Kurki wszędzie, kurki wszędzie
Co to będzie,
Co to będzie?
#gotujzhejto #jedzenie #grzyby #gotowanie


Kurki wszędzie, kurki wszędzie
Co to będzie,
Co to będzie?
#gotujzhejto #jedzenie #grzyby #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
#grzyby #sezongrzybowy #las
Kolejny updejcik. Było w piczę gorąco, więc do lasu dopiero o 18tej. Wziąłem stonkę ze sobą (troje nastolatków) i wypaliło. Okazało się, że kurki (pieprzniki) dostały ocipki i wyskoczyły jak poryte choć las z góry suchy (ściółka trzyma wilgoć). Bardzo brudno rosły, więc masę czasu straciłem na wstępnym czyszczeniu.
Oprócz tego dwa piękne prawdziwki i kilka kapci. No i całkiem sporo kolarzy, sorry: koźlarzy.
To był dobry dzień!
Poproszę 100 piorunów - a co!

Zaloguj się aby komentować
Ch⁎⁎⁎ia z grzybnią xD
Czy grzyby mogą rosnąć na drewnianych meblach czy innych rzeźbach. Mogą. Najpopulrniejszy chyba w tym jest Łuskwiak Topolowy. Ale tu klasyczny Żółciak.
#grzyby #niemoje
Jeszcze parę miesięcy temu myślałem, ze niedługo nie będzie o czym już pisać. Teraz mam pozapisywane kilkanaście tematów, ale trochę czasu nie mam by solidnie zacząć


Zaloguj się aby komentować
#grzyby #sezongrzybowy
Updejcik - w lesie jest już sucho jakby nie padało cały kwartał, a to ledwie 4 dni od ulewy. Coś tam jest, ale mało młodego grzyba wychodzi. Prawdziwki w dłoni to 1kg grzyba - o dziwo zdrowe! Po drodze z jeziora wyrwane, nie miałem noża.
Widziałem kilku przepięknych trucicieli - niestety, tego najpiękniejszego zielonawego nie sfotografowałem, ale jest inny ładny. W komentach jeszcze dwa.





Zaloguj się aby komentować
Tak sobie rosły przy głównej ścieżce to wziąłem
#grzyby #spacer

Zaloguj się aby komentować
Smacznego
Kolczakówka Piekąca: https://przyrodniczo.pl/grzyby/kolczakowka-piekaca/
I u nas: https://www.hejto.pl/wpis/dzis-na-dobry-poczatek-tygodnia-grzyb-ktory-niekiedy-wyglada-jak-deser-z-cukiern
#grzyby #niemoje


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #podlasie #grzyby #januszpiechocinski

Zaloguj się aby komentować
Pospacerowane
#cybulionjestinny #las #grzyby






Zaloguj się aby komentować
Co ja robię że swoim życiem? 6 rano, miałem w Tatry jechać a szukam szatanów dla @Ragnarokk . Prawdziwki są, ceglastopore są gorzkoborowiki są tylko szatanów nie ma
#grzyby #las





Zaloguj się aby komentować
Podpowiedzcie, czy to jest pieczarka?
#grzyby #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
W rozpoznawaniu grzybów trzeba brać też pod uwagę kolejne fazy rozwoju. Grzyb może znacząco różnić się jako młody owocnik i jako taki w stanie zejściowym. Zmieniają kształty, kolory. Czasem ekstremalnie.
Tutaj młoda Czarnostopka kasztanowa. W komentarzu zaś jak wygląda dorosła.
#grzyby #niemoje


Zaloguj się aby komentować
Śluzek Krzaczkowaty.
Bardzo pospolity gatunek śluzowce wyrastający (żyjący?) na martwym drewnie lub mchach. Rośnie wszędzie, w Polsce częsty. Owocniki małe - do pół cm.
#grzyby #sluzowce





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Krwistoborowik Szatański, znaleziony w Szwajcarii
#grzyby #niemoje
Jakbyście kiedyś znaleźli na żywo, zdjęcie, zapisać lokalizację GPS i pisać do mnie - do 3h godzin jazdy na serio bym pojechał zobaczyc go na żywo



Zaloguj się aby komentować
#grzyby #las #sezongrzybowy
Szybki updejcik - jeszcze nie ma wysypu, ale kurki wyłażą. Cała masa malutkich łebków. Kilka koźlarz (kolarzy) i jeden zdrowy prawdziwas. Znalazłem też dwa giganty, ale tak zkapciałe i zaślimaczone, że bez szans na zabranie.


Zaloguj się aby komentować
Nie jest to obecnie rzadki grzyb, ale w Polsce ograniczony terytorialnie do północy kraju (choć już coraz mniej, skurczybyk szybko prze na południe). Pierwszy raz znalazłem na żywo: Złotoborowik Wysmukły zwany także Amerykańskim.
Gatunek inwazyjny, więc jedząc robisz dobry uczynek
#grzyby


Zaloguj się aby komentować
Widzę w snach wciąż to samo, ciągle boję się zasnąć...
#grzyby
Póki co wyjazd pozytywny, ale rzadkich grzybów niestety niewiele. O ironio - dwa najrzadsze jakie znalazłem - oba na terenie ośrodka. W lesie tylko nudne kurki, borowiki, podgrzyby i inne pospolite gołąbki czy muchomory


Zaloguj się aby komentować
Koźlak czerwony.
Chyba zwany osiniakiem bo sinieje na nóżce po ścięciu?
#grzyby

Zaloguj się aby komentować
#grzyby #sezongrzybowy
Na miejscówkę kurkową nie dotarłem ale byłem na Kaniach. Też mało jeszcze jest.

Zaloguj się aby komentować