w realizacji mojego chorego pomysłu stworzenia skrzyni zamiast koła zapasowego do terenówki na klapę.
Majfrendy mają takie boxy ale dedykowane do ich wynalazku o nazwie Great Wall - Tank 300
Względem skrzyni ze zdjęcia głównie różnica kształtu oraz uwzględnienie gniazda wewnątrz na osadzenie na oryginalnym zaczepie na zapas.
Obrys zbliżony do ośmiokątu jak znak stopu.
Budżet mam solidne kilka stów, maluje proszkowo we własnym zakresie
Ktoś coś?
#motoryzacja #ciekawostki
#mechanika #gownowpis #warsztat #diy



Zaloguj się aby komentować
Elo,
Mam taki problem, że jestem programistą, a więc piszę jak oszalały, a do tego mam taką siłę w palcach, że każdy klawisz ląduje na samym dnie.
Chcę kupić klawiaturę mechaniczną, ale nie mam pojęcia, jakie switche wybrać. Chcę czegoś, co wytrzyma moje ataki, a przy okazji będzie przyjemne w użyciu.
Jakie switche polecacie dla takiego dzika jak ja?
#programowanie #klawiatura #mechanika #switche #pc #pomocy #pytanie #problemypierwszegoświata
@Component2094 Brązowe tactile, np od Cherry, Gaterona czy inny odpowiednik. Kupiłem ostatnio Keychrona V1 ze switchami K Pro Brown i jestem zadowolony. Kupiłem na ślepo bo nigdy nie miałem doczynienia z żadnymi z tych switchy. Uzywam jej do programowania/grania i sprawdza się super. Wcześniej miałem jakąś gównianą klawiaturę od Trusta z ich autorskimi przełącznikami liniowymi której totalnie nie polecam.
Jedyne co to jeżeli lubisz faktycznie mocno napierdzielać w klawiaturę to zwykłe brązowe mogą mieć zbyt małą siłę aktywacji, bo w sumie dla mnie jest prawie w sam raz ale mogła by być lekko większa tak żeby czuć większy opór podczas wciskania. To możesz popatrzeć bo niektórzy producenci switchy mają ich od groma z różnymi siłami aktywacji itp, np na stronie Gaterona albo tam gdzie będziesz kupować klawiaturę.
A co do samej klawiatury to polecam kupić taką która obsługuje QMK/VIA bo to jest bardzo wygodne, najlepiej nie ograniczać się do gotowych klawiatur tylko kupić sobie samą podstawę a osobno dokupić switche i keycapy, np na stronie Keychrona, Epomakera itp.



No więc kupujesz taką podstawkę np od Keychrona, Epomakera, z Aliexpress czy gdziekolwiek, byle by miała pasujący dla ciebie układ klawiszy i soft (np właśnie wspomniane wcześniej QMK/VIA). A potem kupujesz osobno switche i keycapy jakie ci się tylko podobają. Pamiętaj tylko, że keycapy też mają różne profile i trzeba będzie wybrać jakiś.
Oczywiście możesz też zamówić gotową klawiaturę np od wspomnianego wcześniej Keychrona czy Epomakera, wtedy wyjdzie cię na pewno taniej ale będziesz mieć mniejszy wybór jeśli chodzi o dobór switchy, keycapów i układów klawiatury.



Zaloguj się aby komentować
Ile mi zajęło zrozumieć ten podwójny mechanizm z samego rysunku to głowa mała, aż mi wstyd.
A z animsacji to niemal naturalnie widać.
#ciekawostki #mechanika
Zaloguj się aby komentować