Ile macie koszy na śmieci w domu? W sensie tylko w kuchni do segregowania (oddzielna torba na coś też się liczy jako kosz)
#kiciochpyta #gownowpis
Ile macie koszy na śmieci w domu? W sensie tylko w kuchni do segregowania (oddzielna torba na coś też się liczy jako kosz)
#kiciochpyta #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Dobra bez heheszków. Szukam mieszkania. Drugiego. Mam gdzie mieszkać, ale chcę kupić mieszkanie dla córki. Jednak z uwzględnieniem, wynajmu, dopóki córka się nie usamodzielni. Czyli jeszcze kilka lat. Teren #katowice Interesuje mnie kawalerka, kwadrat do 38m. I tu pytanie? Jak jest z ogrzewaniem elektrycznym w kamienicach? Da się to jakoś ekonomicznie ogarnąć? Albo jak się ma w opłatach ogrzewanie pompą ciepła? Pchać się w coś takiego? Ktoś ma doświadczenia w takich systemach ogrzewania mieszkań? I druga kwestia. Mieszkania które mają status "spółdzielcze wł. prawo do lokalu".
Czytałem o tym artykuł, ale nie znam z autopsji takich ewentualnych zalet lub minusów. Ktoś ma w tej materii doświadczenia? Fota z d⁎⁎y, dla zasięgu.
#kiciochpyta #pytanie #mieszkanie #deweloperka #slask

A czemu nie Tysiąclecie?
Na dolnym masz kawalerki 26m2 lub dwa pokoje 38m2 ze ślepymi kuchniami.
na górnym masz 38m2 w kawalerkach.
dość bezproblemowe mieszkania, jeśli był remont robiony po 2000 roku (kwestia odpływu w łazienkach).
ja zaczynałem od dwóch pokoi na dolnym. Co więcej w moim mieszkaniu miało miejsce morderstwo (zanim się tam wprowadziłem) xd
Zaloguj się aby komentować
Czy są tu jacyś entuzjaści dobrego brzmienia, którzy mogliby polecić jakieś dobre głośniki do amplitunera DENON AVR-S670H? Kupiłem sobie ostatnio do kanciapy, więc pomieszczenie małe. Obecnie używam z głośnikami od wieży Philips FW-850C i brzmią świetnie (wyraźnie lepiej, niż z wieżą z zestawu), ale może dałoby się uzyskać coś więcej? Gdzieś czytałem, że dobrze współpracują głośniki od Indiana Line DJ 308. A może coś innego byście polecili? Widziałem też trochę leciwe Pioneer CS-545 za 2 stówki, ale nie wiem, czy się nie rozczaruję brzmieniem. Warto szukać trójdrożnych, czy porządne dwudrożne monitory też dadzą radę? Na coś zwracać uwagę przy zakupie? Dzięki!
#kiciochpyta #audio #audiofile #muzyka

@Westfield wzmacniacz kina domowego w schowku na miotły? Nie wygląda, byś miał tam miejsce na kolumny i przestrzeń odsłuchową. Jeśli to co masz, gra dobrze, to tego się trzymaj. Z kolumnami jest tak, że zmienisz miejsce/wysokość/rozstawienie bazy/kąt w pionie i zagrają inaczej. A jeszcze dorzuć do tego "graty" w tej kanciapie, które również wpływają na to co słychać.
Dowolne kolumny, polecane przez fanów audio, mogą zagrać u ciebie źle lub nie. Za dużo zmiennych i miejsce nie stworzone do słuchania.
Nic nie napisałeś o charakterze tego miejsca, rozmiarach, co w nim robisz, czy masz miejsce na podłodze, czy potrzebne podstawki/wieszaki. Nie, nikt nie doradzi. Każdy napisze, że te, czy tamte dobrze mu zagrały. O budżecie nawet nie wspominam.
Dobrze gra? Nie ruszać.
Zaloguj się aby komentować
Znacie ktoś z tu obecnych jest albo zna może jakiegos plastikarza i kogoś od obróbki skrawaniem/toczenia/CNC/spawania? Warszawa i okolicę. #kiciochpyta #cnc
Zaloguj się aby komentować
Siema, był ktoś z was na srilance w sierpniu/wrzesniu na południu? Planujemy wakacje a znaleźliśmy tanie loty i rozkminiamy czy ma to sens, bo jest tam pora deszczowa w tym okresie. Niemniej jednak wyczytałem, że nie jest aż tak źle mimo tych deszczy.
Ktoś coś?
#wakacje #srilanka #kiciochpyta #turystyka
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #kiciochpyta Czy tata czyta cytaty Tacyta?
Zaloguj się aby komentować
Pytanie #kiciochpyta
Byłem w kilku krajach, zawsze wynajmuję mieszkanie przez booking i bardzo często osoby oferujące wynajem, żądają aby wysłać im zdjęcie dowodu w celach rejestracji pobytu (zakładam, że w jakimś urzędzie).
Ale np. mieszkając w różnych lokalizacjach w tym samym kraju, w jednej miejscowości chcieli dowód, a w drugiej już nie.
Trochę nie uśmiecha mi się wysyłać zdjęcia dowodu jakiejś obcej osobie, szczególnie że niedawno wyrabiałem nowy dowód i nie podawałem go jeszcze nikomu (nie licząc banku). Czy jest to w ogóle bezpiecznie wysyłając zdjęcie dowodu? Żeby nie okazało się, że za rok dostanę list informujący o zaległościach w spłacie kredytu
#wakacje #booking
Zaloguj się aby komentować
Kiedyś napisałem piosenkę na okazję śmierci prezesa. Moim marzeniem jest, że po jego śmierci wjedzie na yt i stanie się hymnem xd mniejsza o marzenia, chciałbym ją chociaż jakiś zrealizować. Bawiłem się kiedyś fl studio, ale i tak nie mam nic.
O co chcę jednak spytać: polecicie jakiś generator piosenek z AI? Taki, żeby wrzucić tekst i żeby się coś tam zaśpiewalo. Możliwe to? Nie znam się na nowych technologiach informacyjnych niestety.
#tworczoscwlasna #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Cześć! Są na pokładzie jacyś XBOXowi wariaci?
Mój Pad do Series X'a jest ultra głośny. Jak gram sobie w nocy, to reszta rodziny (kogo ja chcę oszukać... żona oczywiście) się wydziera, że klikanie słychać na drugim krańcu miasta. Nie wiem czy to problem z moim egzemplarzem, czy swoje już przeżył ale muszę coś z tym zrobić.
Czy jest opcja kupienia pada do xkloca series x'a w wersji "wyciszonej"? Żeby przyciski nie napierdalały jak bębny. Już mam taką klawiaturę i myszkę do PC, teraz czas na pada.
Poleci ktoś jakiś produkt lub ciekawe rozwiązanie problemu?
#konsola #xbox #gry #zakupy #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
@Fen moim zdaniem mogą być następujące problemy:
1a) Jeżeli nic nie słychać to żona chce byś się kładł wcześniej spać z nią xD
1b) Żona ma sztuczny problem mimo że ledwo co słychać a nie chce z tobą spac
1c) faktycznie coś można usłyszeć i może byc to irytujące
2. Jeżeli 1c)=TRUE
2a) zjebany pad do wymiany (mało prawdopodobne)
2b) zastanów się nad akustyka pomieszczenia w którym przesiadujesz i grasz. Czasami pomoże trzymanie pada pod kocem, jeżeli masz panele i gołe ściany to dźwięk może się roznosić - moze warto rozważyć dywan na podłodze (i ścianie xD)
Zaloguj się aby komentować
Są imprezy podobne single party bez alkoholu i kobiet?
Fajny wpis gość dzisiaj zrobił o swoich doświadczeniach, ja nie mogę spożywać alkoholu, oraz dla mnie najlepiej by nie było kobiet, bo tylko im zeosuję zabawę.
Grupy dla pasjonatów odpadają, bo nie mam pasji a ciekawi mnie gdzie można poznawać ludzi. #kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Witam,
Kupiłem mąkę, drożdże i jutro po raz pierwszy będę robił chleb.
Moja wiedza na ten temat pochodzi z 8min filmiku którego oglądałem podczas posiedzenia ( po krokietach lubię na spokojnie się wysrac jak trzeba).
Jak mam tego nie zjebac?
#kiciochpyta #bojowkapiekarska

@ErwinoRommelo pamiętaj aby w trakcie wyrastania 1-3 razy złożyć ciasto (co ok 50min wyjąć na blat rozciągnąć i złożyć na 3; obrócić o 90 stopni, rozciągnąć i złożyć na 3; dać spowrotem do miski do wyrastania). Dzięki temu polepszysz siłę ciasta.
Piecz z dodatkiem pary, najlepiej daj do piekarnika naczynie z wodą zanim wsadzisz chleb. Dzięki temu lepiej wyrośnie w piekarniku🙈
Zaloguj się aby komentować
Czy kawa uzależnia i może zrobić to tak szybko?
Lubię smak kawy, ale zazwyczaj źle na mnie działała więc piłem okazjonalnie. Ostatnio wpadłem w taki miesięczny ciąg, że każdego dnia. I teraz jak nie wypije to czegoś mi brakuje, łeb boli, jestem senny. Wypijam kawę i jest w pyte, jak ręką odjął. Też już rzadziej wywołuje u mnie dwójkę #pdk i przyspieszony puls. Czy osiągnąłem właśnie ten mistyczny chłód? Czy teraz przechodzę z wymiaru, gdzie muszę wypić niczym w memie - jebne kawusie i będzie git do wymiaru - gdy wypiłeś kawę i masz migotanie przedsionków, ale nadal jesteś senny? Bo nie chce tak żyć, ale widzę że organizm szybko dostosowuje się do nowego środowiska. Nie chciałbym też pić po trzy kawy dziennie bo żal mi takich ludzi xd Jak żyć?
#kawa #zdrowie #kofeina #zycie #kiciochpyta
Tak, kawa uzależnia i dosyć szybko rośnie na nią tolerancja.
Zrób kilka dni przerwy, jak czujesz, że jest nie fajnie.
Większość ludzi pije kawę dla smaku, rytuały. Jak codziennie pijesz kubek z rana, to wchodzi to w nawyk i bardziej rozbudza Cię efekt placebo, niż sama kofeina, do której Twój ogarniam już się przyzwyczaił.
Zaloguj się aby komentować
Sa z nami jacyś fachowcy od elektroniki/automatyki/majsterkowania?
Ekspres do kawy coraz bardziej mnie wnerwiał, bo randomowo zmieniał nastawy lub nie szło wybrać pożądanej funkcji. Padł enkoder obrotowy, taki jak na picrel.
Serwis od ekspresow mowi ze trzeba wymienic caly moduł, ale nie ze mną te numery Brunner.
Wymiana takiego enkoderanie stanowi dla mnie wiekszego problemu, ale nie wiem jak ustalić jego rozdzielczość.
Inaczej - na obrót przypada 30 skoków i 15 impulsów na kazdy kanał, sprawdzone multimetrem.
Czy to oznacza, że jego rozdzielczość wynosi 30 impulsów na obrót (suma kanałłów A+B) czy 15 impulsów na obrót?
#kiciochpyta #automatyka #elektronika #majsterkowanie #samnaprawiam

Zaloguj się aby komentować
Chciałem dopytać hejtowych ekspertów o kwestie "pierwszeństwa" pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych.
Miałem wczoraj burzliwą dyskusję przy wódeczce ze szwagrem, który twierdzi, że jak się zbliża do pasów autem, to należy się bezwzględnie zatrzymać i przepuścić pieszego. Stwierdziłem, że generalnie ok, ale to jest zwykła kultura, bo Art. 13, 1a. prawa o ruchu drogowym, jest trochę upośledzony, a mianowicie:
Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem
Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
Czyli wchodzący na przejście, a nie pół kilometra czy 1 metr przed przejściem. Ale idąc dalej, to co to znaczy "wchodzący na przejście" ? Generalnie skończyliśmy w momencie dywagacji, co gdy pieszy jedną nogą jest przed przejściem, a drugą na przejściu, jak to interpretować. Jest już na, czy jeszcze przed? xD
Reasumując, z tych nie do końca jasnych i po⁎⁎⁎⁎nych przepisów wynikałaby "zasada", że kto pierwszy, ten ma pierwszeństwo, ale fajnie jak hejtowi eksperci dorzucą coś od siebie. Jak ktoś ma może jakieś wyroki sądów, niech też daje
#prawo #prawojazdy #policja #motoryzacja #kiciochpyta
@SpasticInk przy przejściu musisz zachować szczególną ostrożność, zwykle oznacza to że powinieneś zwolnić, widzisz wtedy czy ktoś się zbliża do przejścia.. Myślę że oszacowanie jak szybko jedziesz i jak szybko dana osoba zbliża się do przejścia nie jest specjalnie wymagające.. Debaty o tym kiedy trzeba kogoś puścić na przejściu pokazują tylko że wciąż spora ilość kierowców nie rozumie o co chodzi. Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodów. Nie trzeba pisać referatów jak daleko noga powinna być wysunięta na przejście żeby kierowca musiał się zatrzymać, wystarczy być ostrożnym i uprzejmym a ruch jest dużo płynniejszy i mamy mniej sytuacji powodujących zagrożenie.
@SpasticInk niby przed przejściem zawsze musisz zachować szczególną ostrożność, ale od czasu zmiany przepisów jest z tym burdel, trochę intencjonalnie zrobiony, bo kierowca ma się zatrzymać jak pieszy "wykazuje zamiar wejść na przejście" (duże uproszczenie, wiem, nie bijcie). No tylko że właśnie od którego momentu ten zamiar traktować. Bo nawet teraz ludzie nie wiedzą co z tym czasem zrobić i nawet sam przypadkowo to przetestowałem. Otóż... szedłem chodnikiem. Nie chciałem przechodzić przez drogę, nie patrzyłem się nawet w stronę kierowców, ale no szedłem sobie spacerkiem, więc powoli. I przechodziłem obok przejścia dla pieszych. I kierowca im bardziej się zbliżał do przejścia, tym coraz bardziej zwalniał i w końcu zgłupiał i się zatrzymał, bo ten debilny przepis tak zaszczuł niektórych kierowców. Dopiero jak się zatrzymał to pokumałem co się stało i mu na migi pokazałem, że po prostu wolno idę i nie chcę przechodzić. Ten przepis to jest idealne pole do nadużywania, wystarczy w sumie stanąć przy krawężniku przy przejściu dla pieszych i można robić co się chce.
@SpasticInk Mi ten dylemat wydaje się prosty. Tylko potrzeba zrozumieć najpierw czym jest pierwszeństwo i na czym polega jego nie ustąpienie:
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
23 ) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku, a osobę poruszającą się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch – do zatrzymania się, zmiany kierunku albo istotnej zmiany prędkości;
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970980602/U/D19970602Lj.pdf
Czyli jeżeli Twoje działanie w jakikolwiek sposób wpłynie na tor/prędkość pieszego, który zbliża się do przejścia - wtedy łamiesz prawo.
Wyobraź sobie sytuację że jedziesz 10km/h i maska Twojego samochodu znajduje się już na przejściu a pieszy idący żwawym krokiem jest 1m od przejścia. Idąc swoim tempem, wszedłby Ci w bok auta - pieszy musi więc zwolnić żebyś Ty mógł przejechać, co równa się wymuszeniu pierwszeństwa.
Przed nowelizacją, musiałeś ustąpić pieszemu znajdującemu się na pasach (choćby jedną nogą). W powyższej sytuacji, jako że pieszy nie był jeszcze na zebrze, nie mógł mieć pretensji że wymusiłeś mu pierwszeństwo. Nie musiałeś mu ustępować, musiałeś tylko zachować szczególną ostrożność (co nie zawsze wiąże się ze zwolnieniem prędkości btw.)
Po nowelizacji, musisz ustąpić pieszemu już wchodzącemu na pasy. Wtedy, według tego scenariusza choć pieszy nie był na pasach, złamałeś prawo bo wymusiłeś że jego tor/prędkość zmieniła się.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie o #rower w #pkpintercity - kupiłem bilet z możliwością wzięcia roweru na wyprawę, ale prognozy są niepewne i może zakończy się to na spacerze. Jak mogę do nich zagadać, żeby mi oddali jkbc. te 18 zeta? Punkt obsługi klienta na dworcu czy brać papierek od konduktora, że jechałem bez roweru i reklamacja? I wykopowe #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#dzieci #rodzicielstwo #kiciochpyta
Włączył nam się dzisiaj nad ranem alarm w monitorze oddechu u rocznego dziecka, wcześniej się to nie zdarzało. Bazy się nie poprzesuwały, ale bombel spał na krawędzi materaca. Jak do niego przybiegliśmy to od razu się obudził i usiadł, wydawało się że wszystko jest ok. Drzemki przespał normalnie. Jest się czym martwić, czy nie panikować?

Zaloguj się aby komentować
Problem mam Kasie i Tomki.
Zna ktoś jaką nakładkę dla seniora na androida?
Potrzebuję, żeby dosłownie nic tam nie było. Optymalnie, żeby tylko dwa przyciski były na ekranie: odebrać telefon i nie odebrać.
Fajnie jakby była odporna na przeciąganie przycisków zamiast dotykania.
#hejtopytanie #kiciochpyta #android

Zaloguj się aby komentować
Mam kolekcję płyt CD, ale nie mam na czym odtwarzać (poza PS3, ale to niewygodne). Chciałbym zatem kupić wieżę, ale nie wiem czego mogę nie wiedzieć w 2024 roku, wydaje mi się że żadnej rewolucji tu nie ma, kupuję coś za 200zł i jestem zadowolony. Chciałbym dźwięk przekierowywać na mój głośnik Marshall Stanmore II, więc wieża może być bez głośników - nie są niezbędne. Wiem jeszcze tyle, że z jakiegoś powodu muzyka odtwarzana na PS3 brzmi znakomicie, nie wiem co tu jest za sztuczka wykorzystana, ale jeśli da się osiągnąć coś podobnego na takiej wieży (i nie będzie kosztować 1000zł), to byłbym wniebowzięty. Czy ktoś kupował takie rzeczy ostatnio i może podzielić się doświadczeniami?
Nie jestem audiofilem, ale miło będzie jeśli będę w stanie usłyszeć każdy instrument osobno, nawet te najbardziej dyskretne (nie mówię o basie hehe)
PS. Po co mi to? Tak, używam Spotify na co dzień, ale chcę czasami fizycznie dotykać albumu, wyciągać płytę, zmieniać, oglądać i czytać przy tym książeczkę. Podobnie się robi z winylami :D
#audio #muzyka #kiciochpyta
@ZohanTSW ja mam Panasonica, którego dostałem na komunię. To było 25 lat temu i choć zmieniarka się zjebala, to gra fenomenalnie, nawet jak na dzisiejsze standardy.
Taka: https://www.olx.pl/d/oferta/wieza-panasonic-sa-ak20-CID99-ID11zl6s.html
Zaloguj się aby komentować
Znajdzie się jakaś pani wśród koneserów tagu sprawiedliwego skłonna nagrać kwestie do gry #wirsprawiedliwosci? Mam rozpisany dialog, który może zrobię jako cutscenka, tylko występuje tam postać kobieca (ja co prawda nagrywałem karynkę sam posiłkując się zmienianiem wysokości w audacity, ale ta postać nie powinna brzmieć tak samo)Tekst wyślę na priv
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem #grysprawiedliwe #gamedev #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta
Są tu jacyś eksperci #motoryzacja ?
Powoli zbliża się czas, gdzie będę musiał w swojej #audi wymienić tarcze i klocki hamulcowe, pytanie na jaką markę powinienem się zdecydować.
Niby jeżdżę głównie po mieście, ale i raz na jakiś czas trzeba hamować na niemieckiej Autobahn przy prędkości +-200km/h
Do swojej starej A3 brałem głównie zwykle klocki/tarcze ATE.
A4 B9 40 TDI Quattro 190KM
Waham się pomiędzy
ATE
ATE + klocki ATE Ceramic
Textar
Brembo Prime
TRW
(wg katalogu online Zimmermann nie produkuje zamienników pod mój model)
Ktoś poradzi doświadczeniem?
Dzięki!
@meciasek W aucie do upalania tarcze + klocki Hawk Performance, i dawały radę. Choć to było parę lat temu i nie pamiętam modeli.
W terenówce mam teraz tarcze DBA 4000 + klocki EBC Yellowstuff, i hamują fajnie, nawet na zimno - mimo 2.5-3 ton wagi nie muszę się martwić grzaniem układu hamulcowego, i muszę patrzeć w lusterka przy mocniejszym hamowaniu.
Zaloguj się aby komentować