Wchodźcie we mnie slunskie krwinki xD
#gotujzhejto #jedzenie #gownowpis #gotowanie



Wchodźcie we mnie slunskie krwinki xD
#gotujzhejto #jedzenie #gownowpis #gotowanie



Zaloguj się aby komentować
Pod warzywami jeszcze feta i czosnek
#gotowanie #gotujzhejto





Zaloguj się aby komentować
Tu zakład przetwórstwa mleczarskiego, dziś było robione masło i twarożek.
Z masłem był mały kłopot bo ni-chu nie chciało się ubić przez wstrząsanie słojem ze śmietaną.
Ten patent widziałem u mojej Babci i działał, widocznie miała więcej pary w łapach niż ja.
Po 15 minutowym wytrząsaniu, w ruch poszedł ciężki sprzęt i ubiło się w jakieś 5 min.
Z twarożkiem tym razem ostrożnie. Poprzedni był za suchy, za bardzo ogrzałem mleko około 45*C.
Tym razem grzałem do 35*C i skrzep był bardzo delikatny.
Na fotkach:
osełka masełka
masło bezpośrednio po ubiciu
twarożki w foremkach do ociekania
zsiadłe mleko z pociętym i ogrzanym skrzepem
#serowarstwo #gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #festerpichci #foodporn




Zaloguj się aby komentować
#gotowanie
Córka chciała zrobić ciasteczka czekoladowe, więc oto i one. Ale i tak kręci nosem, bo są z gorzką czekoladą i nie są takie słodkie
Ale wyszły fajne jak na pierwszy raz.

Zaloguj się aby komentować
O Makłowiczu można w internecie sporo poczytać, że na żywo jest niezłym bucem. Informacje od anonimowych świadków, bez dowodów można sobie niby w pięty wsadzić, ale takie opisy Makłowicza są zaskakująco powszechne. Zbyt powszechne jak na człowieka, który jest tak rozchwytywany w internecie i popkulturze.
Miał ktoś do czynienia z Pascalem Brodnickim? Bo zawsze kiedy oglądam jego filmy to bije od niego taka przyjazna aura, a jego łamany polski i dziwny akcent jest jego znakiem towarowym, który być może normalnie by mnie irytował, ale nie u niego.
Mam niemały ból d⁎⁎y, bo kiedy go widzę, to myślę sobie "kurczę, on zasługuje na dużo większą widownię".
Koleś jest bardzo charyzmatyczny i świetnie mi się go ogląda, chociaż wiadomo, nie ma co się pochylać nad przepisami kulinarnymi, jeśli ich nie realizujemy.
#popkultura #gotowanie #kuchnia

Zaloguj się aby komentować
Ogorkowa z makaronem: Klasa czy obciach #zupa #gotowanie #ankieta
Zaloguj się aby komentować
1 stek, 2 patelnie - Czy to ma sens?
https://www.reddit.com/r/food/s/cyY6pDfE42 #gotowanie #steki


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj Ramen na przepisie od owen.han z insta. Duzo gestsze od poprzedniego i osobiscie wole grubszy makaron
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Linguine z sepią, z łososiem, koperkiem, czosnkiem, cebulą i serkiem mascarpone. Bo jedzenie to moja pasja.
#gotowanie #kuchnia #kuchniawloska

Zaloguj się aby komentować
Ta krowa to jakaś rekordzistka, więc ciąg dalszy zabaw mlekiem.
Dziś na tapet idą twaróg i masło.
Zaskoczyła mnie ilość śmietany w pełnym mleku.
Z około 16L mleka zebrałem około 3 litry śmietanki!!!
Na fotkach:
mleko na twaróg ogrzane do 34*C
odczyn po dodaniu startera w okolicach 6.5pH
odebrana śmietana
Biblie serowarstwa
# serowarstwo #gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn




Zaloguj się aby komentować
#gotujzhejto #kuchnia #gotowanie Będę go zjadł.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Będzie pysznie!
#jedzenie #gotowanie
Tarta burokiem, jakimś mięchem, łoscypkiem i bryndzo!

Zaloguj się aby komentować
To jeszcze mały mozzarellowy afterek.
Projekt poboczny ricotta
Projekt poboczny "Rivella v2.0"
na fotkach:
wrząca serwatka po mozzarelli. Myślałem, że nic nie wyjdzie, bo nic nie wypłynęło.
serwatka odcedzona po godzinie w spokoju
świeża ricotta po odcedzeniu
dalsze odciekanie na gazikach jałowych. Żonka już zapowiedziała, że mamy szczypiorek...
eksperymentalny napój serwatkowy. Pachniała apetycznie, to dostała sekretne dodatki i poszła do cichej fermentacji.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #festerpichci #foodporn #serowarstwo





Zaloguj się aby komentować
Mozzarella dzień drugi, wszystko poszło książkowo. .
Pomimo odebrania części śmietany produkt przepyszny, żółty, maślany, lekko kwaśny, lekko słony, faktura prawidłowa, lekko skrzypi w zębach.
Przepis sprawdzony i godny polecenia.
Na fotkach:
pocięta masa po nocy w serwatce
masa nasolona
formowanie na gorąco (patent z dwoma łyżkami działa)
kule mocy
w zalewę i do lodówy
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn #serowarstwo





Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza szakszuka z małymi perturbacjami. Wrzuciłem na rozgrzane masło chorizo, czosnek, zabieram się do obierania cebuli, a tu psikus - zgniła w środku. No i lipton, bo to była ostatnia. Dziwnie do sąsiada czy nie użyczy, mówi że nie ma problemu, odbieram ją, a ona też zgnita xD Już było mi głupio pytać o kolejną, więc po prostu skroiłem żółtą paprykę. Na sam koniec zabrakło mi jeszcze szczypiorku, ale zastąpiłem go 3x większą ilością natki pietruszki. Barka pietruszki jest za⁎⁎⁎⁎sta.
#gotujzhejto #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Dostałem niespodziewanie 6L pełnego, krowiego mleka z wieczornego udoju.
Będzie mozzarella.
Robię według przepisu ze strony Vincenzo's plate, zobaczymy co wyjdzie.
na fotkach:
skrzep po 5 minutach od dodania podpuszczki (jakaś turbo się trafiła)
pierwsze krojenie
rozdrabnianie po 10 minutach
kula surowej mozzarelli przed dojrzewaniem
pH przed dojrzewaniem
Teraz do jutra w spokoju, do ukwaszenia, do pH w okolicach pięciu, i zabawa na gorąco.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn





Taka ciekawostka- ostatnio kupiłam normalnie w sklepie mleko z Łukowa - zwykłe mleko w butelce, tyle że kosztuje prawie 6 zł. I potem zostawiłam je otwarte na prawie tydzień w lodowce. Jakie było moje zdziwienie, że zamiast się zepsuć, to ono skwasiało i smakowało jak kwaśna śmietana. Po wyciągnięciu z lodówki na 1 dzień mieliśmy piękne zsiadłe mleko (czy jak to się mówi w moich rodzinnych stronach - kiszkę).
Myślałam, że takie rzeczy to tylko z mlekiem prosto od rolnika, a tu proszę, Łuków zaskoczył:)
Zaloguj się aby komentować
Pachnie wybornie, 0,7kg surowego boczku, 0,5 kg słoniny i 0,6 kg podgardla
#jedzenie #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
#jedzenie #gotowanie i trochę #cursedimages Smacznego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Zaloguj się aby komentować
Chce tylko powiedzieć że robię mamie kopytka i że wyszły mięciutkie i delikatniutkie.
#kuchnia #gotowanie #zwolnijkopytka

Zaloguj się aby komentować