Ide zaraz do kina na nowego Pana Kleksa. Nie mam co robic wiec podjalem to szalone ryzyko. Po wyjsciu z seansu napisze recenzje. #filmy #kino
Ide zaraz do kina na nowego Pana Kleksa. Nie mam co robic wiec podjalem to szalone ryzyko. Po wyjsciu z seansu napisze recenzje. #filmy #kino
@gawafe1241 @krzysiek34011 @zjadacz_cebuli @Krzakowiec
Pisze drugi raz bo telefon mi sie powiesil xD
Akademia Pana Kleksa wyglada jak polska odpowiedz na Harrego Pottera i Wladcy Pierscieni, a na tle polskich filmow z zakochanym Karolakiem jak wiekowe arcydzielo kinomatografii. Przede wszystkim slychac dialogi, a sama sciezka dzwiekowa tez jest atrakcyjna i ciekawa. Film az ocieka CGI. Nie przypuszczalbym, ze bedzie tego tyle i w takiej jakosci. Na prawde sa sceny gdzie jest efekt wow. Niestety sa tez sceny gdzie ewidentnie oswietlenie postaci nie wspolgra z tlem przez co widac, ze green screen nie do konca wyszedl. Nie jest to Hollywood ale wstydu tez autorom nie przyniesie. Fabula filmu jest moooocno naiwna, ewidentnie pisana pod 12-letniego odbiorce ale mimo wszystko jako bajka niesie madre przeslanie. Dla doroslych tez jest kilka smaczkow. Pare dowcipow i wypowiedzi, ktore robia banana na twarzy. Humoru jest calkiem sporo. Jest tez kilka drobnych mankamentow jak niespojnosc scenografii, gdzie dynamiczna akcja zaczyna sie w nocy, a kontynuowana jest w dzien albo gdzie w nowym yorku glowna bohaterka korzysta z paczkomatu xD Ogolnie lokalizacja czesci akcji filmu w nowym yorku i forma jest mocno slaba i zrobiona po kosztach. Szkoda.
Czy poszedlbym na film jeszcze raz? Tak. Czy pojde na nastepna czesc? Tak.
Pozdrawiam.
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym tylko przypomnieć o istnieniu tego genialnego obrazu.
#filmy #kino #quentintarantino

Zaloguj się aby komentować
Oglądam "rebelmoon" k⁎⁎wa ale gowno xD ja pi⁎⁎⁎⁎le, jeszcze jak pierwsze 30 minut trzymało się kupy tak później to tylko jedno wielkie XD
Jak by ktoś chciał zrobić budget mashup z wh40k duny i gwiezdnych wojen tylko zamiast filmu wybrał formę losowych skeczy
Jestem jakoś w połowie i nie wiem czy wyłączyć czy obejzec do końca ale już jako dowcip a nie film
#filmy #kino #netflix
@dez_ autentycznie czuję pewien szacunek do ludzi trwających przy N. Tam nie ma absolutnie nic dobrego poza jakimś jednym wyjątkiem od Scorsese.
Głównie badziew dla nastoletnich dziewczyn produkują.
Ale te ich produkcje to jest generalnie tragedia, aktorsko dno, realizacja fatalna, scenografie i kostiumy robione po budżecie, praca kamery o kant dupy putłuc.
Już nawet pal licho fabułę - która zazwyczaj też ssie - ale tam się nic kupy nie trzyma. N. kompletnie przejścia z dystrybutora filmów od innych nie ogarnął na produkcje własnych dzieł. Ale nic się im nie dziwię, po co się starać jak ludzie i tak płacą.
Ten beznadziejny Wiedźmin który był gorszy od budżetowych produkcji fantasy z lat 90tych miał całkiem pozytywny odbiór gdzie od pierwszego sezonu był fatalny poza jakimiś 3 odcinkami. A ten syf 3 sezony ma, z tego co gadałem to nikt tego na trzeźwo nawet nie daje rady oglądać, masakra xD
Zaloguj się aby komentować
#telewizja #kino #tvp2 (xd) #filmy
Właśnie obejrzałem "był sobie chłopiec" 🥰
na tvp2... jak zawsze - bez reklam.
A dziś, tak szczerze, to mógłbym obejrzeć ze dwie -"za ojczyznę" i w ogóle 🤔 A tak to pauzowałem dla siku.
No w każdym razie 19:30 to nie wszystko, a ja uwielbiam i polecam #filmnawieczor :)


Zaloguj się aby komentować
"Kino jest najbardziej perwersyjną ze sztuk - nie daje ci tego, czego pożądasz, ale mówi, jak pożądać." - Slavoj Žižek
#dailyzizek #filozofia #kino
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Zapraszam na kolejną relację na gorąco z cyklu #piechuroglada - kids edition
----------
Tytuł: Kicia Kocia: Pod Choinkę
Reżyseria: Marta Stróżycka
Ocena Myszy: 5/5
Kicia Kocia przeżywa kolejne małe przygody ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Zbiór kilku krótkich opowiastek z codziennego życia ulubieńca dzieciaków.
[OP]: Na czym byliśmy teraz w kinie?
[Mysz]: Na Kici Koci.
[OP]: Czy podobał Ci się ten film?
[M]: Tak!
[OP]: A co Ci się w nim podobało?
[SPOILER ALERT][M]: Że Kicia Kocia spotkała małą Adelkę, Packa i Julianka.
[OP]: A piosenka na końcu Ci się podobała?
[M]: Tak.
[OP]: Czy jest coś co Ci się w tym filmie nie podobało?
[M]: Nie.
[OP]: Ile dajesz mu gwiazdek?
[M]: Pięć gwiazdek.
[OP]: Bardziej Ci się podobał niż Psi Patrol?
[M]: Dużo. A Psi Patrol mi się jedna... Jedna gwiazdka podobała.
[OP]: A komu byś poleciła ten film?
[M]: Mmm... Gai (kuzynce).
Od siebie dodam, że dla mojej już prawie czterolatki ten film był zdecydowanie bardziej odpowiedni, niż Psi Patrol. Widząc znajome postacie i wykonywane przez nich czynności, które sama dobrze zna, bardzo się cieszyła i aż przebierała nogami z ekscytacji. Dodatkowo uważam, że animacja była ładna i dubbing fajny. Jedyny minus to zbyt duża głośność, no ale tak już jest w kinie (my byliśmy w CC).
#filmy #kino #ogladajzhejto #dzieci

