Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W jaki sposób przyrządzacie kawe?
Ja obecnie miele w jakimś młynku elektrycznym, i poprostu zalewam, od czasu kiedy ekpres kolbowy odmówił posłuszeństwa.
To co mi przeszkadza - fusy. Zastanawiam się nad kupnem torebek takich do kawy, ale nie znam osobiście kogoś kto tego używał.
Docelowo pewnie pójdę w jakiś ekspress, ale nie mam doświadczenia (ten co nie działa to nie mój XD), a nie wiem za bardzo czy taki kolbowy jest lepszy od ciśnieniowego, czy od innego no nwm
#kawa #pytanie
Z yerbą jest prościej, wsypuje chwatsa do słoika i zalewam wrzątkiem XD

Zaloguj się aby komentować
Coraz to bliżej ideału
18g/36g 26s.
Coś tam w trakcie w czasie preinfuzji bryzgło bokiem, ale to kwestia dopracowania dystrybucji.
Bulbbulator już sie drukuje
#kawa #espresso


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hejo,
krotka ankieta
#powerrangers #mightymorphinpowerrangers #sniadanie #kawa #herbata

Zaloguj się aby komentować
Raz chłop z rana niemrawy
Trafił na przedmiot obławy
Nie myśląc wiele
Włożył filterek
I nalał do pełna kawy
Smacznej kawusi i udanego sranka.
#smacznejkawusi #kawa
#limeryk #nakolanie #zafirewallem


Zaloguj się aby komentować
ile godzin przed snem pijecie ostatnią kawę/energetyka?
Raczej chodzi mi o normalny tryb pracy/życia - ile godzin przed snem w typowym trybie pracy poniedziałek-piątek. W weekendy wiadomo można zarwać nockę imprezując albo na rybach albo jechać gdzieś samochodem na weekend wieczorem w piątek i wtedy trzeba wypić wieczorem żeby nie zasnąć za kierownicą.
#herbaty nie bierzemy pod uwagę w ankiecie - można napisać w komentarzu albo założyć sobie nową ankietę
#kawa #herbata #energetyki #sen #zdrowie #kofeina

@Ugulem_to_troche_wygryw_troche_przegryw kawka dla smaczku tylko, i tylko jakaś porządna. Żadne automaty za 2pln ani rozpuchole. Energetyków w sumie nic. Czasem dla smaczku jak pojawi się nowy smak monsterka. Yerba super u mnie poprawiała apetyt i pracę flaczków.
Więc zero naturalnych stymulantów prócz jednej do dwóch filiżanek kawy na tydzień. Jak przestaje się pić na codzień to potem smakuje wy-śmie-ni-cie!
Zaloguj się aby komentować
Rano na rozpoczecie dnia wypiłem monstera, a później jak luba wstała, to zrobiła mi kawę i ją też wypiłem.
Zaraz wykituje
#moster #kawa #pracbaza

@Klopsztanga https://www.youtube.com/watch?v=xjSBTMmRils&ab_channel=maxseramic
Jest naturalny, bo jest zielony
Zaloguj się aby komentować
https://www.facebook.com/Made_In_China-100505779100368
https://www.facebook.com/groups/369624776916851
Na FB dostępne wszystkie okazje.
Wysyłka z magazynu: PL
Melitta Barista Crema 1 kg
Cena z VAT: 45,9 Zł
Link ---> https://amzn.to/3U92BKT
Darmowa wysyłka Prime
#aliexpress
#promocje #MadeInChina #amazon #amazonprime #kawa #ekspresdokawy #kuchnia

Często coś mi wypada z rąk i po dwóch miesiącach użytkowania rozbiłem pojemnik z młynka do kawy. Sam młynek działał poprawnie, więc zaprojektowałem i wydrukowałem adapter, który pozwala podpiąć do niego słoik Sosu Tatarskiego.
Nie sądzę żeby kiedyś mi brakło słoików po Sosie Tatarskim.
#druk3d #kawa #freecad

