Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Siły Powietrzne ćwiczą starty I lądowania na DOL. Tak się zastanawiam czemu zakupione zostały F-35 A zamiast B? Nie lepiej byłoby mieć taką konfigurację samolotu STOVL zamiast klasycznego jeśli chodzi o nasze warunki?
Aspekt finansowy dla celów dyskusji odstawimy na bok. Przy tej różnicy to zakupiona ilość samolotów o 40-50% mniejsza.
#lotnictwo #aircraftboners
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Airbus Helicopter prowadzi negocjacje z rządem hiszpańskim w sprawie sprzedaży siłom zbrojnym ok. 100 śmigłowców w czterech modelach. Łączna wartość kontraktu, który zawierać będzie także szkolenia i pakiet napraw, szacowany jest na 3,5-4 mld euro. W budżecie na 2026 r. rząd hiszpański przeznaczył...
Czasami mam wrażenie że tutaj nikt nie ma żadnego pomysłu na ogarnięcie tego sprzętowego burdelu. #wojskopolskie #lotnictwo

@Merkury https://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/44734
Boistot zapytany, ile H145 mogłoby do nas trafić i w jakim czasie, mówił o procesie trwającym dwa–trzy lata.
Trochę słabo jeśli chodzi o pilną potrzebę.
Może gdyby pis nie uje*bał Caracali, to temat mielibyśmy już ogarnięty.
Zaloguj się aby komentować
Natrafiłem na ciekawe zdjęcia Ursusa w malowaniu LOT na lotnisku Chopina asystującego przy tankowaniu Tupolewa.
Tak pomyślałem w pierwszej chwili jako totalny laik w dziedzinie lotnictwa. Szybko jednak zostałem wyprowadzony z błędu, że to jednak nie proces tankowania, a ładowania akumulatorów (ma to swoją nazwę, ale zapomniałem). W sumie to dość logiczne, bo ta przyczepka byłaby trochę za mała jak na cysternę na paliwo lotnicze do tak dużej jednostki powietrznej.
Traktor ma dość ciekawie poprowadzony tłumik, bo wygląda na to, że idzie pod spodem ciągnika. Ma to zapewne związek z wykorzystaniem go na lotnisku i zagrożeniem pożarowym, ale może są też inne powody tego rozwiązania?
Ciekawe co się stało z tym egzemplarzem - może jeszcze kręci się gdzieś po Okęciu np. w pracach komunalnych, przy odśnieżaniu etc.?
PS. Zgłosił się do mnie widz, który podejrzewa, że jest w posiadaniu tego ciągnika
#motoryzacja #lotnictwo #samoloty #ciekawostki #rolnictwo #gruparatowaniapoziomu

Zaloguj się aby komentować

Chiński pasażerski C919, uznawany za jeden z kluczowych projektów technologicznych Pekinu, po raz pierwszy zaprezentował się w locie podczas Dubai Airshow. COMAC, chiński państwowy producent samolotów, intensywnie zabiega o nowych klientów poza Azją, licząc na zainteresowanie przewoźników z regionu...
Na oficjalnym sklepie LOTu, wjechała promocja na #klocki od #cobi
Jest to nasze, jest to polskie, przez nas zbudowane i to nie jest ich ostatnie słowo.
#lotnictwo #heheszkipolityczne

Zaloguj się aby komentować

Gigantyczny podatek od prywatnych lotów? Taka propozycja padła podczas szczytu klimatycznego. To byłyby naprawdę drastyczne opłaty, choć pewnie najbogatsi ledwie je odczują.
#cop30 #lotnictwo #podatki #gospodarka #klimat
Nie pamiętam czy było. Ale dodam jeszcze wpis od konkurencji #lego, czyli #klocki od #cobi
Fajna kooperacja z #Lot
#lotnictwo
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/cobi-i-lot-razem-jest-pierwszy-zestaw-klockow-25535.html



Zaloguj się aby komentować
#lotnictwo #rosja ktoś tu się nie przysłużył do swojej pracy dobrze.




Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
"nowe maszyny Wizz Air będą użyte jako źródło części zamiennych do już latających Airbusów A321neo. Z obu samolotów miano już m.in. wymontować silniki, które trafiły do innych samolotów" XD #samoloty #lotnictwo https://www.fly4free.pl/2-nowiutkie-a321xlr-wizz-aira-uziemione-w-polsce-na-czesci/
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Turecki C-130 rozleciał się w Azerbejdżanie.
https://www.aerotime.aero/articles/turkish-c130-crash-georgia-azerbaijan-border
ale dziwnie się rozpadł.
#samoloty #katastrofylotnicze #c130 #lotnictwo #wiadomosciswiat

Zaloguj się aby komentować
Lotnisko w Latkowie w roku 1943, na zdjęciu
"Gigant" czyli Messerschmitt Me 323.
#lotnictwo #historia

Zaloguj się aby komentować
Wieża kontroli lotów w Waszyngtonie xD
[Naprowadzę lot za jedzenie]
Mie wiem czy ich podziwiam, że wciąż do roboty chodzą, czy w sumie się dziwię.
#usa #lotnictwo

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna