Na jego miejscu pewnie też bym chciał utrzymać kraje post sowieckie w rosyjskiej strefie wpływów jako bufor bezpieczeństwa.
@Al-3_x Jakoś inne kraje niebędące w NATO nie miały problemu z tym, że graniczą z krajami NATO - nie znam przypadku aby Meksyk, Gruzja, Irlandia czy Maroko narzekały na arenie międzynarodowej na to, że mają NATO tuż za granicą? Granica z NATO jest problemem wtedy i tylko wtedy, jeśli masz aspirację do kolonizacji krajów, które w obrębie tych granic się znalazły.
Mówiąc krótko Putin to albo agent Cia, albo najbardziej niekompetentny lider Rosji w historii.
Raczej trzyma poziom. Głupota Stalina (który nie skończył w głębokim odwrocie za Ural tylko dzięki Lend-Lease) czy lekkomyślność Jelcyna (który doprowadził do powstania układu dzięki któremu Putin jest u władzy) są już przeszłością, więc o nich się nie myśli, ale cały czas nie świadczyły zbyt dobrze o tych przywódcach.