Zaloguj się aby komentować
Co jakiś czas trzeba zmiany, by #kawa dalej stanowiła jakąś przyjemność, a nie była zwykłym napojem.
Szukam zestawu kaw, po +-200G do ekspresu ciśnieniowego, by sobie potestować smaki różnych gatunków kaw z różnych regionów, w różny sposób palony - ot szukam swojego smaku.
Macie jakieś palarnie, które warto spróbować? Najlepiej, by dało się zamówić przez Allegro (pracując w branży it nie ufam sklepom internetowym, a to z doświadczenia ratowania ich przed zagładą).
Na chwilę obecną lubię kawę aromatyczną, o średniej gorzkości i niskiej kwasowości, ale chętnie się pobawię jeśli macie coś godnego polecenia.
@otlet zobacz sobie "wtah the funk" z HAYB
Ewentualnie https://www.manufakturakawy.com/
Jeśli ktoś ceni sobie jakość to polecam kawy z Craft Beans
Wszystkie kawy po wypaleniu są sortowane optycznie w celu odrzuceniu defektów, tylko kilka polskich palarni to robi a uwierzcie ze bardzo wpływa to na smak ponieważ w każdym , nawet najlepszym surowcu znajdują się chore lub uszkodzone ziarenka.
Polecam zacząć od zestawu: https://craftbeans.pl/sklep/kawy/zestawy/zestaw-kaw-na-dobry-start-4x250g
Zaloguj się aby komentować
Elo kawosze, szukam sobie jakiejś dobrej kawki, ale bez kofy, a to ze względu na to, że czasem mam ochote na kawe popołudniu, ale już nie chce pic zwykłej, coby zasnąć jak człowiek. Polecacie jakieś? #kawa

Nie jest to co prawda serious gourmet shit, ale w miarę rozsądnej cenie jest Idee Kaffee czerwona (niebieska jest kofeinowa), chociaż z dostępnością może być różnie. Ja akurat piję głównie wersję kofeinową, bo kawy tego producenta są reklamowane jako łagodne dla żołądka (sprawdzone, nie trzepie po flakach) i można je dostać we wszystkich kawowych stanach skupienia (ziarenkowe, mielone, rozpuszczalne).
Zaloguj się aby komentować
#hejtopomusz szukam filiżanek / kubków termicznych - ale nie takich przenośnych z zatyczką, ani nie szklanych przeźroczystych (tych to nie cierpię).
Tak żeby #kawa była dłużej ciepła. Ktoś coś?
Nawet samo hasło czego szukać i czy istnieje w ogóle takie rozwiązanie?
#pytanie


@ciszej na bogato, spuścizna samego twórcy termosa:
https://www.bionovo.pl/p/naczynia-dewara-ze-stali-nierdzewnej/
@ciszej moze nie do konca kubek, ale polecam motzno, bo mialem takie do herbaty i bardzo daje rade (dopoki moja ex nie zbila, glupia c⁎⁎a) - https://www.evasolo.com/gb/table/coffee-tea/coffee-makers/coffee-maker-cafesolo-1-0-l-black-woven
Zaloguj się aby komentować
Zużycie kawy w Europie. 2,5 kg na osobę w PL, czyli tyle ile u mnie w ciągu miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam kawożłopów
#kawa #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Młynek poszukiwany
Espresso z gaggia classic pro (zmodowany do 9 barów)
Żarnowy elektryczny stacjonarny
Budżet do 1500 zł
Kompaktowe rozmiary mile widziane
Mielenie kawy w stylu NICHE zero (wsypuję 18 g kawy i tyle mi mieli) mile widziane
Koniecznie musi być dostępny na alledrogo
Wspomożycie?
#kawa #ekspresdokawy #szukajzhejto
Moje karmelowe latte macchiato dla atencji gawiedzi

Zaloguj się aby komentować
Lubię czasem taką siekierę z dużą ilością cukru. ;)
#gownowpis #kawa


Zaloguj się aby komentować

Miłośnicy kawy od dawna spierają się o to, jak przygotować idealną filiżankę ulubionego napoju. Swoje trzy grosze na ten temat dorzucili niedawno naukowcy z Uniwersytetu w Oregonie. Według nich odrobina wody dodana do ziaren kawy jeszcze przed procesem mielenia wydobędzie z nich bardziej intensywny...
Ja już wstałem i mam w plananch wspaniały weekend! A wy?
#dziendobry #kawa #kawatime

Zaloguj się aby komentować