Zaloguj się aby komentować
#filmy #Mt76 #kino
May z 2002. Film jest znakomity, a Angela Bettis to przykład tego, że możesz być wybitnym w tym co robisz, a i tak miernoty osiągną większy sukces.

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Dziś w #piechuroglada
----------
Tytuł: La ley de Herodes (Prawo Heroda)
Reżyseria: Luis Estrada
Moja ocena: 3/5
Nie należący do najbystrzejszych działacz partyjny zostaje awansowany na stanowisko burmistrza małej mieściny znajdującej się po środku niczego. Wierność partyjnej ideologii i regułom prawa szybko miesza się z naturalną wręcz skłonnością do korupcji i nadużywania władzy.
Film jest polityczną satyrą, ukazującą w sposób prześmiewczy do czego może doprowadzić oddanie władzy, nawet nad małą społecznością, komuś zupełnie się do tego nie nadającemu, a jednocześnie posiadającemu złudne przekonanie o wadze powierzonej misji. Zresztą bohater nie rozwinąłby tak skrzydeł, gdyby nie garstka innych ciekawych charakterów zamieszkujących miasto, z których każdym wydaje się kierować miłość do gotówki. Ciekawie było patrzeć jak daleko zajdzie taka historia, i w którym momencie główny bohater będzie w stanie spojrzeć na wszystko z dystansu i stwierdzić, że sprawy zaszły ociupinkę za daleko. Polecam tym, którzy lubią lekko absurdalny, czarny humor, osadzony w świecie polityki.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Pojazd opancerzony APC M577 z filmu Obcy - decydujące starcie (1986) został zbudowany na podstawie pneumatycznego ciągnika lotniczego Hunslet ATT77.
#ciekawostki #kino #film

Zaloguj się aby komentować

W historii kina pojawiły się liczne niezapomniane pojazdy, które stały się ikonami popkultury. W niniejszym artykule przyjrzymy się dziesięciu najbardziej znakomitym filmowym pojazdom wszech czasów, które nie tylko zdobyły serca widzów, ale także weszły do historii jako nieodłączna część wielkich...
Jedno z najlepiej zrealizowanych dzieł kina, jakie kiedykolwiek powstały. Serial The chosen. Jest sponsorowany przez fanów, więc hest dostępny ZA DARMO i bije rekordy popularności.
Czwarty sezon już od lutego!
Jednak przez kilka pierwszych miesięcy najnowszy sezon "The Chosen" będzie można zobaczyć tylko w kinie!
#chrzescijanstwo #kino #filmy #seriale

Zaloguj się aby komentować
Obejzalem ponownie po 8 latach przebudzenie mocy i mogę napisać tylko
O cie luj jaki ten film jest mierny a nawet tragiczny, pierwsze 30 minut i tyle akcji która nie ma w sumie sensu i nie potrafi zaangażować widzą a później losowi ludzie robiący dziwne rzeczy bo tak, się nie dziwię fordowi że wolal umrzeć i tym razem na serio xD
#filmy #kino #gwiezdnewojny
Zaloguj się aby komentować
Trailer filmu Race for Glory (2024)
https://www.youtube.com/watch?v=ER_nwY9ADBQ
#kino #filmy #trailer #wrc #samochody
Zaloguj się aby komentować
Jutro do kin wchodzi "Nóż w nocnej ciszy". Zapraszam do szybkiej recenzji tego świątecznego slashera.
ps. na moim fanpage, insta i youtube do jutra są konkursy, w których możecie wygrać podwójne wejściówki na ten film.
https://www.youtube.com/watch?v=ripJDP1s1N0
#filmy #filmnawieczor #horror #horrorzone #kino
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Piękna rockowa ballada.
Rocznik 1990.
Marchew poleca.
Кино - Кукушка
https://www.youtube.com/watch?v=vM2O-weQuEA
#rock #muzyka #kino
Zaloguj się aby komentować
Obejzalem przed chwilą nowy film Martina Scorsese w ktorym główne role zagrali DiCaprio i De Niro, i mogę go serdecznie polecić każdemu kto od filmu oczekuje czegoś więcej niż efektów specjalnych i akcji długość filmu 3:38 moze przerażać jednak warto nie nudziłem się ani chwili
Jednocześnie pragnę zadać pytanie, czy ktoś zna kanały youtube (amerykańskie) które podejmuja się ich "trudnej" historii poczatkow 20 wieku i chodzi mi o te mniej znane szerzej publicznosci
#kino #filmy #historia
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

W latach 1913–1930 Lon Chaney zagrał w ponad 150 produkcjach. Przeważnie kreował role złoczyńców i monstrów.
Jego ekranowego wizerunku nie dało się zamknąć w sztywne ramy. Talent Lona Chaneya stale ewoluował, dając widzom zróżnicowane portrety wykluczonych przez społeczeństwo odmieńców czy...