Będę niedługo ogladał "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace" i kto mi zabroni? xD
Ten film ms już prawie 25 lat! Masakra!
#filmy #kino #chwalesie #gownowpis

Będę niedługo ogladał "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace" i kto mi zabroni? xD
Ten film ms już prawie 25 lat! Masakra!
#filmy #kino #chwalesie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Locke
Tom Hardy
Jedna rozmowa.
Jedno zdarzenie z przeszłości.
Jeden bohater.
Jedność czasu, miejsca i akcji. Antyczny kanon.
Punkt osobliwy bez odwrotu.
Polecam.
#filmy #kino

Zaloguj się aby komentować
Ależ się zawiodłem. Patetyczny. Czarno-biały. Przewidywalny. Zdjęcia i i Mads Mikkelsen ledwo ratują przed katastrofą
#filmy #kino

Zaloguj się aby komentować
Obejzalem wczoraj "marvels" i pomimo wielu mocno negatywnych opinni w internecie, to stwierdzam że taki tam sredniaczek, ale napewno oglądało mi się to lepiej niż "rebelmoon"
No a dzisiaj oglądam napoleona i powiem ze no k⁎⁎wa tragiczny jest, jak na film kostiumów o życiu jednego z największych przywódców wojskowych to mało tu przywódcy i wojska, dużo teleportów dziur w fabule które bez znajomości biografi są nie do uzupełnienia ale za to jest duże skupienie na tej tepej c⁎⁎ie co go ja napoleon grzmocil
Zmarnowany potencjal
#filmy #kino
Zaloguj się aby komentować
#kino #filmy #mt76
Przypomniała mi się dzisiaj najlepsza trylogia filmowa wszechczasów
FEAST. Te filmy mi się tak podobały, że normalnie czuję się jak społeczny ambasador marki
Polecam wszystkim. Oczywiście wersje nieocenzurowane. Nie wiem, czy pierwsza część najlepsza, ale są powiązane, więc jeśli ktoś się zdecyduje, to od pierwszej trzeba zacząć (jest w całości na YT; nawet chyba nieocenzurowana).
Tutaj scena z drugiej - daje mniej więcej pojęcie, jakie to filmy.
You can do it! (ale czy na pewno?
@KLH2 Aaaah, pamiętam jak dziś, trafiłem jakoś z d⁎⁎y chyba w 2009 na Canal+ najpierw Adrenalinę/Crank ze Stathamem a następny w kolejności leciał właśnie Feast część pierwsza, jakie to było wtedy świeże, ubawiłem się na obydwu nieziemsko. Niestety kolejne części The Feast już gorsze były, już nawet nie pamiętam o co chodziło;<
Zaloguj się aby komentować
Stwierdziłem, że pomimo kinowej klapy i krytycznych opinii o The Marvels, obejrzę jak pojawi się na torrentach w dobrej jakości. Ten dzień nadszedł.
Pierwsze 15-20 minut. Myślę sobie, że nie jest tak źle. Po 30 minutach zacząłem szukać na YouTube przepisu na dobre linguine z kurczakiem i jednym okiem zerkałem na telewizor, czekając na moment w którym nasze bohaterki zaczną lizać się po sutach i film zmieni się w softcore porno. Tak przynajmniej wynikało z dialogów. "Jesteś za⁎⁎⁎⁎stą kobietą! Nie, to ty jesteś za⁎⁎⁎⁎stą kobietą! Wszystkie jesteśmy za⁎⁎⁎⁎⁎tymi kobietami! Girl power! I mamy kotka". Pominę fakt, że już widziałem historię uwielbienia idola w uniwersum Marvela, tzn. Spider-Man i Iron Man, więc tu żadna nowość. Później nastała nuda, tudzież chaotyczna nuda. Ktoś, coś, z kimś, po coś. Ale próbowałem oglądać dalej, w nadziei, że jednak będzie to softcore porno. W momencie, gdy pojawiły się na planecie Bollywood, gdzie wszyscy tańczą i śpiewają, dałem sobie spokój i wyłączyłem.
Nie dziwię się, że to kinowa klapa, tego się nie da oglądać. Oceniam na 1/10, bo przerwałem seans.
#filmy #kino #marvel
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Witam w #piechuroglada
----------
Tytuł: Moneyball
Reżyseria: Bennett Miller
Moja ocena: 3/5
Dyrektor generalny drużyny baseballowej, który sam nie odniósł sukcesu jako gracz, próbuje stworzyć zwycięską drużynę pomimo niekorzystnej sytuacji finansowej klubu. W tym celu wraz z asystentem stosują nowatorskie podejście oparte na statystyce, starając się tym samym zmienić dotychczasowe podejście do rekrutacji zawodników, jak i do samej dyscypliny sportowej.
Film jest nakręcony poprawnie, ma swoje momenty, ale mimo to czegoś mi w nim zabrakło, jakiejś iskry, czy też punktu zaczepienia. Oglądałem go po raz drugi i ponownie nie mogłem się w pełni zaangażować w opowiadaną historię. Baseball jest tu ewidentnie romantyzowany, czego film nie próbuje z resztą ukrywać, ja niestety jestem w obec niego zupełnie obojętny. Aktorsko w porządku - Pitt jest ok, albo nagle wybucha, albo musi coś jeść/pić (co po jakimś czasie kłuje w oczy); podobała mi się gra aktorów drugo i trzecioplanowych, w nich byłem w stanie uwierzyć bez problemu. Polecam tym, których interesuje jak wygląda działanie klubu sportowego od kuchni.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować

Potwór Frankensteina jest nieśmiertelny nie tylko w filmie – to postać, która stała się nieodłączną częścią popkultury i istnieje już od przeszło... 200 lat. Jednak nawet filmowy "Frankenstein" lat 30. musiał mierzyć się z ostrzeżeniami dla wrażliwych widzów, a niektóre sceny trzeba było...
Zabrałem kaszojada lvl9 na Akademię Pana Kleksa do #kino . Śmierdzący popcorn i tona reklam

Zaloguj się aby komentować
#kino #filmy #refleksje
Obejrzałem dziś TENET. Ogólnie, jeśli ktoś nie widział, to polecam. Z bardziej osobistych wyznań to dodam, że może nie trzeba było się zajmować w trakcie jakimiś rozmowami na Telegramie, a może głupi jestem.
Na razie mam mniej więcej tak:

Zaloguj się aby komentować

„Powstaniec 1863” to pierwszy od wielu lat film dotyczący powstania styczniowego. Zobacz, jak wyglądali prawdziwi bohaterowie?
Fot. Władimir Czarkasski oraz Cezary Pazura wcielający się w rosyjskiego arystokratę i prawnika (fot. Klasyka PRO/Kino Świat, prawa zastrzeżone)
#hejto #ogladajzhejto...
Dzisiaj odkryłem, że oficjalny plakat do PSY 2 (1994) ma rozciągnięte mordki w pionie.
#kino #grafikatomojapasja #grafikplakaljakprojektowal


Zaloguj się aby komentować
Obejrzałem sobie jeden z klasyków, który nawet po wielu latach naprawdę robi wrażenie. Film nosi tytuł Dwunastu gniewnych ludzi i jest amerykańskim dramatem sądowym z 1957 roku, który został zrealizowany w oparciu o powstałe dwa lata wcześniej teatralne przedstawienie telewizyjne Reginalda Rose’a. Film opowiada historię ławy przysięgłych obradującej po procesie młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo. Spośród dwunastu przysięgłych tylko jeden nie jest do końca przekonany o winie oskarżonego. Film został nakręcony w ciągu zaledwie dziewiętnastu dni, a jego budżet wyniósł 350 tysięcy USD. Akcja prawie całego filmu, z wyjątkiem pierwszej i ostatniej sceny, rozgrywa się w zamkniętym pomieszczeniu (sala i przyległa łazienka), w którym znajdują się ławnicy mający przesądzić o winie lub niewinności oskarżonego. Polecam ze względu na świetną grę aktorską oraz wiele wątków psychologicznych ujętych w filmie.
Czy macie jakichś faworytów jeśli chodzi o dobry film psychologiczny, starszy lub nowszy, który warto obejrzeć?
#filmy #wiadomoscipolska #kino #psychologia


Zaloguj się aby komentować
#kino #filmy #mt76
Pisałem już, że Gwiezdny Pył to film bez wad*? Chyba nie. Może w komentarzu, bo ktoś zdaje się napisał, że to jego guilty pleasure. Coś tak kojarzę.
Oglądałem to dziesiątki razy. Sam i z najróżniejszymi osobami. Zachwyca mnie tak samo jak za pierwszym razem. Przy ostatnim oglądaniu zastanawiałem się, co jest w nim takiego szczególnego. Poza bezpretensjonalną historią, super muzyką i dobrym aktorstwem (z tzw. gwiazdorską obsadą - gwiazdy wówczas już będące gwiazdami i przyszłe również jak Humphrey
Tak że ten.. polecam wannabe montażystom zwłaszcza.
*wywaliłbym ewentualnie sceny, w których jest Ricky Gervais. Czuję jakiś taki dystans z jego strony, ironię i mruganie do widza, co jest niepotrzebne. To bajka, postaci są przerysowane, nie potrzebuję nikogo, żeby mi przypominał, że to nie jest poważna historia.
Stardust z 2007. To ostatnia zachęta. Mogę coś więcej zrobić, żeby poprawić jakość Twojego życia? Chyba nie

@KLH2 to jest film z cyklu "tam grają wszyscy" począwszy od megagwiazd jak De Niro i Pfeiffer, a skończywszy na plejadzie mniej znanych (wtedy) aktorek i aktorów. Żeby tylko wspomnieć: Claire Danes (Homeland), Charlie Cox (Daredevil), Heniuś Cavill, Ben Barnes.
https://www.imdb.com/title/tt0486655/fullcredits?ref_=tt_cl_sm
Zaloguj się aby komentować
Siema,
W dzisiejszym wpisie o filmie, który uwielbiałem oglądać w samotne wieczory. Zapraszam na #piechuroglada
----------
Tytuł: Master and Commander: The Far Side of the World
Reżyseria: Peter Weir
Moja ocena: 5/5
Kapitan Jack Aubrey jest osobą o żelaznym kodeksie moralnym i etosie zawodowym, który swoje życie podporządkował obowiązkowi służby dla imperium brytyjskiego. W czasach wojen napoleońskich otrzymuje rozkaz przechwycenia francuskiej fregaty nowego typu. Na rozległych i niebezpiecznych wodach oceanu atlantyckiego rozpoczyna się gra w kotka i myszkę, w której kapitanowi towarzyszyć będzie wierny przyjaciel, okrętowy chirurg, oraz reszta załogi.
Kocham ten film i jestem w stanie oglądać go nieskończoną ilość razy. Sceny batalii morskich, ale przede wszystkim odwzorowanie stojącego za nimi życia i pracy na okręcie, rozsadzają mi mózg. Niezwykle mało jest filmów, których głównymi bohaterami są osoby do reszty poświęcone sprawie, praktycznie rezygnujące z własnych wygód dla większego dobra, jednocześnie traktujące to jako coś oczywistego, bez wewnętrznych rozterek - uważam to za duży plus tego obrazu. Film ma kapitalne zdjęcia, wiele z kadrów wygląda wręcz malarsko. Poza trzymającymi w napięciu scenami daje też widzowi odetchnąć, jest bardzo dobrze zbalansowany i ma świetny rytm. Polecam absolutnie wszystkim zanurzyć się w tę opowieść i dać się ponieść okrętowi kapitana Aubreya.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować

Bracia Lumière, uznawani na całym świecie za pionierów kinematografii, wspominali, że przed nimi „był pewien Polak”. Ten Polak to zdolny wynalazca Kazimierz Prószyński (1), postać zdecydowanie za mało znana i doceniana przez historię.
Dziadek konstruktora, polski szlachcic Stanisław Antoni...
#filmy #kino Hej szukam miniserialu z 81 Masada na stronach mi znanych jest tylko jeden odcinek, cos sciagam z torentow ale pewno bez lektora, mielibyscie cos?
btw niegdys na Halmarku byl tez serial kleopatra.... tez bym se obejrzał
https://www.filmweb.pl/serial/Masada-1981-105525
https://www.filmweb.pl/serial/Kleopatra-1999-31000
fajnie ze jest disnej ebay costam netflik itp ale takie perły giną wśród niezbyt ciekawych nowinek
Zaloguj się aby komentować
Był ktoś już może na filmie Aquaman i Zaginione Królestwo? Jak oceniacie 2? Warto się wybrać?
#wiadomoscipolska #filmy #kino


Zaloguj się aby komentować
Wróciłem właśnie z #akademiapanakleksa I dawno się tak żadnym filmem nie rozczarowałem.
Wizualnie i muzycznie spoko, dobór obsady relatywnie dobry. Ale scenariuszowi to się chyba miejscami kartki posklejały. Druga połowa filmu trochę lepiej, ale pierwsza to moim zdaniem katastrofa. Postacie wprowadzone na szybko przez co strasznie dwuwymiarowe, w wielu miejscach brakuje kompletnie sensu.
Film miał potencjał ale kompletnie go moim zdaniem zaprzepaścił.
No i ten product placement na samym początku.
#kino #filmy #netflix
Zaloguj się aby komentować